Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pod rozwagę dla Zarządu PZW Częstochowa !!!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#81 Daniel Kasprzak

Daniel Kasprzak

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 181 postów

Napisano 14 styczeń 2018 - 11:02

Potwierdzam, o tym co wcześniej pisałem. W dniu wczorajszym na zebraniach  Koła PZW Starówka oraz Jurajskiego Salmoklubu przegłosowano i pozytywnie zaopiniowano wnioski do Zarządu PZW Okręg Częstochowa.

1. Całkowity zakaz zabierania lipienia w wodach naszego okręgu przez okres 3 lat.

2. Zwiększenie ilości zarybień w/w gatunkiem w ramach operatu wodno prawnego.

3. Wprowadzić górne wymiary ochronne dla ryb o dużym znaczeniu wędkarskim, gospodarczym i rozrodczym w naszych wodach.

Szczupak 80 cm

Sandacz, 80 cm

Okoń, 35 cm

leszcz 55 cm

lin 45 cm

pstrąg 50 cm

Poszło też kilka innych wniosków oraz wznowienia winsoków z ubiegłych lat. Zobaczymy co będzie ale jak się to mówi kropla drąży skałę.

Mam nadzieję, że wielu z Was również zgłosi lub zgłosiło u siebie konstruktywne wnioski ;)

#82 Daniel Kasprzak

Daniel Kasprzak

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 181 postów

Napisano 15 maj 2018 - 15:34

No i słowo stało się ciałem :D

Wnioski Salmoklubu i Koła PZW Starówka przyjęte - ZMIANY na wodach PZW CZĘSTOCHOWA od 2019 r.

W dniu 08.05.2018 roku odbyło się posiedzenie Zarządu Okręgu PZW Częstochowa na którym zostały między innymi przegłosowane pozytywnie dwa wnioski naszego klubu i koła Starówka o których mowa była powyżej. Dzięki temu obowiązywać będzie od 2019 roku w całym Okręgu PZW Częstochowa : całkowity zakaz zabierania lipieni ;) , przedłużenie okresu ochronnego na wszystkich wodach dla pstrąga potokowego do 31 stycznia.

Widzicie  :D  dało się, DAŁO :D.

Co do górnych wymiarów ochronnych nie udało się tym razem, jak nie teraz to może za rok ;) .

A o prócz tego od 2019 będzie obowiązywać wymiar ochronny płoci 15 cm i podniesiono wymiar ochronny lina 30 cm .

#83 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1312 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 15 maj 2018 - 20:25

Ostatnio dostałem reprymendę, że moje wywody przypominają te ze ścieku WCP. To tutaj publicznie tej mendzie dedykuję powyższą informację (w nawiązaniu do zabierania ryb na potęgę bo po prostu można).

#84 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2614 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 15 maj 2018 - 20:53

Niektórzy zabierają ryby nawet w okresie ochronnym... dziś stali się strażnikami :-)
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#85 bertus

bertus

Expert

• Użytkownik
  • 1510 postów
  • Koło:Kłobuck
    Salmoklub Częstochowa

Napisano 16 maj 2018 - 08:19

Niektórzy zabierają ryby nawet w okresie ochronnym... dziś stali się strażnikami :-)

To się Jasiu nazywa ejakulacja,wróć, ewolucja :)

"Wędkarstwo muchowe to najpiękniejsza rzecz na świecie jaką można robić na stojąco"
Piszę poprawnie po polsku

#86 Kropa

Kropa

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 640 postów

Napisano 05 czerwiec 2018 - 20:41

#87 Kropa

Kropa

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 640 postów