Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pod rozwagę dla Zarządu PZW Częstochowa !!!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#1 Daniel Kasprzak

Daniel Kasprzak

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 175 postów

Napisano 03 grudzień 2017 - 17:14

Witam.

Po ostatnich wyborach w wielu okręgach oraz w ZG, widać zmiany i to moim zdaniem konkretne i pozytywne. 

Podaje to pod UWAGĘ naszym władzom, bo aby czynić "dobro" wystarczy jedna uchwała jeden podpis. A że można... przekonują przede wszystkim PZW Okręg Bielsko Biała, czy PZW Okręg Zamość. Z ogromną przyjemnością patrze na zmiany zachodzące w Bielsku bo tam Prezesem Okręgu jest mój przyjaciel od którego nawet dostałem propozycje pracy w pewnym zespole przy Zarządzie Główmy niestety z braku czasu odmówiłem.

Ale do rzeczy PZW Okręg Bielsko Biała :

1.

"Od nowego sezonu 2018  Okręgu PZW BB obowiązywać będą górne wymiary ochronne dla ryb. Oznacza to że ryby powyżej wymiaru muszą z powrotem wrócić do wody. Oto jak to się przedstawia:
SZCZUPAK 80 CM
SANDACZ 80 CM
BOLEŃ 80 CM
OKOŃ 35 CM
KARP 65 CM
PSTRĄG 50 CM
Uchwała Zarządu w tej sprawie została przegłosowana JEDNOGŁOŚNIE. Pozdrawiamy i życzymy wielu zdjęć z okazami które wracają do wody"

2.

"W Okręgu PZW Bielsko Biała w roku 2018 będzie pobierana opłata za wędkowanie ze środków pływających w kwocie 30 zł. Kwota ta w całości zostanie przeznaczona na działalność SPOŁECZNEJ STRAŻY RYBACKIEJ. Uchwała przeszła JEDNOGŁOŚNIE."

Zarząd Okręgu PZW Zamość zdecydował o wprowadzeniu składki No -Kill. Będzie to oddzielna ,niższa opłata dla wędkarzy nie zabierających ryb.

ZAPYTAM DA SIĘ ???????  DAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak niewiele trzeba żeby pokazać, że chce się działać dla dobra wędkarzy dla dobra łowiska. Mam nadzieję że i nasze nowe władzę otworzą oczy, uszy i serca na wędkarzy.

#2 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1277 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 03 grudzień 2017 - 17:48

Bielsko Biała jak najbardziej skutecznie i do celu. Zamość pokazał na papierze, że można ale czy skutecznie? Jestem pewien, że Związek odnotuje straty i z wpływu licencji jak również z rybostanu.

#3 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2577 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 04 grudzień 2017 - 18:40

Nadchodzącym roku problemem może okazać się całkowity brak kontroli nad wędkarzami. Chociaż częstochowskim okręgiem się nie przejmuję ... tu to trwa od lat.

Co do okręgu zamojskiego, to wprowadzenie mniejszej opłaty za tzw. no kill uważam za błąd. Lepszym rozwiązaniem jest stworzenie takich wyłączonych odcinków wód z możliwością korzystania za dodatkową opłatą... 100 zl/rok. Chcesz nie zabierać ryb ... stworzymy Ci rejony byś mógł tak wedkowac. Za pieczę nad tymi rejonami popieramy dodatkową opłatę. Odwrotnie to tylko ukłon w stronę naiwności.
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#4 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1653 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 04 grudzień 2017 - 18:44

Mam nadzieję że i nasze nowe władzę otworzą oczy, uszy i serca na wędkarzy.

Jeśli miałyby zaistnieć jakieś zmiany mające na celu poprawę rybostanu naszych wód zaszłyby świeżo po wyborach .

Po tym co nowy-stary Zarząd pokazał w tym roku nie mam złudzeń że coś się zmieni 

Może jedynie na gorsze.

Nie piszę poprawnie po polsku.
Piłeś-nie pisz.

#5 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2577 postów
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 04 grudzień 2017 - 19:09

Byłem kiedyś nad rzeką, gdzie opłata za wędkowanie na odcinku "no kill" kosztowała drożej niż na terenie , gdzie można było zabrać dwie ryby / dzień. Nie będzie trudnym do odgadniecia ...gdzie było więcej wędkarzy.
Dodatkowo na ten pierwszy odcinek , były dzienne limity łowiących.

#6 Daniel Kasprzak

Daniel Kasprzak

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 175 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 23:17

Jeśli miałyby zaistnieć jakieś zmiany mające na celu poprawę rybostanu naszych wód zaszłyby świeżo po wyborach .

Po tym co nowy-stary Zarząd pokazał w tym roku nie mam złudzeń że coś się zmieni 

Może jedynie na gorsze.

Marcin sory ale to po ciul....  Ty jesteś w tym jak to nazwałeś nowym-starym zarządzie ? Chyba, że zamierzasz swoim nazwiskiem firmować zmiany na gorsze.  Z takim podejściem to sory może po prostu wpuśćmy rtęć do naszych wód i wtedy wszyscy będą mieli święty spokój.

Co nie możesz złożyć oficjalnego wniosku do ZO jako członek tego zarządu najlepiej kilku członków np : o wymiary widełkowe, o całkowity zakaz zabierani lipieni w naszym okręgu przez najbliższych 5 lat itd.

Czy to problem ?  Odpowiem Ci od razu, że nie. Wiele takich wniosków składem osobiście lub z koła czy klubu efekt różny ale składałem i składać będę dalej. Trzeba tylko chcieć a nie czekać na koła, kluby czy zwykłych szeregowych wędkarzy. 

Nie przejdzie w głosowaniu poinformujesz nas tu na forum, że to i to zostało odrzucone, przeciw głosował tylu i tylu a najlepiej taki i taki.

Po co zostaliście wybrani aby siedzieć na tyłku i pierdzieć w stołek  i ględzić, że nić się nie da ogólnie jest do dupy... i wogóle to przej... bo trzeba oddychać ?

Sory ale zaczyna mnie to mocno irytować.

Użytkownik Daniel Kasprzak edytował ten post 04 grudzień 2017 - 23:24

#7 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1653 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 05 grudzień 2017 - 14:52

Widzę że kolega nie jest na bieżąco  ;)

Po ,,zmianach " które nastąpiły w naszym Okręgu bezpieczniej jest krytykować  :D  Osoby które chcą działać i dbają o dobro Związku stawiane są przed Rzecznikiem Dyscyplinarnym  :ph34r:

Piłeś-nie pisz.

#8 Daniel Kasprzak

Daniel Kasprzak

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 175 postów

Napisano 05 grudzień 2017 - 16:29

Marcin to oświeć nas co się dzieje będziemy na bieżąco, nie mówię ani ironicznie ani z przekąsem ale w 100 % poważnie.

Jeśli jest tak jak mówisz, to trzeba zrobić z tym rozpierduchę jeśli nie drogą oficjalną to inną.

Jednak wq... mnie gadanie "Ci źli tamci dobrzy nic się nie dzieję". Sory czy władze w których jesteś będą czekać tylko na inicjatywy oddolne. Może sami zacznijcie w zarządzi zgłaszać inicjatywy i wnioski pomysły. 

Przecież za złożenie wniosku nikt Cię przed Rzecznikiem Dyscyplinarnym nie postawi :D.

Nie przejdzie napisz, że okręg nie przychylił się do takiego i takiego wniosku i wszystko bedzie wiadomo, że taki projekt został skasowany na poziomie komisji takiej i takiej w której zasiadają.

W najbliższą niedzielę jest spotkanie władz okręgu z prezesami kół z tego co pamiętam na tych spotkaniach można zgłaszać wnioski które powiedzmy mają szanse na natychmiastowe głosowanie.

Zgłosisz wniosek ?

1. O wymiarach widełkowych.

2. O całkowitym zakazie zabieranie lipieni na 5 lat w celu odbudowania populacji która pratycznie zanikła w naszych rzekach. 

Użytkownik Daniel Kasprzak edytował ten post 05 grudzień 2017 - 16:29

#9 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1277 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 05 grudzień 2017 - 17:29

Widzę że kolega nie jest na bieżąco ;)

Po ,,zmianach " które nastąpiły w naszym Okręgu bezpieczniej jest krytykować :D Osoby które chcą działać i dbają o dobro Związku stawiane są przed Rzecznikiem Dyscyplinarnym :ph34r:

Na ironię wczoraj film o Siemianówce oglądałem. Koło chciało dobrze ale Zarząd Białystok miał inne zdanie i gości odwołał
https://youtu.be/uRtQ-NlHbrA

#10 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2577 postów
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 05 grudzień 2017 - 21:53

Widzę że kolega nie jest na bieżąco  ;)

Po ,,zmianach " które nastąpiły w naszym Okręgu bezpieczniej jest krytykować  :D  Osoby które chcą działać i dbają o dobro Związku stawiane są przed Rzecznikiem Dyscyplinarnym  :ph34r:

Można wiedzieć o co chodzi ?
Brzmi to dość dziwnie .

#11 Andrew126

Andrew126

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 06 grudzień 2017 - 10:36

Myślę, że wprowadzenie niższej składki dla "no kill" ma sens  ( lub wyższej dla tych "kill" ). Mam jednak problem z własną osobą: wypuszczam drapieżniki które łowię na żywca, ale uśmiercam żywce. Jestem " no kill" czy nie, bo już sam nie wiem....   No kill dotyczy wszystkich gatunków czy tylko tych które mają wymiar ochronny.  Jak to jest w innych okręgach?

Użytkownik Andrew126 edytował ten post 06 grudzień 2017 - 10:54

#12 Mepsik

Mepsik

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 286 postów

Napisano 06 grudzień 2017 - 14:07

Co do okręgu zamojskiego, to wprowadzenie mniejszej opłaty za tzw. no kill uważam za błąd. Lepszym rozwiązaniem jest stworzenie takich wyłączonych odcinków wód z możliwością korzystania za dodatkową opłatą... 100 zl/rok. Chcesz nie zabierać ryb ... stworzymy Ci rejony byś mógł tak wedkowac.

To o czym piszesz nie ma nic wspólnego z rozwijaniem świadomego wędkarstwa i kultury wędkowania. To tworzenie rezerwatów dla snobów. Od tego rybom się nie poprawi. Poprawi się tym, którzy wynikami leczą swoje kompleksy, nie tylko wędkarskie...

#13 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1653 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 06 grudzień 2017 - 14:56

Można wiedzieć o co chodzi ?
Brzmi to dość dziwnie .

Chodzi o to

http://www.pzw.org.p...60/oswiadczenie

Do dziś niema oficjalnego komunikatu co ustaliła badająca sprawę Okręgowa Komisja Rewizyjna .

W najbliższą  niedzielę odbędzie się  zebranie Prezesów na którym Komisja złoży sprawozdanie ze swojej działalności , mam nadzieję że będą w nim zawarte jej wnioski dotyczące tej sprawy.

Piłeś-nie pisz.

#14 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1653 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 06 grudzień 2017 - 15:06

Zgłosisz wniosek ?

1. O wymiarach widełkowych.

Ja oraz wiele osób z forum niejednokrotnie rozmawialiśmy z przedstawicielami naszych władz o górnych wymiarach ochronnych.

Stanowisko ich było jednoznaczne i nie zmienia się od lat : duże ryby to szkodniki  bez względu na to czy są to ryby spokojnego żeru czy drapieżne .

Piłeś-nie pisz.

#15 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2577 postów
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 06 grudzień 2017 - 17:31

To o czym piszesz nie ma nic wspólnego z rozwijaniem świadomego wędkarstwa i kultury wędkowania. To tworzenie rezerwatów dla snobów. Od tego rybom się nie poprawi. Poprawi się tym, którzy wynikami leczą swoje kompleksy, nie tylko wędkarskie...

Ja to odbieram inaczej. W ramach jeden organizacji , nie wszyscy muszą myśleć podobnie. Dopłata za nie zabieranie ryb, to pewnego rodzaju snobizm , lecz tylko w mniemaniu tych co możliwość zabrania ryb mają w ramach podstawowej składki.
Co do świadomego wędkarstwa ... w rejestrze powinien być zapis . Wędkarzu realizując dosłownie limity dobowe w sezonie , zabierasz to na co się wszyscy składamy.

#16 Daniel Kasprzak

Daniel Kasprzak

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 175 postów

Napisano 06 grudzień 2017 - 18:33

Ja oraz wiele osób z forum niejednokrotnie rozmawialiśmy z przedstawicielami naszych władz o górnych wymiarach ochronnych.

Stanowisko ich było jednoznaczne i nie zmienia się od lat : duże ryby to szkodniki  bez względu na to czy są to ryby spokojnego żeru czy drapieżne .

Marcin z całym szacunkiem, ze mną też wielokrotnie rozmawiasz i moje stanowiska też są różne w różnych sprawach tak jak i Twoje :D  ale czy to jest jakkolwiek wiążąca.

W zeszłym roku też Ci "jeden życzliwy" powiedział, że nie ma co popierać wniosku Salmoklubu bo i tak nie ma szans. Pamiętasz sprawę o wprowadzenie  wymiaru minimalnego 10 cm długości przynęty spiningowej używanej na odcinku no kill na Warcie w okresie ochronnym pstrąga potokowego :(.

Rzucam Ci rękawicę ;) wstaniesz w niedziele na spotkaniu i powiesz ja Marcin Skarubowicz vel Skorup prezes Koła PZW Kłobuck składam wniosek o górne wymiary ochronne dla takich i takich gatunków w wymiarach takich i takich.

Ja już Ci mogę powiedzieć, że sam wstanę w niedzielę i powiem, że składam wniosek Salmoklubu i Koła PZW Starówka o całkowity zakaz zabieranie lipieni na 5 lat w celu odbudowania populacji która praktycznie zanikła w naszych rzekach.

Jak nie przejdzie wszem i wobec na forach internetowych, na stronach www którymi zarządzam, w prasie wędkarskiej ( tam gdzie piszę ), na fejsie i w wędkarskim programie telewizyjnym ( ten projekt powinien ruszyć na przełomie roku taka mała reklama  :D  ) oznajmię to, że mimo złożenia takiego wniosku władzę przysłowiowo nie pochyliły się nad tematem. Jeśli wniosek przejdzie na tych samych płaszczyznach przekazu będę piał pieśni pochwalne nad decyzją naszych władz w tym zakresie  :D

Przez kilka lat jako Salmoklub i Koło Starówka składaliśmy rokrocznie wniosek o podwyższenie wymiaru ochronnego dla p. potokowego od 35 cm. Dało radę, dało, trwało to chyba 6 lat ale jest. Gdybym miał słuchać tych wszystkich którzy mówili w koło, że nie ma szans na odcinek "no kill" Warcie to poprzestałbym na uruchomieniu edytora tekstowego i jego zamknięciu a nie opracowaniu całego wniosku w tym zakresie.To samo składaliśmy wnioski o zakaz spinningowania w rzekach górskich w okresie ochronnym pstrąga potokowego dało radę przeszło w 99%.

Marcin mniej gadania więcej działania !!!!!!!!!!

A rękawica została rzucona mam nadzieję, że ją podniesiesz ;) bez względu na to co kiedyś ktoś mówił.

Co do sprawy Pana Zbigniewa Sobierajskiego I Komisji Rewizyjnej mógłbym powiedzieć, że nie moja piaskownic nie moje klocki :D bo w politykę się nie mieszam  :D.

Całość jest mi znana i powiem tak,  co do ilości faktycznej materiału zarybieniowego a przedstawionego na papierze też miałem od kilku lat obiekcję ( pamiętasz rozmawialiśmy o tym telefonicznie). Nigdy nie było czasu na sprawdzenie bo ryba w średniej kondycji bo czas naglił, bo samochód musiał szybko wracać itd i trzeba było szybko rozwozić i zarybiać.   Przy następnym zarybieniu potokowcem lub lipieniem na pewno sprawdzę kilka worków wyrywkowo albo przywiozę wagę elektroniczną i będziemy ważyć to co jest przerzucane z sadzów do pojemników. Dziś mówię to publicznie i oficjalnie tak zrobię tj. tak zrobimy.

Nie wiem nie byłem na tym zarybieniu nie widziałem. Jednak wydaje mi się, że sprawa ma drugie dno i nie z bardzo wierzę w czyste intencję jednej ze stron. Dziwne, że jak miało się w zarządzie okręgu swoich ludzi to wszystko było cacy tak wspaniale różowo, kolorowo jak na pochodzie na 1 -go Maja. Jak okazało się, że w wybory do władz okręgu przegrywa się z kretesem ;)  zostaje się odstrzelonym jak kaczki :D to teraz wszystko jest beeee i trzeba dowalić wszystkim co są co byli przeciwko nam. Postawienie Pana Zbigniewa Sobierajskiego przed tą komisją też uważam za błąd bo trzeba było wydać stosowne oświadczenie i tyle nie babrać się w tego typu metody bo to posługiwanie się tymi samymi metodami co przeciwnicy. Natomiast większość tak naprawdę wiem jaka jest geneza tego konfliktu i o co tak naprawdę chodzi i Marcin w tym zakresie nie mydli mi oczu a jak nie wiesz o co chodzi to w niedzielę Ci wyjaśnię. 

Do zobaczenia w niedzielę ;)

Użytkownik Daniel Kasprzak edytował ten post 06 grudzień 2017 - 19:34

#17 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2577 postów
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 06 grudzień 2017 - 18:39

Chodzi o to

http://www.pzw.org.p...60/oswiadczenie

Do dziś niema oficjalnego komunikatu co ustaliła badająca sprawę Okręgowa Komisja Rewizyjna .
W najbliższą niedzielę odbędzie się zebranie Prezesów na którym Komisja złoży sprawozdanie ze swojej działalności , mam nadzieję że będą w nim zawarte jej wnioski dotyczące tej sprawy.

Jak dla mnie sprawa jest oczywista. Odpowiedzieć winna komisja rewizyjna , tylko ze względu na słaby materiał dowodowy , powinny to być wnioski na przyszłość. Jak liczyć, jak odbierać i z ilu dniowy wyprzedzeniem informować o dacie zarybienia OFICJALNIE na stronie PZW.

Mnie zastanawia jedna rzecz.
Czy opisane nieprawidłowości mogły mieć miejsce w poprzednich latach ?
Jakby nie pomyśleć, wydarzenie to nabiera wtedy kilku wątków , a to za sprawą nieobecności żadnego przedstawiciela koła Okoń w obecnych strukturach zarządu.
Czy wtedy było tak dobrze, czy od teraz zaczęło się psuć?
Pozostaje mieć nadzieję, że faktycznie były nieprawidłowości, bo scenariusza z rozgrywkami za wykluczenie bym osobiście nie zrozumiał.

Kuriozalnym jest oswiadczenie na stronie ZO ...
W treści wyczytałem... że kolega się myli ale mamy jeszcze swoją Komisje. Ciekaw jestem , kto z jej członków był przy zarybieniu.SMOLEŃSK 2 ;-)

Wybory były w maju. Który zarząd miał decyzyjność na sfinansowanie i założenia co do wielkości przedmiotowego zarybienia ?
Widać że zima. Na forum znów pranie bródów :-)

#18 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1277 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 06 grudzień 2017 - 19:09

Ilość 500 a 10000 szt w worku wyjdzie na wadze elektronicznej. Czy tak trudno sprawdzić kilka worków przed tym jak ryba wyjedzie z ośrodka zarybieniowego? Z tego co zrozumiałem nikt nie miał sprzeciwu dopóki ryba nie wylądowała w wodzie...

#19 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4911 postów

Napisano 06 grudzień 2017 - 21:27

A i widzicie! W takim razie nie powinno się składać takich wniosków, które pomagałyby zachować duże ryby zdolne do wydajnego tarła, a powinno się składać wnioski takie, które wyeliminują duże ryby, które wszystko wyżerają.

Po tym sarkastycznym zdaniu chciałem Wam przekazać, że matecznik pod nazwą  Sękawica na wniosek koła Mykanów zostanie udostępniony do wędkowania od roku 2018, bo Kocinkę pod swoją opieką już rozdeptali do dna. Kocinka już od jakiegoś czasu wyglądała, jak chwilowa przechowalnia wpuszczonych pstrągów ( jak zbiorniki na karpie :) ), także czas wyczyścić Sękawicę. Pogratulować.

#20 tomaszpachalski

tomaszpachalski

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 814 postów
  • LokalizacjaStarokrzepice

Napisano 06 grudzień 2017 - 22:30

Mam jednak problem z własną osobą: wypuszczam drapieżniki które łowię na żywca, ale uśmiercam żywce. Jestem " no kill" czy nie, bo już sam nie wiem....   No kill dotyczy wszystkich gatunków czy tylko tych które mają wymiar ochronny.  Jak to jest w innych okręgach?

Sam odpowiedziałeś na Twoje pytanie. No kill to no kill, nie ważne czy drapieżnik i czy dany gatunek obejmuje wymiar ochronny.

Na łowiskach C&R w związku z tym obowiązuje zakaż połowu na żywą rybkę, martwą, oraz ich części.

Dołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych