Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wolfram

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#1 Avallone

Avallone

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 75 postów

Napisano 08 styczeń 2011 - 14:21

Nie mogę się przekonać do fluorokarbonu.

#2 Guest_butch69_*

Guest_butch69_*
  • Gość

Napisano 23 listopad 2010 - 19:26

Moi znajomi łowiąc na Ebro używali cholernie mocnego fluorocarbonu :zdrowko: Tej firmy Seaguar

#3 Avallone

Avallone

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 75 postów

Napisano 23 listopad 2010 - 18:42

Jeszcze nie ale w przyszłym roku je przetestuje gdyż stosuje je od wielu lat Zbyszek Wąchała i na nie kilkanaście ton suma wyciągnął. Chce spróbować bo kupowanie przyponów po 25zł za sztukę mi jakoś nie odpowiada. Szukam alternatyw.

#4 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1660 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 23 listopad 2010 - 18:28

Używasz przyponów wolframowych przy łowieniu sumów ?
Nie piszę poprawnie po polsku.
Piłeś-nie pisz.

#5 Avallone

Avallone

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 75 postów

Napisano 23 listopad 2010 - 13:14

A mi udało się wycyganić przypony wolframowe Zbyszka Wąchały które Zbyszek sam robi za pomocą trudnej kombinacji splatania włókien wolframu czterokrotnie cieńszych od ludzkiego włosa.
Potwornie mocne, niezwykle elastyczne i gdyby nie trudność ich stworzenia byłyby idealne na suma bo na tym cieńszym podnosi się 2 karnisty benzyny.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pozdrawiam wszystkich.

#6 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1322 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 13 wrzesień 2007 - 08:51

Spinwal ma w swojej ofercie przypony dedykowane paprochom (do 2 kg). KLIK

#7 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2621 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 12 wrzesień 2007 - 20:53

Na boczny załóż sobie fluorocarbon bądź cienki do 3 -5 kg wolfram z dobrym krętlikiem ... myślę ze obcinane przypony raczej nie powodują takiej śmiertelności u szczupaków bo przecież nie uzbrajasz trok,u w kotwice ...
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#8 Romek

Romek

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 244 postów

Napisano 12 wrzesień 2007 - 20:43

Powiedzcie mi czy do łowienia na boczny trok jest sens zakłdania wolframu czy będzie to psuć pracę przynęty? Nie mam doświadczenia w tej metodzie, zamierzam się w nią trochę pobawić i myślę że szkoda tych pistoletów ,które obgryzają okoniowe gumki a potem częsć z nich przez to ginie.

#9 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4935 postów

Napisano 12 wrzesień 2007 - 16:19

Obcy nie bardzo, bo parę już takich zrobiłem ( dosyć dawno ), a druga sprawa jest taka, że nawet to wychodzi taniej i masz przypony, jakie chcesz.

#10 Guest_grzellak_*

Guest_grzellak_*
  • Gość

Napisano 12 wrzesień 2007 - 14:09

Jeśli o mnie chodzi to sytuacja zmusiła mnie so samodzielnego robienia przyponów. A to z tego względu ze po prostu tu (Oxford) nie ma w sprzedaży gotowych przyponów. Trzeba kupić wszystko osobno: stalowa linkę do wyboru do 10,15 i 20 kilo, do tego krętliki, agrafki z krętlikami, i takie centymetrowe rureczki zaciskowe. Trzeba mieć oprócz tego ostre nożyczki do ciecia linki i kombinerki do zaciskania rureczek. Nie jest to najgorsze wyjscie samemu robic przypony ( zwłaszcza że nie ma innego) ponieważ samemu się decyduje jak duży krętlik założyć i jaki rodzaj agrafki. Trzeba natomias uważać żeby dobrze zacisnąć rurkę na lince bo zdarzyło mi sie już że przy zaczepie zacisk puszczał prędzej niż żyłka pękała. No cóż pewnie temat ten jest wam obcy, ale tak dodaje coś od siebie w ramach ciekawostki.

#11 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 18 sierpień 2007 - 08:27

Ja tam wolframowe przypony zakładam bardzo rzadko. Zdecydowanie bardziej wolę stalki. Wolframy mnie wkurzają bo po paru rzutach robi się z nich kołtun. Mam je na wędce tylko wtedy kiedy potrzebuję cienkiego przyponu zabezpieczającego wobki albo inne przynęty przed obcięciem przez szczupaka. A jeżeli chodzi o agrafki popytajcie w sklepach lub poszukajcie sobie w necie agrafek Solvkroken.

#12 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4935 postów

Napisano 17 sierpień 2007 - 21:53

Potwierdzam, też takie kupiłem ostatnio. Pierwszy raz zapinałem woblerka to spoko, ale jak chciałem zmienić to za cholerę nie mogłem odpiąć tej agrafki, aż ją całą powyginałem.

To może dobrze, że ciężko się odpinały.

#13 D@rek

D@rek

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 17 sierpień 2007 - 21:24

Potwierdzam, też takie kupiłem ostatnio. Pierwszy raz zapinałem woblerka to spoko, ale jak chciałem zmienić to za cholerę nie mogłem odpiąć tej agrafki, aż ją całą powyginałem.

#14 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1322 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 17 sierpień 2007 - 14:37

Kupiłem ostatnio na Piłsudskiego takie oto wolframy - po prostu tragedia, zmiana przynęty to katorga przez parę minut, pozatym się wykrzywiają i beznadziejnie zapinają, jeśli nie chcecie dostać wariacji nad wodą to unikajcie takich zapinek. (sorry za jakoś foty, jeszcze się trząsłem z nerwów jak ją robiłem :tra: )

Załączone miniatury

• IMG_4197.jpg

#15 bertus

bertus

Expert

• Użytkownik
  • 1516 postów
  • Koło:Kłobuck
    Salmoklub Częstochowa

Napisano 16 sierpień 2007 - 22:45

Widziałem taki triczek, a mianowicie delikatnie pokrzywiony wolfram można szybko poprawić nad zapalniczką, choć nie ukrywam, że nie wiem, nie wiem, co dzieje się z wytrzymałością.

Ja próbowałem,nie polecam,jak sie go przegrzeje to pęka w palcach
"Wędkarstwo muchowe to najpiękniejsza rzecz na świecie jaką można robić na stojąco"
Piszę poprawnie po polsku

#16 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4935 postów

Napisano 16 sierpień 2007 - 22:43

Widziałem taki triczek, a mianowicie delikatnie pokrzywiony wolfram można szybko poprawić nad zapalniczką, choć nie ukrywam, że nie wiem, nie wiem, co dzieje się z wytrzymałością.

#17 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 16 sierpień 2007 - 13:42

Made in bazar :oczko: .

Normalne, w sklepie(nie piszę w jakiem) ;)
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#18 michalwestham19

michalwestham19

Pretendent

• Użytkownik
  • 1279 postów

Napisano 16 sierpień 2007 - 13:31

Made in bazar ;) .
Wędkarstwo nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem;)

#19 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 15 sierpień 2007 - 21:57

A propos wolframów. Kupiłem sobie ostatni paczkę takowych(generalnie używam) i ku mojemu zdziwieniu jeszcze przed zawiązaniem żyłki rozeszły mi się w rękach krętliki. ? oby dwóch sztuk ;) Zszokowałem się troszku na te buble.....
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#20 Shadow

Shadow

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 260 postów

Napisano 14 sierpień 2007 - 15:40

Wyczytałem wczoraj na necie że goście wymieniają agrafki w przyponach Dragona na agrafki firmy Spinwal. Ponoć są niezastąpione :spoko:

Ja zawsze wymieniam przy wolframach agrafki właśnie na spinwale. Są zdecydowanie najlepsze jakie do tej pory miałem w swoich rękach.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych