Skocz do zawartości

Zdjęcie

Guców - na prośbę :)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mateusz S

Mateusz S

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 302 postów
  • Koło:Okoń
  • LokalizacjaCzęstochowa/Zawodzie

Napisano 25 lipiec 2009 - 13:41

Podpisuję się pod tym co napisał kolega SiD@R dodam również że zbiornik jest bogaty w szczupaki i warto tam o poranna zasiadkę za kaczodziobem. Na wiosnę mieliśmy tam bardzo dobre efekty.

#2 Guest_SiD@R_*

Guest_SiD@R_*
  • Gość

Napisano 25 lipiec 2009 - 10:31

Jest tam też pstrąg a raczej jego ostatki bo zarybiają tam pstrągiem przed zawodami, jest też ładny węgorz sam widziałem jak gościu złapał na ds węgorza na białe robale :spoko: jest także sandacz i tołpyga i plus to co wymienił kolega wyżej.

#3 RadaR

RadaR

MISTRZ WCP - Fly Fishing

• Użytkownik
  • 1028 postów
  • Koło:OKOŃ
    SALMOKLUB
  • LokalizacjaJura

Napisano 14 maj 2008 - 07:41

Wolno łowić w nocy, dojazd na stanowiska jest bardzo dobry, prawie w każde miejsce.
Rano sobota, niedziela może być problem z miejscem, ale do południa się zwalniają.
Napisz kiedy będziesz to Cię odwiedzę.
RadaR

#4 iras

iras

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 517 postów

Napisano 14 maj 2008 - 06:52

Czy wolno łowić na tym zbiorniku w nocy?Jak jest z dojazdem samochodem: parking ,czy można dojechać na samo stanowisko?

#5 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 22 lipiec 2007 - 12:37

Droga po lewej stronie zdjęcia prowadzi od Janowa w dół do Złotego Potoku. Po lewej stronie drogi na zdjęciu jest cmentarz. Masz go po prawej stronie jadąc od Częstochowy, od Janowa. Ta kreska u góry zdjęcia to właśnie mur od ogrodu przy pałacu Krasińskich. Żeby się dostać nad zbiornik trzeba skręcić albo zaraz za murem w lewo ( można dojechać na drugą stronę stawu) albo w kolejną dróżkę w lewo tuż przed zabudowaniami.

#6 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4936 postów

Napisano 20 lipiec 2007 - 18:48

Z wodą, za drogą.

#7 Barton

Barton

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 20 lipiec 2007 - 18:30

A ja się nie mogę zorientowąc na tej fotce. :) W którym miejscu jest to muzem i ta chata Krasickiego czy kogośtam?
Koło Częstochowa Miasto, wiek 17 lat

#8 michalwestham19

michalwestham19

Pretendent

• Użytkownik
  • 1279 postów

Napisano 20 lipiec 2007 - 18:26

Ładnie się prezentuje.Słyszałem ,że ładne okonie tam pływają.
Wędkarstwo nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem;)

#9 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4936 postów

Napisano 20 lipiec 2007 - 16:57

Jakoś się nie mogłem do tego zabrać, ale może najpierw wspomnę o dojeździe. Z Częstochowy kierujemy się na Kilelce ( Jędrzejów ) i po około dwudziestu paru kilometrach, w Janowie skręcamy w prawo. Przejeżdżamy jakieś póltora kilometra, może dwa i w miejscowości Potok Złoty, za długim murem, a przed cmentarzem ( po prawej ) skręcamy w lewo i na tej drodze znajduje się zapora tego małego zbiornika zaporowe. Ma on +/- 2 hektary. Jest kształtu prostokątnego i ustanowiony jest na rzece o nazwie Wiercica.
Z tego, co wiem i widziałem o zbiornik troszczy się koło dosyć namiętnie, bo widziałem już dwa razy, jak ktoś z poświęceniem zbierał śmieci, włażąc nawet do wody.
Najlepsze efekty miałem zawsze po południu, ale wczesną wiosną można też połowić przez cały dzień. Zbiornik w lecie dosyć zarasta, ale generalnie wędkę jest, gdzie zarzucić, ale gorzej może być z wyciągnięciem okazu. Nie łowiłem tam na białe robaki, bo w ogóle na białe nie lubię łowić i jakoś nie mam z tego tytułu powodów do zmartwień.
Najlepszym wg mnie dodatkiem do zanęty i przynętą tam jest kukurydza z puszki, a jako sam dodatek do zanęty - konopie.
Zawsze nęciłem dość dużą ilością zanęty, jak na połowy typowo amatorskie, ale biorąc pod uwagę to, iż nęciło się po południu, dzień wcześniej, a łowiło się na drugi dzień, po południu ( bo tak zazwyczaj bywało ), to te ilości już tak nie wyglądały na duże, ale bądź co bądź zanęty tam nie żałowałem. Rybki: jaź, karp, lin, płoć, wzdręga, amur, karaś, szczupak i okoń. Innych nie widziałem. Nie jest tam głęboko, bo dwa metry tylko jest chyba osiągalne przy samym wypływie. Generalnie jest około półtora metra. Oczywiście jest to zbiornik ogólnodostępny ( PZW ), a co za tym nie idzie :) dosyć często można spotkać tam panów strażników. Mapka poniżej

Załączone pliki

#10 gajowy

gajowy

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 28 kwiecień 2011 - 23:33

Jeśli się ktoś wybierał
zbiornik zamknięty od 29.04 do odwołania

#11 Mateusz S

Mateusz S

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 302 postów
  • Koło:Okoń
  • LokalizacjaCzęstochowa/Zawodzie

Napisano 29 kwiecień 2011 - 11:18

A powód jakiś istnieje czy tak po prostu ? :udaje:

#12 Fragles

Fragles

Expert

• Użytkownik
  • 1500 postów

Napisano 29 kwiecień 2011 - 19:50

Jeśli sie nie mylę ? to awaryjne spuszczanie wody - po prostu jest jej za dużo
zawsze jest kawałek wody !
Dołączona grafika Będę pisał poprawnie po polsku

#13 RadaR

RadaR

MISTRZ WCP - Fly Fishing

• Użytkownik
  • 1028 postów
    SALMOKLUB
  • LokalizacjaJura

Napisano 30 kwiecień 2011 - 17:20

Jeśli się ktoś wybierał
zbiornik zamknięty od 29.04 do odwołania

No to suuper, z Amerykana ryby przeżucone do Gucowia.
Widziałem że jest tam wał koło tamy wypłukany.. Czy nasz okręg ma jakiś określony plan naprawy?
RadaR

#14 Szypki

Szypki

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 705 postów

Napisano 01 maj 2011 - 16:59

No i takim torem jak pójdzie to wszystko spuszczą, bo Poraj też suchy... A rybę przewiozą do Tesco... coraz gorzej z tym zarządem, nic się nie zmieniło, co ma tama do łowienia ryb?Ciekawi mnie czy jak dostali kasę za zniszczenie warty do wpuścili za całą kase ryby na ten odcinek ehhh nic tylko siąść i płakać, albo się do roboty wziąć.....
"Żyj dzisiaj, bo jutro może być za późno..."

#15 Patryk

Patryk

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 02 maj 2011 - 09:25

Woda została upuszczona w celu naprawy wału przy upuście,gdyż woda zaczęła już podmywać w tym miejscu drogę.Dziś mają to już naprawić.Maja to zalać betonem,tak wczoraj mówił prezes tamtejszego koła.
"Lakord-Sazan"

#16 kera65

kera65

Podawacz Piwa

• Wędkarska Częstochowa
  • 208 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 03 maj 2011 - 04:11

Jak się nie mylę to naprawa a przynajmniej mowa o naprawie była już w zeszłym roku :gwiazdki: ,no to już w przyszłym roku naprawią albo i nie. :klaszcze:
kera65[koło pólnoc]
nie godej idiocie że jest idiotą bo bydziesz mioł przegwizdane a jednak dali to robia

#17 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 03 maj 2011 - 13:37

Tama została podmyta podczas powodzi i połatana jako tako żeby woda nie spierdzieliła i żeby nie podmyło drogi.
Szybki - następnym razem jak będzie do naprawienia jakaś tama albo grobla to zarząd się z tobą skontaktuje żebyś wykonał roboty pod wodą. Osobiście tego dopilnuję. Na razie szykuj się do naprawy grobli na Blachowni. Zadzwoń do urzędu gminy w Blachowni bo to oni dowodzą robotami i przekaż im swoje sposoby podwodnego wylewania betonu.
Poraj jest suchy bo Warta ładuje do niego zbyt mało wody , a nie mogą sobie piętrzyć jak im się podoba bo z kolei w Warcie poniżej Poraja byłby dramat. Myślę, że to też można zrzucić na zarząd. Nie dopilnowaliśmy żeby wody w Warcie było na maksa. Proponuję niezadowlonym wykonać indiański taniec deszczu - to [powinno coś zmienić.
Jakby się było na sprzątaniu Poraja ,30 kwietnia to by się usłyszało parę informacji na temat stanu zbiornika od kompetentnych osób.

Użytkownik Gregor edytował ten post 03 maj 2011 - 13:38

#18 RadaR

RadaR

MISTRZ WCP - Fly Fishing

• Użytkownik
  • 1028 postów
    SALMOKLUB
  • LokalizacjaJura

Napisano 03 maj 2011 - 14:32

Tama została podmyta podczas powodzi i połatana jako tako żeby woda nie spierdzieliła i żeby nie podmyło drogi.
Szybki - następnym razem jak będzie do naprawienia jakaś tama albo grobla to zarząd się z tobą skontaktuje żebyś wykonał roboty pod wodą. Osobiście tego dopilnuję. Na razie szykuj się do naprawy grobli na Blachowni. Zadzwoń do urzędu gminy w Blachowni bo to oni dowodzą robotami i przekaż im swoje sposoby podwodnego wylewania betonu.

Chętnie doradzę jak wylać beton pod wodą, nie ważne jak głęboką,
warunek: woda nie może płynąć, bo wypłucze składniki betonu i zostanie kruszywo.
Ale jakby udało się puścić nurt drugą stroną, to bez problemu.

Czy okręg pomaga gminom w naprawach?
bo przecież korzysta i zarabia na zbiornikach.
Pytam bo czytam o dowodzeniu pracami przez gminy.

Użytkownik RadaR edytował ten post 03 maj 2011 - 14:32

RadaR

#19 Szypki

Szypki

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 705 postów

Napisano 03 maj 2011 - 18:48

Głupoty gadasz Gregor.... Byłem na krześliskach 3 razy.. za 3 razem udało się wywieź i robię to z dobrej woli więc nie wypominaj mi bo nie widziałem Cię.!!! Pod drugie kontrole robię bo coś chce by zostało w wodach, zobaczmy ile osób z PSR zostanie charytatywnie jak przejdzie pomysł o likwidacji, bo tak to ja robię do tej pory, pewnie żadna, a w Blachowni to już od 5lat chcą coś zrobić i niby problem szlamu, bakterie, tornado, ksiądz,sam guru im przeszkadza, to już komuna była lepsza pod względem organizacji takich akcji, bo radziła sobie z takim sytuacjami, owszem tama w Poraju naprawiają, ale co z tego jak nie minie 3 lata i znów ją będą naprawiać(wspomnisz moje słowa) i znów z wodą polecą, u kolegów za płotem niema takich problemów jak podmycie wałów(np. Turawa) Bo tam wygląda to inaczej.....

Użytkownik Szypki edytował ten post 03 maj 2011 - 18:49

"Żyj dzisiaj, bo jutro może być za późno..."

#20 RadaR

RadaR

MISTRZ WCP - Fly Fishing

• Użytkownik
  • 1028 postów
    SALMOKLUB
  • LokalizacjaJura

Napisano 03 maj 2011 - 19:18

Przed chwilką dostałem SMS'a. "Guców naprawiony, wczoraj rano wlane 4,5 m3 betonu, podobno w weekend będzie można łowić" -Chyży.

Nie jest tak źle w tym kraju Szypki.
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma!
RadaR

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych