Skocz do zawartości

Zdjęcie

Początki muchowania

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

#21 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3551 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 02 sierpień 2008 - 12:03

A ja mogę wam po dołkach przejść ze spinem od 16... :gwiazdki:
No chyba że dalej tak co niektórzy będą mnie naciskać do tej muchy, to może sie w końcu ugnę... :gwiazdki:
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#22 bertus

bertus

Expert

• Użytkownik
  • 1493 postów
  • Koło:Kłobuck
    Salmoklub Częstochowa

Napisano 02 sierpień 2008 - 12:01

Mnie od osiemanastej :gwiazdki:
"Wędkarstwo muchowe to najpiękniejsza rzecz na świecie jaką można robić na stojąco"
Piszę poprawnie po polsku

#23 Maka

Maka

Pretendent

• Użytkownik
  • 1086 postów
  • Koło:Ostrowy

Napisano 02 sierpień 2008 - 11:56

No mnie po to prawie w każdy dzień po 17.oo pasuje. :gwiazdki:

#24 Jędrek

Jędrek

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 554 postów

Napisano 02 sierpień 2008 - 11:48

A kto tu pisze o łikendzie, co? :gwiazdki:
Teraz w sobotę/niedzielę są dzikie tłumy nad prawie każdą wodą. Lepiej się zgadać na jakiś dzień popołudniu w tygodniu. Ciszej, spokojniej i więcej miejsca na machanie sznurem, bez obawy o zerwanie komuś skalpu :gwiazdki:

#25 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 02 sierpień 2008 - 06:26

Świetnie. Bycie samoukiem okazuje się ciężkie w tej dziedzinie. Mam oczywiście możliwości i znam paru, ale ciężko z czasem, bo każdy normalny człowiek ma w weekendy wolne, a ja raz mam na jakiś czas :gwiazdki: .

#26 Jędrek

Jędrek

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 554 postów

Napisano 01 sierpień 2008 - 13:29

Zapraszamy do spotkania nad wodą na żywo. Na dzień dzisiejszy mamy do dyspozycji kijki (piszę "mamy", czyli Maka, Bertus , Zawile) od klasy #3 do #7 włącznie. Są to wędki rozmaite i w sensie długości, akcji/sztywności jak i klasy cenowej. Więc jeśli każdy zabrałby swoje zabawki, to coś tam innego, lżejszego może Tobie by pod pasowało do ręki.
Kwestia "tylko" zgrania się w czasie w przestrzeni :rolft4:

#27 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 01 sierpień 2008 - 11:51

Muszę się zacząć mocniej wdrażać, a w szczególności muszę się kiedyś z Wami spotkać ( żeby rzucić parę razy Waszymi kijkami ), żeby spróbować, czy mi się będzie lepiej rzucało.

#28 bertus

bertus

Expert

• Użytkownik
  • 1493 postów
    Salmoklub Częstochowa

Napisano 01 sierpień 2008 - 10:18

Może i łatwiej(W sensie ładowania kija) ale na pewno ciężej i głośniej,po prostu nie ten kaliber.To tak jak byś za okoniem chodził i podawał przynęty sumowym kijem i żyłą 0,60
"Wędkarstwo muchowe to najpiękniejsza rzecz na świecie jaką można robić na stojąco"

#29 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 31 lipiec 2008 - 23:06

W takim razie będzie piątka WF. Dzięki. Kij sobie by dał radę. Myślałem sobie, że łatwiej będzie cięższą linką rzucać.

#30 Maka

Maka

Pretendent

• Użytkownik
  • 1086 postów

Napisano 31 lipiec 2008 - 22:06

Bertus dobrze prawi, wymotaj sprzęt w klasie #4. A jak nie zamierzasz zmieniać kija to kup linkę DT w klasie 5 choć osobiście kupiłbym WF-kę. Jak do suchej to masz za mocarny sprzęt a klasa #7 to pod szczupara, namęczysz się tylko przy łowieniu i niepotrzebnie przeciążysz kij. :rolft4:

#31 bertus

bertus

Expert

• Użytkownik
  • 1493 postów
    Salmoklub Częstochowa

Napisano 31 lipiec 2008 - 16:46

A nie lepiej zainwestować w coś lżejszego,jakąś #4 czy nawet #3.Z tego co piszesz to muchówki używasz głównie do suchej.Siódemka to już tak streamer albo na szupakowe muchy bez zbędej finezji.A co do linki to pogadaj z Butchem i za rozsądne pieniądze powinien Ci coś dobrego załatwić.

#32 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 31 lipiec 2008 - 15:18

Muszę zmienić linkę na lepszą, bo moja już zaczyna być sztywnawa, choć i tak do tej pory nie przedstawiała półki wysokich lotów. Chodzi mi o coś, z czego będę zadowolony i nie będzie zajdroższe w sklepie. Czy to ma być linka WF czy DT? Chodzi o rzeki wielkości Liswarty, ewentualnie Liswarty. Myślę o AFTM 7, bo kij mam klasy chyba ( zerwałem nalepkę ) 5 - 6. Mam cały czas oriona. Co polecicie, bo mam dylemat, a nie chciałbym przepłacić bez sensu?

#33 Jędrek

Jędrek

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 554 postów

Napisano 17 lipiec 2008 - 08:45

Po raz kolejny powtarzam, NIE MA CO OSZCZĘDZAĆ NA LINCE !!!
Lepiej przyciąć na wędce, a zwłaszcza na kołowrotku, ale nie na sznurze.

Z oferty Cortlanda dopiero od serii 333 są dobre linki, Scientific Angler AirCell, RIO - Mainstream (chyba ma najlepsze "parametry" jakość/cena).

#34 Guest_teq_*

Guest_teq_*
  • Gość

Napisano 17 lipiec 2008 - 07:25

dzięki:)

#35 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 16 lipiec 2008 - 23:53

Linkę pływającą na początek kupisz za 67 zeta w fishing marcie, a dokładnie tu

#36 Maka

Maka

Pretendent

• Użytkownik
  • 1086 postów

Napisano 16 lipiec 2008 - 21:10

Wędka - Jaxon Orion Fly 2,7m. AFTM 5/6 - 70 PLN
Młynek - Jaxon Vera Fly #5/6 - 40 PLN
Linka - Cortland 333 WF6F - 100 PLN
Łącznik - Braided Conectors - 4 PLN
Podkład - Cortland Micron Backing - 18 PLN

Do tego rozmiarówka żyłek przyponowych i całe stado much :mhmh:

Taniej sie nie da jeżeli chodzi o nowy sprzęt :bajera:
Na podstawowy, okrojony zestaw much 100 będzie mało.

#37 Jędrek

Jędrek

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 554 postów

Napisano 16 lipiec 2008 - 17:58

Dzisiaj łowiłem na Warcie muchówką wójka i mnie wciągneło , :hoold:

:klapa:

To musiało wciągnąć. :hehehe:

Jedyny sklep w Cz-wie ze sprzętem muchowym jest na ul. Targowej - i w dodatku prowadzi go muszkarz.
Do 100 PLN nie kupisz sprzętu, chyba, że używane na allegro lub w komisie na forum Flyfishing ( KOMIS )
Do 200 PLN może, ale nie koniecznie, uda coś skompletować.

Nie kupuj najtańszej linki, lepiej zaoszczędź na wędce i kołowrotku.

A gdzie można kupić sprzęt muchowy? Jest taka strona Google i tam wystarczy wpisać muszkarstwo, sprzęt muchowy, sklep itp. i zwykle się udaje - przynajmniej ja nigdy nie miałem problemu :hmhm:

#38 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 16 lipiec 2008 - 15:06

Dokładnie jest, jak napisał Andziol, także kolego jest szukajka. Ten temat był parokrotnie poruszany na forum. Do złotych kupisz coś takiego dla początkujących. Kij i kołowrotek jaxona też wystarczy. Niektórzy starzy wyjadacze łowią na oriona z jaxonowskiej półki i nie płaczą, także. Zobacz na stronie jezozwierza. Ja tam kupowałem różne bzdety z tańszych. Zadzwonisz do jeżozwierza, to Ci gość doradzi.

#39 andziol

andziol

Expert

• Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów
  • 1840 postów
  • LokalizacjaCzę-wa, Stradom

Napisano 16 lipiec 2008 - 15:02

Poradźcie mi , za ile mogę kupić całe oprzyrządowanie do muchówki tj.kij,kołowrotek,sznury,muchy? Tylko taka cena rozsądna tj.tak do 100-200zł góra! :klapa:

Gdzie się mogę kupić sprzęt?

Dzisiaj łowiłem na Warcie muchówką wójka i mnie wciągneło , moją ofiarą padł 18 centymetrowy pstrąg:) heheh...dalej sobie pływa!

Z góry dzięki:) :hehehe:

Przecież dwa posty wyżej masz napisane :hmhm:
A ceny sprawdź sobie choćby na allegro lub w e-sklepach wędkarskich.Trochę sprzętu jest też na ul.Targowej.
andziol

ART-BUD WYKOŃCZENIA WNĘTRZ

Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku
Staram się przynajmniej.

#40 Guest_teq_*

Guest_teq_*
  • Gość

Napisano 16 lipiec 2008 - 14:22

Poradźcie mi , za ile mogę kupić całe oprzyrządowanie do muchówki tj.kij,kołowrotek,sznury,muchy? Tylko taka cena rozsądna tj.tak do 100-200zł góra! :hehehe:

Gdzie się mogę kupić sprzęt?

Dzisiaj łowiłem na Warcie muchówką wójka i mnie wciągneło , moją ofiarą padł 18 centymetrowy pstrąg:) heheh...dalej sobie pływa!

Z góry dzięki:) :hmhm:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych