Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wiercica Julianka-Zalesice

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 28 maj 2008 - 01:45

Boleń warciański zapuścił się na jedzonko do Wiercicy. Okolica, w której znajduje się ujście Wiercicy do Warty była solidnie zarybiana tym gatunkiem, a do Chmielarzy stamtąd jest blisko.

#2 uchichadaite

uchichadaite

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 27 maj 2008 - 22:05

Tak za Dąbkiem aż do samego ujścia...po połączeniu sie tych koryt rzeka w tym odcinku jest nieciekawa aczkolwiek da sie okonie połowić...dalej jest już znacznie ciekawsza...na początku płytka a potem zaczyna się robić głęboka i coraz bardziej ciekawa...w okolicach Chmielarzy jest już w paru odcinkach niezła i można liczyć na potoka większego lub szczupaka ale trzeba się wykazać cierpliwością...w tamtej okolicy złowiłem bolenia ok. 30cm

#3 Jędrek

Jędrek

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 555 postów

Napisano 27 maj 2008 - 22:03

Ten tegoroczny "szczubełek" miał 8,60 kg.

#4 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4919 postów

Napisano 27 maj 2008 - 21:50

Ja tam bywam tak rzadko, że nie znam nawet miejscówek o których mówisz. Po prostu "elektrycznie" niszczy się rzekę szybko i skutecznie. Nawet nie wiemy, że to był prąd, bo incydent jest na tyle skuteczny, że zostaje, to co zostaje.

#5 czechu

czechu

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 27 maj 2008 - 21:44

A wędkowałeś może za Dąbkiem? Ja dochodziłem kilkaset metrów za miejsce gdzie dwa koryta się łączą, ale rzeka była bardzo nieciekawa, uregulowana, żadnych przeszkód wodnych. Wiesz może jak jest dalej w okolicach miejscowości Chmielarze? Co do agregatu to spotkałem kiedyś miejscowego w Zalesicach i tez opowiadał mi o incydentach z prądem. Szkoda gadać ! :foch2:
Koło nr 52 "Sazan"

#6 uchichadaite

uchichadaite

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 27 maj 2008 - 18:27

W miejscowości Dąbek to niezłe potoki były ale jakieś rok, dwa lata temu...tam rzeka rozdziela się na dwa koryta...i w tym mniejszym ciurku było świetnie tylko widziałem tam "panów" wędkarzy upychających pistolety(ok. 30) złowione na robaka do samochodów...szczupak padł praktycznie w Woli Mokrzeskiej...tutaj to raczej nie agregat ale powolna robota panów z robaczkami...agregatem miejscowi bawią się w miejscowości Wiercica...

#7 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4919 postów

Napisano 27 maj 2008 - 17:22

To na pewno nie szczupak robi czystkę. Szczupak jest w sumie wszędzie potrzebny, ale w normalnych ilościach. Myślę, że to jakiś kłusowniczy proceder, który jednorazowo może wyczyścić rzekę bezmała do cna tzn. agregat. Na tym samym odcinku, w tym samym roku nie trzeba powtarzać, bo już nie ma po co.

#8 czechu

czechu

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 27 maj 2008 - 17:11

Ja łowię w okolicach Woli Mokszeskiej bardzo często z tego względu że mam tam rodzinę. W tym sezonie trafił mi się tylko jeden pstrąg 37 cm, za to na szczupaki nie można narzekać. Wujek opowiadał mi że swojego czasu na tym docinku rzeki 2kg pstruch to była norma, a teraz bardzo ciężko jest tam złowić kropka. Może to kwestia tego ze nie umiem się do nich dobrać, ale na Kocince i Wiercicy wyżej jakoś sobie radzę więc to chyba kwestia; raz ze pstrągi zostały wycięte na robala przez miejscowych a dwa ze szczupaków się namnożyło i pewnie tez swoje robią.

do tego szczupaczek sie trafi raz na jakiś czas(maj '08 ja szczupły 70cm, brat 76cm)

Złowiłeś tego szczupaka może w okolicy miejscowości Dąbek? Bo właśnie słyszałem że gdzieś tam padł niczego sobie zębaty. Ja osobiście takiego dużego tam nie złowiłem, mi przeważnie wieszają się takie po 4x cm. GRATULACJE ! ! ! :foch2:
Koło nr 52 "Sazan"

#9 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 27 maj 2008 - 11:43

To fajno. Czyli kolejny zapaleniec kropków ze zdrowym podejściem do wędkowania. :foch2:
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#10 uchichadaite

uchichadaite

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 27 maj 2008 - 10:57

Ja tej rzece co najwyżej 2-3 ryby rocznie zabieram...w tym roku tylko tego szczupaka i chyba na tym poprzestane...

#11 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 27 maj 2008 - 08:54

Zabieracie ryby czy C&R ?
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#12 uchichadaite

uchichadaite

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 27 maj 2008 - 05:45

Jeśli chodzi o Wiercicę to polecam niżej łowić...powiedzmy od miejscowości Wola Mokrzeska, aż po ujście ...pstrągów nie tak dużo jak w Zalesicach aczkolwiek znacznie większe(ja 54cm, 50cm, 46cm, 42cm trochę 30-stek kolega 56cm- w ciągu kilku ostatnich lat)...do tego szczupaczek sie trafi raz na jakiś czas(maj '08 ja szczupły 70cm, brat 76cm)...sporo okoni...nawet boleń sie trafił raz...bo jeśli chodzi o Zalesice to zatrzęsienie malutkich pstrążków...

#13 Mepsik

Mepsik

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 292 postów

Napisano 02 maj 2008 - 13:07

Pomijając najbliższe okolice jazu, zryli koryto kilkaset metrów w górę i chyba z kilometr w dół rzeki. Roboty zaczęły się jesienią, skończyły wiosną. Jeździli sprzętem przez całe tarło pstrąga. Lipienie już nie miały gdzie się wytrzeć. Wspaniała inwestycja! Nie ma jak ten beton. Chyba spędzę tam wczasy dla tych widoków. Aż się prosi by w pobliżu ulokować jeszcze kolektor ściekowy. Wtedy już będzie naprawdę miodzio, bo na razie zniechęcająco czysta ta woda... Do jednego tylko mam zastrzeżenia - czemu zostawili tyle drzew na brzegu? Toż samo się prosi by je wyrżnąć! Co za niedopatrzenie!

#14 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 30 kwiecień 2008 - 19:05

Nic mnie tak nie irytuje jak ,,piękne" betonowe murki w pstrągowych, czy tez w innych rzekach. A przepławki na zdjęciach Norko'a nie zauważyłem? No bo po co robić? Szwagier se przyjdzie z ościeniem i pstrągów nałowi.
A wiecie, że wój tPrzyrowa został Wójtem Roku? Kasę umie z Unii wyciągać ale pomysły ma jak zwykły prosty chłopek. Tym wszystkim meliorantom zrobił bym z betonu hełmy na łby i gorsety z tego samego materiału i kazał w tym chodzić przez miesiąc. Może by zaczęli zauważać coś innego niż tylko swój interes.

#15 Norco

Norco

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 213 postów
  • Koło:Pobilem rekord Polski Miętus pomlilem na sum niecale 75cm wypuszczilem na oka przjemne boia chyba stary cos cud piękne ma glowe olbrzym na razie dziękujemy wszystkim
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 30 kwiecień 2008 - 12:58

Most Przyrów

Załączone pliki

#16 Norco

Norco

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 213 postów
  • Koło:Pobilem rekord Polski Miętus pomlilem na sum niecale 75cm wypuszczilem na oka przjemne boia chyba stary cos cud piękne ma glowe olbrzym na razie dziękujemy wszystkim
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 30 kwiecień 2008 - 12:57

Byłem na Wiercica koło Pzyrowa juz odbudowany 2007r. most ładne zrobione.

Załączone pliki

#17 rawit

rawit

WĘDKARZ ROKU 2011 .

• Użytkownik
  • 747 postów
  • Koło:Hutmar
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 16 grudzień 2007 - 01:25

Na razie to budują tam nową tamę bo stara się rozleciała po tym jak spłonął młyn i już nie miał się nią kto opiekować i jej remontować. Bieg rzeki został trochę zmieniony z powodu tej budowy ale jak skończą to rzeka na pewno powróci do swojego dawnego koryta. Słyszałem też o budowie elektrowni ale czy to prawda to nie wiem.

#18 Jędrek

Jędrek

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 555 postów

Napisano 10 grudzień 2007 - 19:03

A nie powstaje tam kolejna kolejna MEW-a?
Po prawej stronie widać coś jakby budowaną przepławkę dla ryb.v Przynajmniej tak mi się wydawało, gdy przejeżdżałem tamtędy.

#19 Mepsik

Mepsik

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 292 postów

Napisano 10 grudzień 2007 - 14:31

No, ja wiem jak to działa, tylko przerażają mnie przepisy zapewniające totalną bezkarność zarówno w przyrodniczym wandalizmie, jak i wyrzucaniu unijnych pieniędzy w błoto. Za co bierze ciężkie pieniądze wojewódzki konserwator przyrody??? Za wydawanie zgody na takie działania? Ciekawe jaką odpalają mu dolę z unijnych finansów, za wydanie zgody na takie niszczycielstwo... :niedobrze:

#20 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4919 postów

Napisano 10 grudzień 2007 - 13:57

Jak już wcześniej pisałem, to jest robione po to, żeby szwagier albo inny pociotek miał robotę. Jak już wszystko wyprostują, to potem będą renaturalizować, bo niby co im ostatnimi czasy wylało z tej rzeki.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych