Skocz do zawartości

Warta - Jaskrów od mostu do oczyszczalni

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3551 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 15 marzec 2010 - 21:04

Prawdę rzeczesz Gregor, że treść wątku nijak się ma do tytułowego odcinka. W sumie już zaraz w chyba w piątym poście z mojej winy temat "zjechał"... :rolft4: Nie wypieram się bo macie to na piśmie :rolft4:
A wątek o Warcie wyżej też gdzieś chyba jest...
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#2 Guest_S_*

Guest_S_*
  • Gość

Napisano 15 marzec 2010 - 20:30

Hej Nuti te zdjęcie to chyba nie jest foto z Jaskrowa tylko z Mirowa :rolft4:
Zresztą ten gość w czerni posturą przypomina mi Ciebie.
Pozdrówka :rolft4:

#3 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 15 marzec 2010 - 20:13

Patrz na pierwszy post.
Nie jest napisany w stylu : hej, koledzy co tam słychać na Liswarcie ?
albo : co tam bierze na Zakrzewiu ?
tylko łowisko jest w miarę precyzyjnie opisane. na tyle na ile to potrafiłem.

#4 Guest_Paulina_*

Guest_Paulina_*
  • Gość

Napisano 15 marzec 2010 - 20:09

To jakie tam ryby sa ;> :rolft4: :rolft4:

#5 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 15 marzec 2010 - 20:00

Czytam te ostatnie posty i śmiać mi się chce bo... może by ktoś z piszących tutaj zobaczył tytuł tematu, mapkę w pierwszym poście i zastanwił sie o jakim odcinku pisze i zdjęcia z jakiego odcinka wrzuca do tego tematu.
:rolft4:
Wiem, wiem ; czytanie ze zrozumieniem to dla wielu nie jest mocna strona. :rolft4:
Rozpisujecie się tu nad odcinkiem kilka kilometrów wcześniejszym nijak przystającym do opisanego przeze mnie. :rolft4:
Oczyszczalnia w Jaskrowie to nie to samo co ta w Częstochowie.
Niniejszym postuluje żeby któryś z Moderatorów utworzył osobny temat w łowiskach dotyczący odcinka Warty w Mirowie od oczyszczalni do np. Jaskrowa i poprzenosił posty nie mające nic wspólnego z z odcinkiem rzeki wymienionym w tytule tematu.

#6 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3551 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 15 marzec 2010 - 19:28

Smacznego życzę :rolft4: :rolft4:

C&R

#7 Guest_nuti_*

Guest_nuti_*
  • Gość

Napisano 15 marzec 2010 - 18:37

Witam

Presja na Warcie w miejscu wypływu wody z oczyszczalni wygląda następująco jak na zdjęciu.

Dołączona grafika

A rybka mniam mniam

I żeby była jasność każda "rybka" na brzeg :rolft4:

#8 kolamilan

kolamilan

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 09 marzec 2010 - 20:19

Musi zareagować nie ma innej opcji jeżeli by sie zadzwoniło kilka razy i by nie przyjechali można byłoby im zrobić troszke hałasu i zamieszania bo oni nic tam nie robią siedzą i się nudzą...

#9 Guest_S_*

Guest_S_*
  • Gość

Napisano 09 marzec 2010 - 16:10

Mam wątpliwości czy aby Policja przyjedzie - szczerze wątpię....
choć pomysł mi się podoba.

#10 kolamilan

kolamilan

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 09 marzec 2010 - 16:07

Można też inaczej zareagować.. w Pegazie jest Policja konna oni mogą szybko przyjechać... wiem bo sąsiad sie tam przeprowadził opiekuje sie końmi i mieszka tam...

#11 Guest_S_*

Guest_S_*
  • Gość

Napisano 09 marzec 2010 - 15:53

Reagowałem że tak powiem jedynie agresją słowną na takie zjawisko lecz odpowiedź była bardziej namacalna...
I Herkules ...kiedy ludzi kupa.

#12 kolamilan

kolamilan

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 09 marzec 2010 - 15:05

Totalnie tego nie rozumiem i takich ludzi bym poutapiał jakbym zobaczył... złowić i wyrzucić na brzeg ;/ a po latach "nie ma ryb w Warcie"

#13 Guest_S_*

Guest_S_*
  • Gość

Napisano 09 marzec 2010 - 15:03

Niektórzy idą też po bandzie i wyrzucają na brzeg wszystko co złowią :)
jak nie zjedzą to przynajmniej zabiją - sssskurrrrrrrrrrrr...syństwo :hmhm:
Takie są realia połowu w Warcie w okolicy oczyszczalni.

#14 kolamilan

kolamilan

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 09 marzec 2010 - 14:30

Są ludzie co biorą otóż właśnie te ryby... są tacy co wędkują tam dla przyjemności żeby coś pociągnąć, a rzeka to rzeka zawsze ma swoje tajemnice... Tak samo jak Ci co jedzą Pange a nie wiedzą czym tą rybę karmią... Panga największe świństwo, fakt faktem smaczna :hmhm:

#15 Guest_S_*

Guest_S_*
  • Gość

Napisano 09 marzec 2010 - 14:28

Widziałem tam kiedyś nawet wędkarza (nawet kilka razy) który łowił w samym odpływie oczyszczonego ścieku z jakże prężnie działającej oczyszczalni częstochowskiej kleniki i jelce.

Kończąc łowienie zabrał ze sobą swój upragniony połów do domu - no chyba nie do akwarium :hehehe:

Uwierzcie mi woda pachniała domestosem na kilometr - ryby nadawały się jednak wg niego na patelnie :)
Kwestie wymiaru ochronnego pozostawiam bez komentarza. :hmhm:

#16 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3551 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 09 marzec 2010 - 14:12

nie pokusiłbym się jednak żeby zabrać któregoś na patelnię... tak jak ze zbiornika Huty zresztą.

Absolutnie się w tej kwestii z Tobą zgadzam.

Niemniej jednak są osoby, którym to nie przeszkadza. Brrrr :hmhm: Wnioskuję to po ruszających się reklamówkach (bo kto by sobie trud zadawał i rybę zabijał)...

C&R

#17 Guest_S_*

Guest_S_*
  • Gość

Napisano 09 marzec 2010 - 13:11

Skoro lubisz łowić drobnicę ! - nie chcę Was Panowie przekonywać na siłę ale na prawdę leszcze w Warcie koło oczyszczalni są dziwnie wielkie jak na tę rzekę :hmhm:
nie pokusiłbym się jednak żeby zabrać któregoś na patelnię... tak jak ze zbiornika Huty zresztą.

#18 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3551 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 09 marzec 2010 - 10:53

Moim skromnym zdaniem łowienie przy kolektorze i w dół to zwyczajny masochizm. Ludzi naćkane jak na bazarze i ten zapach... :hmhm:
Wiecie co to warszawski Bergiel. Tu mamy to samo tylko w mniejszej skali- bo rzeka mniejsza.
Wole już jechać na zbiorniki hutnicze i się pobawić z drobnicą. Jedna cholera :gwiazdki:

C&R

#19 dambens

dambens

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 08 marzec 2010 - 23:50

Poniżej progu przed zakretem padło mi kilka pierwszych na warcie leszczy, niestety żaden z nich nie był jakoś bajecznie duży. I obadałem sobie jeszcze jedno bajeczne miejsce które jest moim pewniakiem i lapię na nim leczcze płocie i okonie na wyciągnięcie reki od brzegu. Trzeba szukać swoich miejsc.....
Dołączona grafika

#20 Guest_S_*

Guest_S_*
  • Gość

Napisano 08 marzec 2010 - 22:44

Kilka postów w tył wyśmiali gościa który opowiadał o rzekomo mitycznych leszczach o długości 60 cm - nic bardziej mylnego sam złowiłem kilka w tym wymiarze ponadto na wysokości oczyszczalni praktycznie codziennie padają podobne leszczory - że już nie wspomnę o Panu w czerwonym samochodzie (szczerze pozdrawiam) parkującym 2 m. od rzeki - trzepie leszczory i klenie w w/w wymiarze.

Śmietnik to fakt ale ryby są trzeba się jednak trochę nagimnastykować.

Co do szczupaka opisanego w postach z 2008 cz 2009 roku o długości 70 cm to padł tam i większy bo 83 cm - zdeklasował poprzedniego łowcę :hmhm:
pozdrawiam

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych