Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy zarząd częstochowskiego PZW

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2549 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 07 maj 2017 - 22:08

Operacja zakończona . 

Z tego co wiem ... mamy dwie pewne - tajnie organizowane - porażki i jednego wygranego.  :D

Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#2 jasiekcom

jasiekcom

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 07 maj 2017 - 22:16

No jedno jest pewne :D Eugeniusz Bugaj nowym Prezesem PZW Częstochowa i trzymam kciuki za Gienka i wierzę, że będzie to naprawdę dobra zmiana. 

#3 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2549 postów
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 08 maj 2017 - 16:35

Zauważyłem na listach podstawowych ,  brak częstochowskich działaczy z ostatnich lat. 

Agresywne przejęcie widać się odbyło. 

Skoro jednak jest to gra dla jednej drużyny - według deklaracji kandydatów - to  zmiana kapitana i podstawowego składu nie powinna źle wpłynąć na ogół.

#4 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4897 postów

Napisano 08 maj 2017 - 18:19

zmiana kapitana i podstawowego składu nie powinna źle wpłynąć na ogół.

Gorzej, niż jest to się już nie da, także o tą hipotezę możesz być spokojny.

...ale o "lepiej" też się nie łudźcie. Tak później będzie mniej rozczarowania, a na pewno będzie.

Ta gra jest w jednej drużynie, ale do bramki naszej.

#5 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1228 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 08 maj 2017 - 21:28

Te porażki to D. Kapinos i G. Śliwiński?

#6 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2549 postów
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 08 maj 2017 - 22:37

Tu masz wyniki

Po przegranej w wyborach , na tę chwilę nie ma śladu po tych kandydatach ...  na żadnej z list.

#7 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4897 postów

Napisano 09 maj 2017 - 01:01

Tu masz wyniki

Po przegranej w wyborach , na tę chwilę nie ma śladu po tych kandydatach ...  na żadnej z list.

Jak patrzyłem wcześniej, nie było info. A co do pytania Mańka akurat, że Śliwińskiego nie ma, to z mety do dupy, bo można mówić różne rzeczy o jego osobie z perspektywy nas TU wędkarzy ( bo różnych pseudomądrości się też nasłuchał i tak pewnie walił nieraz bzdury, żeby młot nie walił mocno, a żeby kowadło było miękkie - widzę po moim bliskim koledze - złota z wieńcami - jak nieraz mu się włączy zwarcie i choć już dawno nie jest "działaczem", stara mi się wytłumaczyć, że jednak czarne nie jest takie czarne, ale po chwili opisuje, jak to jest, że jednak dobrze nigdy nie było, a za parę dni zapie..la wycinać jakieś krzaki na kambodrzy ), ale jak się jest między młotem a kowadłem, to zawsze - jakby się nie obrócić - z tyłu jest dupa. A co do p.Kapinosa? Nabijał się z tego, że coś robiliśmy, jako nasza zabawa pt. Stowarzyszenie, także niech się buja ( mam więcej fajnych słów w zanadrzu, ale tu chyba nie wypada i to dlatego musiałeś mnie od niego odciągnąć, bo my " nic nie możemy, bo nie mamy kasy" - cwaniak i tyle :) ). 

Apropos dupy:

- Kochanie, może seks?

- Mam okres.

- No to dupa.

P.S. Żeby było fajnie i śmiesznie, pojedźmy na jakiś odcinek Warty i zbierzmy trochę syfu. Zrobimy jakieś ognisko, okopiemy kiełbachę z musztardą. Rekreacyjnie i Ty Jasiur masz być, bo w ryja:D. Mogą być Ważne Młyny? 

#8 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1228 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 09 maj 2017 - 08:42

Wolałbym na ryby jakieś i ewentualnie posprzątać po wędkowaniu. Mogą być Ważne lub starorzecza w górę od Zakrzówka. Tylko, że Janek zapomniał jak się łowi na spławik i może być ciężko go wyciągnąć.

#9 jasiekcom

jasiekcom

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 09 maj 2017 - 19:20

Mnie w tym wszystkim najbardziej szkoda Maćka Brudzińskiego, do którego zawsze i wszędzie będę miał szacunek. Niestety pewnych spraw w pojedynkę nie da się przeprowadzić.

Odnosząc się do wcześniejszych słów o dupie ;-)  to wiem, że w niektórych środowiskach dupa boli i to bardzo. Przysłowiowy żal i ból dupy bo zostali wyru... bez mydła  :D :D :D i prowincja przejęła władzę  :D  :D  :D .

Dajmy czas nowemu zarządowi czas pokażę co jest warty ;)

Użytkownik jasiekcom edytował ten post 09 maj 2017 - 19:55

#10 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4897 postów

Napisano 10 maj 2017 - 00:16

No z Maćkiem udało mi się chwilę porozmawiać. Zrobił na mnie dosyć pozytywne wrażenie, a spotkanko było dosyć luźne - zresztą był też Śliwiński. Ponadto taki, jak dla mnie pozytyw - Paweł Wroński. Rozmawiałem z nim też kiedyś chwilkę. 

...ale i tak wątpię, że coś z tego wszystkiego dobrego wyniknie. Nie da się nic zrobić, jak się rządzi w pięćdziesięciu, bo gdzie kucharek sześć, tam cycków dwanaście. 90% chce mieć karpie, bo musi nawalić do zamrażarki. Dbać nie wolno, bo to grozi tym, że zrobi się za dobrze. Ja, jakbym poczuł, że coś dzieje się w dobrym kierunku, sam bym pomógł, ale to co co słyszę, to takie "sranie po krzakach". Dbania nie ma w żadnym wymiarze. Wycinanie krzaków to nie dbanie o rybostan. Pzw w żaden sposób nie dba o rybostan. Wrzucić narybek to chyba każdy umie. To też nie jest dbanie. 

#11 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2549 postów
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 10 maj 2017 - 19:37

Jak patrzę ile etatów jest obstawianych przy ZO , to nie potrafię sobie wytłumaczyć  ...jakim cudem naście lat istnieje prywatnie dzierżawiony 30 km odcinek Wisły.

Tam jest jeden właściciel i dwóch strażników ,  opłacanych też prywatnie.

Roczna licencja skutecznie zwalcza etaty i maruderów. Ci co chcą , łowią na wybranych odcinkach.

Podobnie chyba jest z myślenicką Rabą.

U nas wszyscy mają ten sam cel .  Uzdrowić , polepszyć .

Nowa kadencja ,  prawie   40 nazwisk w zarządach , komisjach i innych dupenszwarcach ;-)

Po jasną cholerę tyle tego .?

Przecież nie ma tak wysokiego wskaźnika śmiertelności wśród ludzi... jak etatów w PZW !

Ci u władzy zarzucają reszcie , że się nie angażują na zebraniach i pracach społecznych.

Drudzy , że nie ma karpia i sandacza.

Od lat w kółko to samo.

Cały zarząd dostaje diety , zwroty ....

Za odbycie "stażu" w ZO po kilku latach ...jeb ...MEDAL , ODZNAKA  i zasłużony upust na opłaty za znaczki.

Następne kilka lat ...  ODPUST ZUPEŁNY .- zwolniony z opłat.

Moim zdaniem brakuje publicznej informacji ... ile na przestrzeni 20 -30 lat zagrabiają takie zarządy i odznaczenia .

Nie wyobrażam sobie , że od lat 12stu robiąc zakupy w osiedlowym sklepie otrzymałbym 100 % rabatu. :gwiazdki:  :gwiazdki:

Ciekawe ilu z kolegów -wędkarzy działaczy- zgodziłoby się na zmniejszenie liczy kandydatów w zarządach czy komisjach. ?

Dla co poniektórych , samo nie figurowanie na liście to klęska .

#12 bertus

bertus

Expert

• Użytkownik
  • 1481 postów
  • Koło:Kłobuck
    Salmoklub Częstochowa

Napisano 11 maj 2017 - 23:15

Bo to jest qrwa mafia. Mam nadzieje ze doczekam aż cały ten zalatujący poprzednim ustrojem kołchoz pójdzie wpizdu.
"Wędkarstwo muchowe to najpiękniejsza rzecz na świecie jaką można robić na stojąco"
Piszę poprawnie po polsku

#13 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4897 postów

Napisano 12 maj 2017 - 01:10

Jest takie jezioro ( tak trochę abstrachując, choć niewiele ), nad którym nikt nie "gospodarzy" tj. nikt nie prowadzi racjonalnej gospodarki pseudorybackiej. Żaden pzw, zadem pzu, ani też pzmot, czy nawet cnn i pgnig. Dziwnym trafem są w nim ryby. Są i to przeróżnej maści. Skąd?? Skąd tam są ryby? Nikt nie zarybia w ch.j lat i nikt siatami nie mąci. Wędkarze łowią, a i owszem. Są leszcze, liny, okonie, pokaźne szczupaki i wiele innych gatunków z krąpiami i wzdręgami na czele.
Ja Wam powiem, skąd one są. Stąd są, że nikt tam się nie wpier..la z łapskami.
Pomijając powyższe i zarazem nawiązują do sklepu, z którego Jaś chciał po ch.ju fest rabat, łowienie w tym dosyć dużym jeziorze nie jest w żaden sposób płatne. Taki k.rwa paradoks. A meritum? Na ch.j komu to zaj...ne pzw, bo nie rozumiem??

#14 Harry

Harry

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 105 postów

Napisano 12 maj 2017 - 11:39

Zmiany przyszły niesamowite. Na liście członków zarządu nie widnieje nazwisko byłego dyrektora biura zarządu. Ciekawe czy faktycznie zniknie z naszego PZW i zakończy się pewna epoka czy przypadkiem nie okaże się że będzie ciągnął zą wszystkie sznurki z tylnego siedzenia dostając stołek w którejś z komisji. Oby to były prawdziwe zmiany a nie tylko zmiany na papierze żeby uciszyć niezadowolonych.

#15 Mepsik

Mepsik

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 12 maj 2017 - 15:02

To jezioro o którym pisze Edvis, to tylko przykład na to jak szkodliwe jest PZW.

PZW działa na szkodę środowiska naturalnego, bo swoją "racjonalną" (tylko wedle swoistej socjalistycznej logiki) gospodarką rybacką, przyczynia się do dziesiątkowania pożądanych gatunków, zastępując je karpiami, amurami i japońcami. Także zarybienia gatunkami właściwymi dla polskiej ichtiofauny, sprowadzają się do ryb bezwartościowych ekosystemowo, bo osłabionymi sztuczną hodowlą.

Tym samym PZW działa na szkodę Skarbu Państwa bo przyczynia się do bezpowrotnej degradacji wód państwowych, które dzierżawi.

O tym, że działa na szkodę swoich członków, łamiąc podstawowe zadania statutowe nawet nie będę pisał, bo to truizm...

#16 Porębiusz

Porębiusz

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 140 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 12 maj 2017 - 22:41

Kurna czytam i się śmieję,do łez,z naiwności i wiary w cuda co niektórych.

Jakie zmiany?,nazwisk tak i na tym koniec.Taki Z.O to tylko gałąź warszawskiego Z.G i tyle.Tam ważna jest ilość nad jakością,ilość która pozwala trwać,nie rozwinę dlaczego,bo każdy myślący rozumie o co chodzi i mogłby  obrazić nie jednego łopatologiczny wykład.

Jasiurski słusznie pisze,płacę wymagam,i zarzuty że się nie udzielam i takie tam są dowodem gdzie tkwią korzenie tego tworu.Zabierzcie sztandar i opuście sale na następnym zjeździe jak zrobili to wasi idole dwadzieścia siedem lat temu okazując tym samym szacunek środowisku naturalnemu i wędkarskiemu.

Inaczej nic się nie zmieni...

Ryby nie grzyby,po deszczu nie rosną...

#17 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1228 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 13 maj 2017 - 11:51

Ja tam wierzę w ludzi, może zbyt naiwnie, ale wierzę. Skoro wrzucamy wszystkich do jednego wora mówiąc, że Związek jest zepsuty może warto zacząć mówić, że jest szansa na lepsze? Czas pokaże. Wszyscy moi znajomi obcokrajowcy mówią o Polakach, że to urodzeni pesymisci. Zawsze opowiadamy najgorsze czasy w naszej historii. Z tym PZW jest dokładnie tak samo.

#18 bertus

bertus

Expert

• Użytkownik
  • 1481 postów
  • Koło:Kłobuck
    Salmoklub Częstochowa

Napisano 13 maj 2017 - 12:42

Maniek, ludzie może i są dobrzy, ale system powoduje że wyłażą z nich najgorsze cechy. Przecież cała struktura PZW jest rodem z komuny. Nie wychylaj się za bardzo bo cię skrócą, wpuścić karpia na wigilię wyborcom to zagłosują. Wszelkie inicjatywy mające za cel poprawienie stanu pogłowia ryb (vide spotkanie dotyczące Poraja) ujebać w zarodku.

Tak mnie to już wqrwia że chyba się na znaczki przerzucę

edit: PZF chyba też skostniały :(

"Wędkarstwo muchowe to najpiękniejsza rzecz na świecie jaką można robić na stojąco"
Piszę poprawnie po polsku

#19 michalwestham19

michalwestham19

Pretendent

• Użytkownik
  • 1272 postów

Napisano 13 maj 2017 - 14:05

System ten sam tylko twarze inne.Zupełnie jak na scenie politycznej.Pewnie kosmetyczne zmiany w regulaminie pod publiczkę będą dla największych środowisk wędkarskich.Mam tu na myśli pstrągarzy czy karpiarzy. Usta się tym środowiska zamknie oraz będzie pretekst ,że okręg działa i przechodzi restrukturyzacje zgodnie z duchem czasu.

A najważniejsza myśl jaka im przyświeca cel to składki. A składki to pieniądze,które będzie sobie jak co roku można marnotrawić ,bo przecież przyjdzie nowy rok kalendarzowy i biznes się kręci od nowa tyle,ze karta będzie o złotówkę ,dwa droższa i jedno porozumienie ubędzie i tak dalej i tak dalej...

Ja już dawno przestałem się łudzić,że będzie lepiej.

Jedynym wyjściem jest powołanie towarzystw wędkarskich ,które będą dzierżawić tylko swoją jedną wodę.

Posłużę się przykładem Towarzystwa Wędkarskiego Olszynka k.Herb.Chłopaki mają swoją wodę o którą dbają składki mają w rozsądnej cenie.Są pieniądze na różnego typu remonty na zbiorniku o rybostanie nie wspominam ,bo to chyba oczywiste.Tylko,że u nich nic nie pobiera pieniędzy dlatego mimo,że jest ich kilkadziesiąt jakoś dziwnym trafem na wszystko jako  tako starcza.

Przykłady mógł bym rzucać z całej Polski ,ale przykład z podwórka obok jest do sprawdzenia jak ktoś by nie wierzył :)

A ,więc zakładajcie towarzystwa i miejcie sprawy w swoich rękach.A PZW mówimy stanowczo NIE !

Wędkarstwo nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem;)

#20 andrzejwedkarz

andrzejwedkarz

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 13 maj 2017 - 19:33

Z tego co słyszałem nowy prezes nie zapomniał o Barucie  ,jest ujęty w trzech komisjach -czyli po staremu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych