Skocz do zawartości

Warta - od Mstowa do mostu w Skrzydlowie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 10 maj 2007 - 23:40

Piot. W temacie o Sanie umieściłem link do forum wędkarzy z okręgu krosnieńskiego. Poczytaj.

#22 piot

piot

Prawie Jak Wędkarz

• Użytkownik
  • 407 postów

Napisano 10 maj 2007 - 23:37

Przeglądając stronę PZW Krosno trafiłem na wiadomość o postawieniu przed sądem kłusoli(0,5 roku pierdla i jakaś kasa).Ale wydaje mi się, że tam jest jakby zagłębie wędkarskie i tam jest większa presja straży rybackiej.U nas jest zadupie wędkarskie i nie ma zasadności ekonomicznej do tworzenia profesjonalnej, zawodowej straży.

#23 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4924 postów

Napisano 10 maj 2007 - 22:00

Jest na to lekarstwo, ale ja już nie będę się powtarzał. Zawodowa straż PZW. Mniej na zarybienia, a więcej na doglądanie i słooooooooneee kary.

#24 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 10 maj 2007 - 18:36

Trafiliście chłopaki w samo sedno. Bo próżne wysiłki i zarybiania jak nikt nie pilnuje wody. W życiu nie widziałem strażnika nad Wartą z wyjątkiem kontroli w Jaskrowie na tydzień przed 1 maja. Trochę dalej od Częstochowy to już jest wolna amerykanka. Z takiej rzeczki jak Warta czy Pilica wyjęcie ryb siatkami czy pradem, szczególnie przy niskich stanach wody, to żaden problem dla miejscowych. A potem wszyscy się dziwimy: tyle ryby poszło, a dalej woda jałowa.

#25 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4924 postów

Napisano 10 maj 2007 - 16:31

Tam Maniuś cały czas jest masakra. Pilica tylko dlatego jest w miarę rybna, bo okoliczne stawy nieraz nie dają rady i im ryba spierdziala. Przy samym moście w Maluszynie potrafią ponoć w tygodniu kabelkami łowić. Jest od mostu pod wodę taki świetny duży odmęt ( jakieś pięćset metrów ) i z chałupy przy łące ( opowiadał mi miejscowy młody wędkarz ) ciągną kabelki i jadą z koksem. Jeszcze dobre jest to, że potrafią z wieczora nęcić.
W Okołowicach np. też potrafią nieźle amperami grzebać po wodzie ( to widziałem - z pięciu chłopa ). Mało tego. Na Sudzinku bawią się w wybuchy podwodne. To już słyszałem w Maluszynie. Szlag mnie trafia i jeszcze jak tak sobie pomyślę, że prawie każde moje strzelanie w armii kończyło się pięciodniowym urlopem, to mam chęć sobie zakupić Ak - 47 i stracić błaznów na rzecz wędkarzy. A najlepiej tych, co rzekomo są nie do ruszenia.

#26 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1310 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 10 maj 2007 - 15:49

Moim zdaniem, zarybienia kół częstochowskich mają sens wtedy i tam, gdzie o tą wodę ktoś będzie dbał i doglądał. Np: takie koło Północ, fajnie że zarybiają Pilice na odcinku Pukarzów-Mosty (o ile dobrze pamiętam) ale co z tego jak w ciągu miesiąca miejscowi zrobili tam masakre z lipieniem :) .....
Na odcniku Warty w Konarach dość często pojawia się patrol Straży Leśnej (miejscowy mówił mi kiedyś że dostał niezły mandat za brak karty i opłat) tyle tylko, że oni chyba doglądają bardziej elektrowni (mają fajną terenówkę i mogą bez problemu tam dojechać) niż wody i rybek a tamto to musiał być wyskok jednostkowy

#27 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 10 maj 2007 - 14:57

W Karczewicach zarybia moje nowe koło. Niby mają pod opieką ten fragment Warty. Ale jak tam jest z ryba to sami wiecie. Poszła tam w zeszłym roku brzana i świnka. To wiem z zebrania koła. Nie pamiętam ile sztuk i raczej to był narybek.

#28 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1310 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 10 maj 2007 - 09:33

Marzy mi się, żeby jakiś odcinek porządnie zarybić - najlepiej w Karczewicach (albo w Kł:krzeslo: i dbać o niego. Tępić kłusownictwo, współpracować z PSR i Policją a potem zrobić odcinek specjalny :) Ale nie ta woda, nie ta kraina :(

#29 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 09 maj 2007 - 00:23

Od Mstowa do Kłobukowic nie odczuwa sie tak tych elektrowni jak od Skrzydlowa w dół do Karczewic. tam to juz czasem bywa paranoja. Dwie godziny i woda pół metra w dół albo w górę. Przy niskim stanie wody widac dno, które jest jałowe jak pustynia. Kłusole mają raj bo każdego szczupaczka wypatrzą w dołkach. I nie popuszczą jak nie złowią.

#30 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4924 postów

Napisano 08 maj 2007 - 23:29

Póki w tych rejonach będzie wielkie złodziejstwo ( kłusownictwo ), to te elektrownie o tyle są do bani, że ryby po piasku nie chodzą i potrzebują jednak trochę więcej wody, niż się wydaje tym, co się w te elektrownie bawią. Ale jeżeli tam nie ma ryb, to nawet zniknięcie elektrowni nie pomoże, kiedy kłusuje każdy, kto ma dwie rączki i dwie nóżki, choć tu mogę się mylić.

#31 lordi86

lordi86

Prawie Jak Wędkarz

• Użytkownik
  • 465 postów

Napisano 08 maj 2007 - 22:49

Fajny opis i jeszcze lepsze zdjęcia w galerii.
gj
C&R
Najważniejsze są rzeki.
Przemek

#32 Guest_Bartek_*

Guest_Bartek_*
  • Gość

Napisano 06 maj 2007 - 13:15

Ok PRZEPRASZAM

#33 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 06 maj 2007 - 12:52

No i pisze się przez ch. :hmm:

A jeżeli chodzi o MEW (małe elektrownie wodne) to
dlatego tak się dzieje bo pewnie nie ma przepisów regulujących ile dziennego przepływu mozna puszczać na młynówkę. To między innymi ,,zasługa" pseudo-ekologów troszczących się o odnawialne źródła energii. Oni nie potrafią przewidywać jakie szkody dla ekosystemu jest w stanie wyrządzić coś takiego wybudowane na rzeczce wielkości Warty w Karczewicach albo Skrzydlowie.
Niech sobie postawią wiatraki!!

#34 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1310 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 06 maj 2007 - 12:46

Bartek, wyluzuj chłopie !....następnym razem nie będę Cie strofował tylko poleci ostrzeżenie.

#35 michaś

michaś

Pretendent

• Użytkownik
  • 1173 postów

Napisano 06 maj 2007 - 12:36

Bartek, generalnie na forum nie przeklinamy, to nie gg, przeproś ładnie i się tak nie podniecaj niezdrowo :hmm:
Michaś ( Koło Lakord-Sazan)
Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku

#36 Guest_Eddie_*

Guest_Eddie_*
  • Gość

Napisano 06 maj 2007 - 12:31

e kolego bez rzucania mięsem na forum! za to będzie banan :hmm:

#37 Guest_Bartek_*

Guest_Bartek_*
  • Gość

Napisano 06 maj 2007 - 12:29

Znam wlasciciela elektrowni w Karczewicach kawal h**a on i jego syn!!!

#38 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4924 postów

Napisano 04 maj 2007 - 22:38

Chyba nic, ale ze ściekami może być inaczej.

#39 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 04 maj 2007 - 22:34

Edvis, u gościa z elektrowni w Karczewicach to i ,,Wyborcza" była i Telewizja. Zgadnij co to dało?

#40 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4924 postów

Napisano 04 maj 2007 - 12:37

Można spróbować porobić zdjęcia i wysłać doniesienie o popełnieniu przestępstwa. Może coś to da? Rzeka naprawdę w paru miejscach robi wrażenie, ale z dużym prawdopodobieństwem, tylko wrażenie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych