Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bolonka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2561 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 11 październik 2016 - 00:32

Jelce  , klenie bym łowił . 

Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#22 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 11 październik 2016 - 00:34

Wydaje mi się, że często z zasięgiem mógłby być kłopot, ale to tylko moje zdanie. Rozmawiamy, rozumiem, o kołowrotku o stałej szpuli?

...i z niewygodnym odkładaniem żyłki, łowiąc z brzegu. 

#23 Wartoholik

Wartoholik

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 11 październik 2016 - 22:23

Wydaje mi się, że często z zasięgiem mógłby być kłopot, ale to tylko moje zdanie. Rozmawiamy, rozumiem, o kołowrotku o stałej szpuli?

...i z niewygodnym odkładaniem żyłki, łowiąc z brzegu. 

Chodzi o kołowrotek do wypuszczanki, szpula umieszczona na igle oddaje żyłkę bez najmniejszego oporu. To są te kołowrotki, w których szpule kręcą się nawet kilka minut po wprowadzeniu w ruch

#24 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 12 październik 2016 - 14:31

Aaa:). Wkradł mi się tu mały błąd. Oczywiście chodziło o młynek o szpuli ruchomej.

#25 Mariusz F

Mariusz F

Mistrz WCP Spławik

• Użytkownik
  • 261 postów
  • Koło:Śródmiejska

Napisano 12 październik 2016 - 21:30

Jest kilka filmów na Youtube z taką metodą połowu . Jeden bodajże z "batmanem" Metoda dość fajna lecz nie wiem jak na naszych płytkich wodach się sprawdzi.

Jak mnie nie ma w serwisie - To jestem na rybach !!

SINAD S.C. Częstochowa - CB RADIO , ANTENY, NAPRAWA i MONTAŻ.
WCP rabaty !!! tel. 501 634 634

#26 Wartoholik

Wartoholik

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 13 październik 2016 - 13:18

Jest kilka filmów na Youtube z taką metodą połowu . Jeden bodajże z "batmanem" Metoda dość fajna lecz nie wiem jak na naszych płytkich wodach się sprawdzi.

Mogłaby się sprawdzić, bo angielskie wody są płytkie i oni łowią na centerpiny ze specjalnymi wędkami zazwyczaj z wody w woderach. Tak więc by się sprawdziła, aby tylko namierzyć ryby, bo takie tam sobie spuszczanie zestawu znudzi się po 15 minutach przy braku ryb

#27 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 13 październik 2016 - 18:01

Ja tam widzę jedyną tego zaletę taką, że żyłka się nie skręca. Reszta wady z poplątaniem żyłki przy jej odkładaniu włącznie. Na brzegu nie jest łatwo odkładać linkę nie zaczepiając nią o cokolwiek. Brodząc tego unikniemy, ale i tak mija się to chyba z komfortem. Ponadto ten młynek musi być duży biorąc po uwagę przełożenie 1:1. To nie dla mnie.

#28 Gregor

Gregor

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów
  • Koło:Lakord-Sazan
    ZO PZW Częstochowa

Napisano 10 listopad 2016 - 20:23

Po co sobie utrudniać życie i wędkowanie? Dobrej klasy kołowrotek o stałej szpuli nie skręca żyłki, a zastosowanie podwójnego lub potrójnego krętlika między żyłka główną, a przyponem eliminuje skręcanie żyłki przy ściąganiu zestawu nawet z dużych odległości. 

Przy łowieniu na przepływankę, stojąc w wodzie i wypuszczając zestaw w dół rzeki wystarczy odrobina wyczucia. 

#29 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 11 listopad 2016 - 00:54

Abstrahując całkowicie, miałem zaj...sty kłopot z ticą librą. Kołowroteczek śliczny, jak malinka, szybki, jak błyskawica, ale przy przepływance z żyłki robił mi totalny gnój po paru zwinięciach z dwudziestego, może z trzydziestego metra. Musiałem z nim coś zrobić, bo to brzytwa i w końcu ewakuowałem go do ds-a i żyłkę zmieniłem ma plecionkę. Powodem jego z żyłki robienia gówna było to, że szpuleczka jest bardzo mała, a jednak plecionka inaczej na nim działa. Z tego ds-a z użyciem tego kręcioła zrobiła się megazabawka. ...ale do przepływanki nie daje rady.
Aaaa i żaden kręcioł o ruchmej szpuli nie da rady skręcać żyłki. Przełożenia nie ma i to go dyskwalifikuje. O stałej każdy musi i ciężko w sumie coś poradzić. Aaaaa i żeby nie było. Próbowałem tak kiedyś z ruchomą łowić i mi nawet wychodziło:).

#30 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1258 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 19 maj 2017 - 21:54

Edvis, miałeś rację. Waga w kiju 6m odgrywa bardzo duża rolę. Ten mój Mistral świetna wędka ale za ciężki.

#31 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 20 maj 2017 - 23:42

Spróbuj ewentualnie pomyśleć o jakiejś przeciwwadze pt. może to być cięższy kołowrotek. Najbardziej cierpi nadgarstek i tu jest problem. Nawet jak kij nie jest lekki, a nie leci na pysk, łowi się łatwiej, niż lekkim kijem, który mocno leci do przodu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych