Skocz do zawartości

Wędki spinnigowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
299 odpowiedzi w tym temacie

#41 papa r.

papa r.

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 19:13

Jeszcze jednego śmiecia dorzucę :hoold:
Moim zdaniem Catana nadaje sie doskonale do przynęt do max 20 gram.
Kupowaliśmy z Roobbiinn'em kołowrotki tym samym czasie, ja łowię troszkę cięzej i moja katanka jest już troszkę podorana a jego chodzi bez zarzutu.
:)

#42 andziol

andziol

Expert

• Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów
  • 1840 postów
  • LokalizacjaCzę-wa, Stradom

Napisano 04 czerwiec 2009 - 17:57

No uważam że robin mówi o lekkim łowieniu. Czyli jak zakupie Catane na początek (nie mam więcej kaski) to przy łowieniu na takie kopytka max do 10g i obrotówki max 6g to powinien dość długo wytrzymać. Mam rację?

Kup na początek Catanę - masz przecież gwarancję.Jak się rozleci szybko to oddasz na serwis, a jak pochodzi dwa sezony to już jesteś u siebie.Za takie pieniądze nic lepszego nie kupisz.Ja też mam i trzeci sezon kręcę( fakt nie zbyt często, ale do feedera też była używana) i jeszcze żyje. :beksa:
Nawet nie zauważyłem jak naśmieciliśmy w "wędkach spinningowych"
- "A bo mnie zmyliły" :hoold: :klapa:
andziol

ART-BUD WYKOŃCZENIA WNĘTRZ

Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku
Staram się przynajmniej.

#43 Mateusz S

Mateusz S

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 302 postów
  • Koło:Okoń
  • LokalizacjaCzęstochowa/Zawodzie

Napisano 04 czerwiec 2009 - 17:26

No uważam że robin mówi o lekkim łowieniu. Czyli jak zakupie Catane na początek (nie mam więcej kaski) to przy łowieniu na takie kopytka max do 10g i obrotówki max 6g to powinien dość długo wytrzymać. Mam rację?

#44 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4936 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 17:15

Napisz, na jakim łowieniu, bo to bardzo ważne.

#45 roobbiinn

roobbiinn

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 17:09

Catanka używana była już dość często, ale bez przesady.

Od początku czyli ile już go używasz mógłbyś troche przybliżyć swoją wypowiedż ??

Trzeci sezon.

#46 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4936 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 16:50

Danek zaorał catanę dosyć szybko, także po prostu kołowrotek w sumie jest warty swojej ceny. Jest tani, da się nim połowić, sam też mam i łowie, ale nie za często. Pamiętajcie, że nie ma nic za darmo. Jest dosyć dobrze wykonany.....ale jak się używa przynęt 20 gram, to nie ma, że boli. Musi być dwie półeczki wyżej.

#47 Guest_SiD@R_*

Guest_SiD@R_*
  • Gość

Napisano 04 czerwiec 2009 - 16:13

Od początku czyli ile już go używasz mógłbyś troche przybliżyć swoją wypowiedż ??

#48 Mateusz S

Mateusz S

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 302 postów
  • Koło:Okoń
  • LokalizacjaCzęstochowa/Zawodzie

Napisano 04 czerwiec 2009 - 15:55

Już drugi sezon robin kręcisz na Catanie ? A dużo spinningujesz ?

#49 roobbiinn

roobbiinn

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 15:21

Ja używam Shimano Beast Mastera dł. 270 (5- 20g seria medium light) już trzeci* sezon i jestem zadowolony.

Nadaje się do gum, jak i lżejszych wahadłówek, a i szczupaczka czasem wytarga :hoold: Na sandacza trochę za miękki, ale do szczupaków akurat.

Co do kołowrotka, od początku używam Shimano Catany i jak narazie
nie mam z nim problemów.

#50 STEMPEL

STEMPEL

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 584 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 09:48

w kongerze Tiger mocowanie kreciołka jest faktycznie słabe i badziewne pół dolnika rusza się nieregularnie razem z ruchem krecioła , przelotki mi się jeszcze nie wytarły ale za to jedna porcelanka wypadła

#51 OswalD

OswalD

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 168 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 07:15

O serii Champion nie pomyślałem ale Tigery, w mojej opinii, nie grzeszą jakością wykonania - za miękkie mają porcelanki w przelotkach i trochę badziewna akcja. Bardzo szybko wycierają się w nich rowki od plecionki. Team Dragona to już inna sprawa choć ja trafiłem na egzemplarz którego rękojeść rozeszła się od wilgoci (klej dał rade przywrócić ją do życia).

Jedyne rozwiązanie to przymiarki robić.
Problem tylko by znaleźć sklep z naprawdę dużym wyborem...

#52 Maka

Maka

Pretendent

• Użytkownik
  • 1086 postów
  • Koło:Ostrowy

Napisano 04 czerwiec 2009 - 00:09

Jak dla mnie (w rozsądnych) pieniądzach istnieją dwie marki spinningów.

1. Dragon seria Team - zalety to bardzo dobre blanki o wspaniałej akcji i dużym zapasie mocy, dobrej jakości rękojeść, przelotki i mocowanie młynka. Wady - za niskie przelotki, zbyt słaby lakier na omotkach, za długie dolniki.

2. Konger seria Champion - zalety to zgrabne dolniki, dobrej jakości przelotki z trwałym lakierem na omotkach, przelotki na dogranych stopkach, przyzwoite blanki, duży zapas mocy. Wady - zbyt słabe mocowanie młynka, trochę za lejbowata akcja, korek rękojeści szybciej zużywa się niż w Teamach.

Najważniejsze - bardzo dobry dostęp do serwisu. :spoko:

#53 andziol

andziol

Expert

• Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów
  • 1840 postów
  • LokalizacjaCzę-wa, Stradom

Napisano 03 czerwiec 2009 - 23:53

Też mam Kongera World Champion 2,4 m. I jestem bardzo z niego zadowolony.Nie ukrywam - Maka doradził, ale do ręki też mi spasował.
andziol

ART-BUD WYKOŃCZENIA WNĘTRZ

Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku
Staram się przynajmniej.

#54 Szypki

Szypki

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 705 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 22:29

Ja bym Ci polecił coś takiego kijaszek
"Żyj dzisiaj, bo jutro może być za późno..."

#55 Maka

Maka

Pretendent

• Użytkownik
  • 1086 postów
  • Koło:Ostrowy

Napisano 03 czerwiec 2009 - 21:38

OswalD
Hmm... dlaczego nie Konger :spoko:
Uważam że seria Champion jest udana i warta swojej ceny a do 300pln bez problemu się kupi taki kij.

SiD@R
Chyba trochę przesadziłeś z gramaturą ... no chyba że pod jerki tylko że 2,7 trochę za długi wydaje mi się.

#56 Guest_SiD@R_*

Guest_SiD@R_*
  • Gość

Napisano 03 czerwiec 2009 - 19:18

Tzn. Ja będę łowił z łodzi i raczej chciałbym się nastawić na od średnich rozmiarów drapieżniki do tych największych :spoko: będzie to jezioro a mowa tutaj o mazurach uzbrajam sie specjalnie pod ten akwen.

#57 OswalD

OswalD

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 168 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 19:13

Stanowczo nie !

Za 300 stówy zapomnij o Kongerach ! A tak poza tym ten Tiger to sztywna pała. Piszesz, że dysponujesz budżetem do 300 stów... na kijek warto tyle przeznaczyć. Moim zdaniem Dragon ma dobre kijaszki w rozsądnych cenach a z własnego doświadczenia Ci powiem kup raz a dobrze... Za około 200 zł możesz np. się przymierzyć do wklejanki Shimano Catana jeśli chcesz rzucać gumami i innym lżejszym badziewiem w wodę. Wędka ta da radę z małymi i średnimi woblerami. Prowadzenie obrotówek tym kijaszkiem też obleci. I na pewno ma czułą szczytówkę :spoko:.

Napisz może do jakiego łowienia szukasz kijaszka, na jakie ryby się nastawiasz, czy z brzegu czy z łodzi, w rzece siurku czy zaporówce ...

#58 Guest_SiD@R_*

Guest_SiD@R_*
  • Gość

Napisano 03 czerwiec 2009 - 17:07

Moge Was prosić o komenatrze co do tego kija :

Konger Wędka Tiger Cross Max 270 H 40-80g

Czy będzie on wystarczająco czuły żebym mógł zobaczyć, wyczuć delikatne brania i co wogóle o nim sądzicie.

#59 Guest_SiD@R_*

Guest_SiD@R_*
  • Gość

Napisano 03 czerwiec 2009 - 16:02

Okej Gregor dziękuje Ci za dobrą rade bo one zawsze się przydają zrobie jak mówisz :spoko:

#60 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 03 czerwiec 2009 - 15:55

Witam!!
Chciałbym żebyście doradzili mi kij spiningowy do 300 zł tz. najlepszy według Was jaki mógł bym za tą cene kupić??

:spoko:
Tak się nie da doradzić. Co to znaczy najlepszy ?
A jaki długi, na jakie ryby, jaki ciężar wyrzutowy ?
Przecież do 300 zł to można taką litanię modeli wypisać , że i tak nie będziesz wiedział co kupić, a jak w końcu kupisz coś z czyjegos polecenia to nie wiadomo, czy ten kij będzie ci ,,leżał" w ręku.
W sklepie jakimś byłeś ? Ogladałeś jakieś patyki ? Spodobało ci się coś ?
Zacznij od wizyty w wedkarskim sklepie, weź coś do łapy, pomachaj tym i wtedy pytaj, który z kijów jaki ci się spodobały ma lepszą opinię wśród kolegów na forum.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych