Skocz do zawartości

Zdjęcie

Karpiarze

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#21 Przemek

Przemek

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 702 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 03 marzec 2008 - 21:49

Wybiera się kotoś może na te zawody karpiarzy do Namysłowa :cze:

#22 iras

iras

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 517 postów

Napisano 25 styczeń 2008 - 10:51

REGULAMIN ZAWODÓW
1 Rozbijanie się na brzegu dozwolone jest jedynie zawodnikom, asystentom zespołów i sędziom. Nie dozwolony jest wjazd przyczep kempingowych na stanowiska.

2 Nie dozwolona jest pomoc osób trzecich przy rozkładaniu namiotów (nie dotyczy asystentów) i zestawów oraz podczas łowienia w czasie trwania zawodów.

3 Każdy z zespołów musi rozbić swój namiot (namioty) wewnątrz stanowiska i rozstawić wędki w odległości nie większej niż 3 metry od tabliczki z numerem stanowiska. Zawodnicy zobowiązani są do umieszczenia swoich zestawów w łowisku wewnątrz swojego stanowiska. Wszelkie nieporozumienia w tej sprawie muszą być natychmiast zgłaszane do sędziów sektorowych, którzy mają obowiązek rozstrzygnięcia sporu i nakazania przestawienia zestawów. W razie nie dostosowania się do ich zaleceń, drużyna może być upomniana lub po 3 upomnieniach wykluczona z zawodów.

4 Sondowanie dna łowiska, zanęcanie oraz łowienie jest dozwolone jedynie z brzegu. Nęcić można przy pomocy rury wyrzutowej, procy i tzw. rakiety. Nie dozwolone jest używanie zdalnie sterowanych łódek.

5 Drużyny w celu oznakowania łowiska mogą używać wędek z markerami (ilość dowolna).

6 Każda drużyna łowi ogólnie na 4 wędki (po 2 na każdego zawodnika). W czasie trwania zawodów na stanowisku musi być cały czas co najmniej jeden zawodnik. Jeżeli dwaj zawodnicy na jakiś czas będą chcieli opuścić stanowisko, zestawy muszą wyciągnąć z wody. W razie rezygnacji z łowienia przez jednego z zawodników, drugi członek drużyny może łowić jedynie na 2 wędki.

7 Dozwolone są jedynie klasyczne karpiowe zestawy gruntowe z 1 haczykiem na przyponie. Metoda spławikowa oraz drgająca szczytówka są zabronione.

8 Dozwolone są wszystkie zanęty i przynęty dopuszczone w Regulaminie PZW.

9 Wchodzenie do wody dozwolone jest jedynie do kolan, także podczas podbierania ryby. Ryby należy holować i podbierać z brzegu. Podbierać można jedynie podbierakiem o w miarę jak największym rozstawie ramion. Ryba po podebraniu musi być odhaczana na macie do odhaczania. Podczas podbierania i odhaczania ryby, należy zachować szczególną uwagę, tak aby nie została pokaleczona. W innym przypadku ryba nie będzie zaliczona. Do czasu nadejścia sędziego, ryba musi być przetrzymywana w wodzie, w worku karpiowym. Worki karpiowe nie będą dostarczone przez organizatorów.

10 Hol musi się odbywać w obrębie swojego stanowiska. Jeżeli ryba wpłynie na łowisko sąsiedniej drużyny i dotknie żyłek zestawów sąsiadów, mogą oni (ale nie muszą) zgłosić protest do sędziego sektorowego. W razie takiego protestu, złowiona ryba nie zostaje uznana.

11 Jedynie zawodnicy mogą holować i podbierać rybę. Wyholowana ryba
musi być niezwłocznie zgłoszona sędziemu sektorowemu. Sędzia waży rybę i wpisuje ją w karę połowów. Na karcie składają swój podpis sędzia i zawodnik, który złowił rybę. Natychmiast po zważeniu i ewentualnym sfotografowaniu, ryba musi być ostrożnie wypuszczona do wody.

12 Ryby zacięte tuż przed sygnałem końcowym zawodów, aby były zaliczone, muszą zostać wyholowane w ciągu 15 minut po sygnale.

13 Do klasyfikacji liczą się karpie, amury i tołpygi o wadze powyżej 2 kg. Waga każdej ryby jest zaokrąglana do 10 dkg.

14 Organizatorzy mają prawo w każdej chwili przeszukać bagaże i samochody zawodników (którzy muszą im to umożliwić), w razie podejrzenia o oszustwo lub złamania regulaminu zawodów. Wędkarze przyłapani na oszustwie będą niezwłocznie wydaleni z zawodów.

15 W klasyfikacji generalnej liczy się największa waga wszystkich ryb złowionych podczas zawodów. W razie takich samych wyników, wyżej uplasuje się zespół, który złowił więcej ryb, a w dalszej kolejności, który złowił największą sztukę.

16 W razie niesprzyjających warunków pogodowych lub innych nagłych zdarzeń, organizatorzy mogą przerwać, lub wcześniej zakończyć zawody. W ostatnim przypadku, klasyfikacja generalna liczona będzie według stanu w momencie przerwania imprezy.

17 Zabronione jest rozniecanie ognisk.

18 Przez cały czas trwania zawodów zabronione jest zawodnikom i asystentom poruszanie się samochodami drogami wzdłuż stanowisk. Samochodami mogą poruszać się jedynie organizatorzy, sędziowie i obsługa zawodów.

REGULAMIN ASYSTENTA ZESPOŁU

1 Zespół może zabrać ze sobą jednego asystenta

2 Asystent zobowiązany jest zarejestrować się imiennie w biurze organizacyjnym. Swój namiot może mieć rozstawiony na stanowisku zespołu lub tuż obok. Asystent jest zobowiązany do noszenia identyfikatora.

3 Asystent pomaga zespołowi w rozkładaniu/składaniu stanowiska, w przygotowaniu/dostarczaniu pożywienia, w powiadamianiu sędziów o dokonanym połowie. Asystentowi nie wolno (pod groźbą wykluczenia zespołu) uczestniczyć w przygotowaniu przynęt, zanęt, zestawów. Nie może on uczestniczyć w łowieniu, czyli w zarzucaniu wędek, podcinaniu, holu, ważeniu i wypuszczaniu ryb.

źródło: .carp-gp.pl

#23 piot

piot

Prawie Jak Wędkarz

• Użytkownik
  • 407 postów

Napisano 25 styczeń 2008 - 00:24

No to trochę drogo.Przecież to 100000 tyś. za 80 zespołów.No ale to też pięć dni.

#24 iras

iras

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 517 postów

Napisano 25 styczeń 2008 - 00:17

Dwóch.

#25 piot

piot

Prawie Jak Wędkarz

• Użytkownik
  • 407 postów

Napisano 25 styczeń 2008 - 00:08

A ilu zawodników jest w zespole?

#26 iras

iras

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 517 postów

Napisano 24 styczeń 2008 - 20:56

Tegoroczna edycja największych karpiowych zawodów w Polsce odbędzie się, tak jak poprzednio, nad zbiornikiem Michalice k. Namysłowa. Data zawodów 26-30.05.2008 r.

W Pucharze będzie mogło wziąć udział 80 zespołów. Walczyć będą o nagrody pieniężne: 12.000 zł dla zwycięzców, 6.000 zł za 2 m-sce, 3.000 zł za 3 m-sce. Trzy pierwsze drużyny w poszczególnych sektorach otrzymają nagrody w postaci sprzętu karpiowego.

Wpisowe na tegoroczną imprezę wynosi 1.200 zł (do 15 lutego obowiązuje promocyjna cena 1.000 zł) od zespołu. Każdy zespół będzie miał możliwość zabrania ze sobą asystenta (opłata 50 zł).

Chętni do udziału w zawodach mogą się zgłaszać telefonicznie - 604 783 106 - lub mailem - karpmax@post.pl W ubiegłym roku Podczas KPP złowiono blisko 500 kg karpi.

źródło:www.karpmax.pl

#27 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3551 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 26 grudzień 2007 - 13:43

Zaproszenie dla karpiarzy

Można podbić pooglądać... :spoko:
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#28 rawit

rawit

WĘDKARZ ROKU 2011 .

• Użytkownik
  • 747 postów
  • Koło:Hutmar
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 20 listopad 2007 - 13:22

Postanowiłem napisać tego posta , ponieważ pewnie są wśród nas tacy ,co chętnie popatrzą na spore rybki.Drugi powód jest taki ,że współwłaścicielem tego sklepu jest mój dobry kolega , z którym swego czasu spędziliśmy sporo czasu na rybach( dopóki nie ogarnęła go karpiowa gorączka he he) Tomasz L. Sami zobaczcie. Karpiki

W grudniowym numerze WW (str. 11) jest jego zdjęcie z karpiem 28 kg! złowiony w tym roku na łowisku Nowaki. Rozmawiałem z nim w tym roku jak robili weekendową zasiadkę na Bałtyku, nie wiem jakie mieli wyniki bo gadaliśmy w piątek jak się rozpakowywali a sprzętu miał całego busa. Z tego co mówił to rzadko wędkuje w Polsce raczej za granicą a nad częstochowską wodą był pierwszy raz. W sumie to gość pozytywnie zakręcony na punkcie karpi.

#29 andziol

andziol

Expert

• Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów
  • 1840 postów
  • LokalizacjaCzę-wa, Stradom

Napisano 12 listopad 2007 - 01:13

Jak się będę widział z Tomkiem to spróbuję go na forum przytargać i kto wie , ale może na jakieś rybki się zgadamy - zobaczymy.
andziol

ART-BUD WYKOŃCZENIA WNĘTRZ

Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku
Staram się przynajmniej.

#30 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 11 listopad 2007 - 23:47

Tu umiejętności ( chyba, że chodzi Ci o sam hol ) nie są zbytnie potrzebne, tylko czas. Chodzi o sporą dawkę czegoś dużego do zeżarcia i przez dłuższy czas trza to wrzucać do wody. To żarcie i czas w większości przypadków przekłada się na kasę, ale tu można się czegoś więcej dowiedzieć. Sprzęt? No cóż. Karpik to dosyć silna ryba i nie przyjmuje kompromisów, ale znam jedną silniejszą. Brzana ( pierwsze miejsce ), wg mnie lin, a i okoń też potrafi.

#31 Kinio

Kinio

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 11 listopad 2007 - 23:31

Hehe też bym chętnie coś takiego zaciął, ale na dzień dzisiejszy z moim sprzętem i umiejętnościami to raczej nie mam szans:D

#32 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 11 listopad 2007 - 23:24

Mnie się podobają inne ryby tych rozmiarów, ale chętnie bym coś takiego zaciął. Żebym się nastawiał na takie ryby, to byłoby to realne, ale jakoś nie bardzo mnie podniecają :).

#33 Markosan

Markosan

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 774 postów

Napisano 11 listopad 2007 - 20:00

Ale rybki to piękne połapali :)
Karpie i Amury mi się bardzo podobają tych rozmiarów :)
"Wędkuję w myśl idei C&R"

#34 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3551 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 11 listopad 2007 - 19:23

Ciekawa strona.
A czy oni maja tam jakiś sklep wędkarski czy prowadzą tylko sprzedaż internetową? Adres jest w każdym razie.
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#35 andziol

andziol

Expert

• Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów
  • 1840 postów
  • LokalizacjaCzę-wa, Stradom

Napisano 11 listopad 2007 - 19:11

Postanowiłem napisać tego posta , ponieważ pewnie są wśród nas tacy ,co chętnie popatrzą na spore rybki.Drugi powód jest taki ,że współwłaścicielem tego sklepu jest mój dobry kolega , z którym swego czasu spędziliśmy sporo czasu na rybach( dopóki nie ogarnęła go karpiowa gorączka he he) Tomasz L. Sami zobaczcie. Karpiki
andziol

ART-BUD WYKOŃCZENIA WNĘTRZ

Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku
Staram się przynajmniej.

#36 Z@nder

Z@nder

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 369 postów

Napisano 03 lipiec 2011 - 12:40

Koledzy !!!
Myślę, że trzeba by zacząć zbierać podpisy za wprowadzeniem GÓRNEGO WYMIARU dla Karpia i Amura na zbiorniku Ostrowy.
Jest to piękne łowisko, położone blisko Częstochowy i gdyby tylko o nie odpowiednio zadbać na wzór łowisk typu Dębina, Nekielka, Sazan moglibyśmy mieć ciekawą wodę !
Na łowiskach wymienionych powyżej są one dostępne dla ogół wędkarzy nie tylko karpiarzy, ale jest zrobione kilkanaście stanowisk typowo karpiowych gdzie można dokonać rezerwacji za dodatkową opłatą.
Ryby powyżej ustalonych dla nich górnych wymiarów wracają do wody reszta może być zabrana według stosownego regulaminu.
Spinningiści , spławikowcy i karpiarze nie wchodzą sobie w drogę jest pełna kultura, a świadomość, że pływają tam duże ryby przyciąga wędkarzy jak magnes !

Czy my nie możemy zrobić kroku w tą stronę, czy zarząd okręgu ma Nas wędkarzy w Du.... ?
Tak jak napisałem wyżej ludzi przyciąga świadomość możliwości złowienia ryby życia, czy to tak trudno zrozumieć ?!

JA jestem za i liczę, że Wielu z Was mnie i innych kolegów Karpiarzy i nie tylko poprzecie !

Proszę wpisujcie się poniżej !
Z@nder - "koło OKOŃ"
Carp Quest Club Częstochowa

#37 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2561 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 03 lipiec 2011 - 12:53

Koledzy !!!
...., czy zarząd okręgu ma Nas wędkarzy w Du.... ?
Proszę wpisujcie się poniżej !

Proponuje j.w Dołączona grafika
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#38 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1258 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 03 lipiec 2011 - 12:56

Wydaje mi się, że procedury związkowe na to nie pozwolą, nawet gdyby się nas 1000 osób zebrało.
Niemniej jednak z chęcią popiszę się pod taką petycją.

Gregor, jak to wygląda od strony technicznej ?

#39 Fragles

Fragles

Expert

• Użytkownik
  • 1500 postów

Napisano 03 lipiec 2011 - 14:19

Jestem w 100 % za .
Trzeba ratować to co z tego łowiska zostało a jest to przecież dość młode co do otwarcia łowisko .
Jednym ze sposobów jest właśnie górny wymiar ochronny wymienionych ryb ( Na Lisowie jakoś dali radę przepchnąć górne wymiary ochronne dla Karpia i Amura ) .
zawsze jest kawałek wody !
Dołączona grafika Będę pisał poprawnie po polsku

#40 iras

iras

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 517 postów

Napisano 03 lipiec 2011 - 23:14

Wniosek o górny wymiar karpia 60cm wpłynął do Zarządu Okręgu wiosną. Złożyło go koło Ostrowy, bo tylko oni jako opiekunowie zbiornika są uprawnieni do składania takiego wniosku. Wniosek ten poprzedziło wcześniejsze glosowanie w kole przy namowie i udziale zarządu CQC. Wniosek ten glosowany będzie na zjeździe delegatów kół, który odbędzie się pod koniec roku. Prośba do Gregora i osób, które mają wpływ na podejmowane decyzje przez ZO ,aby wniosek został pozytywnie rozpatrzony.

Użytkownik iras edytował ten post 04 lipiec 2011 - 15:02

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych