Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kula proteinowa - jak zanęcać?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 18 lipiec 2007 - 16:50

Wypada, bo kto pierszy, ten lepszy.

#22 Barton

Barton

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 18 lipiec 2007 - 16:48

No właśnie Maka polecił mi kulki proteinowe itp. Tylko nie wiem czy wypada tak pytać o miejscówkę. No bo jak już ktoś sobie zanęcił to nie wiem czy tak wypada 'podsiadać'. :]
Koło Częstochowa Miasto, wiek 17 lat

#23 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 18 lipiec 2007 - 16:42

Myślę, że ktoś mógł zobaczyć takie miejsce, bo słyszałem o jakimś człowieczku, który tam od dłuższego czasu łowił karpie i jestem przekonany, że to były właśnie kulki. Napisz na PW do Aderiana. On widział gdzieś tam właśnie kolesia, który co jakiś czas wyciągał prosiaczki, chyba że Maka coś poradzi? Do niego też napisz. Jednodniowe nęcenie kulkami nie przyniesie zapewne żadnych rezultatów, choć przypadek może się zdarzyć, że coś się złapie, ale osobiście wątpię.

#24 Barton

Barton

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 18 lipiec 2007 - 16:37

Dzięki, poczytam. :hehehe: Ale kilkudniowe nęcenie właściwie niewchodzi w gre bo nie mam takiej możliwości. :/ Chyba że ktoś zna zanęcone już miejsce na Ostrowach. :oczko:

#25 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 18 lipiec 2007 - 16:31

Kukurydza. Kulki się sprawdzą, ale tam, gdzie ktoś już nęci kulkami albo po co najmniej trzydniowym ( ale to i tak mało ) nęceniu i to specyficznym sposobem trzeba robić nęcąc kukurydzą razem z kulkami, a potem trzeba powoli zmieniać proporcje z większą zawartością kulek i nawet polecam ze zwiększaniem ilości kulek zwiększać ich średnicę.
To jest sposób pracochłonny, ale daje bezmała stuprocentową skuteczność, bo wiadomo, że karpie na Ostrowach są.
Więcej może znajdziesz tu?

#26 Barton

Barton

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 18 lipiec 2007 - 16:27

Jadę na jeden dzień. Czyli mówicie żeby dać sobie spokój i zwyczajnie zanętę miodową + np. kuku? :hehehe: No szkoda bo chciałem się na karpika zaczaić. :oczko:

#27 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 18 lipiec 2007 - 16:25

Lepiej będzie użyć nici samorozpuszczalnych, bo woreczkiem na taką odległość rzucić, to będzie nie lada wyczyn. Opisz więcej" ile dni, ile czego ma być?

#28 michalwestham19

michalwestham19

Pretendent

• Użytkownik
  • 1273 postów

Napisano 18 lipiec 2007 - 16:24

Jeżeli jedziesz na mniej niż 3 dni to darmowe nęcenie (prawdopodobnie oczywiście).
Wędkarstwo nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem;)

#29 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 18 lipiec 2007 - 16:23

Spróbuj kupić woreczki samorozpuszczalne, albo chociaż nici o takich właściwościach. Do woreczków wsyp, a na nici ( wiertełko ) zakładaj kulki, jak korale. Po zarzuceniu odczekaj chwilę ( to musisz sprawdzić doświadczalnie przy brzegu ) i wyciągnij, chyba, że nie jest tam zbyt głęboko, to spróbuj zrobić to ręcznie, ale myślę, że jednodniowe nęcenie nie za bardzo coś da.

#30 michalwestham19

michalwestham19

Pretendent

• Użytkownik
  • 1273 postów

Napisano 18 lipiec 2007 - 16:23

Wyporzycz sobie łodke;i problem masz z głowy. :hehehe:
Wędkarstwo nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem;)

#31 Barton

Barton

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 18 lipiec 2007 - 16:17

Witam,

Planuję wybrać się na Ostrowy. Pewien osobnik (dzięki :hehehe:) polecił mi zastosować tam kule proteinową i zanęcać peletem. Chcę łowić 20-30 m od brzegu. Jak zanęcać peletem czy też kulami w takiej odległości? Nie mam łodzi ani małej łodki do wywożenia. I nie mam żadnego pomysłu co zrobić. :/ Może koszyk zanętowy, walnąć zanętę, do zanęty pelet i kule i dopiero? Chyba że ma ktoś jakąś inną wizję takiego zestawu?

Z góry dzięki za pomoc i liczę na wyrozumiałość dla początkującego który nigdy nie miał z tym styczności. ;] Próbował coś znaleść na ten temat w necie ale bez większych efektów. :/ I wybaczcie że zadaję tak proste i być może głupie pytania. :oczko:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych