Skocz do zawartości

Warta - Jaskrów od mostu do oczyszczalni

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#21 kolamilan

kolamilan

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 07 marzec 2010 - 22:29

Rzeka zawsze ma swoje tajemnica , także ja zapewne będę próbował i relacje także będą .

#22 Kropa

Kropa

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 640 postów

Napisano 07 marzec 2010 - 22:18

to jest Warta od kanału burzowego jakieś 500 m za oczyszczalnią do progu przed mirowem, po tabliczce PZW zostało tylko to zdjęcie, ponad rok już jej nie ma, jakieś "roztocze o wzmożonej szkodliwości" musiało sie pofatygować po nią na drzewo bo była ok 3 m nad ziemią. Z rybostanu tylko kond.. puszki, butelki plastikowe, nie trzeba przyjeżdżać.

#23 kolamilan

kolamilan

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 07 marzec 2010 - 03:33

Widzę że tutaj też nikogo dawno nie było wiec zachęcam do relacji... Ponad rok przerwy : ) Pozdrawiam

#24 Guest_Bartez_*

Guest_Bartez_*
  • Gość

Napisano 08 sierpień 2008 - 00:02

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#25 Koks

Koks

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 01 sierpień 2008 - 15:01

Wiem, a o co Ci dokładnie chodzi ?

#26 andziol

andziol

Expert

• Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów
  • 1840 postów
  • LokalizacjaCzę-wa, Stradom

Napisano 01 sierpień 2008 - 00:46

Koks, możesz się obrażać lub nie , ale twoje posty są nie do przeczytania.Duże litery i znaki interpunkcyjne wiele by pomogły.Fajnie, że się udzielasz( takich ludzi nam tutaj trzeba), ale mógłbyś przywiązać większą wagę do pisania " po Polsku" łatwiej będzie wszystkim użytkownikom tego forum zrozumieć co masz na myśli.Jest taka funkcja " pisownia" i spróbuj ją wykorzystać.Pozdrawiam.
andziol

ART-BUD WYKOŃCZENIA WNĘTRZ

Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku
Staram się przynajmniej.

#27 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 31 lipiec 2008 - 23:21

Cytujesz post sprzed roku i to z przedwiośnia. Dużo sie pozmieniało i to na gorsze. Więc proponuje sobie darować....albo szukać samemu. :klapa:

nawet nie ma co sypac robakami i karmic tych kiełbi bo jaki z nich porzytek ? Zaden

Jak to żaden? A pokarm dla drapieżnika to co? :rolft4:
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#28 Guest_WS_*

Guest_WS_*
  • Gość

Napisano 31 lipiec 2008 - 21:22

Dokładnie, na kucelince można sobie teraz połowić jaluchy i to takie po 3 dychy :rolft4: Płoci jest jak na lekarstwo. W zeszłym roku złowiłem z 10 takich 25-29cm na kilka wypraw. Z roku na rok jest słabiej.

Danek o którym odcinku dokładnie piszesz? Bo zbiorniki w Częstochowie mi się znudziły, chciałbym popróbować sił na rzeczce.

#29 Koks

Koks

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 31 lipiec 2008 - 21:08

Wiesz mysle sypnąc dwie kulki + glinka by powolnie sie ładnie dozowało zwłaszcza ze w tym miejscy gdzie chce jutro postacjonowac jest bardzo rwisty głebokosc 2m rano dwie kulki wieczorem wpadne tez sypne moze wejdzie cos grubszego, isc bede szedł wzdłuz, ale po dzisiejszej obserwacji wywnioskowałem ze oprucz jutrzejszego miejsca mojego pobytu nawet nie ma co sypac robakami i karmic tych kiełbi bo jaki z nich porzytek ? Zaden :gwiazdki:

#30 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 31 lipiec 2008 - 20:56

jutro robie kolejna wyprawe, mysle zanecic co proponujesz ?

Wg mnie nęcenie na rzece tak małej nie ma większego sensu. Dlaczego? Bo nawet jak zwabisz ryby, to po złowieniu kilku sztuk przestaną brać (albo jedna większa). Do tego żeby nęcić należałoby znaleźć odcinek w którego mogą ryby przypłynąć, a jeśli ryby są pogrupowane w oddalonych od sibie dołkach, to nie przypłyną.
Dla mnie jedynym słusznym wyjściem jest marsz z przepływankowym zestawem wzdłuż brzegu i zatrzymywanie się w co lepszych miejscach. Oczywiście chowanie sie przed rybami jak na pstrągach. Warto mieć procę i co fajniejsze miejsce sypnąć robakami. Czasem dzięki temu woda się otwiera, ale z reguły ryby są niewielkie (ale to dlatego ze dużych nie ma) :gwiazdki: Proca po to by nie machać rybom ręka nad głowami.

C&R

#31 Koks

Koks

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 31 lipiec 2008 - 20:51

Azapomniał bym o najwarzniejszej kwesti, 2 lata temu wylano jakis syf do warty wylane było na wysokosci Tesco, padły wtedy ładne okazy płoci,leszczy i okoni były to naprawde spore okazy, wiec skad sie wzieły skoro było to na wysokosci tesco ? A był to sierpien czyli jak co roku o tej porze niski poziom... Mi sie zdaje ze te złotka są tylko trzeba wiedziec gdzie ich szukac i na co ich szukac i kiedy szukac, ona maja naprawde gdzie sie kryć w tej rzece to nie jest taki syf jak sie wydaje... Jak rozpracuje to to napewno opisze całą przygode...

#32 Koks

Koks

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 31 lipiec 2008 - 20:46

Ten odcinek co opisałem to od mirowa do czestochowy na wysokosci przystanku autobusowego dickensa, te leszcze po 60cm plotki takze przyzwoite były 2-3 lata temu, zgodze sie z toba ze po powodziach był tam raj, bys zobaczył (moze widziałes) co sie działo na łąkach jak zalalo dołki, dołki zaszły linek,karasiem i piskorzem, jutro robie kolejna wyprawe, mysle zanecic co proponujesz ?

#33 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 31 lipiec 2008 - 20:36

Szczerze mówiąc dawno "skreśliłem" ten odcinek Warty. Presja spora, wody kropla a ryb jak na lekarstwo. Koks, co rozumiesz przez pojęcie "gruba ryba"? Bo ryby wielkości o jakich piszesz (leszcz pod 60cm, czy regularne łowienie płoci po około 30cm) miało miejsce po powodziach w 1996 roku przez kilka lat. Od tamtej pory leszczyki max 30cm i płotki około 20cm to standard, i nic większego.
Drapieżników kilka złowiłem, ale bez żadnej rewelacji, choć czasem ilościowo było nieźle. Jeśli juz wybieram sie na Warte poniżej Częstochowy to jadę przede wszystkim na wodę nie uregulowaną, bo przynajmniej mam wrażenie że jest jakaś szansa...

C&R

#34 Koks

Koks

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 31 lipiec 2008 - 19:35

Witam jestem tutaj nowy więc słuchac mnie nie musicie, mieszkam na odcinku WYCZERPY, kiedys moj ojciec tam łapał teraz ja. z tego co wiem kilkadziesiat lat temu płocie były giganty leszcze takze. Teraz sprawa wygląda inaczej, by złowic rybe trzeba sie dobrze nagimnastykowac, nawet tą małą mam tutaj na mysli płoć i kiełba a z drapiezników Pstrąg, Szczupak, Okoń, co do ryb białych sprawa wygląda nastepująco 2-3 lata temu kiedy był niski stan wody na tamie w mirowie połow płoci był jedna wielką zeżnią płoc 20-25cm łapana ok 80-110 metrów od tamy w strone jaskrowa, przestawało sie liczyc ich sztuki, ja osobiscie tego nie zasmakowałem byłem swiadkiem jak gość trzepał je niemiłosiernie ja NIc około 5 innych wedkarzy innych takze NIC wiec były tylko jednym dołku, teraz przesuniemy sie w strone wyczerp, z racji tej ze nie łowie w jednym miejscu a ide srodkiem rzeki moge opisac dokładnie prawie kazdy dołek rzeki na odcinku (tama - wpływ scieków na wysokosci Dickensa) poprostu wybrałem ta dosc nietypową technike z racji zmiany zeru ryb, wiec tak zeka wyglada nastepująco przy brzegu do 2metrów ale czesciej 1,40 - 1,70 na srodku 0.20-0.70cm ryb ZERO przy brzegu rozna roznorodnosc roslinnosci, dno piasek przy brzegu muł a niektorych miejscach muł + piasek tak jest na całym odcinku przebadanym przezemnie.Ryby tak na zakolach spokojnych sama drobnica przy nurcie wieksze "sztuki" Kiełbie i Płotki od 10-20cm wiec nie sa jakies to byczki ale zawsze cos...na rzece takze wystepują tamy kamienne przy ktorych przejscia jest wiekszy nurt oraz głebokosc rosnie do 2m i własnie te miejsca przed i za tamami kamiennymi (usypane) sa najlepsze na gruba rybe na tej rzece mowie tutaj o rybie białej dorodne płocie i leszcze, ktos wspominał o wejsciu scieków na warcie gdzie łowi 10 osob na tym odcinku, tak racja jest to jedno z najlepszych miejsc na tej rzece z tego co mi wiadomo piekne płocie i leszcze, z tego co mi słyszane padały nawet leszcze do 60cm płocie takze dorodne było to pora taka jak teraz, wszysto na szczytówke padało, atutam tego lowiska jest duza roznorodnosc dołków uskoki od 60cm do 2m wiec jak zle zarzucimy to mamy przynete na 60cm i NICI z rybki poprostu trzeba wiedziec gdzie rzucac, jest to jedyne miejsce na rzece ze stała głebokoscia i to głebokoscie durza, najwieksza głeboka polanna wodna na całym odcinku naprawde warto tam zaczaic sie na grubą rybe, plusem tego łowiska jest wypływająca woda z "czegos" co wypłukuje i robi głebokie rynny oraz 20metrów przed tama kamienna ktora takze robi ładne dołki, wiec miejsce jak znalazł :gwiazdki:,rzeka do wysokosci ulicy dickensa jest taka jak opisałem wyrzej brzeg głeboki srodek płycizna... Wracając do tamy jest płytko ale takze sa dołki ale juz nie takie jak w lowisku opisanym wczesniej na tamie mozemy spotkac napewno płotke, leszcza, kiełbia, okona kiedys zostały takze złowione pstrągi, teraz opisze troche ryby drapiezne jakie mozemy spotkac na tym odcinku i jakie zostały złapane. 2 lata temu na odcinku opisywanym padł szczupak 70cm gdzie ? tez bym chciał sie dowiedziec od mysliwego tego okazu, mały bo mały ale jak na ta rzeke to naprawde wyczyn, co do dobrego łowiska szczupaków polecam +/- 100metrów od mostu na mirowie sam złapałem 2 po 30cm ale oczywiscie do wymiaru brakuje ale skoro sa takie inne takze muszą byc co do okonitakie po 15cm w tym samym miejscu pod tamą tak samo, na innym odcinku nie złapałem innego drapiezcy, za to dzis wybrałem sie nad rzeke od Dickensa w strone wypływu tych scieków szedłem srodkiem wody puszczając spławik z gruntem ok 50-60cm z Bata szedłem lewa strona z szybkoscia nurtu (lewa strona puszczony spławik) złapałem kilka kiełbiów ale zblizając sie wypływu scieków padła pierwsza płowtka ok 20cm była w dołku ok 2 metrowym dalej takze łapałem na innych głebokosciach i innym gruncie ale brania jak by zaprzestały, przeszłem dalej ale takze nic... widac ławice płoteczek po 20cm ale brania zanikały... to chyba na tyle wszystko było na gnojówki. :luulu:

To chyba na tyle jak sa jakies pytania to pisac, tekst moze byc trudny do zrozumienia ale jestem zmeczony... he :-)

#35 royber

royber

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 787 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 12:21

Byłem tam z miesiąc temu ( poniżej DK-1 ) , bez wędki , sporo zaczepów - sprzęt agd , odzież i obuwie wszelkiego rodzaju , gary itp. takie podwodne Tesco :hehehe: :hehehe:

#36 Barton

Barton

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 12:15

Witam,

To jak to teraz jest z odcinkiem Warty przy Tesco? Chodzi mi o dokładnie ten odcinek od szpitala do kawałek za Tesco. Warto się tam wybrać na cokolwiek? Na jakiegoś małego drapieżnika, płotkę?

Dołączona grafika

#37 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 25 luty 2007 - 19:31

Okoni też nie łowiłem ale kilka mi się powiesiło, nawet taki z 25 cm :hehehe:

C&R

#38 Guest_Eddie_*

Guest_Eddie_*
  • Gość

Napisano 25 luty 2007 - 19:15

Jaluchów,kiełbi i leszczy po 10-15cm jest cała plaga....a okoni w zeszłym roku złapalem w kucelince moze kilka :hehehe:

#39 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 25 luty 2007 - 19:08

Dokładnie, na kucelince można sobie teraz połowić jaluchy i to takie po 3 dychy :hehehe: Płoci jest jak na lekarstwo. W zeszłym roku złowiłem z 10 takich 25-29cm na kilka wypraw. Z roku na rok jest słabiej.

C&R

#40 Guest_Eddie_*

Guest_Eddie_*
  • Gość

Napisano 25 luty 2007 - 10:22

co do tycg ploci w kucelince - w tamtym roku zlowilem tam tylko 2 plotki :spoko:
spotkani nad rzeka ludzie z moich okolic tez mowia ze dawno tam plotki niewidzieli

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych