Skocz do zawartości

Zdjęcie

KIJE do muchówki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_butch69_*

Guest_butch69_*
  • Gość

Napisano 15 lipiec 2008 - 07:46

Święta prawda ale jak kija masz dotknąć skoro nie ma go w najbliższym sklepie :klapa: Dlatego trza metodą prób i błędów z tym że ta metoda wiąże się z wydawaniem kasy w ciemno :hmhm: Ale jak na razie wszystko co kupiłem okazało się trafionym wyborem :hehehe:

#2 Maka

Maka

Pretendent

• Użytkownik
  • 1086 postów
  • Koło:Ostrowy

Napisano 15 lipiec 2008 - 00:16

Dokładnie. Jak to powiedział mój kolega przy rozmowie na temat kijów "..... a po ch#$ Ty sie podniecasz cyferkami jak kija w łapie nie miałeś ..."

#3 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 14 lipiec 2008 - 23:43

A co do sprzętu - zawsze nam odwalało, trzeba szukać takiego który nam odpowiada i będziemy w 100% zadowoleni.

Fakt. Dodam tylko, że żadne recenzje, czy reklamy i zachwalania umywają się do wzięcia sprzętu w swoje ręce i wypróbowania go przez jakiś czas. Wszystko wychodzi w praniu po paru chwilach.

#4 Maka

Maka

Pretendent

• Użytkownik
  • 1086 postów

Napisano 14 lipiec 2008 - 23:36

He,he - nie wiem czy odwaliło czy nie :spoko: . Powiem krótko, w moim odczuciu wszystkie metody wędkarstwa się do muchy umywają. A co do sprzętu - zawsze nam odwalało, trzeba szukać takiego który nam odpowiada i będziemy w 100% zadowoleni. :spoko:

#5 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 14 lipiec 2008 - 23:27

Maka, widzę, że Wam konkretnie odwaliło już na tym punkcie. Oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu :spoko:.

#6 Maka

Maka

Pretendent

• Użytkownik
  • 1086 postów

Napisano 14 lipiec 2008 - 23:24

Po ostatnich tygodniach macania, oglądania i testowania kijów muchowych stwierdziłem iż najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o kij do nimfy jest.
Konger World Champion Fly w klasie #4/5 długości 3m (trójskład). dobrze i estetycznie wykonany, i genialnie oddaje brania. W swojej klasie chyba najlepszy kijek.

Już niedługo test nowych zabawek.

Załączone miniatury

• IMG_7945.jpg
  • IMG_7943.jpg

#7 Guest_butch69_*

Guest_butch69_*
  • Gość

Napisano 04 marzec 2008 - 08:40

To mam zagwozdkę :cze:

#8 zawile

zawile

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 03 marzec 2008 - 10:56

Kołowrotek na dniach powinienem wybrać albo firmy Greys GRXi albo firmy KOMA Vision oba są w tej chwili w promocji. Greys ma 3 szpule w zestawie a KOMA ma 2. Potem będę szukał jakiegoś sznura i podkładu.

Jeśli mogę wtrącić 3 grosze. Krecioł Greys to wg. mnie dobry wybór, ma świetny hamulec a i od razu dostajemy komplet szpul zapasowych wraz z poręcznym futerałem. Mnie jednak odstraszyła terkotka hamulca- działająca w obie strony. Lubię ciszę nad wodą. Ale to moje zdanie, gdyby nie ona - brałbym bez zastanowienia.
Vision koma - bardzo atrakcyjna cena, bardzo dobre wykonanie, w komplecie ze szpula bodajże sprzedawany, świetny wybór, jak zwykle jednak jest ale :oczko: .
To ale dotyczy - pojemności szpul - w modelu 5/6 cieżko zmieścic DT #5, a co dopiero#6 , o podkładzie już nie wspominając. Chyba ze linki tonące - tutaj wchodzą bez problemu. Dla mnie wada w Komie jest też lużne pokrętło hamulca, czasami nawet bezwiednie majstrując przy wyciaganiu linki, sami zmieniamy ustawienia hamulca, a przyznacie ze to trochę stresujące jest. W moim egzemplarzu jeszcze po pewnym czasie doszedł luz na szpuli, niby nic, ale denerwujące.

#9 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 02 marzec 2008 - 19:14

Edvis też pomógł.

Ciekawe, w czym?
Też będę szukać niedługo do suchej, bo na razie mój pseudouniwersalny zaczyna mnie wkurzać i łowić się odechciewa.

#10 Jędrek

Jędrek

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 554 postów

Napisano 02 marzec 2008 - 18:52

No to teraz dopiero się zacznie, bo jeszcze ...
- kijek do suchej - najlepiej jakaś #4 lub nawet #3,
- kijek do strimera - #6 lub nawet #7.
- coś dłuższego do nimfy (#4-5) ok. 10 stóp lub lepiej.
Do tego wszystkiego kołowrotki, linki itp, itd... :spoko:

#11 Maka

Maka

Pretendent

• Użytkownik
  • 1086 postów

Napisano 01 marzec 2008 - 19:20

No i po chłopie. :luulu:

#12 Guest_butch69_*

Guest_butch69_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2008 - 16:43

No i kupiłem swój pierwszy kij muchowy :) Był w super promocji. Chciałem coś z wędzisk 4 i więcej składowych. Kijek to CORTLAND model CX Travel 8.6 ft #5. Kołowrotek na dniach powinienem wybrać albo firmy Greys GRXi albo firmy KOMA Vision oba są w tej chwili w promocji. Greys ma 3 szpule w zestawie a KOMA ma 2. Potem będę szukał jakiegoś sznura i podkładu. Dzięki rozmowie z Maką co nieco już kapuję :hehehe: Edvis też pomógł. Dzięki chłopaki :drga:

Załączone miniatury

• cort_cx_6pc_travel_fly_rod.jpg

#13 Jędrek

Jędrek

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 554 postów

Napisano 25 luty 2008 - 20:14

W kraju za uzbrojenie kijka trzeba liczyć od ok. 400 PLN w górę (wszystko zależy oczywiście od jakości użytych komponentów)-przynajmniej jeśli chodzi o spinningi (o muchówki się nie pytałem).
Jeśli masz dostęp do blanków po ludzkich cenach - to ja bym się nie zastanawiał. No chyba, że gotowy kijek z jakiejś fajnej "stajni" z dożywotnią gwarancją.
Dobre recenzje mają:
Specjalista - Konin; Flyart; Artur Banachowski; Xrods ze Szczecina; i jeszcze kilku by się znalazło.

#14 Guest_butch69_*

Guest_butch69_*
  • Gość

Napisano 25 luty 2008 - 19:23

Mam dostęp do blanków SAGE w tej chwili. Mój kolega sprowadza i bez takich narzutów cenowych jak w Polsce. ;)

#15 Jędrek

Jędrek

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 554 postów

Napisano 25 luty 2008 - 16:48

Takim kijkiem zaczynać :) :hoold: :hoold:

Tam, gdzie pracujesz rozejrzyj się za wyprzedażami takich marek jak: House of Hardy, Grey's, Scott, Winston, Orvis, Thomas&Thomas, St.Croix, Sage, Loop. NA PEWNO kupisz taniej niż w Polsce.

W razie wątpliwości pisz, postaram/postaramy się coś doradzić. :papa2:

P.S.
A jak uzbierać na taki kijek? Szybko ;)

#16 Guest_butch69_*

Guest_butch69_*
  • Gość

Napisano 25 luty 2008 - 09:32

Ja na pierwszej wyprawie miałem taki kijek. I jak tu teraz uzbierać na taką wędeczkę. Rzucało mi się kapitalnie. ;)

Załączone miniatury

• IMG_5542.jpg

#17 Jędrek

Jędrek

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 554 postów

Napisano 17 luty 2008 - 20:57

To jest szybki kijek - do strimerka jak najbardziej. Bardzo ładnie wykończony. Mogę pożyczyć od kumpla, który ma ten kijek i byłby do obejrzenia na żywo.

#18 Maka

Maka

Pretendent

• Użytkownik
  • 1086 postów

Napisano 17 luty 2008 - 20:33

A propos muchówki - proszę o opinię na temat kija Cortland Precision XC
Szukam kija do streamera i nimfy na dzień dzisiejszy decyduję się na ten
kijek

#19 iras

iras

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 517 postów

Napisano 17 luty 2008 - 19:59

Tani kij do muchówki Tu

#20 Grzegorz

Grzegorz

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 02 grudzień 2007 - 22:00

jak najbardziej masz racje, najprostsze to to nie jest, a tym bardziej jak się ma nawyki ze spławika, czy spinningu, to tylko utrudnia. Najlepiej jest ja ktokolwiek „weźmie za rączkę i poprowadzi na łączkę”, edvis zmówcie się w kilku chętnych z kimś kto to potrafi pokazać, po cholere się męczyć jak ktoś Ci w krótkich żołnierskich powie co i jak, i jeszcze to zademonstruje.
Tutaj jest takie narządko do nauki poprawnych i długich rzutów Royal Wulff , wymyśliła to Joan Wulff, swego czasu Mistrzyni Świata w takim dalekim i celnym machaniu, by móc w domu tez trenować. Jej to wyszło na ponad 49 metrów (w roku 1951 i kijem jednoręcznym). Ten kijek ma 90 cm, a linka z włóczki 4,5 metra, z jej wyliczeń dawało to przełożenie na bardzo daleki rzut w naturze. Można taką włóczkę dać dużo krótszą, przywiązać do szczytówki dowolnego lekkiego kija i próbować.
Niestety flyfishing jest anglojęzyczny, tam się to zaczęło stąd to słownictwo i tak to funkcjonuje właściwie wszędzie.

Ja bym tu nie epatował skomplikowanymi rzutami bo to na razie niepotrzebne, więc masz kilka prostych spey:
Shooting Spey
Speycaster1
Speycaster2
Speycaster3

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych