Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sum na spławik podwodny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2621 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 26 wrzesień 2017 - 22:13

Kupiłem dziś zestaw na porajskiego suma. Gotowiec ze spławikiem podwodnym, 

Czy łowił ktoś tak na naszym eldorado ?

Swoją drogą bardzo potaniały akcesoria do tego typu wędkarstwa. 

Jak wspomniał sprzedawca ,.. dziś wędkarstwo sumowe , stało się budżetowym działem . 

Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#2 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4935 postów

Napisano 12 wrzesień 2018 - 00:45

....bo to tak naprawdę inna bajka, inne wędkarstwo. W wędkarstwie sumowym specjalizuje się gość ze sklepu we Włoszczowej i dał mi trochę, że się tak wyrażę, różnych opowieści, że mnie to trochę zmiichęciło, bo:

- przypon sumowy ,  żeby nie przetarł swoim ściernym papierem.

- później coś w rodzaju bezpiecznika, jak przypon przy normalnym wędkowaniu, czyli kawałek delikaktnieszej linki, niż linka główna,

...i później oczywiście linka główna i chyba ona ma być najbardziej uzbrojona w różnego typu ciężarki i etc.

Co do pływaka, to sumik nie do końca żre z dna, ale żre tam, gdzie jest drobnica i jak mu i się trafi większa ryba w tej okolicy, to pewnie nie zawaha się użyć swojego pyska.

To trzeba Tomek wywieźć na wodę. Inaczej tego nie da się na tym osranym zbiorniku prawdopodobnie ułożyć tak, jakbyś chciał, a nawet, jak ułożysz, będziesz miał wątpiwości, czy wszystko jest w porządku z zestawem.  Musi być napięte,. Nie jestem pewny, czy przy zarzucaniu uda się to ustawić optymalnie.

#3 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1322 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 12 wrzesień 2018 - 07:10

To trzeba wywieźć i dociążyć. Widziałem zestawy na ten spławik, które miały dowiązaną tz. zrywkę do żyłki głównej a po drugiej stronie spory kamień. Przynęta, w tym przypadku kilowy karp, ciągnie do dna a spławik wypiera do góry. Kamień ze zrywką ma utrzymać przynętę w łowisku. W ten sposób całość jest napięta.

#4 bertus

bertus

Expert

• Użytkownik
  • 1516 postów
  • Koło:Kłobuck
    Salmoklub Częstochowa

Napisano 12 wrzesień 2018 - 09:19

Oj Jasiu. Miał być sum na muchę a Ty się redukujesz do spławika :)

Widziałem takie zestawy na Zielonej, bez pływadła ani rusz.

"Wędkarstwo muchowe to najpiękniejsza rzecz na świecie jaką można robić na stojąco"
Piszę poprawnie po polsku

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych