Skocz do zawartości

Feeder inaczej Drgająca Szczytówka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
152 odpowiedzi w tym temacie

#41 Z@nder

Z@nder

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 369 postów

Napisano 27 sierpień 2010 - 08:55

No niestety już do mnie jedzie :tra: ale myśle że na porajskie polsilverki wystarczy :D

Na pewno ! :hehehe:
Z@nder - "koło OKOŃ"
Carp Quest Club Częstochowa

#42 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów
  • Koło:Okoń-Cz-wa

Napisano 25 sierpień 2010 - 22:11

No niestety już do mnie jedzie :hehehe: ale myśle że na porajskie polsilverki wystarczy :tra:

#43 andziol

andziol

Expert

• Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów
  • 1840 postów
  • LokalizacjaCzę-wa, Stradom

Napisano 25 sierpień 2010 - 22:00

Już kliknąłem(kup teraz)3.60 od 40 do90gr

Nie chcę się wymądrzać, ale 120 gr też nie byłby głupi, zapas mocy zawsze się przyda.Mam i sprawuje się znakomicie, jest wystarczająco czuły(kwestia szczytówki).Zastanów się a może da się jeszcze zmienić.
andziol

ART-BUD WYKOŃCZENIA WNĘTRZ

Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku
Staram się przynajmniej.

#44 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów

Napisano 25 sierpień 2010 - 19:04

Już kliknąłem(kup teraz)3.60 od 40 do90gr

#45 ROBINTBG

ROBINTBG

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 205 postów
  • Koło:Mykanów

Napisano 25 sierpień 2010 - 15:35

Ja mam Robinsona Xenon 3,6. Łowię nim na zbiornikach zaporowych i Wiśle. Weź 3,6 dalej zarzucisz :zamknijsie: ,a na rzekę będzie jak znalazł. Zastanów się jedynie nad ciężarem wyrzutu bo jak zaporówka to może być bardziej czuły.
Zawsze spodziewaj się niespodzianki

#46 andziol

andziol

Expert

• Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów
  • 1840 postów
  • LokalizacjaCzę-wa, Stradom

Napisano 19 sierpień 2010 - 22:39

Ja bym brał 3,60. Pojedziesz na rzekę to będzie jak znalazł, a na zbiornik nie widzę różnicy, no chyba, że rzucasz spod drzew i nie ma miejsca.
andziol

ART-BUD WYKOŃCZENIA WNĘTRZ

Staram się przynajmniej.

#47 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów

Napisano 19 sierpień 2010 - 20:35

No więc panowie przyszedł czas na kolejny krok na przód. :hoold: Po jakim czasie testów na moim ;) trochę mało wyrafinowanym feederku doszedłem do wniosku że ta metoda pozyskiwania mięcha :hmhm: jest całkiem całkiem i postanowiłem zakupić coś z troszkę wyższej półki konkretnie seria xenon robinsona mam tylko mały dylemat czy łowiąc głównie na poraju lepiej sprawdzi mi się 3.60 czy 3.30 ;) Mój obecny feederek ma równe 3m. Z opowiadań mojego znajomego pickerowca :hoold: wynika że feeder 3.60 bardziej sprawdzi się na rzece gdzie ja jak na razie nie poławiam co panowie na to???

#48 pike22

pike22

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 149 postów

Napisano 16 sierpień 2010 - 21:30

Natrafiłem kiedyś w necie świetny tekst autorstwa Henryka Runa traktujący o metodzie drgającej szczytówki na wodzie stojącej. Moim zdaniem bardzo ciekawie i rzeczowo napisany artykuł. Zdecydowanie wyróżnia się od płytkich, ogólnikowych i oklepanych tekstów o DS jakie masowo można przeczytać na polskich wędkarskich serwisach internetowych.
Dobra wskazówka dla początkujących i nie tylko. Odnośnik do tekstu poniżej.
TU

#49 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 23 kwiecień 2009 - 10:44

Niewielką różnicę w średnicy szczytówki można zniwelować papierem ściernym. Nie kombinuj z mierzeniem szczytówki tylko po prostu weź ze sobą do sklepu ostatnią sekcję kija. Tak najlepiej dopasujesz.
Polecam szczytówki firmy Browning. Nie są najtańsze ale według opinii wielu moich kolegów to najlepsze szczytówki do feedera na polskim rynku.

#50 michaś

michaś

Pretendent

• Użytkownik
  • 1173 postów

Napisano 23 kwiecień 2009 - 10:05

pan stwierdził że szczytówki się nie dokupi

Oczywiście że się dokupi, idź do Włodka Rataja na Promenadę i Ci dopasuje szczytówkę do wędziska.
Michaś ( Koło Lakord-Sazan)

#51 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów

Napisano 23 kwiecień 2009 - 08:52

No właśnie "michaś"tak dokładnie tłumaczyłem koledze poza tym jest to mój 1 feeder ale jak mi się spodoba ta dyscyplina :rolft4: to zakupie sobie coś bardziej fikuśnego ale jak pan stwierdził że szczytówki się nie dokupi to dałem sobie spokój :rolft4: Teraz pozostał tylko chrzest bojowy w poniedziałek mam wolne :rolft4: Co do tego sygnalizatora "Sekret1" to jest to jakiś "elektronik"?może wrzuć jakiegoś linka

#52 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 21 kwiecień 2009 - 12:46

Czy ktoś używał sygnalizatora brań w formie widełek na ruchomym przegubie zakręcanego na podpórkę, jak się sprawdza czy warto go kupić?.

#53 michaś

michaś

Pretendent

• Użytkownik
  • 1173 postów

Napisano 21 kwiecień 2009 - 10:51

Wystarczy dokupić delikatniejszą szczytówkę i po problemie, a z tego co wiem , to w wędkach 100 gram wyrzutu, nie ma jakiś mega sztywnych szczytówek, więc nie wiem co Pan Pikerowiec miał na myśli, że się nie nadaje na wody stojące. Chyba, że chcesz łowić narybek karasia, to faktycznie , za ciężka. :foch2:
Michaś ( Koło Lakord-Sazan)

#54 kropek

kropek

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 137 postów

Napisano 21 kwiecień 2009 - 10:45

a poza tym ma za duży ciężar wyrzutu a co za tym idzie jest mniej czuła

Ja posiadam feedera o podobnym wyrzucie (mikado trython 390) i jak założe zielona szczytówke to pieknie wydać brania nawet płoci wielkości 10 cm oczywiście na wodzie stojącej... a co do feederów jest to mój pierwszy feeder nigdy wszcześniej nie miałłem z czymś takim doczynienia i stwierdziłem że nie ma nic lepszego na gruncik jak feeder zadnych bombek zadnych sygnalizatorów które swoim wyciem doprowadzaja mnie do szału cisza i spokój, a o to chyba chodzi w wędkowaniu :foch2:
Hutmar Art-Fish...

#55 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów

Napisano 21 kwiecień 2009 - 09:48

No więc tak...jak obiecywałem zakupiłem sobie feederka jest to niestety zwykły szklaczek "Shimano XFX All Round"300 -100g zakupiłem u Arka Pawlaka no i niestety zostałem od razu w pracy sprowadzony do parteru przez starego Picker-owca że wędka jest do "za przeproszeniem" dupy bo na wody stojące powinien być picker a poza tym ma za duży ciężar wyrzutu a co za tym idzie jest mniej czuła :foch2:

#56 STEMPEL

STEMPEL

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 584 postów

Napisano 17 marzec 2009 - 21:49

hej WOJTEK a ty zawsze taki czepialski jestes ? figielek
albo (lub) nie w sosie-taki uszczypliwy (upierdliwy)

ale za to jaki zabawny

Wojtek napisał:
"porachuje" .. piszę: "już czas Panowie".

:fishing:

#57 piterson

piterson

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 17 marzec 2009 - 21:40

hej WOJTEK a ty zawsze taki czepialski jestes ? :fishing:
albo (lub) nie w sosie-taki uszczypliwy (upierdliwy) :hmhm:

#58 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1258 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 17 marzec 2009 - 19:24

"porachuje" .. piszę: "już czas Panowie".

:fishing: no nieźle, tego nie słyszałem.

#59 Wojtek

Wojtek

Prawie Jak Wędkarz

• Użytkownik
  • 400 postów

Napisano 17 marzec 2009 - 00:13

hej Piterson.
Teraz czas przetestować taką funkcję na forum pt. "PISOWNIA".
Ja tam co prawda koneserem gramatycznym nie jestem.
"Uwieżcie" - jeszcze bym przełknął, brak polskich liter pewnie też, ale "puzniej" trochę razi po oczach.
Nie odbierz tego ofensywnie, ale trochę wstyd tak nie szanować swojego ojczystego języka.
Ja (dyslektyk do kwadratu) jak nie wiem jak napisać "żółty" - piszę kanarkowy.
Analogicznie jak nie wiem jak napisać (i kiedy) "porachuje" .. piszę: "już czas Panowie".
Tam gdzie nie ma ludzi jest pięknie ... dziwny zbieg okoliczności.

#60 piterson

piterson

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 16 marzec 2009 - 23:39

witam .
jestem prawdziwym swiezakiem (praktycznie zero doświadczenia)od niedawna mam uprawnienia ale malymi kroczkami do przodu, podpatruje kumpli na łowiskach,ale musze przyznac ze gdy czytam wasze wypowiedzi i puzniej coś z tego ,,przetestuje" uwieżcie mam kawał frajdy i za to wielki DZIĘKS dla wszystkich forumowiczów

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych