Skocz do zawartości

Feeder inaczej Drgająca Szczytówka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
152 odpowiedzi w tym temacie

#61 Bzyku

Bzyku

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 662 postów
  • LokalizacjaLipnik/Łódź

Napisano 24 luty 2009 - 11:57

Okolice Nowego Korczyna.Ale mam znajomych którzy z powodzeniem lowia karpie w okolicach Szczucina,Morska,Brzostkowa i Pawłowa.Trzeba szukac miejsc gdzie woda bardzo spowalnia lub praktycznie stoi. papa

Ja właśnie na Morsku w ubiegłym roku złapałem karpia, ale nie był pokaźnych rozmiarów :rolft4:
C&R

#62 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 24 luty 2009 - 08:29

Drżyjcie karaseczki i inne maleństwa

Młody na federa możesz ciągnąć karpie po parę kilo. Ja na bardzo delikatnego pickera wyholowałem parę karpi ok 4 kg na Ostrowach, więc nie tylko maleństwa.

#63 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów
  • Koło:Okoń-Cz-wa

Napisano 24 luty 2009 - 00:42

Czyli postanowione Feeder :szal: Drżyjcie karaseczki i inne maleństwa :niedobrze:

#64 Karaś 77

Karaś 77

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 24 luty 2009 - 00:30

Okolice Nowego Korczyna.Ale mam znajomych którzy z powodzeniem lowia karpie w okolicach Szczucina,Morska,Brzostkowa i Pawłowa.Trzeba szukac miejsc gdzie woda bardzo spowalnia lub praktycznie stoi. :niedobrze:

#65 Bzyku

Bzyku

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 662 postów
  • LokalizacjaLipnik/Łódź

Napisano 23 luty 2009 - 00:16

jak i holuje kilku kilogramowe karpie na Wiśle

Powiedz mi na , którym odcinku??:niedobrze:
C&R

#66 Pawelpw1

Pawelpw1

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 22 luty 2009 - 21:12

W styczniowym WMH są dwa artykuły, na pewno trochę pomogą. Reszta wyjdzie jak zawsze w praniu.
Pozdrawiam
Paweł W

#67 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 22 luty 2009 - 15:17

Dokładnie. Jeśli nie chcesz wydawać zbyt dużo kasy to kup kompozytowy kij 3,60m do 80 gram.

#68 Karaś 77

Karaś 77

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 22 luty 2009 - 14:56

Ja lowie feederami o ciężarze wyrzutu 110 i 120 gram do ktorych mam po 5 orginalnych szczytówek.W zaleznosci od wyborum miękkości szczytowki lowie malutkie ploteczki na wodzie stojacej,jak i holuje kilku kilogramowe karpie na Wiśle.Według mnie feeder jest wedka bardziej uniwersalna. :niedobrze:

#69 andziol

andziol

Expert

• Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów
  • 1840 postów
  • LokalizacjaCzę-wa, Stradom

Napisano 22 luty 2009 - 02:41

:hmhm: Ale z odpowiednią szczytówką mam nadzieje że można połowić płoteczki i karasie przepraszam że tak męcze ale na codzień spinninguje a mam zamiar sprubować tego sławnego "DS-a"Nie chciałbym jednak kupić wędki która potem będzie tylko (jak rozumiem)na rybi drobiazg :chmura:

Jeżeli kupisz dobrego feedera to możesz łowić nim wszelkiej wielkości ryby i gwarantuję Ci, że branie nawet najmniejszej płoteczki będzie doskonale widoczne.Jeżeli chodzi o pickera to ja osobiście zakładałem też koszyki 60-80 g i przy umiejętnym rzucaniu nie ma żadnego problemu. Łowię już tymi wędziskami dobrych kilka (może nawet 7-8) lat i jeszcze nie złamałem nawet jednej szczytówki. Wszystko kwestia wprawy, ale same zacinać się nie chcą (co sugerowali niektórzy :udaje: ). :hehehe:
andziol

ART-BUD WYKOŃCZENIA WNĘTRZ

Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku
Staram się przynajmniej.

#70 Bzyku

Bzyku

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 662 postów
  • LokalizacjaLipnik/Łódź

Napisano 22 luty 2009 - 01:08

Ale z odpowiednią szczytówką mam nadzieje że można połowić płoteczki i karasie przepraszam że tak męcze ale na codzień spinninguje a mam zamiar sprubować tego sławnego "DS-a"Nie chciałbym jednak kupić wędki która potem będzie tylko (jak rozumiem)na rybi drobiazg

Możesz tylko musisz wybrać najbardziej delikatną szczytówkę. Jeżeli masz więcej kasy, możesz sobie kupić feedera do łowienia na rzece ,a pickera na zbiorniki stojące. Chociaż feederem też dasz radę. Niejeden mój kolega tak łowił , i ja też czsami łowiłem na feedera np: na Poraju.
C&R

#71 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów

Napisano 22 luty 2009 - 00:22

:chmura: Ale z odpowiednią szczytówką mam nadzieje że można połowić płoteczki i karasie przepraszam że tak męcze ale na codzień spinninguje a mam zamiar sprubować tego sławnego "DS-a"Nie chciałbym jednak kupić wędki która potem będzie tylko (jak rozumiem)na rybi drobiazg :hehehe:

#72 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 21 luty 2009 - 22:33

Picker ma niewielki ciężar rzutowy i to przekłada się na jego ,,czułość". Z tym, że do pickera rzadko stosuje sie koszyczki zanętowe. Niby można, ale malutkie. Z feederem sprawa się przedstawia inaczej, bo te kije przeznaczone są do łowienia z większym obciążeniem i na większych odległościach. Tym samym muszą to być kije sztywniejsze, a co za tym idzie mniej ,,czułe". Jednak zapewniam cię, że doskonale widać na nich brania. Szczytówki dobiera się do ciężaru obciążenia, uciągu, odległości.
Wbrew pozorom łowienie na feeder'a nie jest najprostszym sposobem wędkowania. Do pewnych rozwiązań dochodzi się po paru wizytach nad wodą. To temat ,,rzeka" więc trudno w paru słowach opisać wszystko lub doradzic coś co stanowi jakiś constans. Każde łowisko rządzi się innymi prawami i dopiero seria prób i błędów pozwala na skuteczne łowienie w wybranym miejscu. Radzę ci wybrać się na ryby z kimś kto ma doświadczenie w tej metodzie i jest skłonny podzielić się z tobą swoją wiedzą. Teoretyczne dywagacje mają sens w artukułach w prasie wędkarskiej ale nad wodą trzeba się dopasować do sytuacji.

#73 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 21 luty 2009 - 22:27

Feder to wędka mocniejsza na grubsza rybę a picker to wędka na mniejszą rybę bardziej czuła resztę dopowiedz sobie sam.

#74 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów

Napisano 21 luty 2009 - 21:58

A jak ma się sprawa "czułości"czy to tylko kwestia szczytówki ?bo jeżeli tak to feeder jest wędką bardziej uniwersalną? :hehehe:

#75 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 21 luty 2009 - 16:54

Oczywiście. Łowiąc na wodzie stojącej masz szerszy wybór sposobu ustawiania wędki. W rzece kij stawiasz pionowo żeby nurt napierał na jak najkrótszy odcinek linki. Na zbiornikach taki zjawisko praktycznie nie wystepuje więc kij może leżeć poziomo wzdłuz brzegu, a żyłka może być zatopiona od razu pod szczytówką

#76 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów

Napisano 21 luty 2009 - 16:00

Trochę się pogubiłem :chmura: czy to znaczy że na feedera i pickera na wodzie stojącej można łowić tak samo tzn.wędka w poziomie? :hehehe:

#77 Guest_teq_*

Guest_teq_*
  • Gość

Napisano 09 lipiec 2008 - 12:33

Już wiem o co chodzi:) wytestuję ten patent na Czorsztynie:) :klaszcze:

#78 Guest_Eddie_*

Guest_Eddie_*
  • Gość

Napisano 08 lipiec 2008 - 22:22

Tak to musisz zgrać żeby żyłka wychodząca z kija przebiegała przez rolkę sygnalizatora.

i wędka niech będzie ciut niżej od sygnalizatora- żyłka niech się dobrze na nim opiera :klaszcze:

#79 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 08 lipiec 2008 - 22:11

Postaw kij na dwóch podpórkach, a do trzeciej wkręć sygnalizator. Tak to musisz zgrać żeby żyłka wychodząca z kija przebiegała przez rolkę sygnalizatora. Możesz wtedy obserwować szczytówkę albo zdać się na elektronikę. Co do kąta pod jakim linka ma wychodzić ze szczytówki to nie przejmowałbym się tym specjalnie. Zależy po prostu od warunków na łowisku. Czasem się da osiągnąć ten ideał 90*, czasem nawet nie ma szans na takie ustawienie kija. Połowisz troche na DS'a to szybciutko nabierzesz wprawy. A teraz to najlepiej byłoby żebyś umówił się na ryby z kimś kto jakiś czas łowi tą metodą . Pomoże ci to uniknąć błędów, choć czasem uważam, że jak się do czegoś dochodzi samemu to się bardziej tą wiedzę szanuje.

#80 Przemek

Przemek

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 702 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 08 lipiec 2008 - 21:57

dzięki wielkie chłopaki:)!!! Mam sygnalizator brań elektryczny ,ale nie mam do niego zaufania:/ !!! :fajosko:

No to zostaje tylko szczytówka :klaszcze:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych