Skocz do zawartości


Zdjęcie

Metoda na Suma


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#81 chytaki team blachownia

chytaki team blachownia

  Podawacz Piwa

 • Użytkownik
 • 277 postów

Napisano 23 marzec 2008 - 10:34

Ja bym Ci Szypki polecał Poraj ponieważ zostało tam dopuszczone łowienie nocą z łodzi. Jest najbliżej i szanse jako takie są na spotkanie sie z tym drapieżnikiem. Co do wędziska to karpiówka 3lbs wystarczy i kołowrotek z plecionką wytrzymałości 20 kg. Możesz spróbować zanęcić martwymi rybami kumpel w zeszłym roku tak robił i miał efekty przeważnie sie trafiały duże węgorze ale jak podszedł mu sum to kotwica prosta. Możesz spróbować tej metody która została zastosowana w filmie operacji sam sum ekipy wmh a mianowicie ten patent z kamieniem gdzie zaczepiano zestaw do kamienia i spuszczano na dno i żywiec stał w potencjalny siedzisku suma. Ale żeby mieć jakieś poważniejsze efekty to tak jak mówi edvis Wisła i Bug ale tam to już wyższa szkoła jazdy bez pleciony 0.50 nie masz co jechać i kija sztywnego jak szczotka od kija.
chytaki team blachownia

#82 Wojtek

Wojtek

  Prawie Jak Wędkarz

 • Użytkownik
 • 404 postów

Napisano 23 marzec 2008 - 02:10

Mój zamysł na ten rok - Wisła i Bug.


Edvis, nie potrzebujecie kompana, co by wam przy okazji ładne fotki z tymi sumami (które złowicie) zrobił :rolft4: ?
Tam gdzie nie ma ludzi jest pięknie ... dziwny zbieg okoliczności.

#83 andziol

andziol

  Expert

 • Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów
 • 1840 postów
 • LokalizacjaCzę-wa, Stradom

Napisano 23 marzec 2008 - 01:10

Szypki, nie to żebym był złośliwy,ale jest jeszcze ( chyba nie znieśli?) literka "Ą" w polskim alfabecie

tom bestiom


Używaj jej czasami ,proszę.

O ile dobrze kombinuję( wiadomości z podstawówki) to końcówka - "om" ma zastosowanie w trzeciej osobie liczby mnogiej np: tym bestiom , koleżankom . sumom itd.Bez urazy , ale staraj się pisać poprawnie.
andziol

ART-BUD WYKOŃCZENIA WNĘTRZDołączona grafika Piszę poprawnie po polsku
Staram się przynajmniej.

#84 edvis

edvis

  Expert

 • Użytkownik
 • 4949 postów

Napisano 23 marzec 2008 - 01:05

No właśnie się powoli zaczynam uzbrajać na takiego mutanta ( już miał Aderian spotkanie na Wiśle z jakimś osiłkiem, ale się kotwica w piguły porozginała - nie był to akurat jego kij, ale stał najbliżej ). Myślę, że pewniejszym rozwiązaniem nie będzie tu podbierak, a rękawiczka z kewlaru. Po zmęczeniu ryby nie będzie większego problemu z wyciągnięciem jej za pysk. Oczywiście można to robić gołymi rękami, ale rękawiczki kewlarowe mają to do siebie, że są tępe i mocne ( z ręki jednak chwyt nie jest taki pewny ), a co za tym idziel, pewne. Za żywca należy uznać ryby w granicach 25 - 30 centymetrów. Najlepszy będzie krąp lub leszcz ( to nie Ebro i nasze realia są trochę inne ). Są to już dosyć duże rybki, jak na żywczyka, także trzeba pamiętać o toporniejszym spławiku lub ciężarku. Musisz się określić, gdzie chciałbyś próbować te ryby łowić. Może wspólnie dopasujemy sprzęt typu np. wędzisko. Ja kołowrotek już mam. Mam na myśli penna ss z plecionką ( wytrzymałość badana min. 18 kg ), Jeden kij też, ale mogłyby być problemy :hehehe:. Muszę dokupić mocniejszy. Mój zamysł na ten rok - Wisła i Bug.

#85 karlos

karlos

  Podawacz Piwa

 • Użytkownik
 • 225 postów

Napisano 23 marzec 2008 - 00:43

W okolicy raczej ciężko trafić dużego suma. Po prostu jest ich bardzo mało.
Można spróbować na Poraju, albo na Blachowni, ale przeważnie są to sztuki w okolicach 10 kg lub mniejsze.

Co do metody...oczywiście najskuteczniejsza będze nocna zasiadka z żywcówką. Ważne jest miejsce gdzie zapolujemy na suma. W nocy ryba wypływa na żer , a więc kieruje się w miejsca gdzie może się najeść. Przeważnie są to płytsze miejsca ze spokojną woda , poprostu szuka drobnicy.
Od głebokości łowiska zależy sposób podania przynęty, na płyciznach lepiej położyć zastaw na dnie, a na głębszych ( np Poraj gdzie sum nie podchodzi do brzegu na plytka wode) puścić żywca pod powierzchnią ok 0,5 - 1 m.

Sprzęt oczywiście grubszego kalibru, szczególnie ważny jest kołowrotek i żyłka. Pojemnośc szpuli to min 200 m czterdziestki. Podbierak karpiowy 1 m jest niezbedny, sum to cholernie silna ryba i przy brzegu potrafi narobi
niezły odjazd, dlatego trzeba go podebrac szybko bez prob wpakowania go do malego podbieraczka, co nie jest proste zwłaszcza po ciemku.

#86 Szypki

Szypki

  Bosman Wędziska

 • Użytkownik
 • 705 postów

Napisano 22 marzec 2008 - 12:03

Witam prosił bym ludzi bardziej wtajemniczonych w tej metodzie o wymianę poglądów i spostrzeżenia a także o opis całego sprzętu!Mam zamiar spróbować swoich sił z tom bestiom w tym roku! :hehehe: A jak by ktoś podpowiedział gdzie można w okolicy zapolować na tom rybkę był bym bardzo wdzięczny :tylek: :) :hoold:
"Żyj dzisiaj, bo jutro może być za późno..."


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych