Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wiercica Julianka-Zalesice

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

#21 Mepsik

Mepsik

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 292 postów

Napisano 10 grudzień 2007 - 12:28

Nie wiem, czy tę sprawę powinienem poruszać tu, czy na hyde-parku ale... Przejeżdżałem nad Wiercicą w Przyrowie w minioną sobotę. I widok mnie zmroził. Jeszcze niedawno po lewej stronie przyrowskiego mostu (jadąc w stronę Janowa) było piękne i głębokie rozlewisko z bystrzami na starej młynkówkce. Było... Już nie ma starej młynkówki, rozlewiska, dołków i zawad na dnie rzeki. Nie ma też Wiercicy jaką pamiętam z tego odcinka. Za to, na brzegu są hałdy piachu, wyrżnięte krzewy i kopary bagrujące w tym co zostało z koryta. A został płytki i wyprostowany kanał... Komu przeszkadzał ten ciek? Kto przestraszył się powodzi na bezdopływowej rzeczce, płynącej przez łąki i nieużytki? W Europie, w której tyle się mówi o renaturalizacji wód, polska administracja wykonała bestialski wyrok na tej juraskiej rzeczce. Brak mi słów... :niedobrze:

#22 Jędrek

Jędrek

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 555 postów

Napisano 13 listopad 2007 - 21:01

O lipieniach (i zarybianiem lipieniem) w Wiercicy nic mi nie wiadomo. Ja z reguły łowię od mostu w Zalesicach w górę (do zapory) lub w dół do mostu we Wiercicy. Rzeka na tym odcinku jest głęboka !!! Miejscami takie dołki (doły?), że nawet w spodniobutach nie da rady przejść. W woderach da radę przejść tylko w kilku miejscach cach na całym tym odcinku. A jakie niespodzianki potrafią "wyskoczyć " z zielska podczas brodzenia :question:
Woda ogólnie nadaje się do łowienia tak do końca maja, maksymalnie do czerwca - później strasznie zarasta.

ale jak dla mnie to przede wszystkim zbyt mało przeszkód wodnych no i w zasadzie na całej długości uregulowana

Ale ile jest miejsca pod zielskiem - masakra. Czasem ponad półtora metra od brzegu do "czystej" wody. I do tego głębokość do pasa lub lepiej. Ryba (duża ryba) ma sie tam gdzie chować. Wiem, bo nie raz widziałem, nie tylko szczupaczki :hmhm:

#23 RadaR

RadaR

MISTRZ WCP - Fly Fishing

• Użytkownik
  • 1028 postów
  • Koło:OKOŃ
    SALMOKLUB
  • LokalizacjaJura

Napisano 09 listopad 2007 - 09:56

Też nic o lipieniach nie słyszałem,
szczupaki to sie trafiają ale takie przecinki.
RadaR

#24 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 09 listopad 2007 - 09:39

Nie mam pojęcia, jak pisałem bardzo rzadko tam bywam.

#25 Mepsik

Mepsik

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 292 postów

Napisano 09 listopad 2007 - 09:31

A to prawda, że lipienie się tam zdarzają?

#26 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 11 czerwiec 2007 - 13:58

W którym miejscu wędkujesz ? Ja kiedyś spróbowałem od wpływu do Warty w górę i kiszka delikatna....

Z reguły w Zalesicach w okolicach stawów hodowlanych ( dom weselny Mozart - jest parking i można tam zostawić ,,balast rodzinny") i jakieś trzy kilometry przed ujściem Wiercicy do Warty. Rzadko tam łowię bo nie lubię takich siurków. raczej to są przypadkowe wypady. W tym roku np. byłem tylko raz żeby w krystalicznie czystej wodzie popatrzeć jak pracuję woblerki.
Jest w Wiercicy zatrzęsienie drobnych pstrągów, płotek i okoni. Widać je bardzo dobrze bo woda jest idealnie przeźroczysta.

#27 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1290 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 11 czerwiec 2007 - 13:54

W którym miejscu wędkujesz ? Ja kiedyś spróbowałem od wpływu do Warty w górę i kiszka delikatna....

#28 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 11 czerwiec 2007 - 11:28

W ubiegły roku za salmo horneta wyjąłem z Wiercicy tęczaka 52 cm.
W tym roku tez parę pstrągów wyjąłem. Ostatnio z Michasiem jak testowaliśmy wobki. Tęczaki koło 30 cm. Michaś trzy, ja dwa.

#29 royber

royber

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 787 postów

Napisano 28 maj 2007 - 12:01

Kiedyś bywałem stosunkowo często , przemierzałem odcinek od zbiornika w Juliance do Św. Anny i zazwyczaj kończyło się na kilku bądź kilkunastu palczakach , sporadycznie siadał tęczak , a jeszcze rzadziej wymiarowy potok . Rzeka dość mocno skłusowana przez miejscowców , ma w sobie jakiś tam potencjał , ale jak dla mnie to przede wszystkim zbyt mało przeszkód wodnych no i w zasadzie na całej długości uregulowana :eehh:

#30 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 27 maj 2007 - 20:07

Nie łowiłem na tym odcinku, ale jak kiedyś byłem an imprezie plenerowej w tamtych stronach to przyglądałem się Wiercicy. Szczerze mówiąc uznałem ją z zbyt płytką do łowienia. Ale tak jak piszę widziałem tylko kawałek i to jeszcze podwójnie. (oj działo się.... :hmhm: )
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#31 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4919 postów

Napisano 27 maj 2007 - 12:57

Musisz jeszcze raz dla nas zrobić ten opis, oczywiście z mapką.

#32 Wrathchild

Wrathchild

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 27 maj 2007 - 12:37

Witam , czy ktos moze ostatnio odzwiedzał ten odcinek? pare lat tam nie łowilem , ostatnio w 2001 r 2002r mialem wtedy zlowionych ponad 100 pstragow za sezon, co dziesiaty mial moze wymiar(glownie 20 cm-25cm) , bylo duzo malenstwa, potem bylem chyba 3 razy i nic. wrocilem ostatnio w tym roku złowielm 11 samych maluszków, w tym jednego żrodlaka( chyba jakis uciekinier z hodowli) aha jakby sie ktos wybieral to przestrzegam przed meszkami!!! zostalem niezle pocięty, slady mialem przez 3 tygodnie!!! bluza z dlugim rekawem konieczna!! pozdro
Seven deadly sins
Seven ways to win....

#33 majkel

majkel

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 13 postów
  • Koło:od roweru
  • LokalizacjaPoraj/Bargły

Napisano 14 kwiecień 2012 - 20:59

Czy może łowił ktoś na Wiercicy ostatnimi czasy??? Mam ochotę się pobawić i szukam jakieś "kropkowanej" rzeczki w pobliżu i właśnie ciekaw jestem czy na Wiercicy można coś jeszcze chycić.
xyz

#34 tomaszpachalski

tomaszpachalski

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 823 postów
  • LokalizacjaStarokrzepice

Napisano 14 kwiecień 2012 - 21:39

"Chycić"... No ja se chyba jebne... :rolleyes:

Użytkownik tomaszpachalski edytował ten post 14 kwiecień 2012 - 21:42

Dołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#35 RadaR

RadaR

MISTRZ WCP - Fly Fishing

• Użytkownik
  • 1028 postów
  • Koło:OKOŃ
    SALMOKLUB
  • LokalizacjaJura

Napisano 14 kwiecień 2012 - 22:39

"Chycić"... No ja se chyba jebne... :rolleyes:

alem sie upłakoł :) :)
RadaR

#36 Tomik 1970

Tomik 1970

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 642 postów
  • Koło:PZW

Napisano 15 kwiecień 2012 - 08:13

Oj nie byćta tacy drobiazgowi :respect:

#37 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 15 kwiecień 2012 - 15:08

Do "chytania" polecam koszyk i jakiś market...
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#38 Fragles

Fragles

Expert

• Użytkownik
  • 1500 postów

Napisano 15 kwiecień 2012 - 15:16

Ło matko ale mi humor wrócił :fajosko:
zawsze jest kawałek wody !
Dołączona grafika Będę pisał poprawnie po polsku