Skocz do zawartości

Przynęty

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 Markosan

Markosan

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 774 postów

Napisano 23 styczeń 2008 - 16:55

Ja najczęściej kupuje .Ale ostatnio zacząłem robić samemu , i to z dobrym skutkiem. :rolft4:
"Wędkuję w myśl idei C&R"

#22 Guest_Eddie_*

Guest_Eddie_*
  • Gość

Napisano 23 styczeń 2008 - 16:54

Jak mi się nudzi to robię. Lubie czasami kupic podstawową zanęte np. na płoć i troche ją przerobić po swojemu :rolft4: tu rozrobimy naparem z nostrzyku, tu dodamy konopii i takie tam :spoko:

#23 Guest_Sołtys_*

Guest_Sołtys_*
  • Gość

Napisano 23 styczeń 2008 - 16:51

Jakich użyacie zanęt? Takich ze sklepu czy robicie je sami?

#24 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 23 styczeń 2008 - 16:02

Kukurydza, pszenica, pęczak, białe robale i rzadziej groch. Często rosówki, chruściki, a pinki jak nic nie bierze ( chociaż się człowiek pobawi, bo wędkarze zrobili się wygodni i sypią tym, ile się da i często może się zjawić jakaś ryba fajniejsza ). Oprócz tego, rzadziej czerwony robal. Lubię też łowić na zagniatany na trzonku chlebek. Niekiedy z gorący dzień może się człowik zdziwić. I to bardzo :rolft4:.

#25 osa_bossik

osa_bossik

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 271 postów

Napisano 23 styczeń 2008 - 15:45

Ja na liny stosuje czerwonego robaka, a na karasie pinke:)...kiedyś na zanęte o smaku miodowym wszedl mi karp na zbiorniku w Kamyku
Wedkarstwo jest 'Bogiem', wypad nad wode nałogiem, rybki podstawą, a hol zabawą ;)

#26 Gutek

Gutek

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 223 postów

Napisano 23 styczeń 2008 - 15:29

Chleb z miodem jest bardzo słodki a karasie i liny lubią słodkie, nic więc dziwnego, że dobrze biorą Ci na to ciasto z chleba. Ciasta są ogólnie bardzo skuteczne np ciasto z kaszy manny z dodatkiem czosnku granulowanego bardzo skuteczny na leszcze.
Krystian
Człowiek rodzi się mądry- potem idzie do szkoły.

#27 Hubcio

Hubcio

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 22 styczeń 2008 - 23:59

Moją niezawodną przynętą na okonie jest pijawka.W zeszłym sezonie złowiłem na nią kilka ładnych okoni.

#28 Markosan

Markosan

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 774 postów

Napisano 22 styczeń 2008 - 22:28

Ja na smak miodowy łapie karpesy i amursony.
"Wędkuję w myśl idei C&R"

#29 Guest_Sołtys_*

Guest_Sołtys_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2008 - 21:50

Witam!

Chciałbym tu opisać przynętę, którą przetestowałem i przyznam, że z bardzo dobrymi efektami. Mianowicie jest to chleb z miodem. W naczyniu z wodą rozpuszczam miód a następnie dodaję świeży chleb najlepiej przenny, bez skórki. Całość rozrabiam rękoma aż uzykam pewnego rodzaju ciasto i gotowe. Jest bardzo dobre na wszystkie ryby karpiowate a szczegulnie na liny i karasie. Polecam!!!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych