Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kula proteinowa - jak zanęcać?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 gaber

gaber

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 02 czerwiec 2010 - 10:36

Planuję wybrać się na Ostrowy. Pewien osobnik (dzięki ) polecił mi zastosować tam kule proteinową i zanęcać peletem. Chcę łowić 20-30 m od brzegu. Jak zanęcać peletem czy też kulami w takiej odległości? Nie mam łodzi ani małej łodki do wywożenia. I nie mam żadnego pomysłu co zrobić. :/ Może koszyk zanętowy, walnąć zanętę, do zanęty pelet i kule i dopiero? Chyba że ma ktoś jakąś inną wizję takiego zestawu?

Spróbuj na "methode"

Ja w tym roku dopiero eksperymenuje.
Zamiast specjalnej zanęty do "methody" robie tak:
Pelet zalewam gorącą wodą do tego dodaje, zwykłej zanęty na karpie. Pelet powoduje, że zanęta jest bardziej klejąca. Zasada jest jak w zestawie gruntowym, powinno się zastosować specjalne koszyczki do methody (do samozacięcia zestawu i rybom łatwiej jest z niego wybierać zanętę, która nie może być tak sypka jak przy normalnym nęceniu). Za koszyczkiem krótki przypon z kulką pływającą na włosie. Kulke wbijasz w zanętę i jak ryby zaczną atakować koszyk kulka uwalnia się z zanęty pływając nie wysoko nad nią.

#2 marek1984

marek1984

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 01 czerwiec 2010 - 19:16

Mam zamiar spróbować karpiowania i w związku z tym mam pytanko,jakie kulki kupić na zakrzew,przedewszystkim chodzi mi o smak,może ktoś doradzi :hehehe:

#3 Guest_WS_*

Guest_WS_*
  • Gość

Napisano 27 lipiec 2009 - 22:52

Witam panowie mam małe pytanko odnośnie kulek proteinowych czy łowienie karpi na kulki w zbiorniku w którym (z tego co wiem) najczęściej łowi się na kukurydze i czerwonego robaka ma jakiś sens czy raczej trzeba rybki przyzwyczaić do tej przynęty?

Tak z "marszu" raczej ich nie złowisz, co najmniej tydzień nęcenia. A z tego co się orientuje (inne fora) to po około miesiąca zaczynają się pojawiać jakieś efekty. No ale tutaj na forum mamy karpiarzy (min Iras) więc pewnie oni najlepiej będą wiedzieć :)

#4 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów
  • Koło:Okoń-Cz-wa

Napisano 27 lipiec 2009 - 18:43

Witam panowie mam małe pytanko odnośnie kulek proteinowych czy łowienie karpi na kulki w zbiorniku w którym (z tego co wiem) najczęściej łowi się na kukurydze i czerwonego robaka ma jakiś sens czy raczej trzeba rybki przyzwyczaić do tej przynęty?

#5 piot

piot

Prawie Jak Wędkarz

• Użytkownik
  • 407 postów

Napisano 08 luty 2008 - 21:59

:spoko:

Znaczy sie, że co?

#6 marian

marian

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 08 luty 2008 - 21:48

:spoko:

#7 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 30 wrzesień 2007 - 20:52

Tak to się nazywa. Dokładnie " nęciwo ".

#8 piot

piot

Prawie Jak Wędkarz

• Użytkownik
  • 407 postów

Napisano 30 wrzesień 2007 - 19:23

Nęciwo.He,he

#9 BUBBA

BUBBA

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 29 wrzesień 2007 - 21:44

Witam wszystkich.
1 Nie ma prawnego zakazu do stosowania łódek zdalnie sterowanych do wywozu zanęt i przynęt poza wewnętrznymi przepisami łowisk gdzie taki zakaz ustanowiono.
2 Jednodniowe nęcenie kulkami jest nieefektywne. To produkt do którego ryba przyzwyczaja się dłużej.
3 Krótkotrwałe nęcenie w postaci kul oraz pelletu przynosi efekt kiedy nęcimy tzw punktowo.
4 Do nęcenia punktowego najlepiej używać materiałów PVA przy czym obciążenia takim nęciwem dochodzą nierzadko do ponad 200 gram i stosowany jest kij tzw SPOD lub mocna karpiówka
5Odległosć do 30m w tym przypadku nieodzowna i pomocna jest łyżka zanętowa umocowana na sztycy od podbieraka
6Rzut na odległość 150 m jest możliwy ale kijem odpowiedniej długości oraz sile wyrzutowej.
7Celność takiego rzutu daje wiele do życzenia
8 Osiąganie już 100m przez tzw teoretycznych wędkarzy jest zawsze 100% bo to teoria. Praktyka weryfikuje u nich zawsze odległość oraz celność. Z reguły bywa to niewiele wiecej niż 80m ale lepiej sobie dodać niz ująć.
Pozdrawiam

#10 Sandacz1990

Sandacz1990

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 330 postów

Napisano 24 sierpień 2007 - 14:56

Już 3 razy byłem na zawodach wędkarskich na których było rzucanie do celu i na odległość. Mieliśmy ciężarki takie same ale o ile sie nie mylę 8 g. Zawsze byłem w czołówce, raz wygrałem ale najdłuższe rzuty miały ledwie 55 m. Tylko jeszcze musze dodać że mieliśmy ograniczenie długości wędki do 2,5 m i można było rzucać jedną ręką więc chyba nie najgorzej :hehehe: Myślę że przy użyciu karpiówki i ciężarka 100g, a także przyponu strzałowego 150 m pękło by jak nic.

#11 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 18 lipiec 2007 - 19:43

Rzut na odległość
Chodzi o ciężarek 18 gram, także przy założeniu większego chyba próg 150 metrów można przeskoczyć, ale zobacz, jakie oni mają miny przy wyrzucie. Chyba nie chcemy się tak siłować?

#12 Mentus

Mentus

Admin

• Admin
  • 648 postów
  • LokalizacjaWarsaw

Napisano 18 lipiec 2007 - 19:19

Jeśli na łowisku nie ma zakazu wywożenia zestawów, to można to robić na wszystkie sposoby, od łódki, po zdalnie sterowane łodzie podwodne. :oczko: Jeśli natomiast jest zakaz, to podczas kontroli, PSR może zarządać zwinięcia zestawu, chcąc ustalić jak daleko jest zestaw i czy przypadkiem nie został on wywieziony. Znam taki przypadek z Poraja, PSR widząc mało żyłki na szpuli, zarządali zwinięcia zestawu w celu ustalenia jak daleko jest zestaw, co się okazało, gościu miał po prostu mało żyłki... :hehehe:

Ps: Kiedyś gdzieś słyszałem, że gruntowcy 'wyjadacze' potrafią rzucić nawet ponad 150m :drga:
Dołączona grafika

#13 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 18 lipiec 2007 - 17:58

Spoko. Na Ostrowach nie ma takiego zakazu, chyba że gdzieś to jest napisane, ale ja nie widzę. Np. na zalewie rybnickim jest taki zakaz.

#14 krystianek14

krystianek14

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 18 lipiec 2007 - 17:57

No może tak pokręciłem to przepraszam. Dobrze, że Edvis to wyjaśniłeś.

#15 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 18 lipiec 2007 - 17:43

Coś tu Krystian pokręciłeś. Technika ta jest tylko zabroniona tam, gdzie właścieciel albo dzierżawca sobie tego nie życzą i jest to ujęte w regulaminie łowiska.

#16 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 18 lipiec 2007 - 17:28

Tak zgadzam się z Tobą, lecz stosowanie na wodzie pojazdów zdalnie sterowanych jest zakazane i nie wiem dokładnie czemu.

A gdzie to jest napisane, bo się z takim czymś nie spotkałem?

#17 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 18 lipiec 2007 - 17:27

Rury wyrzutowe i rakiety
Ale to dalej da wyniki nie sprawiające zachwytu, bo nęcenie z marszu jest za krótkie, a naturalnych tras karpi wruszających na żer nie znamy. Nęcenie musi być kilkudniowe, żeby karpie zmieniły swoje upodobania, co do poruszania się po akwenie. Ja i tak jednak użył bym nici lub siatki rozpuszczalnej. Trzeba się chyba lekko podszkolić, żeby nęcić rurą, bo kulki nie kosztują tyle, co białe robaki, a rozrzut ich w promieniu 50 metrów to już całkowity niewypał.

#18 krystianek14

krystianek14

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 18 lipiec 2007 - 17:11

Tak zgadzam się z Tobą, lecz stosowanie na wodzie pojazdów zdalnie sterowanych jest zakazane i nie wiem dokładnie czemu.

#19 michalwestham19

michalwestham19

Pretendent

• Użytkownik
  • 1273 postów

Napisano 18 lipiec 2007 - 17:04

Karpiarze stosują rakiety lub małe łodeczki zdalnie sterowane lecz to wiaże się ze znacznym wydatkiem.Są to zabawki dla ludzi który poświęcają się karpią.
Wędkarstwo nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem;)

#20 krystianek14

krystianek14

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 18 lipiec 2007 - 17:00

Witam po długim czasie nieobecności :hehehe: Z mojego doświadczenia wynika tak, iż stosuję do dalekiego wyrzucenia kulek proteinowych procy wędkarskiej z małym, lecz pojemnym na 7 kulek wielkości 10 mm. Dosradzal bym Tobie jeśli masz może troszkę pieniędzy i czasu poszukać takiej rurki z pojemnikiem do dalekiego wyrzucania. Miałem to kiedyś, lecz sprzedałem, bo mi nie był potrzebny. Jak byś miał jakieś pytania pisz na priv.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych