Skocz do zawartości

Zdjęcie

KIJE do muchówki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#81 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 21 październik 2007 - 22:19

Na razie nie planuję zakupów muchówki, ale po zdobyciu praktyki i większej wiedzy może być w planach. Na razie wszystko, co o suchej czytam z uwagą.

#82 Jędrek

Jędrek

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 554 postów

Napisano 20 październik 2007 - 14:54

Edvis, spróbuj "zdobyć", np. w drodze zakupu :brew:, delikatniejszy kijek. Taki w klasie 4/5 w zupełności wystarczy. #6 to straszna luśnia do łowienia na suchą. bardziej nadaje się do łowienia na strimera, ew. mokrą.
Ja sam wprawdzie czymś takim też się uczyłem, tj. kijkiem w klasie 5/6. Do nauki był dobry, no i dało nim radę łowić na strimera, mokrą, suchą i od biedy na nimfę. Teraz używam go prawie wyłącznie do strimerka.

Niedrogie, a zarazem dobre są kijki Konger WorldChampion oraz Ron Thompson TravelForce - obydwa poniżej 200 zł. Tego ostatniego sam posiadam i sobie chwalę (w zestawie jest od razu tuba transportowa). Konger jest trzyczęściowy. Ten drugi czteroczęściowy. Ron zajmuje malutko miejsca w bagażniku - taki kijek delegacyjno-tajnowypadowy zaraz po pracy :hmhm:

Jeżeli masz możliwość to tanio można ściągnąć kije z USA. W zeszłym roku kupiłem wędkę za 170 zł (z przesyłką), która u nas jest/była za 450 zł.
Ten mój najnowszy nabytek to kij używany, kupiony za 1/4 ceny (!!!) w komisie na FlyFishing. Żeby kupić nowy St. Croix Legend Ultra, to musiłabym dłuuuugo rozmawiać z wężem w kieszeni :chmura:

#83 pisaq

pisaq

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 7 postów
  • Koło:Koło PZW nr. 103 Rogoźnik
    PZW Katowice
  • LokalizacjaWojkowice k/Będzina

Napisano 01 styczeń 2014 - 23:00

No Panowie, dzisiaj przyklepałem deal na Greys XF2 Streamflex 9' #5, z myślą o dalekiej nimfce i okazjonalnie sucharku.
Na początku myślałem o krótszej #4, ale ten będzie bardziej uniwersalny. Tym bardziej, że drugi patyk to pałowata #6 9'6 i słabo trzyma niewielkie ryby, a ciężko łowić cały czas 50+ :D
Cath and release for the future.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych