Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kołowrotek

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
301 odpowiedzi w tym temacie

#21 RadaR

RadaR

MISTRZ WCP - Fly Fishing

• Użytkownik
  • 1028 postów
  • Koło:OKOŃ
    SALMOKLUB
  • LokalizacjaJura

Napisano 05 czerwiec 2009 - 20:02

Ja mogę polecić Daiwę GS8, dla mnie jest to kołowrotek marzeń, które sobie spełniłem :hoold:.Porównywałem z Shimano Stradic, Twin Power i wybrałem GS8.
RadaR

#22 Maka

Maka

Pretendent

• Użytkownik
  • 1086 postów
  • Koło:Ostrowy

Napisano 04 czerwiec 2009 - 21:31

Jak do casta to może coś z Daiwy - Megaforce lub troszke taniej Triforce. Małe, sprytne i nie do zajechania. :hoold:

#23 papa r.

papa r.

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 21:21

A kręcioł :hoold: ?
:)

#24 Maka

Maka

Pretendent

• Użytkownik
  • 1086 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 21:10

Cast 2,00m do 35 gram - ideał do agresywnego opadu a i z jerkami radzi sobie wyśmienicie. :hoold:

#25 papa r.

papa r.

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 19:35

Co byście panowie polecili do połowu na ciężkie gumy i koguty od 25 gram w górę ? :hoold: (woda stojąca z lekką falką czasami...) :klapa:
:)

#26 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4924 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 16:55

O ile się nie mylę, to można się pobawić seido. Może nie najwyższa półka i cena też nie najmniejsza, ale Spiner testy swoje przeprowadził i wyszły pozytywnie ( bardzo pozytywnie ).

#27 Guest_SiD@R_*

Guest_SiD@R_*
  • Gość

Napisano 04 czerwiec 2009 - 12:06

To możecie doradzić mi jakis kołowrotek do tamtego kija?? Z góry dziękuje :hoold:

#28 Maka

Maka

Pretendent

• Użytkownik
  • 1086 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 21:27

Gregor mam rację. ten model do cięższego spinningu się w ogóle nie nadaje. Zarżnąłem 3 Catany i to przy lekkim spinningu czyli paprochowaniu i łowieniu pstrągów. U mnie wytrzymywał sezon góra dwa.

#29 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 03 czerwiec 2009 - 19:43

W temacie o kijach do spiningu piszesz, że chcesz kupić kawał mocnego kija do 80 gram. Catana ci z nim nie wytrzyma - nie przy spiningu i nie przy wadze przynęt jakimi możesz miotac takim drągiem. Nie ma szans. To kołowrotek z niskiej półki wyrobów Shimano. Drugi od dołu po Alivio.

#30 Guest_SiD@R_*

Guest_SiD@R_*
  • Gość

Napisano 03 czerwiec 2009 - 17:38

Dziękuje za tak szybką odp. więc nie pozostaje mi nic innego jak go zakupić bo ja właśnie chce go przeznaczyć do spiningu :spoko:

#31 osa_bossik

osa_bossik

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 271 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 17:13

Ja używam go do feedera i spinningu, spisuje się bez zastrzeżeń, moim zdaniem bardzo dobry stosunek ceny do jakości, szczerze - polecam..
Pozdro
Wedkarstwo jest 'Bogiem', wypad nad wode nałogiem, rybki podstawą, a hol zabawą ;)

#32 Guest_SiD@R_*

Guest_SiD@R_*
  • Gość

Napisano 03 czerwiec 2009 - 17:09

Co myślicie o kołowrotku :

Kołowrotek Catana 2500 RA shimano

Z góry dziękuje za podsunięcie mi trafnych rozwiązań.

#33 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4924 postów

Napisano 23 maj 2009 - 07:48

Napisz o nim trochę więcej. Jaki czas używasz? Jaki model, marka? Tak obiektywnie.

#34 Guest_kacper123_*

Guest_kacper123_*
  • Gość

Napisano 23 maj 2009 - 07:43

....................

Załączone miniatury

• procarpe10.jpg

#35 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4924 postów

Napisano 05 maj 2009 - 00:35

Caldii nie porównywałbym do magnesii. Magnesia ma luzy i coś delikatnie w niej rzęzi, ale jest warta zachodu, bo ona tak rzęzi prze drugi rok i ani mniej, ani więcej :tra:. Myślę, że części fabrycznie nie są dotarte i trzeba się pobawić dłużej. Stąd problem.

#36 Jędrek

Jędrek

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 559 postów

Napisano 04 maj 2009 - 21:27

- "pierwsze" primo - Cormoran to daiwa na Europę.
-"drugie" primo - jeśli magnesia chodzi jak masło ... to ja chyba się już nie znam :tra: ; miałem możliwość pobawić się okumami i magnesią i spro i dragonem i daiwą i shimano w fishing-mart w Sosnowcu i moim skromnym zdaniem cormoran wypadał nieszczególnie ...
Jak masło to chodziła dopiero daiwa TDR4, caldia; shimano od stradica w górę ...

#37 Norco

Norco

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 213 postów
  • Koło:Pobilem rekord Polski Miętus pomlilem na sum niecale 75cm wypuszczilem na oka przjemne boia chyba stary cos cud piękne ma glowe olbrzym na razie dziękujemy wszystkim
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 04 maj 2009 - 17:37

Ciekawe jak spiner łowił długo Magnesia kręci masło nie było awaryjny bo słyszałem mówiłes w tamtym roku ,Tez nas kolega z krakowa mówił super Magnesia udane produkcji powiedział porówna stradica i taniej dopiero Magnesia juz ma 1 rok kręci dalej.

#38 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4924 postów

Napisano 03 maj 2009 - 23:24

Magnesia jest ok. Ma wrodzone luzy, ale to tak musi mieć. Kołowrotek do średniego spina na pewno dobry. Co do cięższego, nie wypowiadam się. Kręciłem modelem w granicach 2500. Spiner sie nim bawi.

#39 Norco

Norco

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 213 postów
  • Koło:Pobilem rekord Polski Miętus pomlilem na sum niecale 75cm wypuszczilem na oka przjemne boia chyba stary cos cud piękne ma glowe olbrzym na razie dziękujemy wszystkim
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 03 maj 2009 - 12:40

Oglądałem w sklepie ten model cormoran Black niesamowite piękne kręci nie wiadomo co dalej kręciłem Cormoran Magnesia 3500 od kolegi z krakowa mówił super złowił nawet suma 35kg spokojne wytrzyma hol.

#40 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1312 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 01 maj 2009 - 20:33

W przypadku Cormorana ta cena to jakość, bardzo dobra jakość, więc dziwić się nie ma co. Jakiś czas temu Cormoran legł w poważnym kryzysie. Chcą podreperować wizerunek firma postawiła na jakość z jednoczesną obniżką cen - jak widać poskutkowało. O tym, że Cormoran to już nie "made in germany" nie wiedziałem.Skąd masz takie info ? Nie mogę tego w sieci znaleźć...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych