Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wiercica Julianka-Zalesice

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
156 odpowiedzi w tym temacie

#141 chytaki team blachownia

chytaki team blachownia

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 05 grudzień 2018 - 21:29

Rzeka piękna , ale kłusowana , aż do granic możliwości , a nasze PZW czy policja ma to w 4 literach ... Składki rosną , likwiduje się PSR u nas został jeden strażnik na etacie , a jedź na odrę w opolskie w każdych krzakach Cię dopadną ... Jeśli sama góra nie zacznie się interesować tym co się dzieje i pilnować wsiokow z widłami , drgawicami , żakami i całą gamą narzędzi to niestety nasze rzeki są skazane wyłącznie na cud
chytaki team blachownia

#142 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2638 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 05 grudzień 2018 - 22:29

Kto jest tym etatowym strażnikiem ?
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#143 chytaki team blachownia

chytaki team blachownia

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 05 grudzień 2018 - 22:48

Został ten z długimi włosami z tego co się wstępnie dowiedziałem ,ale to było w zeszłym roku ,a teraz wystarczy zadzwonić do okręgu i po temacie będziesz wiedzieć nie pogryzą Cię
chytaki team blachownia

#144 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2638 postów
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 06 grudzień 2018 - 15:09

Chyba mylisz PSR z SSR

Państwowym urzędnikiem jest pan podany w linku.

http://www.katowice-...91/kontakt_psr_

a PZW nie jest zbytnio zainteresowana ochroną wód  i rybostanu.

Jedynie medalami różnych  kolorów.

#145 chytaki team blachownia

chytaki team blachownia

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 06 grudzień 2018 - 17:15

Z tego co mówił rzecznik okręgu na zebraniu z 3 został jeden chyba , że coś się zmieniło. Kiedyś jeździło ich trzech ,teraz to i tak szczerze mówiąc ch... Im tam gdzie słońce nie dochodzi. Składki znów w górę , a w wykazie wód coraz mniej .. a i oddaja wody PZW pod komercję ...
chytaki team blachownia

#146 michalwestham19

michalwestham19

Pretendent

• Użytkownik
  • 1282 postów

Napisano 11 grudzień 2018 - 18:25

No i bardzo dobrze ,że oddają wody PZW pod komercję.Jeśli nie są w stanie zagospodarować tyle wód,niech oddają.Druga sprawa to będzie zdrowa konkurencja o klienta. Z korzyścią dla wędkarzy.

Wędkarstwo nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem;)

#147 chytaki team blachownia

chytaki team blachownia

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 18 grudzień 2018 - 15:31

Kilka maluchów wpadło , ale fanów łowienia na dendrodene widać dużo , nad brzegami trawy usiane opakowaniami po tych , że robakach.

Załączone pliki

chytaki team blachownia

#148 Porębiusz

Porębiusz

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 160 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 18 grudzień 2018 - 19:04

Niesmaczne takie publiczne chwalenie się krótkimi rybami które jeszcze mają ponad miesiąc okresu ochronnego. :( 

Ryby nie grzyby,po deszczu nie rosną...

#149 michalwestham19

michalwestham19

Pretendent

• Użytkownik
  • 1282 postów

Napisano 18 grudzień 2018 - 20:13

Poczekaj do lutego z łowieniem kropków.
Wędkarstwo nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem;)

#150 Jędrek

Jędrek

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 562 postów

Napisano 18 grudzień 2018 - 23:45

Poza tym, to Kolego kłusowałeś (łowiłeś nielegalną metodą) i jeszcze się tym chwalisz. Brawo za odwagę !!! Brawo za wyraźne zdjęcia !!!

C 201 rz. Wiercica z. (...) obowiązuje zakaz spinningowania od 01.09. do 31.12.

#151 radek66-6

radek66-6

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 19 grudzień 2018 - 09:06

Hehe bedzieta mieli kropki....
"Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówicie mi więc co mam robić..."

#152 Daniel Kasprzak

Daniel Kasprzak

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 19 grudzień 2018 - 12:18

Kolego @chytaki team balchownia ile razy widząc nieprawidłowości, wykroczenia lub czynny kłusownicze poinformowałeś o tym PSR, SSR, Policję ?

Składka mówisz idzie w górę, dla mnie to ona wciąż jest za mała. Przykład  : składka na zagospodarowanie i ochronę wód z opcją bez dopłaty trolingowej  wynosi 141 + składka członkowska pełna 91 zł to wychodzi 231zł.  Podziel sobie 232 zł przez 366 dni w roku . Dzień wędkowania wychodzi niecałe 64 groszy :D :D :D rzeczywiście strasznie dużo. 

Co roku wraz z kolegami w miarę możliwości mocno patrolujemy rzeki górskie w naszym okręgu szczególnie w okresie tarła potokowca. Za własną kasę, poświęcając swój czas prywatny. Robimy to nie tylko w dzień ale i także i w nocy tak tak... nocami też pilnujemy szczególnie w przedświątecznym okresie. Oczywiście nie da się być zawsze i wszędzie i chyba dobrze dla Ciebie, bo litości za to co zrobiłeś by nie było :angry: :angry: :angry: .

Piszesz o "górze" to może zaczyni od siebie od dołu, bo to niewielki wymóg a wręcz obowiązek aby znać przepisy obowiązujące na danej wodzie.

Wiele razy już to mówiłem, żądamy wiele za śmieszną kasę która płacimy  ;)  mało dając od siebie.

Nie jestem "adwokatem diabła" i nie mam zamiaru nikogo bronić tym bardziej Zarządu Okregu, ale zapytam szczególnie przed zbliżanymi się zebrami w kołach jak będzie na nich frekwencja, ile merytorycznych wniosków i pomysłów zostanie zgłoszony do  rozważenia i akceptacji przez nasze władzę ? 

#153 Porębiusz

Porębiusz

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 160 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 19 grudzień 2018 - 20:30

Kolego @chytaki team balchownia ile razy widząc nieprawidłowości, wykroczenia lub czynny kłusownicze poinformowałeś o tym PSR, SSR, Policję ?

Składka mówisz idzie w górę, dla mnie to ona wciąż jest za mała. Przykład  : składka na zagospodarowanie i ochronę wód z opcją bez dopłaty trolingowej  wynosi 141 + składka członkowska pełna 91 zł to wychodzi 231zł.  Podziel sobie 232 zł przez 366 dni w roku . Dzień wędkowania wychodzi niecałe 64 groszy :D :D :D rzeczywiście strasznie dużo. 

Danielu chyba im dłużej ludzie płacą składki temu molochowi i potem jeszcze robią za nich robotę tym gorzej wychodzi im prawidłowe postrzeganie niegospodarności i ogólnej patologi jakim ta organizacja obrosła.Nie trzeba być matematykiem żeby pękać ze śmiechu zaraz po przeczytaniu Twojego domniemanego równania.

Nawet rybak zawodowy nie przebywa 365 razy czy raz na cztery lata 366 dni nad wodą.Zwyczajnie cwaniaki z cwaniakami wyliczyli sobie ile potrzeba na utrzymanie stołków na których siedzą i im ta suma na to w zupełności wystarczy,jakiś ochłap na co nieco a na ochronę nie ma,bo ona jest nie ważna.W PZW NIGDY OCHRONA WÓD NIE BYŁA PRIORYTETEM jeśli masz wątpliwości przeczytaj RAPR.

Dlatego kolega mógł sobie pojechać do nad Wiercicę i chyba jednak nieświadomie łamać zasady.

Mam Danielu ogromny szacunek do Waszej roboty,ale uważam że  główna robota w zakresie pilnowania wód powinna leżeć w gestii dobrze opłacanych odpowiednich służb z policją włącznie.Niestety społeczność sama się nie nawróci,widzisz że ludzie udają się nad wodę i nawet trudu sobie nie zadadzą aby zapoznać się z regulaminem danej wody.Inteligentny z Ciebie Gość więc chyba nie muszę Tobie tłumaczyć dlaczego tak jest.

Jakieś to smutne wszystko...

Ryby nie grzyby,po deszczu nie rosną...

#154 Harry

Harry

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 19 grudzień 2018 - 21:00

Nie znam klienta ze zdjęcia więc nie wiem czy to żart czy jakaś inna prowokacja. Jestem natomiast pod wrażeniem że do tej pory jeszcze się ch.je nie posypały. Poczekam na tłumaczenie winowajcy i jeżeli będzie słabe to pozwolę sobie kilka wysypać.

#155 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2638 postów
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 19 grudzień 2018 - 21:50

Dzban.

#156 radek66-6

radek66-6

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 19 grudzień 2018 - 21:57

A hujtam moze wypuscil???? U mnie na ciurkach ciagle klusuja i nie slyszalem zeby ktos zarybial a cos tam zawsze trafię oczywiscie bez rekordów.
"Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówicie mi więc co mam robić..."

#157 Daniel Kasprzak

Daniel Kasprzak

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 28 grudzień 2018 - 10:57

Marcin mówisz, że można pękać ze śmiechu zaraz po przeczytaniu moich wyliczeń odnośnie kosztów za wędkowanie. 

Może i można, ale tak to wygląda i dałem to, jako przykład. Ja byłem w tym roku 48 na rybach, dzień wędkowania wyszedł by mnie 4,81 zł.  Poziom naszych składek jest naprawdę straszenie niski. W związku z tym dostajemy to, za co płacimy, czyli prawie nic. Dodatkowo ogołocone jest to przez inne "haracze".   

Co do RAPR znam go bardzo dobrze powiem Ci, że jako nie "działacza" zostałem zaproszony do zespołu przy Zarządzie Głównym,  który pracował nad zmianami dotyczącymi działalności SSR oraz propozycjami zmianami RAPR.  Zobaczymy, co z tego będzie.

Zgodzę się z Tobą, że to nie w rękach społeczników i zapaleńców powinna być ochrona wód. Tego typu działalnością powinny zajmować się stosowne służby. Czy to państwowe typu PSR wspomagane przez np. policję, straże miejskie. Jak to wygląda to wiemy wszyscy.  Dwóch etatowych strażników na cały okręg, którzy nie mogą być wszędzie i zawsze, policja i inne służby są, od czego innego i tylko mogą interweniować na wezwanie. Być może rozwiązaniem było by powołanie jednostki lub zlecenie zadania ścisłej ochrony wód, które opłacane było by przez PZW. Jestem w stanie zapłacić za rok wędkowania nawet  1.000 zł  i może więcej. Ale aby kasa była właściwie wykorzystywana na ochronę wód.

Dam Ci przykład, San OS - dniówka prawie 100 zł dwóch strażników etatowych, którzy zajmują się tylko ochroną tego odcinak, codzienne kontrolę przez Tobiego i Pawła czasami nawet 2 razy dziennie. San parę kilometrów niżej odcinek "normalny", nie miałem kontroli od kilku lat. Rzeka Ribnik w Bośni dniówka kosztuję kilkadziesiąt EUR niespełna 20 km łowisko chroni z tego, co pamiętam 11 strażników. Szwecja Morum licencje nie tanie a okresowo na najlepsze "pola" wręcz nieprzyzwoicie drogie, licencja musi wisieć w widocznym miejscu j jeśli tak jest, żadne strażnik nawet nie pomyśli, aby kontrolować.

Jeśli zapłacę to chce wymagać a rzeczywistość w PZW jest, jaka jest, mało się płacić dużo wymaga. Nawet przykład kolegi zapłacił składki i h... po co ma znać, czytać obowiązujące zasady on płaci i na tym się przeważnie kończy.  Nie bronie PZW bo to moim zdaniem skostniała i źle zarządzana od samej góry instytucja. Też chciałbym, aby wody mogły być przejmowane przez kluby, stowarzyszenia, jednostki terytorialne. Może dzięki temu stworzono by ciekawe samofinansujące  dobrze zarządzane i chronione  łowiska. Tylko czy dniówka na takie łowisku kosztował by 5 zł ???

Użytkownik Daniel Kasprzak edytował ten post 28 grudzień 2018 - 11:01

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych