Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pod rozwagę dla Zarządu PZW Częstochowa !!!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#61 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2605 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 19 grudzień 2017 - 20:34

Witam,

Daniel tak piszesz ładnie o tym, że ilość ryb z naturalnego tarła jest o wiele wiecej , mam cały czas na mysli Sękawicę , skąd posiadasz takie dane ? z 10 lat temu jak któremus chujowi z okregu chciało sie wkoncu ruszyc kurwa dupe i przyjechac zeby zobaczyc jak jest naprawde ? Dwa piszesz również o tym że Kocinka to syf itd , to jak mamy nazwac no killa na Warcie ? A wniosek poszedł bo na walnym zebraniu akzdy może zgłośic swój pomysł , a że okre nasz jest jaki jest to juz inna sprawa . Ja juz dwa razy w tym burdelu byłem i prosiłem zeby jechali z agregatem i zobaczyli ile jest płoci na KUznicy Kiedrzyńskiej , to zaden do tej pory dupy nie ruszył.

Wyjątkowo nie wykasuje tego postu.

Może jakiś ch#!! z okręgu...zastanowi sie pod czym się podpisuje jak to przeczyta.

Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#62 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4924 postów

Napisano 20 grudzień 2017 - 02:01

Zastanawiające , bo na zebraniu był prezes koła Okoń. Nie słyszałem by podczas spotkania prosił o wyjaśnienie postępu w pracach. Najbardziej zainteresowane koło nie dopytuje , więc czego się spodziewaliśmy...

Tego, że " koledzy się obrażą". A nie tak jakoś specjalnie dawno mnie i poniekąd nas wyśmiewał, że chu.a możemy zrobić, bo nie mamy żadnych funduszy.

...natomiast Prezydium Zarządu Okręgu zasilił powiew świeżości w postaci kol. Baruta.

No jest moc. Prawie, jak Corega Tabs. 

Witam,

Daniel tak piszesz ładnie o tym, że ilość ryb z naturalnego tarła jest  o wiele wiecej , mam cały czas na mysli Sękawicę , skąd posiadasz takie dane ?

Głupi? To chyba normalne. ...i pisz deko czytelniej, proszę.

Rozwaliliście Kocinkę. Chcesz o tym dyskutować? 

#63 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4924 postów

Napisano 20 grudzień 2017 - 21:28

Zastanawiające , bo na zebraniu był prezes koła Okoń. Nie słyszałem by podczas spotkania prosił o wyjaśnienie postępu w pracach. Najbardziej zainteresowane koło nie dopytuje , więc czego się spodziewaliśmy...

A co miał prosić, jak ostatnio na Michalinie jego koło miało mieć do zarybienia 500 kg karpia, a okazało się, że brakowało 240 kg.

#64 janusz

janusz

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 20 grudzień 2017 - 21:54

Tak na prawdę to w 80% do rozwalenia Kocinki  przyczyniło się to forum.

Kiedyś wstawiano tutaj tyle zdjęć z pstrągami i z wypraw na Kocinkę że przyjeżdżali  ludzie z połowy Polski.

Przy każdym moście stało po kilka aut,niekiedy nawet w środku tygodnia.

Na Sękawicy było największe kłusownictwo w czasie tarłą. (a teraz dobiła ją jeszcze oczyszczalnia)

Dla mnie to Kocinka się już skończyła dobre dwa lata temu, mieszkam nad nią a bywam może 5 razy w roku.

#65 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1305 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 20 grudzień 2017 - 22:28

Chyba racja. Od kiedy wstawiłem zdjęcia sandaczy z Ostrów nigdy potem już nic nie zlowilem...

Powyższy post traktuję z przymrużeniem oka. Tak samo jak moją odpowiedź. Fora wędkarskie są od wymiany informacji. To nie lokalny portal zaszkodził tej rzece a wędkarze, którzy jebali w łeb wszystko co popadnie. I Ci z Mykanowa, i z Borowna, i Rędzin (I mogę wymienić wszystkie oscienne gminy). To jest brak kontroli, brak dyscypliny i zbyt małych opłat w stosunku do możliwości.

#66 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2605 postów
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 20 grudzień 2017 - 22:50

Forum nie zabiera ryb.
W dużej mierze ludzie tu piszący promują nie zabieranie ich ... w przeciwieństwie do tłumnie przybywających wędkarzy na promowany przez organizatorów -często też na tych stronach - Pstrąga Kocinki.
Nigdy na tzw. odprawie , nie usłyszałem choćby prośby o nie zabieranie łowionych ryb (a brałem udział w kilku). Może od czasu wprowadzenia górnego wymiaru dla pstraga się o tym przypominało ale to jak wiesz 10 lat za późno.
Tęczowy music box pozabijał rozsądek i popakował cały umiar w reklamowkach po 3 szt. Pamiętasz ?
Za późno na edukację i promowanie normalnego wędkarstwa ... tak mi się wydaje.

#67 janusz

janusz

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 20 grudzień 2017 - 22:51

To jest jasne że wędkarze, ale większa połowa z nich nawet by na nią nie zajrzała,gdyby nie dokładne informacje gdzie i ile było w niej ryb.

A tak mała rzeczka nie jest w stanie oprzeć się takiej presji jaka była.

#68 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2605 postów
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 20 grudzień 2017 - 22:56

Jaka była największa frekwencja na Pstrągu Kocinki ? Ilu czytało to forum ?

#69 janusz

janusz

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 20 grudzień 2017 - 23:11

Już od kilku lat zawody odbywają się na żywej rybie a jeszcze kilka lat w cześniej był zakaz zabierania potoka. 

A co do niezabierających ryby tak zwanych nokilowców, jedni nie zabierają a inni tylko mówią że nie zabierają.

Albo co najlepsze wyrzucają szczupaki w krzaki bo podobno wyjada pstrągi i lipienie i nie mają prawa tam być, bo przecież to woda górska.

#70 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2605 postów
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 20 grudzień 2017 - 23:54

@Janusz, skoro nie można zabierać ryb na zawodach ... dlaczego tak drastycznie spadła ilość w nich startujących? ( nie tylko na Pstrągu Kocinki lecz wszedzie)... moim zdaniem dlatego , że na przestrzeni lat ich organizatorzy nie zadbali o edukację. Ci sami niewyedukowani zawodnicy wracali na Kocinki czy inne. Dokończali połowu w ramach limitu dziennego.
Znalazłem takie dane
Pstrąg Kocinki
...
2012 -124 startujących
2012 -103
2014 -119
...
2016 - 70
2017 - 62

O czym świadczą te liczby ?!

Że -jak to nazwałeś -nad te małą rzeczke - przez x lat zjechało ponad 1000 wędkarzy. To gospodarz "wypromował" tę rzekę , a nie fotki na forum.

#71 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4924 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 01:16

"Pstrąg Kocinki" miał m.in. na celu integrację i zabawę, a stało się inaczej. To była i jest bardzo głośna promocja. Czułem, że tak będzie po pierwszym razie. Fajna zabawa, ale wędkarze do tego nie dorośli. To, o czym napisał Janusz, mogło mieć miejsce chwilowo, a to, co Ty Jasiu teraz ( o spadającej frekwencji ) podałeś, to też w części pokłosie wieści, że tam już nic nie ma. ...także po zabawie też nie da się walnąć już po prostu nic. Część z pseudofajnych od czwartej rano lub dzień wcześniej grzebała w wodzie i pewnie nie tylko woblerami. A Sękawica? Jak dla mnie Janusz nie masz do końca racji, ale nie bywam w okolicach zbyt często. Jebn.ć tam no killa i częściowo problem rozwiązany, choć to pewnie wiele nie zmieni. Ewentualne dopuszczenie Sękawicy do łowienia powinno być wprowadzone z totalnymi zakazami zabierania czegokolwiek.

#72 Porębiusz

Porębiusz

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 155 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 22 grudzień 2017 - 17:56

Super i pięknie posty pokazują jedno,wędkarze to egoiści,nie ważne jaką formę wędkowania preferują chcą łowić dużo i najlepiej jak największe osobniki.

Prosty,a raczej prostacki plan by szybko było co łowić to zarybienie rzeki hodowlaną rybą która nie zna naturalnego środowiska i żre wszystko co popadnie w dużych ilościach bo tak"wychowano" ją w hodowli.Zarybianie Warty dużym osobnikiem miało jakiś sens bo usunięto w ten sposób"konkurencje" ale późniejsze zarybienia tęczakiem to jakaś totalna porażka dla środowiska.Kocinka,Wiercica i wiele innych jurajskich cieków to naturalne ostoje pstrągów gdzie ryby te występowały naturalnie od zawsze,pochodziły z naturalnego tarła.Dorybianie takiej rzeki niewielkimi rybkami pewnie w przyszłości miałoby pozytywny wydźwięk ale wpuszczanie hodowlanych rekinów by na zawodach i przez wiosnę zaspokoić huć rybacką wędkarzy to mordowanie wody o czym możecie teraz się przekonać.Tęczaki wyżarły narybek,a wy tęczaki i teraz macie to co macie.Natura ma swoje prawa,nie da się posadzić lasu dwudziesto metrowymi drzewami.

Sytuacja ta też pokazuje co warte jest pzw.To zarząd powinien w formie niepopularnych decyzji zakazać takich praktyk.Zdrowa dobra władza tak właśnie działa dbając tym samym o to co jej powierzono.

Ta sytuacja dobitnie pokazuje że ta organizacja to wielka porażka.Nic się nie poprawi do kiedy będzie istniała...

Ryby nie grzyby,po deszczu nie rosną...

#73 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4924 postów

Napisano 22 grudzień 2017 - 21:38

Nic się nie poprawi do kiedy będzie istniała...

Prawie, jak amen, ale nie wiem, czy się nie może pogorszyć, choć moja wyobraźnia już nie umie powiedzieć, czy da się gorzej.

#74 michalwestham19

michalwestham19

Pretendent

• Użytkownik
  • 1279 postów

Napisano 22 grudzień 2017 - 23:04

Prawie, jak amen, ale nie wiem, czy się nie może pogorszyć, choć moja wyobraźnia już nie umie powiedzieć, czy da się gorzej.

Po przeczytaniu regulaminu połowu na łowisku elektrowni Rybnik na przyszły rok,uwierz mi że wyznaczają nowe granicę absurdu. A wszystko dla zwiększenia populacji ryb  :rolleyes:

Wędkarstwo nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem;)

#75 maciekteam1

maciekteam1

Podawacz Piwa

• Wędkarska Częstochowa
  • 252 postów

Napisano 03 styczeń 2018 - 21:19

Czytając pobieżnie posty cóż jeżdżę co roku nad Bieszczadzkie morze Solinę ok opuściłem 2017 rok ale nadrobię w 2018 będę tam ostatni tydzień maja i cóż na dzień sandacza kolejny tydzień i nie liczę na spektakularne sukcesy tylko na przyjemną i koleżeńska atmosferę bo jak wiemy może nie wszyscy ryb jest coraz mniej wędkarzy tak samo a kłusoli od qrwy i to wszędzie , może jestem normalny ale ile tych ryb można żreć qrwa ;)

#76 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1657 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 11 styczeń 2018 - 15:20

Przeglądałem ostatnio " Rejestrację połowów wędkarskich z łowisk okręgu częstochowskiego za rok 2016 "

Na wszystkich naszych rzekach " górskich " oprócz Pilicy zanotowano znaczący spadek odłowów ryb. Dziwi mnie to trochę ponieważ ja osobiście i chyba nie tylko ja uważam  że rok 2016 mimo niskich stanów wód był  naprawdę niezły jeśli chodzi połów ryb łososiowatych .

Jestem ciekaw statystyk z roku 2017 który to był jednym ze słabszych w ostatnich latach  .

Na rzece Warcie poniżej Poraja zniesiono zakaz spinningowania w okresie ochronnym pstrąga potokowego aby wędkarze mogli łowić licznie ( ponoć ) występujące  tam szczupaki . 

W ciągu dwóch lat złowiono ich 12  :D   

Czy warto było ?  :hmhm:

Według mnie nie.

Od wielu lat zarybiamy nasze rzeki brzaną .

http://www.pzw.org.p...rybianie_brzana

Waleczna to i piękna ryba ale czy jest sens skoro w ciągu dwóch  lat złowiono ich 7 sztuk ? 

Okręg musi zarybiać bo wiadomo operaty , ale po co koła się do tego dokładają tego nie wiem .

Nie swoje pieniądze wydaje się bardzo lekko .

Nie piszę poprawnie po polsku.
Piłeś-nie pisz.

#77 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2605 postów
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 11 styczeń 2018 - 17:21

Jeśli wyznacznikiem pogłowia ryb miałby być ich zapis z rejestrów ,  to faktycznie jak piszesz jest źle.

Potwierdzam też - podobnie jak Ty - że 2016 r był dla mnie udanym rokiem.

- Ile zabrałem ryb ? 

- Zero

- Złowiłem naprawdę sporo.

Marcin  , co do ryb łososiowatych ...  może coraz bardziej mamy wyedukowane środowisko albo  wręcz przeciwnie ...analfabetów nie umiejących czytać i pisać w małych rubryczkach rejestru.

Co do drugiego  , to wnioskodawca tego zapisu powinien -moim zdaniem - zweryfikować złożony wniosek albo j.w . cieszyć się z mody na C@R. bądź wyraźnie zaznaczyć , że szczupak to nie łososiowaty stwór  i można kill w przeciwieństwie do no kill ;-) 

Brzana ... piękna ryba.

Podobnie jak boleń ,   eksperymentalnie wpuszczony do Poraja  ... dziś powinien znajdować się w godle naszego okręgu ...jako że częstochowski boleniem stoi. 

Zobaczymy na tę chwilę zjedzono  7 szt brzan ... te małe -miejmy nadzieje - są niesmaczne i ponoć w okresie tarła niebezpieczne.

Na 2018 r pozostaje Sękawica do wypromowania przez wnioskodawce. ;-)

#78 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1305 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 11 styczeń 2018 - 21:18

Przeglądałem ostatnio " Rejestrację połowów wędkarskich z łowisk okręgu częstochowskiego za rok 2016 "

Na wszystkich naszych rzekach " górskich " oprócz Pilicy zanotowano znaczący spadek odłowów ryb. Dziwi mnie to trochę ponieważ ja osobiście i chyba nie tylko ja uważam że rok 2016 mimo niskich stanów wód był naprawdę niezły jeśli chodzi połów ryb łososiowatych .....
Jestem ciekaw statystyk z roku 2017 który to był jednym ze słabszych w ostatnich latach .

Na rzece Warcie poniżej Poraja zniesiono zakaz spinningowania w okresie ochronnym pstrąga potokowego aby wędkarze mogli łowić licznie ( ponoć ) występujące tam szczupaki .

Czy to nie jest bardziej związane z większą świadomością wędkarską lub C&R? Skoro nie ma w rejestrze ryb nie znaczy, że się nie połowiło. Np. ja już mam pierwszą stronę w rejestrze zapisaną łowiskami bez wpisu ani jednej ryby a zlowilem ponad 50 okoni.

#79 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1657 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 12 styczeń 2018 - 22:02

Czy to nie jest bardziej związane z większą świadomością wędkarską lub C&R? Skoro nie ma w rejestrze ryb nie znaczy, że się nie połowiło. Np. ja już mam pierwszą stronę w rejestrze zapisaną łowiskami bez wpisu ani jednej ryby a zlowilem ponad 50 okoni.

Maniek myślisz ilu wędkarzy wypuszcza ryby ? 10, 20, niech by nawet 30 % to i tak matematyka mówi że w ciągu 2 lat  w naszych rzekach złowiono 10 brzan .

No chyba że tym co wypuszczają biorą jedna za drugą :)

Tak więc ilości ryb łowionych są bardzo niewielkie w stosunku do tego co się wpuszcza .

Nie piszę poprawnie po polsku.
Piłeś-nie pisz.

#80 tomaszpachalski

tomaszpachalski

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 825 postów
  • LokalizacjaStarokrzepice

Napisano 12 styczeń 2018 - 22:43

Ja o złowionej brzanie nawet nie słyszałem ... w Częstochowskich wodach rzecz jasna.

Na opolszczyźnie, to sam złowiłem tyle co wszyscy zanotowani w okręgu cz-wa ;) 

Dołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych