Skocz do zawartości

Zdjęcie

ZO Katowice ( i inni ) - limity roczne i górne wymiary ochronne - na tle rogu obfitości w okręgu częstochowskim

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#41 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 21 grudzień 2016 - 01:37

No to trzeba by Angolom powiedzieć, żeby nie wypuszczali ryb i wtedy będzie ich więcej ( qrwa - perpetum mobile - prawie jak czym więcej wydam pieniędzy, tym więcej będę ich miał - matrix ). ...albo chociaż żeby nie wypuszczali co czwartej, bo i tak nie przeżyją, a nie trzeba będzie do tesco lecieć, żeby coś pierdo...ąć na grilla.

To faktycznie może nie łówmy ryb przez dwa dni, tylko w tym czasie jebi...my prądem albo jakimś dynamitem i jak wszystkie szlag trafi, to będzie ryb w ch.j.

A troszeczkę poważniej, z tymi płoteczkami to ja już nie pamiętam, kiedy mówiłem, że ich po prostu nie ma. Czy do tego trzeba wykresów i studiów? Przecież to z każdego mostu na Warcie było widać i to dwadzieścia lat temu zaczęło znikać. ...albo na WCP trzeba było zajrzeć, a może zajrzeli. Ciężko komentować, bo pewnie to wszystko propaganda i pewnie Warta za szybko płynie, żeby żyły w niej płotki.

...a może za wolno, albo może łosi nie ma w pobliżu. Może qrwa woda powinna płynąć pod prąd.

Wrzucić do wody narybek nie jest wielką sztuką. Większą sztuką jest zrobienie warunków albo chociaż próba ich zrobienia, żeby te ryby dobrze się aklimatyzowały. Tego nie ma, a bynajmniej ja tego nie widzę. Nie widzę przykładowo żadnych udrożniań starorzeczy w rzeką, co wg mnie jest kluczowe.

...i dalej nie jest to atak jakikolwiek na tych, którzy chcą, żeby było lepiej.  

#42 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 21 grudzień 2016 - 14:08

Jeszcze jedno. Może nie zarybiać wcale, skoro przeżywalność wpuszczanego narybku jest na poziomie jednej sztuki na sto w skali czterech sezonów??

#43 Harry

Harry

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 22 grudzień 2016 - 09:52

Ale argument, że C&R w przypadku sandacza nie ma sensu bo 30% wypuszczanych ryb i tak ginie wcale nie jest argumentem przeciwko tej metodzie. Pan ichtiolog stwierdził że skoro i tak 3 na 10 zdycha to lepiej je zabrać niż mają pływać do góry brzuchami.

Przypadek 1:

1 wędkarz wyjmuje 10 sandaczy (czyli nie na Poraju):

- Dla C&R 7 żyje dalej, 3 zdycha mimo wypuszczenia.

- Zgodnie z RAPR 2 zabiera wędkarz dla pozostałych 8 działa zasada 30% czyli następne 2,4 sandacza zdycha czyli przeżywa 5,4 sandacza.

Czyli 1,6 na korzyść C&R dla każdych 10 złowionych sandaczy. Ktoś powie że to niewiele ale w skali sezonu myślę że trochę by się tego uzbierało.

No ale właśnie czy na pewno dla każdych 10 złowionych sandaczy?

Przypadek 2:

10 wędkarzy wyjmuje po 1 sandaczu:

- Dla C&R 7 żyje dalej, 3 zdycha mimo wypuszczenia.

- Zgodnie z RAPR wszystkie zostają zabrane, do wody wraca okrąglutkie 0.

Czyli 7 do 0 na korzyść C&R.

Trochę duża różnica mimo "ogromnej śmiertelności wypuszczanych ryb"

#44 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 22 grudzień 2016 - 12:38

Dołóż do tego, że te wypuszczone odbędą naturalne tarło, które jest dużo bardziej efektywne ( tak myślę, ale głowy nie dam ).

#45 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1637 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 22 grudzień 2016 - 15:26

Dołóż do tego, że te wypuszczone odbędą naturalne tarło, które jest dużo bardziej sukcesywne ( tak myślę, ale głowy nie dam ).

W poniedziałek dowiedzieliśmy się że na Poraju nie ma już miejsc w których sandacz mógłby się wytrzeć .

Nie ma wody, za czysta, dawno mówiłem : spuścić i zaorać 

Nie piszę poprawnie po polsku.
Piłeś-nie pisz.

#46 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 22 grudzień 2016 - 17:30

Chodziło mi generalnie o ogólne stanowisko ZO na temat C&R. Chyba, że to założenie tyczy się tylko Poraja i tylko sandacza.

#47 tomaszpachalski

tomaszpachalski

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 805 postów
  • LokalizacjaStarokrzepice

Napisano 22 grudzień 2016 - 18:59

Okręg Częstochowa to chyba fenomen w skali świata...
Gdzie jest @Gregor? Znów usłyszy kilka ciepłych słów.
Aaaa zapomniałem.... poprawiaja sobie z ziomkami w zo medaliony po ostatnim zebraniu i powtarzają: " ale ich w ch.... zrobiliśmy,hahaha"

Sandacz na Poraj już nie wróci.

Dołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#48 Kropa

Kropa

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 22 grudzień 2016 - 20:03

nie wiem czy się zerzygać , czy spier...alać stąd daleko

#49 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 23 grudzień 2016 - 00:44

Tomek, Grześka bym się nie czepiał. Wierzę, że robi, co może w dobrej wierze, ale pzw to jest ciało przeżarte na wyrost przez lata praktyki i przez to chyba głownie przez zg ( celowo z małej litery ) i podejrzewam, że wpuszczanie narybku gdziekolwiek, jest podyktowane tylko i wyłącznie wypełnianiem operatów i tym, że to tanie, jak barszcz, a że tym procederem zatyka się Nam japy, to tylko wyciąganie od wędkarzy pieniędzy.
A może ktoś pomyśli o wpuszczaniu większych ryb niż takie, które nie dają zjeść się nawzajem lub icj jakieś inne monstrum nie wpie....li. Po to tylko, żeby przeżyło więcej, niż 30% w skali sezonu. ...i po to, że to ma być widoczne w skutkach.
...bo to jest jakaś gra. ...z nami. ...i to pieprzoną propagandą.
Czy jest ktoś zdolny przeliczyć, czy lepiej jest wpuszczać ryby mniejsze, niż większe i czy nie powinno się brać pod uwagę tego, żeby stwarzać rybom większych i lepszych możliwości do naturalnego rozrodu? Wg mnie jesteśmy dymani, a ja bynajmniej nie lubię ( chyba, bo nie próbowałem:) ), jak mnie dymają i do tego, jak jeszcze za to płacę.
...bo czuję się właśnie, jakby mnie ktoś wydymał i nie zapłacił.

#50 tomaszpachalski

tomaszpachalski

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 805 postów
  • LokalizacjaStarokrzepice

Napisano 23 grudzień 2016 - 09:11

Właśnie ze mam pretensje do @Gregora.
Sam proponował żeby napisać pismo itd.
Po czyjej stronie stanął na zebraniu ?
Jesli zdecydowanie po naszej czytaj ochronysandaczy, to "odszczekam" wszystkie moje słowa.
A jeśli ktoś jak @Kropa nie wie czy rzygac czy spierdaac to to polecam to drugie ;)

Użytkownik tomaszpachalski edytował ten post 23 grudzień 2016 - 09:13

Dołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#51 Kropa

Kropa

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 25 grudzień 2016 - 21:24

..sam spier..iłeś do opola i tam jakos bo jakoś sie pocieszasz :) przyjacielu Ty mój

#52 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 26 grudzień 2016 - 23:12

U mnie w szklaku przeżywalność jest zerowa. Ramirezy dwa razy złożyły jajeczka i zaraz po tym je zżarły. Młodziutkie są i nie mają jeszcze instynktu. Fajne i śmieszne jest to, że zachowują się tak, jakby ta ikra cały czas była, bo pilnują ostro swojego kamienia i na zmianę przy nim są.

#53 Porębiusz

Porębiusz

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 143 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 27 grudzień 2016 - 18:45

Grześka bym się nie czepiał. Wierzę, że robi, co może w dobrej wierze

Pewnie można i tak! Pojawił się tu jako gość który wzbudził moją ciekawość i nadzieje które szybko zgasły po kilku jego postach.

Poza przedstawianiu swojego a raczej okręgowego stanowiska na dyskusje był negatywnie nastawiony,ba robił skany nieprzychylnych mu postów i straszył,czyli władza pełną gębą.Odpowiadał gdy mu się chciało,natomiast na drażliwe tematy milczał

Dla mnie to nędzna postać podobnie jak inni dzisaj w zarządzie którzy zanim tam trafili byli całkiem fajnymi ludzmi z którymi nieraz towarzysko lubiałem się spotkać.

Ale niestety władza wypacza!!!

Ryby nie grzyby,po deszczu nie rosną...

#54 Mariusz F

Mariusz F

Mistrz WCP Spławik

• Użytkownik
  • 261 postów
  • Koło:Śródmiejska

Napisano 28 grudzień 2016 - 21:52

Może spróbować wyjaśnić że jak przebijamy kukurydzę hakiem z zadziorem to zadzior uszkadza miąższ kukurydzy. Co powoduje że kukurydza traci swoje wartości odżywcze i może a nawet powoduje u karpia wzdęcia i wzmożoną ilość wydalanego CO 2. Co może mieć negatywny wpływ na globalne ocieplenie. Dobra już nie piję :)

Użytkownik Mariusz F edytował ten post 28 grudzień 2016 - 21:53

Jak mnie nie ma w serwisie - To jestem na rybach !!

SINAD S.C. Częstochowa - CB RADIO , ANTENY, NAPRAWA i MONTAŻ.
WCP rabaty !!! tel. 501 634 634

#55 jasiekcom

jasiekcom

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 162 postów

Napisano 29 grudzień 2016 - 20:33

Dla tych co się chcą dowiedzieć co się działo i co zostało powiedziane na spotkaniu w sprawie Poraja.

http://www.pzw.org.p..._19_12_2016.pdf

i jeszcze coś

http://www.pzw.org.p...tacja_poraj.pdf

"Kol. Tomasz Jasiurski stwierdził, że śmiertelność połowowa ryb będzie niższa przy stosowaniu haków bezzadziorowych. Kol. Dyrektor wykazał na podstawie prezentacji, że stosowanie haków bezzadziorowych nie ma zbyt dużego wpływu na śmiertelność ryb".

Mam olbrzymi szacunek dla Artura ale.... :D :D :D

Użytkownik jasiekcom edytował ten post 29 grudzień 2016 - 20:38

#56 andrzejwedkarz

andrzejwedkarz

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 29 grudzień 2016 - 23:29

Coś mi tu nie gra z tą statystyką odnośnie  padania ryb złapanych a póżniej wypuszczeniem . Dam przykład ze stawu prywatnego w miejscowości Boronów .Odbywają tam się w okresie od wiosny do jesieni  bardzo często zawody po których wszystkie ryby są wypuszczane (jak po każdych zawodach ) .Właściciel tej wody nie za dużej już dawno by nas pogonił jak by po każdych zawodach padało by mu 1/3 ryb .To jak jest z ta przeżywalnością ryb po wypuszczeniu .

#57 bertus

bertus

Expert

• Użytkownik
  • 1493 postów
  • Koło:Kłobuck
    Salmoklub Częstochowa

Napisano 30 grudzień 2016 - 07:42

Moze sie mylę ale gdzies tam wśród tej statystyki dojrzałem datę 1994. Czyżby związek mamił członków danymi z przed ..22 lat?
"Wędkarstwo muchowe to najpiękniejsza rzecz na świecie jaką można robić na stojąco"
Piszę poprawnie po polsku

#58 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2561 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 31 grudzień 2016 - 13:14

Dla tych co się chcą dowiedzieć co się działo i co zostało powiedziane na spotkaniu w sprawie Poraja.

http://www.pzw.org.p..._19_12_2016.pdf

i jeszcze coś

http://www.pzw.org.p...tacja_poraj.pdf

"Kol. Tomasz Jasiurski stwierdził, że śmiertelność połowowa ryb będzie niższa przy stosowaniu haków bezzadziorowych. Kol. Dyrektor wykazał na podstawie prezentacji, że stosowanie haków bezzadziorowych nie ma zbyt dużego wpływu na śmiertelność ryb".

Mam olbrzymi szacunek dla Artura ale.... :D :D :D

Jak to czytam to mam wrażenie .  że ten kto to pisał  ... nie był na tym samym spotkaniu co ja.

W przedstawionym badaniu używano wszystkich rodzajów  haków i kotwic.

Wędkarz stosujący c@r  nie używa innych haków jak bezzadziorowe. 

Więc aby stwierdzić jak znacząco  ich stosowanie wpływa na obniżenie śmiertelności ryb ,  należało by przeprowadzić badanie ponownie jedynie przy ich zastosowaniu oraz  pozostałych. Porównanie wyników da obiektywną ocenę , bo inaczej  hak bezzadziorowy jest jednym z czynników w tym kotle.

Dla mnie zdumiewające jest jednak w jaki sposób poddani zostaliśmy manipulacji .

Badanie dotyczyło 48 gatunków ryb (wśród nich lipienie , których łowienia na zadziorowe haki odszedł cały świat ) z terenu USA .

Skoro jednak spotkanie odbyło się w temacie zbiornik Poraj , przyjrzyjmy się  naszym drapieżnikom :

- stizostedion canadense - sandacz kanadyjski - śmiertelność na poziomie 4 %

- esox lucius - szczupak -  smiertelność na poziomie 8-9 % 

- perca fluviatilis - okoń - śmiertelność na poziomie 8-9 %

Niech zastosowanie haków bezzadziorowych ,  zmniejszy  śmiertelność jedynie o 30 %   ... uzyskamy liczby o których my wiemy

Szkoda słów. 

To tak jakby mówić :

-Na słońcu nie da się wylądować

... a w odpowiedzi słyszymy :

-Polecimy nocą i wylądujemy 

Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#59 Mariusz F

Mariusz F

Mistrz WCP Spławik

• Użytkownik
  • 261 postów
  • Koło:Śródmiejska

Napisano 31 grudzień 2016 - 20:53

Oni mają takie pojęcie o c&r jaki zamrażalniki w lodówkach. Im większy zamrażalnik tym mniejsze pojęcie. Ryba wg. Tych Panów to mięcho a mięcha wypuszczać nie wolno. Przecie głód w kraju nad Wisłą. Za parę latek będziecie pokazywać ryby na zdjęciach z opisem "takie to kiedyś łowiłem ale brakło miejsca w zamrażarce i nie mogę Ci dziecko pokazać jak wygląda"
Jak mnie nie ma w serwisie - To jestem na rybach !!

SINAD S.C. Częstochowa - CB RADIO , ANTENY, NAPRAWA i MONTAŻ.
WCP rabaty !!! tel. 501 634 634

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych