Skocz do zawartości

Zdjęcie

Początki muchowania

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

#41 bertus

bertus

Expert

• Użytkownik
  • 1493 postów
  • Koło:Kłobuck
    Salmoklub Częstochowa

Napisano 19 czerwiec 2008 - 06:58

Cd. Kij uniwersalny to dla mnie 2,7 klasy 5-6 AFTM. Poradzisz sobie i z suchą i strimerkiem. Sznur na początek pływający DT lub WF dokładny opis znajdziesz w temacie . Pamiętaj tylko żeby był w tej samej klasie co kij,ewentualnie lekko przeciążony czyli kij piątką a sznur 6 . Takie są teoretyczne założenia choć ja np do kija klasy 5 AFTM do suchej zakładam sznur 4 i kapitalnie mi to lata hehe. Komplet żyłek przyponowych od 0,12 do 0,2 ,trochi móh i nad wodę. To tylę co mogę CI podpowiedzieć bo sam się jeszcze uczę. Podobno najgorsze jest pierwsze pięć lat.
"Wędkarstwo muchowe to najpiękniejsza rzecz na świecie jaką można robić na stojąco"
Piszę poprawnie po polsku

#42 bertus

bertus

Expert

• Użytkownik
  • 1493 postów
    Salmoklub Częstochowa

Napisano 19 czerwiec 2008 - 06:46

Wszystko zależy ile chcesz przeznaczyć kasy. Kręciołka i podkład można zbagatelizować ,kup najtańsze jakie znajdziesz. Kijek na początek proponował bym bardziej z tych 'wolnych'. Do stówki kupisz jakiegoś sraxona czy robinsona co tak naprawdę jest kichą ale pozwoli CI potem poczuć różnicę jak ewentualnie Twoja pasja się rozwinie. I dochodzimy do sznura. Tutaj raczej bym nie oszczędzał,mówię to z doświadczenia bo sam się naciąlem kupując jakiś badziew na allegro... Reszta drobnicy czyli żyłki przyponowe no i móhi a także inne pierdółki które zaoszczędzą czas i kasę na dentystę(Maka wie o czym mowię) to już sama przyjemność.
"Wędkarstwo muchowe to najpiękniejsza rzecz na świecie jaką można robić na stojąco"

#43 albarca

albarca

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 386 postów

Napisano 19 czerwiec 2008 - 00:04

Musisz na początek spróbować określić, jak chciałbyś tą zabawę zacząć.

No właśnie chciałbym ją zacząć od zakupu podstawowych rzeczy potrzebnych do jej wykonywania. Dodam, że na początek chciałbym raczej "coś" uniwersalnego do nauki w przystępnej cenie :spoko: tak, abym mógł poznać bliżej metodę i nie zrazić a bynajmniej zarazić sie bakcylem muchowania. :spoko:
...Visca el Barca y Visca el Catalunya...

#44 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 18 czerwiec 2008 - 23:47

na you tube znajdziecie mnie :spoko: (szczupak Ariela złowiony na muchę)pozdrawiam:)

Wszystko fajnie, ale ten, co kamerował to już nieźle chyba był zintegrowany:). Pozdrawiam

Zafascynowany wynikami "forumowych" muszkarzy postanowiłem bliżej zainteresować się tą metodą :spoko: . Proszę Was o radę jaka wędka będzie dobra na początek, kołowrotek itd.. Chyba, że może któryś z Was ma sprzęt na zbyciu w dobrej :spoko: cenie? Dziękuję z góry za rady :rolft4: .

Musisz na początek spróbować określić, jak chciałbyś tą zabawę zacząć. Wtedy chłopaki coś podpowiedzą. Przeglądnij trochę temat i dopiero zapodaj pytanie, bo o tym już trochę było. Pozdrowionka

#45 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3551 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 18 czerwiec 2008 - 23:45

Zgłoś sie do Skorupy. On coś tam miał (kij + kręcioł). Tylko nie wiem czy nie spodobało mu sie ostatnio i w związku z tym oferta jest aktualna :spoko:
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#46 albarca

albarca

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 386 postów

Napisano 18 czerwiec 2008 - 23:28

Zafascynowany wynikami "forumowych" muszkarzy postanowiłem bliżej zainteresować się tą metodą :rolft4: . Proszę Was o radę jaka wędka będzie dobra na początek, kołowrotek itd.. Chyba, że może któryś z Was ma sprzęt na zbyciu w dobrej :spoko: cenie? Dziękuję z góry za rady :spoko: .
...Visca el Barca y Visca el Catalunya...

#47 Guest_ariel_*

Guest_ariel_*
  • Gość

Napisano 07 czerwiec 2008 - 13:07

na you tube znajdziecie mnie :luulu: (szczupak Ariela złowiony na muchę)pozdrawiam:)

#48 Guest_ariel_*

Guest_ariel_*
  • Gość

Napisano 07 czerwiec 2008 - 13:04

Witam to moj szczupły z nad Odry(1 maja) :oczko: Ogólnie to pochodzę z Pomorza ale tam miałhttp://pl.youtube.com/watch?v=zK9Fe3HxVQIem zlot :luulu:

#49 Guest_butch69_*

Guest_butch69_*
  • Gość

Napisano 17 kwiecień 2008 - 19:02

Chciałbym przedstawić artykuł mojego kolegi Michała, który jest moim przewodnikiem po angielskich wodach. To on mnie "zaraził" łowieniem na muchę :niedobrze: byłem na tej rzece którą opisuje w artykule Rzeka Test :hehehe:

#50 Guest_butch69_*

Guest_butch69_*
  • Gość

Napisano 12 kwiecień 2008 - 12:59

Ja się boję że mi Michał głowę urwie i że następnej wyprawy nie będzie :spoko:

#51 bertus

bertus

Expert

• Użytkownik
  • 1493 postów
    Salmoklub Częstochowa

Napisano 12 kwiecień 2008 - 12:54

Nie łam się Butch, ja ,dopiero na trzeciej wyprawie z muchówką dowiedziałem się że mucha prowadząca jest na końcu zestawu a skoczek na troku hehe :spoko:

#52 Guest_butch69_*

Guest_butch69_*
  • Gość

Napisano 12 kwiecień 2008 - 11:18

Mój kolega Michał wiąże :rolft4: Ale chciałem coś na własną rękę poszukać i trochę mi nie wyszło :spoko:

#53 Grzegorz

Grzegorz

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 12 kwiecień 2008 - 10:48

Ale dlaczego nie szukasz ludzi na miejscu, na wyspach ?
Masz tam kilku dobrze łowiących na muchę, a nawet nieźle je wiążących. A przede wszystkim łowią tam na miejscu więc przeważnie wiedzą co, jak, gdzie, kiedy i na co? Popytaj, może ktoś się odezwie.

#54 Guest_butch69_*

Guest_butch69_*
  • Gość

Napisano 12 kwiecień 2008 - 01:25

Zobaczymy co to z tego wyjdzie nad wodą :hmhm: Tak czy siak dałem tyłka przy zamówieniu :hehehe: trza się uczyć na błędach :udaje:

#55 Grzegorz

Grzegorz

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 12 kwiecień 2008 - 01:10

Nie jest znowu tak źle byś tym nie połowił i na rzece, z tym że z wiosną lepiej stonowanie czyli szaro-buro-oliwkowo, w dodatku głęboko i powoli. Widzę tu ze cztery wzory którymi na upartego można by się podeprzeć :hehehe: .

A Appetizer to w założenie imitacja malutkiej płotki, w rzekach też bywają :udaje: .

#56 Guest_butch69_*

Guest_butch69_*
  • Gość

Napisano 11 kwiecień 2008 - 23:14

To teraz mnie dobiłeś :udaje: A miał być zestaw na rzeki :hehehe:

#57 Grzegorz

Grzegorz

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 11 kwiecień 2008 - 22:42

Appetizer, Baby Doll, różne damsel i dragon, buzzers, muddler, palmery itp.
Ogólnie rzecz biorąc klasyczne lures. To wygląda na taki zestaw tęczakowy na jezioro

#58 Guest_butch69_*

Guest_butch69_*
  • Gość

Napisano 11 kwiecień 2008 - 18:49

To jest zestaw różnych much. Potrzebowałem suchych ale też pomyślałem że inne też się przydadzą i kupiłem taki zestaw niby pstrągowy :hehehe:

#59 andziol

andziol

Expert

• Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów
  • 1840 postów
  • LokalizacjaCzę-wa, Stradom

Napisano 11 kwiecień 2008 - 18:44

Nie bardzo się na tym wyznaję , ale suchych to tu za wiele chyba nie ma.
andziol

ART-BUD WYKOŃCZENIA WNĘTRZ

Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku
Staram się przynajmniej.

#60 Guest_butch69_*

Guest_butch69_*
  • Gość

Napisano 11 kwiecień 2008 - 18:27

Paczka dotarła :hmhm: Cuda i cudeńka :oczko: Ale czy to łowne to nie wiem :hmhm:
Te największe to mogę komuś sprzedać żeby sobie w kapelusz wpiął :udaje:

PS. Najgorsze jest to że nie wiem czy pojadę łowić na muchę czy ganiać szczupłe. Bo miejscówki na Avon-ie ciężko znaleźć, ludziska zmawiali już w tamtym roku :hehehe:

Załączone miniatury

• Muszki wszelakie.jpg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych