Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pod rozwagę dla Zarządu PZW Częstochowa !!!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#21 Andrew126

Andrew126

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 06 grudzień 2017 - 22:47

Dzięki. Co do górnych wymiarów ochronnych to nie widzę powodu dla ochrony karpia. Przecież nie wyciera się w Polase w warunkach naturalnych. Moźe powinniśmy skupić się na ochronie gatunków rodzimych? Karp, japoniec czy amur wypierają nasze rybki. Coraz trudniej o ładnego lina czy karasia.

#22 Mepsik

Mepsik

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 286 postów

Napisano 06 grudzień 2017 - 22:59

Ja to odbieram inaczej. W ramach jeden organizacji , nie wszyscy muszą myśleć podobnie. Dopłata za nie zabieranie ryb, to pewnego rodzaju snobizm , lecz tylko w mniemaniu tych co możliwość zabrania ryb mają w ramach podstawowej składki.
Co do świadomego wędkarstwa ... w rejestrze powinien być zapis . Wędkarzu realizując dosłownie limity dobowe w sezonie , zabierasz to na co się wszyscy składamy.

Hmm... to tak jakby ci kazali płacić wyższe OC, gdy zadeklarujesz przepisową jazdę, w zamian za prawo poruszania się po drogach o zmniejszonym natężeniu ruchu. Absurd!
W ramach jednej organizacji wszyscy powinni mieć równy dostęp do łowisk. Dopiero potem powinna zacząć się reglamentacja uprawnień. Beretujesz ryby dopłata choćby 200 proc. Wypuszczasz - masz zniżkę. Proste!
I tu dochodzimy do kwestii egzekwowania przepisów oraz dżentelmeńskich umów, bo niestety w PZW wszystko się sprowadza do fikcyjnych papierów. A przeciętny wędkarz to typowy Polak. Nie ma bata, to nie ma przepisów, a jak bat jest, to jakby tu wykombinować, by przepisy obejść.
Czy na warcianym no kilu nikt nie łowi na robale? A teraz wyobraź sobie OS na tym odcinku za dopłatą cztery stówki. Większe zarybienie i mniej wędkarzy równa się eldorado... - dla wybrańców czy kłusoli?

#23 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2577 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 06 grudzień 2017 - 23:19

W tamatyce samochodowej , ja to widzę inaczej. Dopłacilbym by nie spotkać pijanego na drodze. Ta doplata idzie na kontrolę alkomatem.
Co do przestrzegania przepisów to się zgodzę. Szwecja , Dania słynie z bezpieczeństwa na drogach , jedynie dzięki wysokim mandatom.
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#24 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1653 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 07 grudzień 2017 - 15:58

Co do sprawy Pana Zbigniewa Sobierajskiego I Komisji Rewizyjnej mógłbym powiedzieć, że nie moja piaskownic nie moje klocki :D bo w politykę się nie mieszam  :D.

........ Jednak wydaje mi się, że sprawa ma drugie dno i nie z bardzo wierzę w czyste intencję jednej ze stron.

Kolega obecny na zarybieniu po przeczytaniu artykułu dotyczącego nieprawidłowości przy zarybieniach w Okręgu Opole przeliczył ryby na zdjęciach które wykonał podczas zarybienia Poraja i wysłał zapytanie do naszego Okręgu nie oskarżając przy tym nikogo .

Gdzie Ty tutaj widzisz politykę i drugie  dno ?????

PS

W załączniku zrzut który zrobiłem ze strony Okonia i jedno zdjęcie z zarybienia 

W worku jest 2500 szt ;)

Załączone pliki

Nie piszę poprawnie po polsku.
Piłeś-nie pisz.

#25 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1653 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 07 grudzień 2017 - 16:30

Marcin mniej gadania więcej działania !!!!!!!!!!

Bo mi już rynce ;)  opadają i odechciewa mi się działać jak widzę że wybory były w całej Polsce a Zarząd zmienił się tylko w Bielsku Białej  i Zamościu  :D

Piłeś-nie pisz.

#26 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2577 postów
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 07 grudzień 2017 - 18:25

Moment  , moment  !

Wędkarz  robi dokumentację fotograficzną , pisze o tym do swoich kolegów , następnie informuję o tym ZO  i w zamian ...zostaje postawiony przed komisją dyscyplinarną ? 

Kur...a mać ! 

Stalin wrócił czy kogoś tam konkretnie reumatyzm pogiął ? 

Moim zdaniem ,  ta dokumentacja powinna być wysłana do wszystkich kół i leżeć za szybą ,  do pokazania wszystkim przybyłym na walne zebrania !

Rozwianie wątpliwości winno być natychmiastowe , a  nie pierdoły na  podstawie kwitów. 

Czy ktoś z ZO podjął się  policzenia narybku z tego zdjęcia i czy ten ktoś   nie ma wątpliwości , że został okradziony albo przyczynił się do tego  ?  ( ja licząc te ryby czuję się oszukany ) 

Oj coś mi się wydaje  , że przy następnych zarybieniach będzie miał ZO wielu obserwatorów ...nie tylko umiejących odebrać kwity  , a też i liczyć. 

#27 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1277 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 07 grudzień 2017 - 19:57

Janeczku drogi. Rozumiem Twój tok myślenia ale trudno się z nim zgodzić.

Ciężko składać swoje roszczenia dwa tygodnie po całej akcji. Żeby urwać łeb chydrze trzeba działać błyskawicznie. Teraz to jest musztarda po obiedzie.

Jeszcze raz podkreślę, wiem o czym piszesz i mam takie same odczucia ale teraz to można pisać tylko rozprawki na temat błędów przy kupnie materiału zarybieniowego...

#28 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4911 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 20:13

rozprawki na temat błędów przy kupnie materiału zarybieniowego...

...jeżeli to błąd oczywiście.

#29 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1277 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 07 grudzień 2017 - 20:42

Zgadza się. Jeśli tylko był tam błąd....

#30 Daniel Kasprzak

Daniel Kasprzak

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 175 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 20:46

Bo mi już rynce ;)  opadają i odechciewa mi się działać jak widzę że wybory były w całej Polsce a Zarząd zmienił się tylko w Bielsku Białej  i Zamościu  :D

Marcinku też Cię lubię :D i niech Ci nic nie opada, niech Ci się nie odechciewa działać powtórzę : mniej gadania więcej działania, ja Cię zawsze będę w słusznych sprawach wspierał.

Mam jednak ogromną nadzieję, że w niedzielę złożysz wniosek  o który Cię proszę.

Edvis co do Sękawicy to nawet nie chcę się wypowiadać bo dostałbym bana za niecenzurowane sformułowania.

Trzeba być totalnym ignorantem aby nie rozumieć, że z takiego naturalnego matecznika więcej ryb w rzece niż z zarybień. Z tego co pamiętam z badań ichtiologicznych stosunek ryb które samodzielnie mogą przystąpić do rozrody pochodzących  z naturalnego tarła  w stosunku do ryb tzw wpuszczaczków ma się jak 12 : 1.

No cóż może w tym roku zamiast Pstrąga Konicki powinno się zorganizować Pstrąga Sękawicy.

Niektórzy walczą o naturalne tarlisk, sypią żwir aby je tworzyć ( przy okazji pokonują ogrom formalności  i papierologii ) tworzone są strefy ochronne, powstają odcinki no kill a tu jeb... cofamy się w tył. DRAMAT :( 

Mam takie proroctwo, że niedługo na Kocince zobaczymy tylko Starą Zgorzkniałą Wyleniałą jętkęmajową :D :D :D

#31 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2577 postów
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 07 grudzień 2017 - 22:04

Janeczku drogi. Rozumiem Twój tok myślenia ale trudno się z nim zgodzić.
Ciężko składać swoje roszczenia dwa tygodnie po całej akcji. Żeby urwać łeb chydrze trzeba działać błyskawicznie. Teraz to jest musztarda po obiedzie.
Jeszcze raz podkreślę, wiem o czym piszesz i mam takie same odczucia ale teraz to można pisać tylko rozprawki na temat błędów przy kupnie materiału zarybieniowego...

Faktycznie , mając materiał dowodowy jak na dłoni , opóźnienie reklamacji to spore niedociągnięcie. Niemniej jednak powinno to na przyszłość skutkować zwiększeniu wzajemnej kontroli.

Ps.
Miałem kiedyś możliwość przejrzenia się pracy komisji rewizyjnej.
- Weź i tu podpisz.
Tak to wygladalo.
Z jednej strony mnie to nie dziwi.
Za kilka lat bylejakiej "posługi" można otrzymać medal , a za nim zniżkę w opłatach. Ktoś inny może to wykorzystywać na swój sposob/cel.

#32 Marekcz

Marekcz

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 39 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 07 grudzień 2017 - 22:14

Jak to powiedziałem jednemu z kolegów dziś przez telefon jakby ryby były w wodach to byśmy tu nie siedzieli i nie gadali tylko je łowili!

Danielu co do polityki to była i będzie tam gdzie jest kasa w PZW jest jej ogrom i teraz dodatkowo, ile to 16 zł więcej od głowy :) będzie. Ciekawe na co czy zarybienia czy ochronę wód, a może inne pomysły?

PS. kolejne przepisy kolejne ustawy za chwilę jeżeli zarząd PZW nie zareaguje prawidłowo zabraknie kolejnego instrumentu o którym póki co głośno mówił nie będę!

#33 Kriss M

Kriss M

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 23:24

Sory czy władze w których jesteś będą czekać tylko na inicjatywy oddolne. Może sami zacznijcie w zarządzi zgłaszać inicjatywy i wnioski pomysły. 

Przecież za złożenie wniosku nikt Cię przed Rzecznikiem Dyscyplinarnym nie postawi :D.

Niestety Daniel nie zgodzę się z tobą ,od wszelakich wniosków i inicjatyw władze niech trzymają się jak najdalej. One nie są od tego.Przykład Zamościa z 1 postu (podejrzewam że był to taki wniosek ).Jak mam opłacać składkę skoro nie wiem czy zabiorę rybę, jak zapłacę większą a nie zabiorę ryby to mi zwrócą kasę .Do tej pory mam stan 0 ale nie wiem co będzie do końca roku.Wątpię aby wzięli pod uwagę inną możliwość . Opłacam składkę no kill bo nie zabieram ryb , jak mam przeprowadzić trening przed zawodami  .Wytłumacz strażnikom że po zważeniu one wrócą do wody.

Dlatego według mnie inicjatywy powinny być podejmowane oddolnie w kołach .To one powinny opiekować się daną wodą.

Zarząd powinien to rozpatrzyć pod względem technicznym i finansowym czy da się to zrobić. 

#34 Harry

Harry

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 01:22

Ja tam się już przestaję dziwić temu zarządowi PZW. Nawet w tym temacie gdzie wypowiedziało się raptem kilku wędkarzy już są sprzeczne interesy."No killowcy" chcą wszędzie no killa, "killowcy" chcą smażyć bo lubią, "no killowcy zawodowcy" chcą no killa ale lubią podusić ryby na treningu bo trzeba zważyć.

Wydaje mi się że niższe składki dla "no killowców" to dosyć słaby pomysł. Roczna opłata za wędkowanie i tak jest śmiesznie niska więc obniżanie jej dodatkowo nie ma sensu.

Uważam że jedynym sposobem wyjścia z tej sytuacji jest podział wód na no kille i kille. Wtedy każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo myślę że znacznie przyspieszyłoby to reformę mentalną w wędkarskim środowisku.Bo czasami nad wodą mam wrażenie że niektórzy po prostu nie wiedzą że rybę można wypuścić bo nigdy się z takim zjawiskiem nie spotkali.

Idealnie byłoby gdyby ZG ustalił że w każdym okręgu 50% wód musi być no kill. Wtedy okręgi nie miałyby jak przed tym uciec. Takie tam z tych najskrytszych marzeń sobie pozwoliłem.

#35 Daniel Kasprzak

Daniel Kasprzak

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 175 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 08:04

Niestety Daniel nie zgodzę się z tobą ,od wszelakich wniosków i inicjatyw władze niech trzymają się jak najdalej. One nie są od tego.Przykład Zamościa z 1 postu (podejrzewam że był to taki wniosek ).Jak mam opłacać składkę skoro nie wiem czy zabiorę rybę, jak zapłacę większą a nie zabiorę ryby to mi zwrócą kasę .Do tej pory mam stan 0 ale nie wiem co będzie do końca roku.Wątpię aby wzięli pod uwagę inną możliwość . Opłacam składkę no kill bo nie zabieram ryb , jak mam przeprowadzić trening przed zawodami  .Wytłumacz strażnikom że po zważeniu one wrócą do wody.

Dlatego według mnie inicjatywy powinny być podejmowane oddolnie w kołach .To one powinny opiekować się daną wodą.

Zarząd powinien to rozpatrzyć pod względem technicznym i finansowym czy da się to zrobić. 

Nie chodzi o to abyśmy na poziomie koła klubu nic nie robili i czekali, aż nam manna z okręgowego nieba spadnie  :D 

Ale członkowie zarządu też przecież mogą wprowadzać jakieś ciekawe pomysły i pokazać, że też im zależy, że się starają zrobić coś dla ludu wędkarskiego.

Ja mam wrażenie wręcz odwrotne czekamy co zarobi  zaproponuje lud a my sypniemy im troszkę kaszki z naszego skrawka nieba okazując jacy jesteśmy szczodrzy i wspaniali.

Ja tam się już przestaję dziwić temu zarządowi PZW. Nawet w tym temacie gdzie wypowiedziało się raptem kilku wędkarzy już są sprzeczne interesy."No killowcy" chcą wszędzie no killa, "killowcy" chcą smażyć bo lubią, "no killowcy zawodowcy" chcą no killa ale lubią podusić ryby na treningu bo trzeba zważyć.

Wydaje mi się że niższe składki dla "no killowców" to dosyć słaby pomysł. Roczna opłata za wędkowanie i tak jest śmiesznie niska więc obniżanie jej dodatkowo nie ma sensu.

Uważam że jedynym sposobem wyjścia z tej sytuacji jest podział wód na no kille i kille. Wtedy każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo myślę że znacznie przyspieszyłoby to reformę mentalną w wędkarskim środowisku.Bo czasami nad wodą mam wrażenie że niektórzy po prostu nie wiedzą że rybę można wypuścić bo nigdy się z takim zjawiskiem nie spotkali.

Idealnie byłoby gdyby ZG ustalił że w każdym okręgu 50% wód musi być no kill. Wtedy okręgi nie miałyby jak przed tym uciec. Takie tam z tych najskrytszych marzeń sobie pozwoliłem.

Od dawna to też moje marzenie. Kiedyś wystartował do mnie jedne z wędkarzy z powiedzmy pretensjami, że no kil na warcie sobie zrobiliście tylko no kile i no kile w głowie, że wodę zabraliśmy innym normalnym  wędkarzom. Zadałem mu pytanie aby zrobił sobie prosta proporcję,  stosunek 5850 metrów odcina no kill na Warcie do pozostałej długości wód górskich w naszym okręgu gdzie można rybę zabierać. Nie uzyskam nigdy odpowiedzi albo wróciła tej osobni świadomość albo moje pytanie okazało się za trudne.

Co do Zamościa to wszystko wyjdzie w praniu, może pochopnie to zrobili może nie dopracowali ale liczy się fakt dali sygnał że można podejść trochę inaczej do sprawy.

#36 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1653 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 08 grudzień 2017 - 15:48

Mam jednak ogromną nadzieję, że w niedzielę złożysz wniosek  o który Cię proszę.

:)

Złożę Ci wszytko co chcesz  :D

Komuś coś jeszcze ?? ;)

Ja Wam zawsze wszystko wyśpiewam ;)

Nie boisz się że w związku z planowanym złożeniem przez Ciebie wniosku o zakazie zabierania lipienia w niedzielę będzie wygłoszona prelekcja ze slajdami  pt: 

,, Niszczycielskie oddziaływanie lipienia na wody bieżące Jury Krakowsko Częstochowskiej "

:D  :D  :D

Piłeś-nie pisz.

#37 bertus

bertus

Expert

• Użytkownik
  • 1498 postów
  • Koło:Kłobuck
    Salmoklub Częstochowa

Napisano 08 grudzień 2017 - 15:49

I stojące :)

"Wędkarstwo muchowe to najpiękniejsza rzecz na świecie jaką można robić na stojąco"
Piszę poprawnie po polsku

#38 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4911 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 16:34

Chodzi o to

http://www.pzw.org.p...60/oswiadczenie

Do dziś niema oficjalnego komunikatu co ustaliła badająca sprawę Okręgowa Komisja Rewizyjna .

W najbliższą  niedzielę odbędzie się  zebranie Prezesów na którym Komisja złoży sprawozdanie ze swojej działalności , mam nadzieję że będą w nim zawarte jej wnioski dotyczące tej sprawy.

Tak czytam to oświadczenie i jestem pod wrażeniem, jak można tłumaczyć niezgodność ilościową dokumentami, które nie są spójne z rzeczywistością, którą przecież widać.

W wolnym tłumaczeniu: to, że widać tu czterysta sztuk, nic nie znaczy, bo w dokumentach jest, że jest 2500, to jest 2500.

Moja Kaśka by to lepiej wytłumaczyła, a ma raptem pięć lat.

Ponadto fajny jest też tekst, który mniej więcej wygląda pokrótce tak, że: wszystko było w porządku, a jeden się wychyla, że mu brakuje 70% - wielkie mi co :):).

#39 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2577 postów
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 08 grudzień 2017 - 17:14

Dziś pokazałem to zdjęcie w pracy.

- na tym zdjęciu jest 2500 małych rybek

- a gdzie reszta worków ?

- nie , nie w tym worku jest 2500 szt .

-   :D  :D  :D . 

#40 Kriss M

Kriss M

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 17:58

Nie chodzi o to abyśmy na poziomie koła klubu nic nie robili i czekali, aż nam manna z okręgowego nieba spadnie  :D

Ale członkowie zarządu też przecież mogą wprowadzać jakieś ciekawe pomysły i pokazać, że też im zależy, że się starają zrobić coś dla ludu wędkarskiego.

Ja mam wrażenie wręcz odwrotne czekamy co zarobi  zaproponuje lud a my sypniemy im troszkę kaszki z naszego skrawka nieba okazując jacy jesteśmy szczodrzy i wspaniali. 

Niestety nie zgodzę się z tobą ,członkowie zarządu to nie osoby obce , Marcin czy Ty ,należycie do koła w Częstochowie .

.

Dam ci przykład z 1 strony .

Rzuciłeś Marcinowi Rękawicę i piszesz że jako starówka i klub złożysz wniosek .Mam pytanie , czy zwołałeś zebranie na ten temat w kole czy klubie. Jak tak to działasz oddolnie z pozycji koła (racja jest po mojej stronie) ,a nie jako członek zarządu , jak nie to składasz go jako Daniel (1 osoba) i podpieranie się kołem jest bardzo szkodliwe.(po co mam uczestniczyć w zebraniach skoro ty i tak podejmiesz w moim imieniu decyzję , a jak podejmujesz ją to chodź za mnie na czyny i patrole . w końcu zostajesz jedną aktywną osobą w kole)

Ja ci rękawicy nie rzucę ale olej te wymiary ochronne no kille itp. Jako członek zarządu w niedzielę przeforsuj wniosek aby wnioski opiekunów wód które nie obciążą finansowo ZO były automatycznie zatwierdzane.

HARRY obudził by się w raju. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych