Skocz do zawartości

Feeder inaczej Drgająca Szczytówka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
152 odpowiedzi w tym temacie

#1 irecki32

irecki32

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 20:26

Tak tylko doliczajac koszta przesyłki i ewentualnie jakaś reklamacja - wolałbym jednak zakup kijka na miejscu

#2 iras

iras

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 517 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 17:03

W Fishing Mart mają promocję :
Catana

#3 irecki32

irecki32

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 16:47

Byłem pomacałem wybór padł na Shimano Catana BX Heavy 3,96m, 110g
albo TRABUCCO_INSPIRION SC FEEDER_390 medium heavy mozecie sie coś wypowiedziec na temat tych kijków bo ciezko sie zdecydowac
Dodam tylko ze shimano moge miec za cene 285 zł
trabucco 276 zł

#4 Mepsik

Mepsik

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 21 marzec 2011 - 13:11

generalnie chciałem wyrobić się w 220 zł wędka i kołowrotek.. Ale z drugiej strony mieć tylko kołowrotek i wędkę w piwnicy .. :figielek2:

Kupując Mikado UV lub Tachibanę z tej kwoty, będziesz miał dobry kij i od 30 do 70 zł reszty. Kołowrotek do feedera? Cóż... Są feederowe mercedesy browninga, kormorana lub okumy, ale myslę że na poczatek dobry bedzie każdy łożyskowany kręciołek wielkości 300 lub 400. A taki młynek kupisz ponizej stówy, a może nawet znajdziesz w sprzęcie, który już posiadasz. Najpierw kup wędkę.

#5 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 19 marzec 2011 - 23:46

generalnie chciałem wyrobić się w 220 zł wędka i kołowrotek.

Chyba na dzień dzisiejszy tego nie da się zrobić. Sprawdź nasze podpowiedzi i będziesz wiedział, gdzie grzebać. Na tą chwilę wiem, że w browningu do takiej kwoty nie ma co grzebać. Sprawdź resztę.

#6 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 19 marzec 2011 - 18:15

na sklepie u Irka świat się nie kończy - też mam najbliżej. :chmura:
Powiem ci jeszcze jedno - jak kupisz kijek lub kołowrotek w stacjonarnym sklepie ( najlepiej ,,zaprzyjaźnionym") to masz mniejszy problem z jakąkolwiek gwarancją.
Jak już kombinujesz to podjedź też na Promenadę do Włodzia Rataja. Tak się składa, że on akurat BARDZO lubi ( i umie ! )łowić na feedera więc ma duży wybór kijów i wiedzę co komu dopasować - sławetne jest już jego powiedzonko : ,, a w jakich pieniądzach? " :hoold:
Tak to już jest - po spina i tykę do Irka, po muchówkę do Tracza, a po feederka i bolonkę do Włodzia. :tra:

#7 mario1921

mario1921

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 65 postów
  • Koło:Okoń
  • LokalizacjaBłeszno

Napisano 19 marzec 2011 - 18:06

Dzięki @Gregor naturalnie wędkę obmacam :hoold: w sklepie a co do zakupu to nie mam pojęcia jaka jest różnica np w sklepie u Irka (mam najbliżej ) a allegro jeśli jest niewielka kupię od ręki :tra:

#8 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 19 marzec 2011 - 17:57

Ilu wędkarzy tyle pomysłów na sprzęt. :tra:
Dla kogoś kto zaczyna przygodę z jakąś nową dla niego metodą polecam raczej wizytę w dobrym sklepie wędkarskim i zapoznanie się ,,na żywo" ze sprzętem w obecności zaufanego kolegi.
Ja osobiście z łezką w oku wspominam mój pierwszy kij feederowy - Mikado Matrix z kompozytu - 80gram, 3,6 m. Mimo, że teraz ma kijaszki zdecydownie droższe od tego sprzętu, to muszę stwierdzić, że to bydle było nie do uszkodzenia. :hoold:
A z kijami węglowymi ( Browning Ambition, Mikado T-Rex czy mój najnowszy Colmic Sienna ( 3,9 do 200 gram)) trzeba się obchodzić bardziej delikatnie.
Jednak poprę tu Andziola - Mikado UV to wyjątkowo udana seria wędzisk.
Polecam też zakup dodatkowych szczytówek - wybór w sklepach jest niezły i pozwala to na korzystanie z kija w różnych warunkach. Czasem to co jest sprzedawane w komplecie nie wystarcza.

#9 mario1921

mario1921

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 65 postów
  • LokalizacjaBłeszno

Napisano 19 marzec 2011 - 17:27

Dziękować Panowie :tra: :chmura: Chyba przekonałem się do kija UV generalnie chciałem wyrobić się w 220 zł wędka i kołowrotek.. Ale z drugiej strony mieć tylko kołowrotek i wędkę w piwnicy .. :hoold: Mam jeszcze pytanie co do kołowrotka , ale to następnym razem jak tylko coś zlokalizuję no chyba że ktoś mi coś poleci :spoko:

#10 bormar

bormar

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 44 postów
  • Koło:Koło nr 27 "FAMEG" Radomsko

Napisano 19 marzec 2011 - 16:13

Zgadzam się z Edmundem, kij musi "leżeć w ręce". Jeśli poszukujesz kija mocnego, a jednocześnie bardzo czułego, to polecam TEAM DRAGON Silver Edition Quiver 3.00 m. Ma tylko 3m, ale jest to wystarczająca długość w najczęściej spotykanych sytuacjach. Zarówno na rzekę Wisłę w Tyńcu, jak i na małe bajorko.

#11 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 19 marzec 2011 - 15:07

Pomimo tych wszystkich wskazówek pamiętaj, że to Ty będziesz łowił i kij weź przed kupnem w łapę.
Pozdrawiam

#12 andziol

andziol

Expert

• Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów
  • 1840 postów
  • LokalizacjaCzę-wa, Stradom

Napisano 19 marzec 2011 - 15:04

Też mam Mikado UV tylko 3.9 i jestem bardzo zadowolony, polecam.
andziol

ART-BUD WYKOŃCZENIA WNĘTRZ

Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku
Staram się przynajmniej.

#13 Cichy 71

Cichy 71

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 19 marzec 2011 - 14:15

Może zobacz sobie takie federki ma dwie sztuki concept i jestem bardzo zadowolony [http]
W życiu piękne są tylko chwile R.R

#14 Cichy 71

Cichy 71

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 19 marzec 2011 - 14:15

Może zobacz sobie takie federki ma dwie sztuki concept i jestem bardzo zadowolony [http]

#15 Cichy 71

Cichy 71

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 19 marzec 2011 - 14:14

#16 Mepsik

Mepsik

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 19 marzec 2011 - 14:08

Witam ja też mam problem z doborem tego rodzaju wędziska.. Dodam tylko że moja przygoda z DS zaczeła się rok temu kiedy to kupiłem wędkę firmy Konger( z tych tańszych zaznaczam :tra:) Efekt to dwie małe płotki które na dodatek zacieły się chyba same :spoko: Od tamtego czasu wędka leży w piwnicy i jakoś dalej już nie próbowałem. W tym roku zamierzam jednak spróbować ponownie i po zapoznaniu z ofertą allegro wybrałem kilka pozycji różnych cenowo jak i sprzętowo.. Wędki chcę używać głównie w Poraju i ewentualnie na małej rzece o niewielkim uciągu.
A to parę propozycji które wybrałem (nie wiem czy słusznie :hoold:) z oferty pewnego portalu...

Do takiego łowienia jakie preferujesz idealne będą wędziska Mikado UV - ale wersja light feeder ( cv. do 90 gr), lub Mikado Tachibana (poz. 5). Niezłe jest też Trabucco z poz. 1, ale wydaje mi się, że kije mikado będą bardziej wszechstronne. Zresztą sam mam Mikado UV do 90 gr, 3.90 m i jak najlepsze zdanie o tym kiju. Dokupiłem też Tachibanę 3,60.
Piszesz że miałeś trudne początki z feederem. To, że zwątpiłeś to wina źle dobranego kija. Ja feederuję od 16 lat i mam sprecyzowane oczekiwania od dobrej wędka do tej metody. Zresztą miałem w rękach wiele feederów. Modele mikado z pewnością mają to coś, dlatego je polecam. Zdecydowanie odradzam Kongera Carbomaxa i Mikado fish hunter. To kompozytowe kije dla amatorów byle jakich samołówek. Inwestując w takie wędki szykuj miejsce w piwnicy na kolejnych lokatorów :chmura:

#17 aris

aris

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 19 marzec 2011 - 12:53

Witam. Po przeglądzie twoich propozycji rozpoznaje poz.2 którą to posiada mój znajomy. Ma 2 sztuki które po raz pierwszy użytkował cały ubiegły sezon w różnych łowiskach nawet na Odrze gdzie uciągi są spore.Ogólnie jest zadowolony z tych kijków, które masz za nie wielki wkład finansowy, pozdrawiam. :papa2:

#18 mario1921

mario1921

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 65 postów
  • LokalizacjaBłeszno

Napisano 19 marzec 2011 - 11:02

Witam ja też mam problem z doborem tego rodzaju wędziska.. Dodam tylko że moja przygoda z DS zaczeła się rok temu kiedy to kupiłem wędkę firmy Konger( z tych tańszych zaznaczam :spoko:) Efekt to dwie małe płotki które na dodatek zacieły się chyba same :hmhm: Od tamtego czasu wędka leży w piwnicy i jakoś dalej już nie próbowałem. W tym roku zamierzam jednak spróbować ponownie i po zapoznaniu z ofertą allegro wybrałem kilka pozycji różnych cenowo jak i sprzętowo.. Wędki chcę używać głównie w Poraju i ewentualnie na małej rzece o niewielkim uciągu.
A to parę propozycji które wybrałem (nie wiem czy słusznie :papa2:) z oferty pewnego portalu...

poz.1

poz.2

poz.3

poz.4

poz.5
Z góry dzięki , pozdrawiam :hoold:

#19 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 18 marzec 2011 - 18:17

Ja wszystkich, których znam zaraziłem Xenonami, także sprawdź. Kij nie jest gibki, jak wierzbina :papa2: i można nim śmignąć, oczywiście z wyczuciem, dużo większy ciężar, niż jest wyspecyfikowane. Wspaniale się z nim operuje. My ( chyba siedem lub osiem osób ) kupiliśmy Xenony z myślą o Wiśle, ale spokojnie sobie radę da na akwenach. Przeglądnąłem jakiegoś czasu więcej właśnie kijków do takiej zabawy i ten wypadł najlepiej ( jakość do ceny ).

#20 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 18 marzec 2011 - 08:17

Połów glównie na zaporówkach kilka razy w roku odra i wisła zalezałoby mi na komforcie dalekich rzutów jak i czułosci brań [/quote]
Jak zaporówki i Odra to bierz to mikado Mikado UV Twin też takie posiadam. Pięć szczytówek pozwoli ci się dopasować nawet na duże uciągi na Odrze.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych