Skocz do zawartości

Woblerki - moje ulubione

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
222 odpowiedzi w tym temacie

#41 Markosan

Markosan

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 774 postów

Napisano 08 marzec 2008 - 21:39

Niektóre kolorystycznie dorównują Rapalą. Bardzo ciekawe wobki.
"Wędkuję w myśl idei C&R"

#42 Maka

Maka

Pretendent

• Użytkownik
  • 1086 postów
  • Koło:Ostrowy

Napisano 08 marzec 2008 - 21:32

Czy ktoś testował wobki Góral

#43 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4919 postów

Napisano 07 marzec 2008 - 21:20

Na Łotwie łowią na dwóch jeziorach.

Szkoda, że nie na rzekach. Wtedy by mnie interesowało, bo rzeki mają tak zdziczałe, że do niektórych nie da się dojechać ( samochodu nie zostawiałem nigdzie, bo nie znam ich mentalnoiści :rolft4: ) przez wiele kilometrów biegu.

#44 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 07 marzec 2008 - 21:13

Praktycznie jest po równo o każdym kraju. Na Łotwie łowią na dwóch jeziorach. Jedno płytkie, typowo szczupakowo-linowe, drugie znacznie głębsze. W Polsce atakuję Wisłę. Przepięknego sandacza jeden z nich wyjął.

#45 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4919 postów

Napisano 07 marzec 2008 - 21:09

Dużo jest o Łotwie i Litwie?

#46 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 07 marzec 2008 - 20:50

Dostałem dzisiaj od kumpla ten film .
Warto zainwestować w trzy woblery Rapali dla tego filmiku. Trzech ,,pepików": dwóch Michałów i Paweł, jeżdżą po Europie i testują wobki Rapali (kije i kręcioły Shimano). Odwiedzają Czechy, Łotwę, Litwę, Polskę ( przewodnik Marek Szymański), Finlandię, Norwegię, Rosję i Ukrainę. Piękne ryby, ciekawe łowiska, instrukcje co do zastosowań konkretnych modeli wobków. Łowią w jeziorach, rzekach i w morzu. Szczupaki, okonie, bolenie, sumy ( Polska !!), sandacze, dorsze i czarniaki.
Polecam każdemu, film jest dość długi (110 minut) ale oczu się nie odrywa od ekranu.

#47 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4919 postów

Napisano 02 marzec 2008 - 15:07

A ja wiem? Jest jeszcze na allegro. Wiem, że z balsy i że cena wywoławcza to 25 zeta. Tu jest link

#48 Guest_DonMateo16_*

Guest_DonMateo16_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2008 - 14:00

Noooo ładny ładny! Własnej produkcji?

#49 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4919 postów

Napisano 02 marzec 2008 - 11:14

Ładny wobek:

Załączone miniatury

• 318628937.JPG

#50 Guest_prusak_*

Guest_prusak_*
  • Gość

Napisano 19 luty 2008 - 07:39

A mieliście taką sytuacje że ryba uderzyła w spływającego woblera ?

Pstrągi i klenie to lubią! Może nie mam takich przypadków zbyt wiele ale sie zdarzają. Spławianie małego wobka (imitacja żuka) to jeden ze sposobów na klenia.

#51 Daro70

Daro70

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 18 luty 2008 - 20:41

Ja też miałem takie sytuacje , jednego dnia to tylko zbierały z powierzchni, nawet udało się dwa zaciąć. Żałowałem wtedy że nie mam muchówki.

#52 royber

royber

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 787 postów

Napisano 18 luty 2008 - 19:22

Mnie kilkakrotnie pstrągi atakowały spływającego wobka zanim ustawił się w nurcie , zazwyczaj " strażaki " :klaszcze:

#53 czechu

czechu

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 18 luty 2008 - 13:24

Koło nr 52 "Sazan"

#54 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4919 postów

Napisano 18 luty 2008 - 09:28

Widzę, ze mam bratnią duszę do pomysłów. Zawsze coś się da :).

#55 Jędrek

Jędrek

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 555 postów

Napisano 18 luty 2008 - 09:11

Edvis, można spławiać gumki i blaszki :)
Wystarczy znaleźć nad wodą kawałek suchej gałązki i leciutko, z wyczuciem wbić w nią haczyk lub kotwiczkę (jednym grotem), tak aby szarpnięciem "zestaw" się rozpadł. Całość działa, tylko trzeba najpierw ciut poćwiczyć, no i najlepiej jak się brodzi w rzece. Z rzutami jest gorzej, bo potrafi się to-to w locie rozlecieć. :tra:

#56 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4919 postów

Napisano 18 luty 2008 - 08:37

Mnie też zdarzyło się kupić takie jakieś dziwne. Pomogło dociążenie środkowej części. Inaczej za skurczybyka nie dało się ustawić. Oczywiście, jak wobek jest pływający, to trzeba się postarać, żeby dalej taki był i najlepiej zrobić przed operacją teścik. Mianowicie zawiesić śrucinę ( którą zamierzamy w komponować ) na środkowej kotwiczce ( o ile jest i włożyć do wody ) i sprawdzić, czy dalej pływa. A najlepiej to oddać do sklepu i niech się sprzedawca martwi. Ostatnio też dostałem takiego ( testowane miały być ). MIałęm też takie, które po trzech przepłynięciach pękały ( też k...a testowane). Przerzucam się na gumki, bo mi lepiej leżą ( jak stoi :) ). Choć tu jest problemik, bo nie można ich spławiać.

#57 Guest_prusak_*

Guest_prusak_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2008 - 07:51

Przed zawodami na Warcie kupiłem 4 wobki (chyba krakuski) w Okoniu
lecz dwa dziwnie idą na boki ... muszę je Edvisowi chyba podrzucić :)

Spróbuj podgiąć oczko (to do którego zaczepiasz agrafkę). W lewo jeśli wobek idzie w prawo i odwrotnie jeśli znosi go na lewo, powinno pomóc.

#58 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 17 luty 2008 - 22:18

Żebyś tak zobaczył te wobki na żywo to dopiero by ci szczęka opadła. Piotr miał ich kilka ze sobą na Spiningu Bugu ( niektóre jeszcze nie skończone - bez sterów) cacuszka po prostu. No ale tak jak pisałem wcześniej cena jest konkretna.

#59 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 17 luty 2008 - 20:13

Chcesz extra-super-power-the best wobler ? Zadzwoń do Piotra ,,Shreka" Mołdocha i zamów sobie taki jaki chcesz. Tylko przygotuj się na szok cenowy . Piotrek robi wobki każdego rodzaju - miałem okazje je oglądać na Spiningu Bugu. Mnie najbardziej podobały się jaziowo-kleniowe smużaki ale miał też rewelacyjne woblery oklejone okoniową skórą ( łącznie z płetwami). Lakier na nich jest twardy jak skała. No ale ,, Shreku" liczy sobie za nie koło 70 zeta za sztukę.

Trochę taniej, ale i tak zdrowo, choć przyznam że są świetne: Woblery
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#60 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 07 luty 2008 - 10:37

Jest taki sklep w cz-wie na ul Rocha (jadąc w stronę Wielunia, to po lewej stronie) z tworzywami sztucznymi.

Mawa się nazywa... :gwiazdki:
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych