Skocz do zawartości

Zdjęcie

zb. JULIANKA zmiana przepisów i zasad wędkowania

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Daniel Kasprzak

Daniel Kasprzak

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 191 postów

Napisano 10 listopad 2016 - 11:00

zb. JULIANKA  zmiana przepisów i zasad wędkowania !!!!!!!!!!!

Uchwała nr 34 Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego z dnia 03.10.2016 w sprawie: zasad wędkowania na zbiorniku Julianka. Na podstawie § 46 pkt. 15 Statutu PZW uchwala się, co następuje:
Zarząd Okręgu PZW w Częstochowie podjął uchwałę na wniosek Salmoklubu Częstochowa i Koła PZW Starówka o wprowadzeniu zasad wędkowania na zbiorniku Julianka:

- dozwolone metody wędkowania: sztuczna mucha + spinning,
- dozwolone wędkowanie od świtu do zmierzchu.

Uchwała obowiązuję od 01.01.2017r. Zatwierdzono na posiedzeniu w dniu 03.10.2016r

Jednym słowem od 2017 roku na zbiorniku Julianka, jedynymi dopuszczonymi metodami połowu będzie sztuczna much i spining oraz całkowity zakaz łowienia w nocy.

Wielkie dzięki za poparcie inicjatywy i wniosku dla Komisji d.s Ochrony i Zagospodarowania Wód i Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Częstochowie.

#2 Gregor

Gregor

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów
  • Koło:Lakord-Sazan
    ZO PZW Częstochowa

Napisano 10 listopad 2016 - 20:29

Czyli da się dogadać z Okręgiem? Dobrze uzasadniony wniosek i chęć porozmawiania na temat zmiany zasad wędkowania na poszczególnych łowiskach przynosi takie efekty. 

Osobiście jestem bardzo ciekawy czy nowe zasady wędkowania na Juliance okażą się dobrym rozwiązaniem. Mam nadzieję, że tak będzie. 

#3 Mepsik

Mepsik

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 303 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 19:23

Dopuszczony spinning i sztuczna mucha, zakaz wędkowania w nocy, zbiornik nie jest zaliczony do wód górskich... Czyli na zbiorniku wolno wędkować spod lodu na blaszkę. Czy dobrze rozumiem?

#4 Porębiusz

Porębiusz

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 160 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 27 grudzień 2018 - 20:42

Dopuszczony spinning i sztuczna mucha, zakaz wędkowania w nocy, zbiornik nie jest zaliczony do wód górskich... Czyli na zbiorniku wolno wędkować spod lodu na blaszkę. Czy dobrze rozumiem?

WŁAŚNIE,czemu nie można kupić skrawka papieru uprawniającego do połowu gdzie jasno jest napisane co mogę i ile czasu wędkować,Gdzie w dwóch trzech zdaniach jest jasno napisane co mogę i co mi grozi jeśli tych zasad nie będę przestrzegał,i kupię taką licencję nad wodą w sklepie sporzywczym nad wodą czy barze.Ale PZW i społecznicy wiedzą lepiej,może zanim pojedziesz na ryby ktoś Ci odpowie.

Ryby nie grzyby,po deszczu nie rosną...

#5 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1333 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 27 grudzień 2018 - 21:35

To forum ciągle służy do wymiany informacji więc nie rozumiem skąd ten wywód. Mimo, że z lodu nie łowię sam jestem ciekaw.

#6 Mepsik

Mepsik

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 303 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 22:41

W sumie, pytanie pozoztaje czysto retoryczne, bo póki okręg nie wyda uchwały zakazującej wędkowania pod lodem na tym zbiorniku, dopuszczalna jest także mormyszka z mystikiem. I oby nie znalazł się jakiś nadgorliwy demagog, próbujący przekonywać, że jest inaczej.

#7 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2641 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 27 grudzień 2018 - 22:57

Faktycznie nie*możesz łowić metodą podlodową.
Zgłaszając ten pomysł, nie pomyśleliśmy że komuś przyjdzie do głowy wędkować spod lodu na tym zbiorniku.
Naszym zamiarem, było zwiększenie populacji pstrąga potokowego na górnym odcinku Wiercicy jak i na samym zbiorniku. Poprzez obniżenie presji wędkarskiej, możliwe że się to uda.
Ponadto na 2019 rok zakupiliśmy kosę spalinową, by oczyścić i udostępnić dla wędkarzy prawy brzeg na znacznej jego długości lecz zwiększamy kontrolę.

@Mepsik, ten zbiornik jest bardzo niebezpieczny zimą i wchodzenie na lód uważam za szczyt odwagi.
Niemniej jednak brak zapisu o zakazie wędkowania spod lodu, dowodzi jedynie że wraz z wiekiem stajemy się coraz to mniej kreatywni. Badania NASA wykazują że kreatywność zatracamy gdy idziemy do szkoły. Dziecko w wieku 3 do 5 lat zadałoby szereg pytań... wśród nich na pewno byłoby :
Czy mogę wejść na lód i połowić bądź porzucać kamieniami? ;-)

* wymień metody polowu ryb.
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#8 Mepsik

Mepsik

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 303 postów

Napisano 28 grudzień 2018 - 01:10

Tomek, ta piła spalinowa mnie przekonuje ;-)

Użytkownik Mepsik edytował ten post 28 grudzień 2018 - 01:18

#9 Mepsik

Mepsik

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 303 postów

Napisano 28 grudzień 2018 - 01:34

* spławikowo-gruntowa, spinningowa, trolingowa, muchowa, podlodowa...

#10 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2641 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 28 grudzień 2018 - 02:08

Tomek, ta piła spalinowa mnie przekonuje ;-)

Od pół roku się szykuję :-)
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#11 Daniel Kasprzak

Daniel Kasprzak

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 191 postów

Napisano 28 grudzień 2018 - 11:34

@Mepsik to może ja będę  tym "nadgorliwy demagog, próbujący przekonywać, że jest inaczej"   :D  :D  :D 

Wyraźnie jest napisane - dozwolone metody wędkowania: sztuczna mucha + spinning.

Metoda podlodowa to nie to samo co metoda spinningowa zresztą wykaz i opis dozwolonych metody wędkarskich zawarte są w RAPR.

Więc dla mnie oczywistym jest, że na Juliance wolno wędkować tylko na spinning i na muchę  ;) 

Druga sprawa która poruszył Tomek, to fakt Julinka prawie wcale nie zamarza, może się to zdarzyć przy kilkunastodniowych mrozach bliskich około -15 - 20 stopni.

A przy charakterystyce tego łowisk ( źródliska, oparzeliska, koryto rzeki ) i  tak bym się nie odważył wejść na ten lód.

Jeśli mimo sprzyjającym warunków "lodotwórczych"  i wbrew przepisom spróbowałbyś tam łowić metodą podlodową to mam prośbę o wysokie ubezpieczenie się "na życie" z cesją, że w razie najgorszego wypłata ubezpieczenia biedzi przeznaczona na zarybianie zbiornika Julianka  :D  :D  :D 

Użytkownik Daniel Kasprzak edytował ten post 28 grudzień 2018 - 11:34

#12 Mepsik

Mepsik

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 303 postów

Napisano 28 grudzień 2018 - 12:30

Daniel, doceniam szczerość Twoich chęci, ale gdybyś przeczytał moje posty uważniej oszczędziłbyś sobie niepotrzebnych emocji, troski o moje bezpieczeństwo i czasu na prawną wykładnię metod wędkarskich;-)
Wierz mi - żadne argumenty o oparzeliskach, podwodnych nurtach, ani tym bardziej literze prawa, nie są tak przekonujące jak jaśkowa piła spalinowa :-)))

#13 Daniel Kasprzak

Daniel Kasprzak

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 191 postów

Napisano 28 grudzień 2018 - 12:59

Mepsik ja dawno pozbyłem się emocji  :D wszelakich hahaha

Wykładnia prawna jak najbardziej potrzebna  ;)  aby rozwiać wątpliwości wszystkich, którzy je posiadali  :D

A bezpieczeństwo szczególnie na tym zbiorniku rzecz święta, co do Jaśkowej kosy spalinowej to Tomek zmieni nicka na "kosiarz umysłów".

A tak poważnie to na wiosnę czekaj nas masę roboty z tym brzegiem więc zapraszam każda para rąk się przyda.     

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych