Skocz do zawartości

Zdjęcie

ZMIANY na wodach PZW CZĘSTOCHOWA od 2019 r.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Daniel Kasprzak

Daniel Kasprzak

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 191 postów

Napisano 28 grudzień 2018 - 12:08

Przypominam o zmianach które będą obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku na naszych wodach.

Uchwała nr 21 Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Częstochowie z dnia 08.05.2018.

W sprawie przyjęcia i zatwierdzenia wniosków Jurajskiego Salmoklubu. 

Zatwierdzone wnioski:

1. Dotyczące wszystkich wód otwartych Okręgu.

- Wprowadza się całkowity zakaz zabierania lipieni w 2019 roku.

- Przedłuża się okres ochronny na wszystkich wodach dla pstrąga potokowego do 31 stycznia.

Przepisy zaczynaj obowiązywać od 1 stycznia 2019 r. 

#2 arez

arez

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 31 grudzień 2018 - 19:59

"Na wszystkich wodach "Krainy pstrąga i lipienia" (z wyłączaniem odcinka Warty i Kamieniczki "No kill" C200A) obowiązuje zakaz spinningowania od 01.01 do 31.01 i od 01.09 do 31.12"

- czyli od tego (2019) roku nie można  po Sylwestrze zacząć pstrągowego sezonu ze spiningiem na Wiercicy (jak było do zeszłego (2018) roku) 

Użytkownik arez edytował ten post 31 grudzień 2018 - 21:38

#3 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2650 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 01 styczeń 2019 - 13:02

Okres ochronny potoka do końca stycznia.
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#4 Porębiusz

Porębiusz

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 160 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 01 styczeń 2019 - 15:19

Teraz pięknym dopełnieniem byłoby gdyby Koledzy wywalczyli na wszystkich wodach P&L bezwzględne stosowanie haków bez zadziorów,w przypadku spinningu przynęty uzbrojonej w jeden hak czy kotwiczkę.

Ryby nie grzyby,po deszczu nie rosną...

#5 Daniel Kasprzak

Daniel Kasprzak

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 191 postów

Napisano 02 styczeń 2019 - 19:37

Marcin z własnego doświadczenie wiem, że kropla drąży skałę nie da się tak wszystkiego od razu. 

#6 Mepsik

Mepsik

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 303 postów

Napisano 03 styczeń 2019 - 02:04

Dodatkowy miesiąc okresu ochronnego = dodatkowy miesiąc dla wody bez jakiegokolwiek nadzoru i kontroli. Obym się mylił, ale w związkowej mentalnosci tak to niestety wygląda. Czy nie udowadniają tego grudniowe posty znad Wiercicy pewnego użytkownika z Blachowni? M&S, dłuższe okresy, nokille, bezzadziorowe haki. Super! Nikt nie powłóczy się jutro z muchówką nad żadnym jurajskim ciurkiem. Nie wiem czy moc sprawcza samego zakazu jest taka sama dla spinngisty i szarpakowca, ale z pewnoscią uzasadnia cięcia PSR, któremu SSR podlega...

#7 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4951 postów

Napisano 03 styczeń 2019 - 02:58

Dajcie spokój. Czy te pseudo restrykcje coś wnoszą? Podstawowe stada ryb już dawno szlag trafił. Mogliby chociaż to należycie chronić, ale robią to, po co się stworzyli, tj. łupią Nas z pieniędzy i nic więcej. Niech wprowadzą całkowity zakaz zabierania ryb i po kłopocie. ...i to chrońmy i nic więcej. Zrobiłem, co umiałem i nic się nie zmieniło. Cały czas jest tylko gorzej. Łowię, gdzie chcę i jak chcę, ale złotówki ode mnie nie dostaną. Co mi zrobią? Mandat mi wlepią? Wolę zapłacić mandat. niż dać im. Co? Wleją mi nad wodą? Ciekawe, że nikt nic nie napisał kiedyś, jak do zasranej Michaliny na papierze było karpi pół tony, a było faktycznie o połowę mniej. Mnie się chce na to rzygać. A Wy się dalej wkręcacie? Można te niby przypadki mnożyć.

#8 Porębiusz

Porębiusz

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 160 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 03 styczeń 2019 - 10:50

Edvisie i Mepsiku nie chodzi o to że wody będą puste.Nikt nie zakazuje wędkowania,tyle że nie wolno spinningować.Można powiedziedzieć że obecnie mieszkam u Brytolii,Swietnie grają Rocka w klubach a gdy jadę powędkować nad rzekę przy piwku wpisuje swoje imię i nazwisko na kawałek papieru na którym z drugiej strony jest czarno na białym co mi wolno na danej wodzie,czasem również jest jasno napisane jak cienko będę pierdział jeśli przegnę.Nie potrzeba walnych zgromadzeń,biur,czy innych pierduł żeby w wodzie była ryba która jest warunkiem aby ludzie kupili licencje za grubą kasę.Pytanie retoryczne,DA SIĘ ?

Danielu wiem że tu z murem władzy PZW wszystko robi się na zasadzie kompromisu,to co napisałem w poscie powyżej możesz potraktować jako nadzieje noworoczne,ale sam powiedz nie byłoby fajnie.

Gdyby Daniel i reszta Chłopaków z Salmoklubu byli właścicielami wody którą się opiekują byłbym spokojny,ale niestety nie mogą bo MUSZĄ działać w imieniu monopolisty,czy w gospodarce rynkowej uważacie to za normalne???

Wiercica jest pełna tęczaka,fajny parasol i powód by przebywać nad tą wodą w czasie ochrony potoka,ale bądzie etyczni.

Kolega z Blachowni walnął babola raczej nie świadomie,szkoda bo ja go nie uważam za kłusola,rybek nie zabijał,użył tylko nie świadomie nie dozwolonej metody,dlaczego? Wejdź Drogi użytkowniku na stronę okręgu i spróbuj dowiedzieć się co wolno w okręgu nad wodą a co nie.Mnie nie obchodzą sprawozdania z zebrań i inne bzdety,chcę wiedzieć właśnie to,ale niestety sporo się muszę naklikać aby się dowiedzieć że lipień jest surowo chroniony.Czy zasrane pzw kolejny raz musi udowadniać że ochrona wód im nie leży???

Ryby nie grzyby,po deszczu nie rosną...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych