Skocz do zawartości

Zdjęcie

PZW- relikt minionej epoki

na postawie własnych odczuć

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#41 Mariusz F

Mariusz F

Mistrz WCP Spławik

• Użytkownik
  • 261 postów
  • Koło:Śródmiejska

Napisano 30 grudzień 2016 - 11:30

Uderz w stół, a nożyce się odezwą. :)

Kolega Gregor w ma serdecznie w zadku cały ten kwalifikowany wędkarski sport żerujący na PZW. Dzięki ,,dobrej zmianie" sport kwalifikowany zostanie wy..roly z PZW i będziecie się musieli bawić za własne pieniądze, a kasa ze składek wędkarzy pójdzie na zarybienia i ochronę wód. 

O tym wiadomo już nie od dziś. Tylko ciekawe co się stanie z PZW jak wszyscy z bawiących się w sport i żerujących na PZW pójdą sobie w swoja stronę.

A może jednak nie będzie tak strasznie i nie będzie wy.....lony jak piszesz.

ZASADY
 ORGANIZACJI
WĘDKARSKIEGO
SPORTU
KWALIFIKOWANEGO
Wycinek  z strony PZW

3. Z Funduszu Sportu Wędkarskiego finansowane są :
- udział reprezentacji narodowej w zawodach międzynarodowych,
- wyposażenie kadry narodowej ( dresy, sprzęt ),
- zgrupowania kadry narodowej,
- mistrzostwa Polski w zakresie określonym w Zasadach Organizacji Sportu
Wędkarskiego*,
- udział trenerów kadry narodowej w imprezach z cyklu Grand Prix Polski,
( wg. ustaleń GKS )
- obsługa komisji ( GKS, Morska, Kolegium Sędziowskie),
- składki z tytułu przynależności do międzynarodowych organizacji sportowych.
4. Środki niewykorzystane w danym roku stanowią zasilenie źródeł finansowania sportu
w latach następnych.
§ 8
1. Źródłem finansowania sportu wyczynowego* na poziomie okręgu są wpływy z :
- dotacji zarządu okręgu i zarządów kół,
- subwencji ze strony władz powiatu lub województwa na realizację zadań
w zakresie sportu wyczynowego*,
- darowizn od sponsorów sportu ,
- opłat za udostępnienie innym podmiotom wód na organizowanie zawodów
wędkarskich.
2. Na poziomie okręgów finansowane są:
- udział reprezentantów okręgu w mistrzostwach Polski i zawodach z cyklu Grand Prix
Puchar Polski,
- mistrzostwa okręgu w zakresie określonym w Zasadach Organizacji Sportu
Wędkarskiego*,
- obsługa komisji (OKS, Rada ds. Młodzieży).

Użytkownik Mariusz F edytował ten post 30 grudzień 2016 - 13:12

Jak mnie nie ma w serwisie - To jestem na rybach !!

SINAD S.C. Częstochowa - CB RADIO , ANTENY, NAPRAWA i MONTAŻ.
WCP rabaty !!! tel. 501 634 634

#42 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1637 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 30 grudzień 2016 - 13:30

zostaną przejęte przez kluby wędkarskie, stowarzyszenia, gminy, podmioty gospodarcze

.....To nie ty ustalasz zasady w moim okręgu....

Jasiek krakał, krakał i wykrakał 

Gregor - gratuluje ;)

Nie piszę poprawnie po polsku.
Piłeś-nie pisz.

#43 tomaszpachalski

tomaszpachalski

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 805 postów
  • LokalizacjaStarokrzepice

Napisano 30 grudzień 2016 - 15:05

Nie wierzę w to co widzę...
Jeśli @gregor przedstawia stanowisko okręgu Częstochowa, to chyba cały zarząd powinien już dziś szukać nowej fuchy...
Dołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#44 Kriss M

Kriss M

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 01 styczeń 2017 - 19:56

@jasiurski w pierwszym swoim poście porównałeś PZW do do firmy usługowej.

Lecząc się z choroby dnia wczorajszego jedna myśl nieustannie wracała mi do bolącego łba ,porównać PZW do struktur Państwowych.

PZW to państwo rządzi KC ,posiada ZO ,który decyduje w sprawach lokalnych .

Jako partia która jest u władzy ZO boi się tylko jednego że powstanie druga partia Dobrych zmian w wędkarstwie , która będzie chciała zmian .

Mamy w tym roku wybory .

I to jet genialne co robi  Partia ZO ,podpuszcza wędkarzy aby pisali żale i marzenia . Wędkarze piszą i czytając wasze posty delegaci w naszych kołach to bohaterowie , bo ja bym odpuścił.

Partia ZO w glorii i chwały wygrywa następne 4 lata ( Jednostki które chcą zmian szybko postawi do piony )

Teraz demokracja, powstaje partia Dobrych zmian w wędkarstwie:

Autorytety z różnych dziedzin tworzą program aby polepszyć wędkowanie w naszym okręgu , udostępniają go na różnych forach  wraz z listą kandydatów .

Szary wędkarz ma wybór na kogo głosować .

I w tym momencie przestaje istnieć partia ZO.

ZO zdobędzie ta partia która ma większość delegatów.

Użytkownik Kriss M edytował ten post 01 styczeń 2017 - 19:57

#45 Wartoholik

Wartoholik

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 23:40

To nie ty ustalasz zasady w moim okręgu, a tym bardziej w sytuacji kiedy zarybiamy nasz odcinek Warty za naszą kasę. Twoi koledzy z twojego okręgu wystawili ci odpowiednią opinię. Masz jedyną możliwość uczestniczenia w zarybieniu Warty w moim okręgu - numer telefonu na mój priv plus imię i nazwisko. Nie ma innej  opcji. Póki co nie brakuje mi osób, które jeżdżą z zarybieniem na Warcie. Nie będę ryzykował umawiania się na zarybienie z jakimś paparuchem-anonimem z byle forum w internecie. 

Gregor płytki człowieczku. Te 3 słowa to i tak zbyt dużo na ciebie. To nie "mój okręg" wystawiał mi jakieś opinie, tylko to ja jemu wystawiłem opinię. Tak dla jasności. Myślę, że nie masz dobrej marki w swoim okręgu z takim uspsobieniem. Nie jesteś wędkarzem, ani działaczem. Kim jesteś? Wiesz, ale nie chciałbyś tego usyszeć od innych, bo wtedy bardziej boli :) Pokazujesz tu swoje prawdziwe oblicze. Musisz być mało refleksyjny skoro brniesz dalej w swojej betonowej bajce. 

Użytkownik Wartoholik edytował ten post 05 styczeń 2017 - 00:07

#46 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 06 styczeń 2017 - 23:51

Ja papierów nie opłacam. Nie będę robił z siebie błazna.

#47 tomaszpachalski

tomaszpachalski

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 805 postów

Napisano 09 styczeń 2017 - 11:45

Wczoraj na zebraniu sprawozdawczo wyborczym mojego koła, z ust przedstawiciela ZO uslyszalem kilka ciekawych rzeczy, oto kilka z nich:
- sandacz na Poraju występuje tylko i wyłącznie dzięki zarybieniom ze strony PZW
- zbiornik Poraj ma już chyba o polowe mniejsze lustro wody niż kilka lat wstecz
- na ww zbiorniku sandacz w ogóle nie odbywa tarła
- Poraj to boleniowe "el dorado" w związku z czym zwiększono limit połowu boleni
I teraz kurwa PERŁKA:
- zasadę "No kill" można sobie właściwie o kant chuja rozbić ponieważ umieralność sandaczy po wypuszczeniu wynosi 25% a każdy ZED będzie za swojego życia złowiony kilka razy.
Tak czy inaczej kiedys załapie się do tych 25% w związku z tym lepiej od razu każdego złowionego beretowac i nie dawać mu szansy bycia w "75%"
A dane którymi posługiwał się "Pan" przedstawiały chyba połów ryb widłami albo kuszą bo sandacze które ja łowie wędką, wracają do wody w dobrej kondycji.
I jak tu k...wa później nie pic?

Dołączona grafika

#48 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1637 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 09 styczeń 2017 - 17:51

Cięgle powtarzane jest w kółko to samo.

Wydaje mi się że z Zarządu Głównego przyszła " Instrukcja postępowania w przypadkach chęci poprawy rybostanu w polskich wodach " i w Okręgach obowiązkiem było nauczenie się jej na pamięć .

Słyszałem już nawet kawał na ten temat 

Na spotkaniu komisji zagospodarowania wód po niewygodnym pytaniu z sali jeden z członków komisji wychodzi na zaplecze i z zza drzwi słychać rozmowę przez telefon : Powtarzam : powiedział że matka siedzi z tyłu , matka siedzi z tyłu tak powiedział !!!!!! :) 

Nie piszę poprawnie po polsku.
Piłeś-nie pisz.

#49 jasiekcom

jasiekcom

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 162 postów

Napisano 09 styczeń 2017 - 19:13

Ręce i cycki ;) opadają.

To ja się spytam po co w takim razie zarybiać rybami niewymiarowymi np 1+ lub trochę większymi ale ciągle niewymiarowymi. Przecież to nie gospodarność za którą powiedzmy, komisja ochrony i zagospodarowania wód powinna odpowiedzieć (bo pieniądze na zarybiania wypi... w błoto a właściwie w biomasę). W myśl teorii forsowanej przez Zarząd Okręg i pracowników biura okręgu to przecież te niewymiarowe ryby zanim powiedzmy osiągną wymiar pewno będą przynajmniej raz na haku. To w takim razie przy takiej nie-przeżywalności to całe zarybianie zginie przez uwalnianie z haka zanim osiągnie wymiar. No to po co zarybiać rybami niewymiarowymi, albo idźmy dalej po co wymiary ochronne, skoro ryby niewymiarowe uwolnione zgodnie z przepisami w tak dużej mierze zdechną.

Znam łowiska typu "no kill" na których ryby są często łowione i mają nawet nadawane imion, "czerwony październik" z BP został złowiony w ciągu sezonu 5 razy to są przypadki potwierdzone a może jeszcze kilka razy został złowiony,o których niestety nie wiemy.  I co żyje. ale może one nie czyta przedstawionych badań i nie słucha naszych władz  :D.

Nie rozumiem tego toku myślenia, mam wrażenie, że ktoś wszedł w bagno i brnie dalej ale od dawna wiadomo, że brnięcie w bagno nie popłaca bo kończy się "killem" niestety z ale tu nie-przyżywalnością będzie na poziomie 100 %.

#50 andrzejwedkarz

andrzejwedkarz

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 09 styczeń 2017 - 21:43

Ciekawe co z jesiotrami w rzekach Kanady -tam od dawna jest zasada złap i wypuść . Jeżeli to powodowało by śnięcie ryb dawno zakazali połowu jesiotra.

#51 tomaszpachalski

tomaszpachalski

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 805 postów

Napisano 09 styczeń 2017 - 22:27

Cały cywilizowany świat stara się wypuszczać ryby, tylko pzw stawia przed ilość ryb w wodach, ilość wędkarzy w związku...
Dołączona grafika

#52 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 00:59

Ręce i cycki ;) opadają.Nie rozumiem tego toku myślenia, mam wrażenie, że ktoś wszedł w bagno i brnie dalej ale od dawna wiadomo, że brnięcie w bagno nie popłaca bo kończy się "killem" niestety z ale tu nie-przyżywalnością będzie na poziomie 100 %.[/quote]

"Taka sytuacja" - chodzenie po bagnach wciąga.
Mam wrażenie, że lepiej byłoby, jakby nie było żadnego pzw, bo tego, co było nie miałby kto spie..lić.
Idąc tokiem myślenia pzw to może Ci, co wypuszczają ryby wszystko zje..li? Ku.wa, coraz lepiej. Parafrazując::

https://www.youtube....h?v=hzTcGsSkkeI

#53 Mariusz F

Mariusz F

Mistrz WCP Spławik

• Użytkownik
  • 261 postów
  • Koło:Śródmiejska

Napisano 10 styczeń 2017 - 12:10

Jak wygląda sprawa z wyborami do Z.O ? Moje koło jest dość małe ale część chłopaków z forum należy do dużych kół. Zebrać się do kupy wybrać jak najwięcej delegatów wiedzących o co chodzi i zacząć powoli ale sukcesywnie wymieniać ten cały zarząd. 

Jak mnie nie ma w serwisie - To jestem na rybach !!

SINAD S.C. Częstochowa - CB RADIO , ANTENY, NAPRAWA i MONTAŻ.
WCP rabaty !!! tel. 501 634 634

#54 Kropa

Kropa

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 18:57

Cięgle powtarzane jest w kółko to samo.

Wydaje mi się że z Zarządu Głównego przyszła " Instrukcja postępowania w przypadkach chęci poprawy rybostanu w polskich wodach " i w Okręgach obowiązkiem było nauczenie się jej na pamięć .

Słyszałem już nawet kawał na ten temat 

Na spotkaniu komisji zagospodarowania wód po niewygodnym pytaniu z sali jeden z członków komisji wychodzi na zaplecze i z zza drzwi słychać rozmowę przez telefon : Powtarzam : powiedział że matka siedzi z tyłu , matka siedzi z tyłu tak powiedział !!!!!! :)

https://www.youtube....h?v=WYb86qF0pUo

#55 Wartoholik

Wartoholik

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 13 styczeń 2017 - 19:19

Wczoraj na zebraniu sprawozdawczo wyborczym mojego koła, z ust przedstawiciela ZO uslyszalem kilka ciekawych rzeczy, oto kilka z nich:
- sandacz na Poraju występuje tylko i wyłącznie dzięki zarybieniom ze strony PZW
- zbiornik Poraj ma już chyba o polowe mniejsze lustro wody niż kilka lat wstecz
- na ww zbiorniku sandacz w ogóle nie odbywa tarła
- Poraj to boleniowe "el dorado" w związku z czym zwiększono limit połowu boleni
I teraz kurwa PERŁKA:
- zasadę "No kill" można sobie właściwie o kant chuja rozbić ponieważ umieralność sandaczy po wypuszczeniu wynosi 25% a każdy ZED będzie za swojego życia złowiony kilka razy.
Tak czy inaczej kiedys załapie się do tych 25% w związku z tym lepiej od razu każdego złowionego beretowac i nie dawać mu szansy bycia w "75%"
A dane którymi posługiwał się "Pan" przedstawiały chyba połów ryb widłami albo kuszą bo sandacze które ja łowie wędką, wracają do wody w dobrej kondycji.
I jak tu k...wa później nie pic?

No cóż Tomaszu wszystko co trzeba o PZW już tu powiedzieliśmy i właściwie nic więcej o tym organizacyjnym chłamie dodawać nie trzeba. To nie nasza wina, że żyjemy w takim kraju. 

#56 Kriss M

Kriss M

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 13 styczeń 2017 - 21:01

No cóż Tomaszu wszystko co trzeba o PZW już tu powiedzieliśmy i właściwie nic więcej o tym organizacyjnym chłamie dodawać nie trzeba. To nie nasza wina, że żyjemy w takim kraju. 

Obawiam się że to nasza wina .Popraw mnie jeśli się mylę ,ale Z.O jest wybierany przez delegatów kół .Jeśli my w kole wybierzemy ch....ch delegatów ,to oni wybiorą ch...wy zarząd Z.O .

Proszę o nie używanie wulgaryzmów.

#57 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 14 styczeń 2017 - 01:43

Mylisz się. Na szybko - to nie wędkarze są winni. Winny jest pinionc. Ponionc robi różnicę. Nawet nie chodzi o "dziś", ale o 30 lat, bo z roku na rok jest tylko gorzej. Inny, starszy wędkarz powie, że to więcej lat, ale...
...ja najlepsze lata miałem 25 do 30 lat temu. Potem było tylko coraz gorzej, aż do zwłok, którym chyba nie da się już zrobić "usta - usta". To agonia. Wody położyła niekompetencja i defraudacja.

#58 Wartoholik

Wartoholik

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 14 styczeń 2017 - 17:51

Obawiam się że to nasza wina .Popraw mnie jeśli się mylę ,ale Z.O jest wybierany przez delegatów kół .Jeśli my w kole wybierzemy ch....ch delegatów ,to oni wybiorą ch...wy zarząd Z.O .

Proszę o nie używanie wulgaryzmów.

Rozumiem twój punkt widzenia, wychodzisz z założenia, żeby nie szukać winy za spustoszoną Wartę na zewnątrz tylko w sobie. To prawda łatwo jest zganiać na innych, jednak osobiście mam twarde poczucie wewnętrznej kontroli i nie zgodziłbym się z tym, że to m.in. ja odpowiadam za brak ryb w Warcie, dlatego, że nie wybierałem delegatów.  Jako 18 latek dośc dobrze sie zapowiadałem miałem być Instruktorem szkolącym inną młodzież w Sieradzu, zostałem upoważniony przez ZG za juz wtedy posiadana wiedzę i mentalnośc. Odsunięto mnie bez żadnego powodu, nie dając szansy nawet wystartować, a moją funkcję "dostal" ich kolega stary wyrachowany gliniarz. Jak to się nazywa? Nie wpuszczamy nowych bierzemy swoich. Potem były telefony do Okręgu, maile, wizyty w kole,wyrażana  chęć działania, pmocy. Kolejne olanie. Wiem dlaczego. Tacy jak ja są zagrożeniem dla nich. Szokująca niekompetencja i brak wiedzy u tych ludzi.  A do tego tchórze. Mówię zakażcie łowienia pod zaporą, tam jest rzeź, musi być caoroczny zakaz, trzeba ratować ryby. W odpowiedzi, słyszę, że nie mozna, bo się wędkarze obrażą i odejdą z okręgu (czytaj nie będzie kasiory). I jak z nimi wygrać? Tylko wkraczając wielką liczebną siłą, wywalic na bruk, zastąpic ich funkcje co do jednego. 

Użytkownik Wartoholik edytował ten post 15 styczeń 2017 - 10:33

#59 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 15 styczeń 2017 - 01:36

Wszystkie wybory ichniejszych władz to tylko prowizoryczna możliwość zmian. Ty, Dominik, jakbyś dostał etat szkolenia kogokolwiek, spotkałbyś się z murem, jakbyś chciał wprowadzać niepopularną wiedzę:). Twój zapał zdechłby, zanim cokolwiek pożytecznego byś zrobił. Są tam ludzie, których szanuję, ale oni tak naprawdę też napotkali kiedyś opór, który ich chęci zniwelował do minimum, a nawet nie chodzi o to, że do minimum, ale ten mur najzwyczajniej wprowadził takie zasady, że jeden, czy trzech delikwentów nic nie zmieni. Jedyna możliwość to game over dla pzw, jako stowarzyszenia i wywalenie tego stworu z mapy Polski. ....a i to też nie jest personalna do kogokolwiek wiadomość - bynajmniej na dzień dzisiejszy - żeby kogoś indywidualnie urażać ( z premedytacją napisałem "urażać", bo o obrażaniu nie może być mowy, jeżeli ktoś walił nas w pręta na naszą niekorzyść ).

#60 jasiekcom

jasiekcom

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 162 postów

Napisano 15 styczeń 2017 - 08:16

Po części zgodzę się z powyższymi wypowiedziami są w naszym zawiązku osoby kompetentne które szanuję i z którymi merytorycznie można porozmawiać. Wiem jednak, że nie wszystko mogą bo opór pozostałej materii jest przeolbrzymi. Są też ludzie którzy nie mają zielonego pojęcia w temacie jakim się zajmują ba nie znają przepisów obowiązujących nie mówiąc o konstruktywnej dyskusji.  

15 marca 2017 r. Zarząd Główny zwołał zjazd delegatów krajowych celem zmienienia statutu pzw celem przeforsowania nowej ordynacji wyborczej oraz innych zmian. Słyszałem aczkolwiek nie wiem czy to do końca prawda, że będzie próba zapisu aby członkowie zarządu pobierali za pełnione funkcję wynagrodzenie to jest powiedzmy wypłatę. Nie wiem czy ma to dotyczyć tylko zarządu głównego czy też zarządów okręgów. Jeśli to prawda to powiem tak pi...pi...pi...pi...pi............................................

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych