Skocz do zawartości

Warta - Jaskrów od mostu do oczyszczalni

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#41 smentek

smentek

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 25 luty 2007 - 09:00

To że ryba słabo bierze jest winą niskiego stanu wody.Latem płoć dobrze brała o zmerzchu i wieczorem.

#42 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3551 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 24 luty 2007 - 23:42

Od jakiegoś już czasu Warta i Kucelinka bardzo zubożały w płoć. Więc i tarlisk mniej, a to nie było moim zdaniem za spokojne...więc i ryby przestały tam sie zbierać.
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#43 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4884 postów

Napisano 24 luty 2007 - 22:24

A to tarlisko pod trasą chyba znikło, bo coś bardzo nurcik tam spowolniał.

#44 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3551 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 24 luty 2007 - 21:37

Tam to wiem... :tra:

#45 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4884 postów

Napisano 24 luty 2007 - 21:26

Wcześniej było tarło widać właśnie pod mostem koło tesco i o tym moście mówię ( od czterech, czy pięciu lat jednak nie ma tam tarła, bo coś płoteczkom nie pasuje ), ale na Zawodziu koło szpitala warto się zatrzymać nieraz i zpoglądnąć. Płociska, jak talala.

#46 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3551 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 24 luty 2007 - 21:22

Z trasy? koło tesco? czy gdzieś niżej? Bo nie wiem gdzie ...

#47 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4884 postów

Napisano 24 luty 2007 - 21:13

Płocie tam są i to naprawdę piękne, a to, że przez większość roku nie można ich złowić, to prawdopodobnie problem pogłowia tych rybek. Ale są nawet takie pod kilogram. Oglądałem niejednokrotnie tarło z mostu ( trasa ) i nie wierzyłem, że to płocie.

#48 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3551 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 24 luty 2007 - 21:08

Łowiłem tam całkiem niedawno i szczerze mówiąc odradzam. Wyniki mierne, krzaki powycinane, śmieci i ogólnie nieciekawie. A co do tych płoci, to jest tylko jedno takie miejsce: kolektor oczyszczalni scieków Warta. Faktycznie, ryby tam biorą, ale średnio mam ochotę łowić w 10 na trzydziestu metrach kolektora, gdzie zapachy są raczej średnie.
Innym dobrym miejscem jest tama w mirowie, ale z wiadomych względów nie polecam.

#49 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4884 postów

Napisano 22 luty 2007 - 23:01

Dawno temu. Najlepsze były chruściki i wczesna wiosna. Płoteczki ponad trzydzieści mnie nie dziwiły i tak przez dwa tygodnie. Okolice marca. Około miesiąca z groszem przed tarłem może się zacząć

#50 Guest_Dorian_*

Guest_Dorian_*
  • Gość

Napisano 22 luty 2007 - 20:31

...

#51 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3551 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 20 luty 2007 - 21:14

Mylisz się. Trzeba poświęcić trochę czasu.

Może tak, ale kolejnym moim zdaniem mankamentem tego odcinka (i nie tylko) jest zapach wody i wszelkich rzecznych osadów. Mnie to strasznie śmierdzi a winę za to ponosi oczyszczalnia Warta na Srebrnej

#52 smentek

smentek

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 20 luty 2007 - 20:27

Mylisz się. Trzeba poświęcić trochę czasu.

#53 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3551 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 20 luty 2007 - 18:18

Znam odcinek i powiem szczerze że nic oprócz drobnicy tam nie złowiłem. Rzeka jest piekna ale jałowa. Może kiedyś sie to odmieni. Pozostaje mieć nadzieję.

#54 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 20 luty 2007 - 17:33

Dziki odcinek rzeki pokręconej w tym miejscu maksymalnie. Trudno znaleźć prosty odcinek dłuższy niż 50 metrów. Rzeka jest usiana mniejszymi i większymi dołkami, niestety przy tym stanie wody jaki utrzymuje się od trzech lat dołki te zasiedla głownie drobnica. Dojazd samochodem stosunkowo dobry choć nie da się dojechać nad samą wodę. Można się tam dostać zarówno przez most lub skręcając wcześnie w prawo kierując się znakami na oczyszczalnie ścieków.Żeby się dostać w to miejsce najlepiej jadąc od strony Częstochowy skręcić w prawo przy szkole podstawowej w Jaskrowie i jechać w dół w stronę rzeki.
Gatunki ryb występujących na tym łowisku to głownie płoć, kiełb, mały leszcz, krąp, jelec, klenik, jaź oraz śladowe ilości szczupaka, sandacza i okonia.
Metoda każda ale rzuca się w oczy, że mało osób łowi na feedera. Przede wszystkim króluje przystawka spławikowa i żywiec. Spiningistów mało.
Przynęta to czerwony robak, biały robak, pinka, kukurydza, ciasto, żywce (płoć, kiełb i karaś)
Dobre ( w miarę) wyniki można uzyskać jedynie przy podwyższonym stanie wody szczególnie jak idzie woda ze zbiornika w Poraju.Wtedy nie wiadomo skąd pojawiają się większe ryby.
Okoliczne, wysychające stawiki i starorzecza są systematycznie trzebione ze szczupaka przez pseudowędkarzy mimo,że ze względu na bliskość miasta zdarzają się kontrole SSR.
Rzeką w tym miejscu opiekuje się koło PZW Montex.

Załączone pliki

#55 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1206 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 15 czerwiec 2017 - 11:29

Jeżdżę regularnie na ten odcinek. Namierzylem parę lat temu dwa dołki i udaje się zawsze w nich polowić. Dostęp samochodem marny, trzeba jakieś 200m pospacerować. W zależności od pory roku zarośla do kolan albo po dwa metry. Śladów zanieczyszczenia z ubiegłego roku, moim zdaniem, nie widać. Dzisiaj leszcze i kleniki. Brania od 4 do 6.
Odcinek ciekawy, dziki i obfituje w rybę. Często łowienie z gruntu i na spławik kończy się zwinięciem jednej wędki bo nie idzie upilnować.

#56 Mepsik

Mepsik

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 278 postów

Napisano 15 czerwiec 2017 - 14:23

Obawiam się, że po takim poście, możesz niebawem natknąć się w Jaskrowie na takich, co dadzą radę ogarnąć spławik, feeder, żywcówkę i spinning jednocześnie. A wtedy następny Twój opis Warty będzie w czasie przeszłym - a zwłaszcza przymiotnik "obfitować" ;-)

#57 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1206 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 15 czerwiec 2017 - 22:10

:) Wierzę w ludzi. Chcę się dzielić doświadczeniami i tego oczekuje od innych. Właśnie po to kilkanaście lat temu uruchomiono tą stronę.
Podobno WCP to portal oszołomów. Chciałbym żeby ludzie blisko związani ze związkiem widzieli to jednak inaczej.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych