Skocz do zawartości

Zdjęcie

DZIBICE zdiornik na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 Marcin.1981

Marcin.1981

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 231 postów
  • Koło:Irydion
  • Lokalizacjaokolice Częstochowy

Napisano 07 kwiecień 2014 - 06:05

Niestety, coraz więcej nad tą wodą miesiarzy z Zagłębia i Śląska :niedobrze:/> , przyjeżdzają już w marcu, kwietniu i koczuja aż do późnej jesieni, więc jest bardzo duże prawdopodobieństwo że takich pięknych okoni (i innych garunków) bedziemy łowić z roku na rok coraz mniej:(

Użytkownik Marcin.1981 edytował ten post 07 kwiecień 2014 - 06:10

Wędkarstwo Moje Hobby
"Zawsze jest dobry dzień na ryby (...). Tylko ryby czasem o tym nie wiedzą"

#22 sandaczyk

sandaczyk

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 98 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa Hutmar

Napisano 14 kwiecień 2014 - 21:59

Byłem w niedziele z dwoma kolesiami 6 h biczownia wody i nawet puknięcia. :grill: sie udał kaszanka i kiełbasa niezastapione :D ale panowie ze slaska już są :!: nie ma siły na nich :paf: mi sie chce

#23 Mepsik

Mepsik

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 296 postów

Napisano 15 kwiecień 2014 - 08:44

Byłem w niedziele z dwoma kolesiami 6 h biczownia wody i nawet puknięcia. (...) ale panowie ze slaska już są :!: nie ma siły na nich :paf:/> mi sie chce

Hanysowo przyjeżdża do nas, bo u siebie mają okręgowy limit 35 szt. ryb (karp, lin, jaź, kleń, brzana, szczupak, sandacz, węgorz i coś tam jeszcze) łącznie na rok, więc wiesiarstwa tam się nie da uprawiać. Byłem w sobotę w Katowicach i przy okazji obejrzałem Dolinę Trzech Stawów. Wędkarzy multum, wszyscy łowią niewielkie karpie, ładne liny, sporawe leszcze, ale siatki puste. Wszystko wraca do wody. Zagadnąłem jakiegoś ślązaka wypuszczającego niezłego linka. "Jo już na ten rok połowa limita wykorzystoł, to musza teraz oszczędzać jak się co lepszego trofi". Przekornie się przyznałem skąd jestem. A on: Jo wiem, musza kaj znowu do wos przyjechoć. Bo wy mocie Poraj, Dzibice i Ostrowy, a nie mocie tych limitów i kontroli. U nos chodzą i sprawdzają, to się nie da łapać...".

#24 Marcin.1981

Marcin.1981

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 15 kwiecień 2014 - 14:48

I wszystko sie wyjaśnia dlaczego oni tak chętnie odwiedzają nasze akweny.
Nie dość że w naszym okregu zbiorników jak na lekarstwo to jeszcze oni nam sa potrzebni jak zającowi dzwonek :niedobrze:
Wędkarstwo Moje Hobby

#25 Fragles

Fragles

Expert

• Użytkownik
  • 1501 postów

Napisano 15 kwiecień 2014 - 21:19

Będę się z tobą spierał co do Tych Hanysów jak piszesz . My mamy swoich mięsiarzy i są tak zorganizowani że tylko kontrola będąca w tym momencie na danym zbiorniku i złapanie za rękę - coś daje a gość ci powie że to nie jego ręka /. Dołączona grafika

Podczas kontroli na Poraju tylko oni mieli wszystko wypełnione i było OK a łapani byli miejscowi ( czytaj z naszego Okręgu Wędkarze )

I taki oto przykład - kontrolujemy Poraj z PSR i trafiamy na wędkarzy w liczbie trzech i oczywiście nie mają kart .
Po długich rozmowach w końcu dają dokumenty i pragnę wspomnieć ze wszyscy są z Częstochowy .
Gość który wziął mandat na siebie w kwocie 200 zł bo reszta była jak to głosiło pismo bezdomna wykrzyczał przy wszystkich że on mnie kojarzy i wie gdzie mieszkam .

Po paru tygodniach podszedł gość przy żonie mej i córce i z kopa urwał lusterko przy Reno Espace z całymi bebechami ( koszt naprawy ok 750 zł ) i jakie było me zdziwienie kiedy zgłosiłem się do naszego PZW po namiary na gościa i nie dostałem żadnej pomocy ,
Oj taki kraj Polska .

Użytkownik Fragles edytował ten post 16 kwiecień 2014 - 19:18

zawsze jest kawałek wody !
Dołączona grafika Będę pisał poprawnie po polsku

#26 Marcin.1981

Marcin.1981

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 15 kwiecień 2014 - 22:21

Mięsiarzy wszędzie nie brakuje, Ci ze Śląska (nie mylić z tymi z woj. śląskiego) może wypełniają rejestry natomiast wędkę maja w wodzie 24h na dobę i nie przestrzegają limitów dobowych złowionych ryb jak i często wymiarów i okresów ochronnych, natomiast Ci bez karty to juz ni czego nie przestrzegają i nie ważne skąd są maja tylko jeden cel rybie mięsko.
P.S. Jedynie mogę Ci współczuć tego co się stało, chciałeś dobrze, działasz społecznie, chciałeś potępić zło, ale niestety zło potępiło Twoje dobre uczynki, straciłeś lusterko w aucie i reasumując wychodzisz na tym całym interesie jak przysłowiowy Zabłocki na mydle

Użytkownik Marcin.1981 edytował ten post 15 kwiecień 2014 - 22:37

Wędkarstwo Moje Hobby

#27 Wojtek

Wojtek

Prawie Jak Wędkarz

• Użytkownik
  • 402 postów

Napisano 15 kwiecień 2014 - 22:21

Koledzy. Dajcie już spokój z tymi Hanysami. Kto jest winny temu, że łowią u nas a nie u siebie ? Jak komuś przeszkadzają "Hanysy" niech się wybierze na zebranie koła. Niech lobbuje o racjonalny regulamin łowiska. Jak Katowice sobie poradziły, a to jakby nie patrzeć przy nas aglomeracja (czyt. znacznie trudniej coś wdrożyć niż w za przeproszeniem "pipidówce" częstochowskiej). Kto jest winny temu, że u nas jest "dziadostwo" promujące gumofilcowy styl wędkarstwa ? Sami jesteśmy sobie winni.
Staropolskie przysłowie mówi: kijem tego co nie pilnuje swego.
Jest też druga opcja (jak komuś się nie chce walczyć z wiatrakami). Zawsze można pojechać do "hanysowa" .. gdzie przecież jest lepiej.
Tam gdzie nie ma ludzi jest pięknie ... dziwny zbieg okoliczności.

#28 Mepsik

Mepsik

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 296 postów

Napisano 16 kwiecień 2014 - 08:33

Po paru tygodniach podrzedł gość przy żonie mej i córce i z kopa upitolił lusterko przy Reno Espace z całymi bebechami ( koszt naprawy ok 750 zł ) i jakie było me zdziwienie kiedy zgłosiłem sie do naszego PZW po namiary na gościa i nie dostałem żadnej pomocy ,
Oj taki kraj Polska .

Bo z takim zdarzeniem, powinieneś od razu iść na policję i zawiadomić o napaści na Ciebie w okolicznościach pełnienia obowiązków funkcjonariusza publicznego. Wtedy (być może, w każdym razie powinien) zwrócić się po namiary tego łobuza do władz okręgu prokurator. Ustawa o danych osobowych jest tak skonstruowana, że Ty, przeprowadzając kontrol masz obowiązek najpierw się wylegitymować jakiejś łahudrze, żeby wiedział gdzie Cię szukać. Ale jak Cię znajdzie - tak jak w tym przypadku - na własną rękę nie wolno ani ci się bronić, ani tym bardziej go szukać...

#29 Porębiusz

Porębiusz

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 155 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 16 kwiecień 2014 - 12:45

Przydałaby się ikonka"lubię to".@Wojtek dostałby"laika"...
Ryby nie grzyby,po deszczu nie rosną...

#30 Fragles

Fragles

Expert

• Użytkownik
  • 1501 postów

Napisano 16 kwiecień 2014 - 19:25

Podczas kontroli jesteś chroniony owszem ale po jej odbyciu - jestem osobą prywatną i nic nie zdziałam .
Na Policji byłem i owszem nawet auto trzymałem na stacji CPN ze strachu i Dzielnicowy mi doradził by odpuścić bo podejdzie taki oszołom w nocy i powybija szyby .
Samochód trzymam na ulicy .
zawsze jest kawałek wody !
Dołączona grafika Będę pisał poprawnie po polsku

#31 Marcin.1981

Marcin.1981

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 18 wrzesień 2015 - 08:18

Remont zbiornika-zakaz wędkowania
Wędkarstwo Moje Hobby

#32 radek66-6

radek66-6

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 01 kwiecień 2018 - 17:36

Na dzibicach juz sie wczasuja. Ze im tak dupy nie pomarzna...
"Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówicie mi więc co mam robić..."

#33 radek66-6

radek66-6

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 12 wrzesień 2018 - 10:55

Cze no jak jezdzi ktos na ta studnie?

#34 heban77

heban77

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 12 wrzesień 2018 - 17:43

Cze byłem dziś i wczoraj po parę godzin, brały tylko płotki i małe leszczyki.

#35 radek66-6

radek66-6

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 12 wrzesień 2018 - 18:33

Mnie czasami trafi sie jakis okon i szczupaki ale wszystko drobne...

#36 radek66-6

radek66-6

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 25 październik 2018 - 21:14

No i jak nikt tu nie jezdzi?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0