Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pod rozwagę dla Zarządu PZW Częstochowa !!!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#41 Daniel Kasprzak

Daniel Kasprzak

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 181 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 19:14

Kriss M .....uchowaj Panie Boże ja nie jestem członkiem zarządu PZW Częstochowa :D :D :D chyba mnie pomyliłeś z kim innym :D  :D  :D  

Marcin super, widzisz i się dogadaliśmy :D :D :D

Nie boisz się że w związku z planowanym złożeniem przez Ciebie wniosku o zakazie zabierania lipienia w niedzielę będzie wygłoszona prelekcja ze slajdami  pt: 

,, Niszczycielskie oddziaływanie lipienia na wody bieżące Jury Krakowsko Częstochowskiej "

:D  :D  :D

Marcin nie boję się bo przecież głupota ludzka ma jakieś granicę :D.

Powiem jeszcze jedno wiesz czego głupota się obawia najbardziej.  Głupota bardzo obawia się upublicznienia i przekazania jej w świąt szeroki ;) bo ktoś za tą głupotą stoi a nad nim ktoś inny stoi. 

Ujawnianie i podawanie do publicznej wiadomości wszem i wobec to najlepszy sposób na głupotę a żem człek bardzo medialny :D można to opisać i puścić gdzie trzeba. 

Więc strach się bać :o

#42 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4936 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 20:29

Tylko te granice mogą być dla innych w zupełnie innym miejscu, niż Twoje, albo też może ich nie być wcale.

Sądząc po różnych hitach, jakie nam ostatnio fundują działacze, to ta druga opcja jest naprawdę bardzo możliwa i mogą np. wymyślić,

żeby w okresie zimowym od 01.XII do 14.III w środy obowiązywał zakaz połowu uklei, bo wtedy właśnie owa ukleja wyżera więcej komarów, aniżeli w inne dni :):).

#43 Kriss M

Kriss M

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 23:54

Kriss M .....uchowaj Panie Boże ja nie jestem członkiem zarządu PZW Częstochowa :D :D :D chyba mnie pomyliłeś z kim innym :D  :D  :D  

Marcin super, widzisz i się dogadaliśmy :D :D :D

Powiem jeszcze jedno wiesz czego głupota się obawia najbardziej.  Głupota bardzo obawia się upublicznienia i przekazania jej w świąt szeroki ;) bo ktoś za tą głupotą stoi a nad nim ktoś inny stoi. 

Ujawnianie i podawanie do publicznej wiadomości wszem i wobec to najlepszy sposób na głupotę a żem człek bardzo medialny :D można to opisać i puścić gdzie trzeba. 

Więc strach się bać :o

SORRY czytaj do końca posty .Z mojego wyczytałeś tylko że wziąłem cię za członka okręgu , zmyliły mnie te zdania 

"Ja już Ci mogę powiedzieć, że sam wstanę w niedzielę i powiem, że składam wniosek Salmoklubu i Koła PZW Starówka o całkowity zakaz zabieranie lipieni na 5 lat w celu odbudowania populacji która praktycznie zanikła w naszych rzekach."

Co myślę o tym zdaniu i wcześniejszych twoich postów z powodu  :pepsi:  się nie wypowiem.

Różnica między  nami jest taka że ty jesteś spiningistą i masz zlasowany umysł  :hoold: 

Ja jestem nieokreślony więc mój umysł jest otwarty ,się lasuje  ^_^ 

Są jeszcze :jesc: 

Marcin jest pośrodku i mu współczuję. :punk:

#44 Daniel Kasprzak

Daniel Kasprzak

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 181 postów

Napisano 09 grudzień 2017 - 00:19

Różnica między  nami jest taka że ty jesteś spiningistą i masz zlasowany umysł  :hoold: 

I kolejny raz się mylisz :D 

#45 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1322 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 09 grudzień 2017 - 00:41

:)
Złożę Ci wszytko co chcesz :D
Komuś coś jeszcze ?? ;)

:D :D :D

Tak, możesz złożyć wniosek o niezabieranie sandacza i szczupaka przez chociaż sezon?

#46 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4936 postów

Napisano 09 grudzień 2017 - 01:18

Tak, możesz złożyć wniosek o niezabieranie sandacza i szczupaka przez chociaż sezon?

No. Ychy. Chyba, jak go nie będzie, to go nikt nie zabierze. Ja jestem zdania, że pzw powinno się w trybie pilnym rozwiązać w pi.du, a co najmniej z.g.

Na dzień dzisiejszy jestem zwolennikiem tego, żeby wędkarstwo obsługiwane było przez urzędy, nominowanych strażników i jednego ichtiologa na powiat...

...i tych pasjonatów, którzy w fajnym gronie chcieliby się spotkać i ewentualnie coś zrobić. Niektórzy z nas piszą, że bez pzw może być gorzej. ...ale jak ku.wa, jak już gorzej być nie może. 

Przykład? Zapomniane starorzecze nie połączone od pary lat w rzeką, do którego dojazd się spieprzył totalnie jakiś czas temu i nagle, po dwóch latach są ryby. 

...i to pzw jakoś nie było potrzebne do tego, żeby one tam się od nowa odrodziły. Wystarczyło, żeby pzw nie wpierd.lało tam swoich łap. Kiedyś chociaż kładki przez rzekę robili, a teraz tylko wszystko rozpieprzają. 

#47 Daniel Kasprzak

Daniel Kasprzak

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 181 postów

Napisano 09 grudzień 2017 - 08:00

Proszę, w kolejnym okręgu wprowadza się wymiary widełkowe ;-)

OGRANICZENIA NA WODACH OKRĘGU PZW KIELCE w 2018 r.

Na wszystkich wodach Okręgu obowiązuje:
 a/ wymiar ochronny:

- karp                               do 35cm  i od 70 cm

- szczupak                       do 50 cm i od 90 cm

- sandacz                        do 50 cm  i od 80 cm

Użytkownik Daniel Kasprzak edytował ten post 09 grudzień 2017 - 08:01

#48 Daniel Kasprzak

Daniel Kasprzak

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 181 postów

Napisano 09 grudzień 2017 - 12:17

No i jeszcze jedna dobra informacja dla wędkarzy sportowców. 

Drogą nieoficjalną ale już potwierdzone :D  dostałem właśnie informację, że na wczorajszym  posiedzeniu Zespołu do Sportu ZG doszło do bardzo dużych zmian w zakresu sportu wędkarskiego.

Jeśli chodzi o dyscyplinę muchową to prawie trzęsienie ziemi i to w sensie pozytywnym. Ponadto zapowiedziano, że rozpatrzone i z dużą dozą prawdopodobieństwa wprowadzenia będą wszystkie propozycję, które miały wystosować poszczególne OKS (oficjalne pismo w tej sprawie zostało wysłane do wszystkich okręgów).

Naszemu OKS-owi propozycję zmian w formie pisemnej przedstawił na posiedzeniu koordynator dyscypliny. Niestety temat został "olany" stwierdzono nie po raz pierwszy, że po co jakiekolwiek zmiany i po co robić sobie robotę trzeba by  kartkę z propozycjami podpisać, podbić pieczątką zaadresować i wysłać do Warszawy.

Jako wędkarz -zawodnik cieszę się, że ktoś słucha i potrafi się pochylić na propozycjami, winsokami i myślę, że PZW Częstochowa nie będzie bastionem nie-chciejstwa, nijakości, stagnacji i nieróbstwa, niekompetencji i głupoty. 

Użytkownik Daniel Kasprzak edytował ten post 09 grudzień 2017 - 13:49

#49 Kriss M

Kriss M

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 09 grudzień 2017 - 15:34

Proszę, w kolejnym okręgu wprowadza się wymiary widełkowe ;-)

OGRANICZENIA NA WODACH OKRĘGU PZW KIELCE w 2018 r.

Na wszystkich wodach Okręgu obowiązuje:
 a/ wymiar ochronny:

- karp                               do 35cm  i od 70 cm

- szczupak                       do 50 cm i od 90 cm

- sandacz                        do 50 cm  i od 80 cm

I co dalej.Nie neguję przepis dobry ,ale co z realizacją.

#50 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4936 postów

Napisano 09 grudzień 2017 - 17:41

I co dalej.Nie neguję przepis dobry ,ale co z realizacją.

A co za różnica, skoro to posunięcie jest o jakieś piętnaście lat ( to optymistyczy okres, bo wg mnie to jakieś 25 lat ) za późno? Wszystkie pozytywne zmiany są jak o dupę roztrzaskać, bo są zaj.biście za późno i nie są wiadomościami dla większości przypadków karpionapie.dalaczolodówlowiczów zbyt miłą wiadomością. Coś pt. "jak już nic nie ma, to się staramy i ratujemy, żeby im pokazać, że jesteśmy przech.je". To jest wszystko tylko po to, żeby zatkać japy tym, co widzą.

#51 Porębiusz

Porębiusz

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 155 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 10 grudzień 2017 - 17:45

Czytam i twierdzę że ja to mam fajnie.Nie płacę złamanego grosza a łowię i to sporo rybek bo wędruje w morzu,a tu jest to za free. Gdy będę chciał polować w wodach śródlądowych znajdę właściciela i tam zapłacę i tak powinno być i u nas.pzw to totalna kicha rodem z czasów sekretarza i innych pseudo działadczyków.Dzięki tej organizacji kalającej nasze wody dowiaduje się że nic mi się nie należy bo nie działam tam społecznie itp.wszędzie mogę o tym poczytać jak to inni działają i wytykają tym co działać nie chcą.Drodzy działający weźcie się do kupy i rozwalcie to co niweczy wasze działania zamiast składać wnioski z których gówno zazwyczaj wynika.Energia wasza powinna owocować w stowarzyszeniach czy klubach bezpośrednio zarządzających wodami pilnowanymi przez policję tak jak to jest w normalnym świecie.

Pozdrawiam i życzę upadku pzw 

Użytkownik Porębiusz edytował ten post 10 grudzień 2017 - 17:51

Ryby nie grzyby,po deszczu nie rosną...

#52 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1661 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 10 grudzień 2017 - 20:58

Na dzisiejszym spotkaniu Prezesów,z istotniejszych spraw podjęto decyzję o przekształceniu od 2019 r. zimnego zbiornika Wodociągów w łowisko specjane zarządzane przez Koło Okoń oraz zakazano rozgrywania zawodów podlodowych na zbiorniku Ostrowy.

Do Komisji Zagospodarowania Wód dołączył nasz forumowy kolega maciekteam1 , natomiast Prezydium Zarządu Okręgu zasilił powiew świeżości w postaci kol. Baruta.
Nie piszę poprawnie po polsku.
Piłeś-nie pisz.

#53 exEdd

exEdd

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 23 postów
  • Koło:Poczesna
  • LokalizacjaDębie

Napisano 11 grudzień 2017 - 13:36

Na czym ma polegać to łowisko specjalne na Hucie? Dodatkowe licencje? :V

#54 Harry

Harry

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 11 grudzień 2017 - 21:47

Chodzi o to

http://www.pzw.org.p...60/oswiadczenie

Do dziś niema oficjalnego komunikatu co ustaliła badająca sprawę Okręgowa Komisja Rewizyjna .

W najbliższą  niedzielę odbędzie się  zebranie Prezesów na którym Komisja złoży sprawozdanie ze swojej działalności , mam nadzieję że będą w nim zawarte jej wnioski dotyczące tej sprawy.

Czy coś się w tej kwestii udało w końcu ustalić?

Czy komisja zajęła stanowisko?

#55 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1661 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 12 grudzień 2017 - 15:25

Na czym ma polegać to łowisko specjalne na Hucie? Dodatkowe licencje? :V

Coś więcej będzie pewnie wiadome po opracowaniu regulaminu łowiska .Na tą chwilę wiadomo że będzie to łowisko no-kill i że będzie opłata od zawodnika startującego w zawodach.

Piłeś-nie pisz.

#56 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1661 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 12 grudzień 2017 - 15:46

Czy coś się w tej kwestii udało w końcu ustalić?

Czy komisja zajęła stanowisko?

Na niedzielnym zebraniu Okręgowa Komisja Rewizyjna przedstawiła sprawozdanie ze swojej działalności , poinformowała w nim iż pracowała według przyjętego planu działania i realizowała założenia :)

Na temat interesującej nas sprawy nie wypowiedziała się , więc albo nie było tego w planie działania albo jeszcze nad tym pracują .

Piłeś-nie pisz.

#57 Daniel Kasprzak

Daniel Kasprzak

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 181 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 19:48

Co do spotkania to moim zdaniem było to spotkanie typowo sprawozdawcze.

Nie przedstawiłem swojego wniosku bo nie wiedziałem kiedy myślałem, że będzie na to specjalny panel :D .

Dramatycznie wygląda analiza rejestrów połowów wędkarskich z łowisk okręgu częstochowskiego w 2016 roku. Sprawa dotyczy lipienia to jest naprawdę dramat, złowionych, zabranych, zapisanych w rejestrach lipieni z naszych wód w 2016 roku było 26 sztuk  :(  :angry:  :( . Potwierdza się to co mówiłem i nie trzeba być ichtiologiem,  aby tego nie widzieć, że populacja lipienia na naszych wodach nie istnieje.

Na najbliższym spotkaniu klubu piszemy oficjalny wniosek do okręgu, z prośba o wprowadzenie zakaz zabierania lipienia i zwiększanie zarybień w ramach operatów wodno prawnych tym gatunkiem. 

Reasumując zawsze staram się być optymista ;)  do niedawana twierdziłem, że daje PZW 10-15 lat i związek upadnie. Nie wiem co będzie bo nie jestem jasnowidzem, ale wiem trochę o sprawach zakulisowych z planów działań ZG i rożnych komisji i zespołów.  Moje prywatne zdanie coś drgnęło coś idzie w dobrym kierunku czy wystarczy aby to wszystko uratować czy starczy czasu, odwagi, siły to się okażę.  Wierzę, że i nasz okręg nasze władzę będą dokonywać postępowych zmian. Marcin wierzę w Ciebie ;) wierze w Prezesa PZW Częstochowa wierzę w cały Zarząd PZW Częstochowa ( sory brzmi jak manifest polityczny hahaha).

Co do wiadomej sprawy, to niedzielne spotkanie też potwierdziło, że pewne sprawy konflikty wynikają po prostu z chęci odreagowania po nieudanych wyborach :D.

Zachęcam wszystkich jeśli widzicie coś do poprawy jeśli macie jakieś pomysły składajcie w swoich kołach na zebraniach jako wnioski. 

A może my jako WCP też wypracujemy propozycje i je przedłożymy do ZO.

#58 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2622 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 12 grudzień 2017 - 20:14

Zastanawiające , bo na zebraniu był prezes koła Okoń. Nie słyszałem by podczas spotkania prosił o wyjaśnienie postępu w pracach. Najbardziej zainteresowane koło nie dopytuje , więc czego się spodziewaliśmy...

Godnym wzmianki jest inicjatywa koła Ostrowy , zakazujacej organizacji zawodów podlodowych na tym zbiorniku. Powód ochrona ryb.

Pocieszające to gruba inwestycja w rybaczowce na Poraju. Obok powstałych sanitariatow ma powstać nowy budynek rybaczówki i zagospodarowanie terenu.

Ponadto ZO wygląda galowo ... trochę jak smerfy.
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#59 sebastian jop

sebastian jop

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 19 grudzień 2017 - 18:56

Witam,

Daniel tak piszesz ładnie o tym, że ilość ryb z naturalnego tarła jest  o wiele wiecej , mam cały czas na mysli Sękawicę , skąd posiadasz takie dane ? z 10 lat temu jak któremus chujowi z okregu chciało sie wkoncu ruszyc kurwa dupe i przyjechac zeby zobaczyc jak jest naprawde ? Dwa piszesz również o tym że Kocinka to syf itd , to jak mamy nazwac no killa na Warcie ? A wniosek poszedł bo na walnym zebraniu akzdy może zgłośic swój pomysł ,  a że okre nasz jest jaki jest to juz inna sprawa . Ja juz dwa razy w tym burdelu byłem i prosiłem zeby jechali  z agregatem i zobaczyli ile jest płoci na KUznicy Kiedrzyńskiej , to zaden do tej pory dupy nie ruszył. 

#60 Daniel Kasprzak

Daniel Kasprzak

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 181 postów

Napisano 19 grudzień 2017 - 20:00

Witam,

Daniel tak piszesz ładnie o tym, że ilość ryb z naturalnego tarła jest  o wiele wiecej , mam cały czas na mysli Sękawicę , skąd posiadasz takie dane ? z 10 lat temu jak któremus chujowi z okregu chciało sie wkoncu ruszyc kurwa dupe i przyjechac zeby zobaczyc jak jest naprawde ? Dwa piszesz również o tym że Kocinka to syf itd , to jak mamy nazwac no killa na Warcie ? A wniosek poszedł bo na walnym zebraniu akzdy może zgłośic swój pomysł ,  a że okre nasz jest jaki jest to juz inna sprawa . Ja juz dwa razy w tym burdelu byłem i prosiłem zeby jechali  z agregatem i zobaczyli ile jest płoci na KUznicy Kiedrzyńskiej , to zaden do tej pory dupy nie ruszył. 

O kolega z Makanowa się zarejestrował aby powyzywać, powrzucać wulgaryzmy  w sumie to nie powinienem się dziwić.

A teraz kolego, trzeba być ślepym i ...... Na kontrole na Sękawice nie chodzicie, (w sumie nie musisz ale proponuję niedzielne spacer w czasie tarła)   nie widzicie ilość gniazd tarłowych nie widzicie trących się ryb jeśli tak to trzeba być ślepym. Oczywiście mieliście prawo  mamy demokrację, życzę smacznego.

Czytanie, ze zrozumieniem wiem wiem, nie pierwszy raz stanowi problem widzę, że nie rozumiesz słowa pisanego ale zapytam gdzie napisałem, że na Kocince jest SYF.

Nie dziwie się, że jeśli takim rynsztokowym językiem zwracasz się w rożnych sprawach to wszyscy Cię olewają i ignorują.

Pozwolisz że i ja to zrobię.

Użytkownik Daniel Kasprzak edytował ten post 19 grudzień 2017 - 20:10

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych