Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wiercica Julianka-Zalesice

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

#121 IRON_2010

IRON_2010

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 16 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 11 styczeń 2015 - 16:23

Aha czyli nie wolno łowić do końca stycznia , wszystko w temacie przepraszam ale gdzieś się zakręciłem. Pozdrawiam

#122 Porębiusz

Porębiusz

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 155 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 11 styczeń 2015 - 18:00

:klaszcze: Nie wiem Kolego czy masz problem z rozumieniem treści przepisów czy prowokujesz dla jaj
Ryby nie grzyby,po deszczu nie rosną...

#123 IRON_2010

IRON_2010

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 16 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 11 styczeń 2015 - 20:20

Kolego przejrzyj sobie sam te przepisy jeszcze raz i zobacz , tam gdzie jest wyszczególniony zakaz łowienia to pisze że nie wolno lowić od do , tam gdzie nie wolno tylko spiningować też pisze od kiedy do kiedy a przy tej rzece i jeszcze jednej nie jest wyszczególnione nic , W rapr jest wyszczególniony okres ochronny pstrąga potokowego w określonych wodach a nie całkowity zakaz połowu w tych wodach. Nie mialem na celu niczego prowokować ,trochę dystansu i luzu Pozdrawiam Serdecznie

#124 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 11 styczeń 2015 - 20:28

Iron, u nasz część rzek to zlewnai Wisły a część Odry. Stąd róznice. Zlewnia Wisły od lutego, plus Panew (dopływ Odry ale powyżej ujścia Bystrzycy). Pozostałe rzeki - dpopływy Odry poniżej ujścia Bystrzycy od stycznia z wyjątkiem odcinków i wód co do których wprowadzono ograniczenia.
Prościej nie potrafię.
Jak masz szczegółowe pytania, napisz mi priva :)
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#125 Porębiusz

Porębiusz

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 155 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 11 styczeń 2015 - 20:50

Tak jak pisze Danek.Dodam że okręgowa Pilica i jej dopływy(Krztynia,Białka)to zlewnia Wisły i gdyby nie zapis okręgowy według RAPR można by tam sezon zaczynać 1go stycznia bo Pilica uchodzi do Wisły poniżej Sanu,grubo poniżej.

#126 IRON_2010

IRON_2010

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 16 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 11 styczeń 2015 - 21:05

Już kumam , :oczko: i nie zaśmiecam więcej wątku . Przepraszam

#127 Jaros

Jaros

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 11 styczeń 2015 - 21:13

Grzeczny Kolega... Pozdro. :cze:

#128 Porębiusz

Porębiusz

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 155 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 12 styczeń 2015 - 00:38

Zrobiłem to przez PW i oficjalnie też przeproszę za szorstkość wobec IRONa,nie zwróciłem uwagi że jest z innego okręgu,gdzie kropki łowi się wszędzie od 1go lutego,dlatego może trochę się zdziwił że po sąsiedzku można inaczej łowić.
Wziąłem Go za kolejnego niedołęgę który wyważa otwarte drzwi,których w naszym okręgu nie brak szczególnie jeśli chodzi o górskie rzeki.
Wybacz Iron jeśli za mocno gryzłem. :oczko:

#129 IRON_2010

IRON_2010

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 16 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 12 styczeń 2015 - 12:18

Spokojnie , nic się nie stalo , dopiero w tym sezonie zróciłem uwagę że u was można wcześniej na niektorych rzeczkach , może udam mi się wpaść nad wiercicę pod koniec tygodnia nie dla ryb ile dla samej możliwości bycia nad gorską woda , kilka miesięcy minęlo od ostatniego razu. Także jak zobaczycie VW na TK nie rzucać kamieniami.

#130 misza06

misza06

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 367 postów

Napisano 12 styczeń 2015 - 21:34

My tylko opony tniemy :naughty:
misza06

#131 Marcin.1981

Marcin.1981

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 231 postów
  • Koło:Irydion
  • Lokalizacjaokolice Częstochowy

Napisano 28 styczeń 2015 - 20:00

Byłem dzisiaj na odcinku Sieraków-Wiercica, sporo fajnych dołków ale niestety większość pustych, woda bardzo czysta :klaszcze: , na pocieszenie dodam jedynie tyle że troszkę małych pstrągów dało się zauważyć.
Na szczęście nikt mi dzisiaj opon nie przeciął, może dla tego że nie mam świętokrzyskiej rejestracji :niezrecznie:
Wędkarstwo Moje Hobby
"Zawsze jest dobry dzień na ryby (...). Tylko ryby czasem o tym nie wiedzą"

#132 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2617 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 28 styczeń 2015 - 23:50

Marcin , podaj rej. na pw. się załatwi opony on-line Dołączona grafika
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#133 arez

arez

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 06 luty 2017 - 22:13

Tak jak pisze Danek.Dodam że okręgowa Pilica i jej dopływy(Krztynia,Białka)to zlewnia Wisły i gdyby nie zapis okręgowy według RAPR można by tam sezon zaczynać 1go stycznia bo Pilica uchodzi do Wisły poniżej Sanu,grubo poniżej.

Pierwsze zdanie ok. Dalej już niestety nie.

#134 arez

arez

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 06 luty 2017 - 22:24

Ciekawi mnie jaki wpływ na rybostan rzeki mają pojawiające się nad nią ostatnio regularnie kormorany? Podobnie jest na Białce w Lelowie. Wiem, że to też stworzenie boskie i żyć chce, ale chyba nie jest zbyt naturalnym gościem w ekosystemie takich małych jurajskich rzeczek. Podejrzewam, że przeciętny wędkarz przez kwartał nie złowi tam tyle ryb ile kormoran w tydzień. No i kormoran ryb nie wypuszcza. A jak przetrzebi łowisko to poleci gdzie indziej, nie tak jak choćby wydra. :(

#135 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4927 postów

Napisano 06 luty 2017 - 22:29

Wydra potrafi podejmować dłuższe wędrówki, zaś kormorany... To może nie być ich cel.

Pierwsze zdanie ok. Dalej już niestety nie.

A co dalej "niestety nie"?

#136 arez

arez

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 09 luty 2017 - 20:38

Wydra potrafi podejmować dłuższe wędrówki, zaś kormorany... To może nie być ich cel.

A co dalej "niestety nie"?

Sorry, mój błąd. Wcześniejszy post mnie zmylił.

A swoją drogą to coraz więcej tych ograniczeń nakładanych przez okręg (chodzi o okresy ochronne). Jak nie będzie wędkarzy nad wodami to pojawią się kłusownicy, wspomniane wcześniej kormorany, czaple i wydry. Skutek będzie odwrotny od oczekiwanego. Chyba lepszym kierunkiem jest "no kill". 

#137 Mepsik

Mepsik

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 295 postów

Napisano 09 luty 2017 - 21:47

A swoją drogą to coraz więcej tych ograniczeń nakładanych przez okręg (chodzi o okresy ochronne). Jak nie będzie wędkarzy nad wodami to pojawią się kłusownicy, wspomniane wcześniej kormorany, czaple i wydry. Skutek będzie odwrotny od oczekiwanego.

Po co no kill? Najskuteczniejszym środkiem na pozbycie się tych szkodników, jest eliminacja ryb. Wydry zdechną z głodu, czaple i kormorany odlecą i przez cały rok będziesz moczył kija w spokoju...

#138 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2617 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 09 luty 2017 - 22:17

Głodna wydra potrafi odgryź moczonego kija ?  :D

Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#139 Mepsik

Mepsik

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 295 postów

Napisano 10 luty 2017 - 10:45

Miałem nadzieję że naturalną konsekwencją zniknięcia kormoranów i wydr będzie brak kłusowników, ale kurczę... przecież kaczki jeszcze zostaną!

#140 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4927 postów

Napisano 10 luty 2017 - 22:55

Kaczki? Kaczki to nic w porównaniu do monopolisty.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych