WCP Wędkarska Częstochowa: KIJE do muchówki - WCP Wędkarska Częstochowa

Skocz do zawartości

• 5 stron +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

KIJE do muchówki

#21 Użytkownik nie jest zalogowany   Edmund 

• Expert
  • Grupa: Użytkownik

Napisano 03 listopad 2007 - 22:13

Cytat

Gapik obiecał, że podjedziemy na kręcenie do jego brata
A może i Artus ( Gapika brat ) zawita na łamy, bo się zalogował i napisał nam tylko jeden post, a myślałem, że się rozkręci.

#22 Użytkownik nie jest zalogowany   Jędrek 

• Prawie Jak Wędkarz

Napisano 04 listopad 2007 - 02:14

Gregor,

Na kręcenie móh, to umawiamy się z kumplami od jakichś dwóch lat. Spotykamy się tak na dwa dni (z noclegiem) i przy odprawieniu żon. Ciekawe wzory, metody i inne takie powstają, w większości łowne (do sprawdzenia na forum Flyfishing.pl). I nie jest to takie precyzyjne po pewnej wprawie lub po użyciu pewnych środków :fajosko:

#23 Użytkownik nie jest zalogowany   Maka 

• Pretendent
  • Koło:Ostrowy

Napisano 04 listopad 2007 - 12:35

Widzę że w temacie zaczyna się coś dziać. :fajosko:
Sam się zastanawiam nad kupnem sprzętu muchowego. Może coś o sznurach i kręciołkach i całej reszcie całego majdanu.

#24 Użytkownik nie jest zalogowany   andziol 

• Expert
  • LokalizacjaCzę-wa, Stradom

Napisano 04 listopad 2007 - 16:28

Też się zastanawiałem nad wejściem w posiadanie drogą kupna jakiegoś sprzętu muchowego ( nawet z Michasiem ostatnio rozprawialiśmy o tym) , jednak najpierw wolałbym spróbować wędkowania tą metodą , bo nie wiem czy się do tego nadam he he. Żałuję trochę ,że w czasie wyprawy nad San nie pomachałem Edvisowym zestawikiem ( nie wiem czy by pozwolił?) :fajosko: , ale myślę , że co się odwlecze to nie .....
andziol

ART-BUD WYKOŃCZENIA WNĘTRZ

Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku
Staram się przynajmniej.

#25 Użytkownik nie jest zalogowany   Edmund 

• Expert

Napisano 04 listopad 2007 - 22:59

uciecze :tra:. Nie jest to sprzęcior pierszej klasy, ale jak się dibrze zastanowię, to Ci kiedyś dam porzucać :rolft4:.

#26 Użytkownik nie jest zalogowany   bertus 

• Pretendent

Napisano 27 listopad 2007 - 18:21

Cytat

Wszystko zależy od tego ile planujesz wydać na początek.
Optymalny zestaw to kijek w klasie #4/5 lub sama #5. Linka pływająca, WF (jeden koniec ma grubszy; łatwiej się nauczyć rzutów) lub DT (środek równy, końce zwężają się; po "zajechaniu" jednej strony przewija się na drugą i śmiga dalej).
A później już same najfajniejsze rzeczy, m.in. nauka rzutów, kręcenie much i ... wydatki, wydatki, wydatki :szok:
Zawsze możesz podejść na Targową i Andrzej Tracz Ci doradzi co i jak.

Byłem u pana Andrzeja Tracza i całkiem przypadkowo stałem się posiadaczem drugiego kija muchowego.Chyba wpadłem na całego :chmura:
"Wędkarstwo muchowe to najpiękniejsza rzecz na świecie jaką można robić na stojąco"
Piszę poprawnie po polsku

#27 Użytkownik nie jest zalogowany   Edmund 

• Expert

Napisano 27 listopad 2007 - 18:53

Aaaaaaaaahahaha. ... i po chłopie. No tego się nie spodziewałem.

#28 Użytkownik nie jest zalogowany   Jędrek 

• Prawie Jak Wędkarz

Napisano 27 listopad 2007 - 22:32

No, Bertus, to teraz dopiero się zacznie. :!:
Jeden kijek, mocniejszy/cięższy do strimerka, drugi do mokrej i najlżejszy do suchej, a może też z czasem inny do nimfy :spoko:

Do tego majdanu odpowiednie kołowrotki z dodatkowymi szpulami a na nich oczywiście odpowiednie linki muchowe.
No, bo tak, do strimerka tonąca i intermedium, do mokrej pływająca i intermedium, a do suchej pływająca :hehehe:

A jeszcze podbierak MUCHOWY, kamizelka MUCHOWA, pudełka na MUCHY, same MUCHY (suche, mokre, strimerki, nimfki...), żyłki do wiązania przyponów (tak od 0,23 - 0,12) lub gotowe przypony koniczne MUCHOWE, spodniobuty lub śpiochy i buty do brodzenia, jakieś coś do impregnacji suchych MUCH, coś do impregnacji sznura MUCHOWEGO. :)

#29 Użytkownik nie jest zalogowany   Danek 

• Komendant SSR-WCP
  • Grupa: Wędkarska Częstochowa
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 27 listopad 2007 - 22:38

Wystarczy mi jak poczytam o tym "waszym" muchowaniu..... :spoko:

Choć gdzieś tam głęboko tkwi ciekawość dotyczący tego rodzaju wędkarstwa.
Na wiosnę jak już sobie pokupujecie te sprzęty, podbije do was i mnie pouczycie. A nuż i mnie sie spodoba?
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafika Jeszcze piszę poprawnie po polsku

#30 Użytkownik nie jest zalogowany   bertus 

• Pretendent

Napisano 28 listopad 2007 - 15:21

Cytat

Na wiosnę jak już sobie pokupujecie te sprzęty, podbije do was i mnie pouczycie. A nuż i mnie sie spodoba?

No to Danek możesz zaczać zbierać kasę. Ostatnio odkryłem na przykład ze sznur muchowy dobrej klasy jest droższy niż sam kij :!:
"Wędkarstwo muchowe to najpiękniejsza rzecz na świecie jaką można robić na stojąco"
Piszę poprawnie po polsku

#31 Guest_Gregor_*

• Grupa: Gość

Napisano 28 listopad 2007 - 15:24

Cytat

No to Danek możesz zaczać zbierać kasę. Ostatnio odkryłem na przykład ze sznur muchowy dobrej klasy jest droższy niż sam kij :spoko:

A to nie dziwota bo kij na dorsze też kupisz za 70 zł - przyzwoity nie jakąś strychninę, a za plecionkę ( 135 metrów) trzeba dać np. 150 zł.
Podobnie przy spiningu.

#32 Użytkownik nie jest zalogowany   Edmund 

• Expert

Napisano 28 listopad 2007 - 15:29

Cytat

Cytat

No to Danek możesz zaczać zbierać kasę. Ostatnio odkryłem na przykład ze sznur muchowy dobrej klasy jest droższy niż sam kij :!:

Taka proporcja ma jedynie miejsce wtedy, kiedy sznur jest z wyższej półki, a kij po prostu z niższej. Tu rządzą inne firmy: Hardy, St. Croix itp.

#33 Użytkownik nie jest zalogowany   Jędrek 

• Prawie Jak Wędkarz

Napisano 28 listopad 2007 - 18:17

Jeśli chodzi o linki to jedna z najdroższych na naszym rynku to: Sage (też robią jedne z najdroższych kije) - 289-299 pln, Rio - 230, Scientific Angler (np. seria Mastery)- 230, Cortland (seria 555) - podobnie, Vision (np. Presentation) - 245 ...
I jest DUŻA różnica między w.w. a najtańszymi linkami. Chodzi m.in. o miękkość (łatwość podania muszki), zachowanie się sznura w niższych temperaturach itp.

St. Croix, Hardy też robią kije spinningowe. Podobnie Sage, Lamiglas, G. Loomis. Ale już taki Scott, Winston, Thomas&Thomas, Orvis, Loop, Vision już raczej nie.

#34 Użytkownik nie jest zalogowany   Edmund 

• Expert

Napisano 28 listopad 2007 - 18:25

Cytat

St. Croix, Hardy też robią kije spinningowe.

Ale czołówka wygląda całkiem inaczej. Kto z Was ma kij spinningowy Hardy`ego? Podejrzenie jest, że nikt. O to mi chodzi.

#35 Użytkownik nie jest zalogowany   Danek 

• Komendant SSR-WCP
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 28 listopad 2007 - 18:29

Edvis zobacz sobie ile kosztują kije Scotta. Myślę ze są znaaacznie droższe od Hardy'ego....
A z ceną idzie jakość no i prestiż :spoko:

C&R

#36 Użytkownik nie jest zalogowany   Edmund 

• Expert

Napisano 28 listopad 2007 - 22:17

Tak, tak, ale Danek też zamiast jakimś cormoranem możesz zacząć spinningować kijem RST. Chodziło mi o czołówkę, a nie ceny.

#37 Użytkownik nie jest zalogowany   Danek 

• Komendant SSR-WCP
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 28 listopad 2007 - 22:24

Scott jest właśnie w czołówce Edvisie....
Ponoć kultowe kije robią... tak słyszałem od jednego człeka.
Może niech Jędrek nas pogodzi? Kto ma rację?

C&R

#38 Użytkownik nie jest zalogowany   Edmund 

• Expert

Napisano 29 listopad 2007 - 00:43

Nie bardzo rozumiem, co tu pogadzać? To?

Cytat

Scott jest właśnie w czołówce Edvisie....

Na pewno nie sprzedaży. Rządzi ten, kto robi dobrze i za rozsądne pieniądze.
A czy ja gdzieś powiedziałem, że są kultowe czy nie kultowe? Widzę, że się nie rozumiemy. W spinningowych kijach rządzi Daiwa, Shimano itp. a w muchowych takie i takie i nie chodzi mi o to, jakie są najbardziej prestiżowe, tylko jakie są najczęściej kupowane, bo mało który ze spinningistów łowi na kije marek prestiżowych, a w muchowaniu jest w sumie tak samo. Nie każdy muszkarz to biznesmen i nie każdy spinningista jest biznesmenem.
" Rządzi " to mój opis kijków, które częściej można zobaczyć u muszkarzy, niż Scotta, czy inne naprawdę drogie kije.
Przecież trzeba odróżnić kije prestiżowe od najchętniej kupowanych.
Fakt, że nie jestem znawcą, ale tu akurat nie o to chodzi.
Nie wychodźcie z założenia, że w muchowaniu wszystko jest drogie, bo tak nie jest. Jest dużo tańsze od spinningu, a przy obecnym nakładzie zachodu, nawet od spławika. Możesz poprosić kiedyś o przeprowadzenie ankiety o tym, kto ma jakiej firmy kije spinningowe i mówię Ci, że nie wygra tej ankiety ani żaden model firmy RST ani nawet ( choć się może mylę ) lesath - firmy Shimano.

#39 Użytkownik nie jest zalogowany   Jędrek 

• Prawie Jak Wędkarz

Napisano 29 listopad 2007 - 13:06

Co do tego, która obecnie firma "rules" to nie będę się wcale wypowiadał. Wiadomo, każda pliszka swój ogonek chwali. Powyżej pewnego pułapu cenowego i jakościowego są te wędki objęte DOŻYWOTNIĄ gwarancją dla pierwszego użytkownika.
Daiwa robi bardzo przyzwoite muchówki, stare serie były jeszcze sygnowane made in Scotland (Whisker, Osprey). I ich właściciele bardzo sobie je chwalą. Teraz nie wiem jak z tym jest.
O Shimano słyszałem kiedyś taką opinię, że robi wszystko co się dobrze kręci. Czyli wędki może niekoniecznie są super-hiper, zwłaszcza muchówki. Ze spiningami może jest ciut lepiej.
Co do kijków muchowych, to można się zdziwić nad wodą na jakie ludzie łowią. Z reguły jednak widać lepsze kije niż np. do spiningu. Podkreślam z reguły, choć i Jaxony, i Robinsony, i Kongery itp. są w użyciu.

#40 Użytkownik nie jest zalogowany   Edmund 

• Expert

Napisano 29 listopad 2007 - 17:12

Cytat

Co do kijków muchowych, to można się zdziwić nad wodą na jakie ludzie łowią.
Tak jest w każdej metodzie, ale muchówka jeszcze jednak przez jakiś czas będzie uchodziła za elitarną metodę połowu, także tak jest, jak mówisz. Duża część wędkarzy fly`owych to ludzie jednak z zasobniejszym portfelem i tak będzie dopóki ta metoda nie będzie propagowana w większej skali i dopóki w naszym okręgu nie będzie za dużo mocnych wód do tej metody.

• 5 stron +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostatnia »