Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pytania do ZO PZW Częstochowa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#41 tomaszpachalski

tomaszpachalski

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 805 postów
  • LokalizacjaStarokrzepice

Napisano 20 wrzesień 2016 - 23:52

Niestety Kluczbork należy do Opola .Mają między innymi Otmuchów,Nyskie po 20 km kw . Zalew Kluczbork dla nich to jak Blachownia dla nas .

Niestety? :hehehe:
Ku..a całe szczęście :luulu:
Przypomnę jeszcze, że dopiero od niedawna Kluczbork dostępny jest dla wędkarzy innych okręgów... pod warunkiem opłacenia pełnej składki członkowskiej Okręgu Opole (dopłaty nic nie dawały i nie dają w dalszym ciągu) Chcesz łowić? Płać jak w Opolu :luulu:
A wcześniej fuj ich obchodziło że okoliczne okręgi się telepały.
Nowy ładny zbiornik i dbają jak mogą, a nie dziadostwo i syfilis integrales jak na Poraju.

Dla rozjaśnienia sytuacji jestem wiernym(z małym skokiem w bok) członkiem PZW Częstochowa, ale mam to szczęście, że łowię głównie na wodach Opolskich :D
Właśnie wróciłem z Odry. Na Kopyto 3" strzelił mi taki "wąs", że mało mnie do wody nie wciągnął, całe szczęście potargał tylko plecionkę :tra: Był też okoń 35 cm, a kolega trafił sandacza 65. Generalnie szału nie było jak na 3h łowienia, ale to chyba wina niskiego stanu wody :niedobrze:

Proszę mięsem nie rzucać . Zasady o kulturze wypowiedzi nadal obowiązują

Użytkownik tomaszpachalski edytował ten post 21 wrzesień 2016 - 09:51

Dołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#42 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1637 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 21 wrzesień 2016 - 15:59

.Wędkuję na Poraju parę razy w roku i dodatkowa opłata nie wchodzi w rachubę

Jak wyniki ???

Nie piszę poprawnie po polsku.
Piłeś-nie pisz.

#43 tomaszpachalski

tomaszpachalski

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 805 postów
  • LokalizacjaStarokrzepice

Napisano 21 wrzesień 2016 - 16:05

Jak wyniki ???

Też mnie ciekawią :)

Użytkownik tomaszpachalski edytował ten post 21 wrzesień 2016 - 16:44

Dołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#44 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2561 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 21 wrzesień 2016 - 17:27

A co z wędkarzami jak Ja .Wędkuję na Poraju parę razy w roku i dodatkowa opłata nie wchodzi w rachubę . Według mnie dodatkowa opłata zadowoli tych co tam łowią non stop ,więcej ryb i mniejsza konkurencja.Tacy wędkarze jak ja przeniosą się na Ostrowy , Zakrzew, itp.Tylko żeby za rok one nie żądały dodatkowych opłat .

Niestety Kluczbork należy do Opola .Mają  między innymi Otmuchów,Nyskie po 20 km kw . Zalew Kluczbork dla nich to jak Blachownia dla nas .

Tak ,  ilość wód w opolskim poraża

Lecz czy my ,  wzorem kluczborskiego zbiornika , mamy swoją Blachownie z zaostrzonymi bardziej przepisami. ?

Raczej nie. 

Wydaje mi się że problemem jest u nas jedna rzecz.

Wprowadzanie ograniczeń w limitach czy metodach w wędkowaniu ,  (dla ochrony danego gatunku ) kojarzy się wielu z tworzeniem łowiska specjalnego. To spory błąd.

Czasem jeden zapis powoduję zmiany. 

Przykładem niech będzie wspomniany -w innym trochę kontekście - przez @Gregora zbiornik Julianka.

W celu ochronny rodzimego potoka , może ZO wprowadzi spinning i muchę jako  jedyną metodę połowu.

Podobnie w opolskim czy katowickim okręgu wprowadza się takowe przepisy od lat.

Wspomniana strefa ochronna na Poraju ... Taki zapisy koledzy (startujący w naszych zawodach pamiętają zapewne ) był od 10 lat , na "Paprocanach" .

Zakazy spinningu czy połowu na martwą rybę ( w okresach ochronnym sandacza ) przywędrował z innych okręgów.

Górny wymiar ochronny ...to też przepis który jest u nas "zagraniczny"

Pamiętam dyskusję oraz spotkanie w ZO na ten temat "ochronny szczupaka i sandacza" 

Pamiętam też podsumowanie .... górny wymiar ochronny dla szczupaka i sandacza jest sprzeczny z racjonalną gospodarką rybacką.

To było 6-7 lat temu ... Kto - mimo zarybień - pochwali się sandaczem na Poraju ?

Nie był to nasz sposób na ocalenie zbiornika ,  lecz tylko sygnał że się dzieje źle.

Jest teraz jeszcze lepiej ?

TU była na ten temat dyskusja.

Jak wyniki ???

Kriss M , jest czym się pochwalić ? 

Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#45 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2561 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 21 wrzesień 2016 - 18:07

... a i  taka mi się historia przypomniała.

W czerwcu- przy okazji pobytu nad Bobrem- wysłuchałem opowieści jednego ze starych i docenianych wędkarzy muchowych.

Oto jego opowieść w skrócie :

..." 20cia  , 30ci  lat temu jak robiliśmy zawody ,  to lipienie i pstrągi przynosiliśmy do wagi w wiadrach. Takie były przepisy. Nikt nie widział w tym nic złego.  Martwe ryby ...  zabierał później kto chciał.

Z racji że kocham wędkarstwo ,  w tamtych czasach miałem swój zeszyt z zapiskami. 

Na rybach bywałem ponad 300 dni w roku. Rocznie zabierałem 1000 ryb . W  domu rzadko je jadaliśmy lecz  trofea rozdawałem po sąsiadach.

Jak czytam dziś internet i gazety ...gdzie wszyscy głowią się ,  gdzie podziały ryby w naszych wodach ...

Ja je wymordowałem i przepisy PZW.

Wtedy nie miałem sobie nic do zarzucenia . Wszystko zgodnie z RAPR. 

Dziś mi wstyd."...

Ten Pan trenuje młodych  mistrzów naszego kraju. 

Opowiadał to przy nich  ...ku przestrodze.

W rejestrach mamy ....

sandacz , szczupak - 2 szt łącznie/ dzień

Podyskutujmy  :D

Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#46 Lewy1106

Lewy1106

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 177 postów
  • LokalizacjaNesoya

Napisano 21 wrzesień 2016 - 19:04

Wzorem okręgu Katowickiego, wprowadźmy ograniczenia odnośnie ilości na sezon, miesiąc czy jak to tam jest, po wykorzystaniu zakaz łowienia, trochę częstsze kontrole i będzie lepiej. Ale to tak na marginesie w myśl zasady "nie znam się, ale wypowiem się". W tym roku zacząłem odwiedzać hadrę jak miałem miesiąc wolnego, bywałem 2-3-4 razy w tygodniu, zazwyczaj po przyjeździe widywałem te same osoby, które prawdopodobnie codziennie tam bywały, przy tym zabierając liny i co tam się wymiarowego trafiło zawsze zgodnie z RAPR więc nic do zarzucenia, ale jak takich ludzi jest 10 na zbiornik i 5 dni w tygodniu wybierają te ryby no to... ale się burzyli i dyskutowali jak wypuszczałem karpia takiego ze 6 kg, albo liny :D. Dodam, że kontroli nie spotkałem.

#47 Kriss M

Kriss M

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 21 wrzesień 2016 - 20:04

Niestety z każdym rokiem na Poraju mam gorsze wyniki :angry: I każdy chyba to widzi .Tak samo twierdzę że trzeba coś zrobić.

Mój post odniósł się do tego:

-wprowadzić dopłatę na tą wodę, środki w całości przeznaczyć na zarybianie (jak ktoś łowi 200dni w roku to dniowka kosztuje go 1 zł, skandalicznie mało)

Twierdze że dla nich było by to na rękę, dniówka 1 zł to mało ,dla mnie wyszła by 20 ,25 zł to więcej niż na komercyjnym.

Napisałem o rocznym limicie pomysł z Katowic pomógł by nie tylko Porajowi.

Teraz tylko o Poraju ,policz 200dni w roku daje 400 ryb pomnóż przez liczbę kempingów i dowiesz się gdzie są sandacze.

Piszecie zakaz łowienie na martwą rybę Jestem jak najbardziej Za

Strefa ochronna Jestem Za

Górny wymiar też Za

Powiem więcej Jak dla mnie można z Poraja zrobić zbiornik NO KILL

Dopłaty niestety Nie

Z kempingiem jest też  inny problem .Lubię wędkować z brzegu i na Poraju co mam:  z dwóch stron beton z jednej plaże Jedyne sensowne miejsca są od harcerskiego ośrodka do plaży ,reszta jest właściwie zajęta.

Odniosę się jeszcze do tego

Do zmiany jest mentalność. Można ją zmienić przez restrykcyjne przepisy.Sam Grzesiek, czy my jako jednostka nic nie zmienimy.Ci, co zapłacą przykładowo mniej albo wcale, łowią pod szyldem C&R?
...ale może np. Ci, co zapłacą przykładowo mniej albo wcale, łowią pod szyldem C&R?

Ci, co zapłacą przykładowo mniej albo wcale, łowią pod szyldem C&R?

Jest mały problem jak robię trening to ryba ląduje w siatce (oprócz tych co trzeba wpisywać w rejestr od razu ważę i zaraz wypuszczam) jak wytłumaczyć strażnikom że te w siatce też po zważeniu wrócą całe i zdrowe do wody.Przecież on mi powie że każdy tak mówi.

Sam Grzesiek, czy my jako jednostka nic nie zmienimy.

Tu się z tobą zgodzę ale napisz dlaczego koła które chcą coś zmienić robią to po cichu.Zgłaszają wnioski w swoim imieniu,ZO musi podjąć decyzję w imieniu wszystkich wędkarzy a 95% wędkarzy dla nich to numer w rejestrze i nie wiedzą jakie jest ich zdanie.Nie lepiej by było aby koło poszukało wsparcia w innych kołach .Przed wysłaniem wniosku do ZO rozesłanie go do kół ,te po zapoznaniu się z wnioskiem popierają go lub odrzucają głosowaniem na zebraniu,dopiero wtedy taki wniosek wpływa do ZO i im więcej będzie dołączonych pism z poparciem,tym większą będzie miał siłę przebicia.

#48 Gregor

Gregor

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów
  • Koło:Lakord-Sazan
    ZO PZW Częstochowa

Napisano 21 wrzesień 2016 - 20:36

Ale trzeba przyznać, że po powrocie Grześka to forum się ożywiło.
Ja tam mogę spotkać się po pracy, przy butelce wody, i pogadać. Mnie bez różnicy czy tutaj czy w realu. Problem PZW pozostanie taki sam.
Mam jeszcze pytanie co do edycji postów. Albo pod androidem mi się coś pierdzieli albo Grześka posty są edytowane dzień po ich wystawieniu.
Chodzi mi o kwestie w której Grzesiek pisze, że "wygląda to tak jakby PZW nic nie robiło". Dzień po już tego wątku nie było. Dlaczego?

Przepraszam, ale sam edytowałem ten post. Zdarza się, że już wysłaniu znajduję literówki albo dochodzę do wniosku, że jakiś fragment zdania lub jego całość nie jest spójny z pozostałą częścią wypowiedzi. Postaram się, żeby wszelkie edycje ograniczyły się jedynie do literówek. 

#49 Gregor

Gregor

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów
    ZO PZW Częstochowa

Napisano 21 wrzesień 2016 - 20:41

To jest tragiczne, cala ta organizacja potrzebuje radykalnej zmiany.

Zmiany nadchodzą. Dostaliśmy właśnie projekt nowego Statutu PZW żeby się z nim zapoznać. Zmiany w Statucie jakie proponuje ZG będą omawiane i opiniowane na najbliższym zebraniu Zarządu Okręgu w dniu 3 października 2016 r. 

#50 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1258 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 21 wrzesień 2016 - 21:01

To jest coś czym można się podzielić publicznie?

#51 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1637 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 21 wrzesień 2016 - 21:02

Kriss- bez dopłaty która w całości byłaby przeznaczona na zakup ryb drapieżnych nie ma szansy na odbudowę pogłowia tych ryb .

Fundusze przeznaczane przez Okręg są zbyt małe aby mogło to się stać .

Karp ciągle jest tańszy ;)

Piłeś-nie pisz.

#52 Gregor

Gregor

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów
    ZO PZW Częstochowa

Napisano 21 wrzesień 2016 - 21:16

@Kriss M

,,Ludzie myślcie globalnie a nie o sobie"

Zgadzam się z tym. 

#53 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1637 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 21 wrzesień 2016 - 21:17

Chyba tak .

Mam właśnie ten projekt w ręce ,czytałem i postaram się streścić Ci go w trzech słowach :

Ble,ble, ble 

:)

Piłeś-nie pisz.

#54 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1637 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 21 wrzesień 2016 - 21:20

@Kriss M

Zgadzam się z tym. 

Ja również, dlatego od dłuższego czasu na pytanie : gdzie można w naszym Okręgu coś złowić ? polecam stawy w Grodzisku :)

Piłeś-nie pisz.

#55 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1258 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 21 wrzesień 2016 - 21:45

@Kriss M
Zgadzam się z tym.

Myślę pro-pokoleniowo i ciut egoistycznie bo również o sobie. Mnie składka 25 PLN za wypad nie przeraża. Sport jak każdy inny, kosztuje.
Globalizacja przynosi możliwości i korzyści ale musi stawiać czoła konkurencji! Niestety PZW konkurenta nie ma wiec wszystko idzie w łeb.

#56 Gregor

Gregor

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów
    ZO PZW Częstochowa

Napisano 21 wrzesień 2016 - 21:52

@jasiurski

,,Wprowadzanie ograniczeń w limitach czy metodach w wędkowaniu ,  (dla ochrony danego gatunku ) kojarzy się wielu z tworzeniem łowiska specjalnego. To spory błąd"

Wprowadzenie ograniczeń i dodatkowych przepisów nie jest równoznaczne z łowiskiem specjalnym. Do momentu kiedy za takie łowisko nie wprowadzi się dodatkowych opłat. 

,,Przykładem niech będzie wspomniany -w innym trochę kontekście - przez @Gregora zbiornik Julianka.

W celu ochronny rodzimego potoka , może ZO wprowadzi spinning i muchę jako  jedyną metodę połowu."

Protokół ze spotkania:

29.08.2016 Częstochowa

Spotkanie w sprawie zmiany statusu zbiornika Julianka z wody nizinnej na wodę krainy pstrąga i lipienia

Obecni wg. załączonej listy obecności.

Vice Prezes ZO PZW Częstochowa, kolega Antoni Barut przedstawił wnioski koła Starówka oraz klubu Jurajski Salmo klub (wg. załącznika)

Dyrektor Biura ZO PZW Częstochowa, Artur Wachecki wyjaśnił podstawy prawne dotyczące uznania zbiornika Julianka za wody krainy pstrąga i lipienia oraz poinformował o procedurach, kosztach i czasie, w którym można zmienić  status w/w zbiornika, oraz przedstawił ścieżkę legislacyjną, która jest wymagana do zmiany wody nizinnej na wodę krainy pstrąga i lipienia.

Dyrektor  Artur Wachecki poinformował, że ze względu na Unijną Dyrektywę ryby wprowadzone do zbiornika Julianka musiałyby pochodzić z tzw. ,,enklawy? ponieważ poniżej zbiornika znajduje się taka ,,enklawa?.

Vice Prezes ZO PZW Częstochowa, kolega Grzegorz Śliwiński zaproponował aby od 1 stycznia 2016 roku na zbiorniku Julianka wprowadzić  możliwość łowienia jedynie metodą spinningową oraz na sztuczną muchę. Obecni za spotkaniu przedstawiciele Okręgu oraz koledzy z zainteresowanego zbiornikiem Julianka koła i klubu przychylili się do tego pomysłu, który ma zostać przekazany do opinii na Komisję ds. Ochrony i Zagospodarowania Wód oraz przegłosowany przez Zarząd Okręgu PZW Częstochowa.

Protokółował

Grzegorz Śliwiński

Użytkownik Gregor edytował ten post 21 wrzesień 2016 - 22:14

#57 Gregor

Gregor

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów
    ZO PZW Częstochowa

Napisano 21 wrzesień 2016 - 22:13

Koledzy, przez ten krótki czas od momentu kiedy postawiłem ten temat przewinęło się tutaj tyle pomysłów i rozwiązań, że trudno to ogarnąć.

Mam dla was propozycję, żeby zebrać w jedną całość wnioski na temat Poraja ( lub innych łowisk w naszym Okręgu) i w oficjalny sposób przedstawić je do rozpatrzenia przez ZO. Zróbcie to to formie wniosków zarządu koła, w którym macie coś do powiedzenia lub formie wniosku od wędkarzy z dołączonymi podpisami i danymi ( wystarczy imię, nazwisko i podpis) minimum 20 wędkarzy. Gwarantuję, że każdy taki wniosek będzie rozpatrzony i uzyskacie odpowiedź popartą rzeczowymi argumentami. 

Podejdźcie poważnie do tych rozwiązań jakie proponujecie i uzasadnijcie je w racjonalny sposób.

Chcecie zmian? No to zaproponujcie je ale nie w formie anonimowych (?) wpisów w internecie tylko w formie oficjalnego wniosku, który dotrze do sekretariatu biura ZO. 

Rozmawiajmy ze sobą.

#58 Gregor

Gregor

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów
    ZO PZW Częstochowa

Napisano 21 wrzesień 2016 - 22:27

Myślę pro-pokoleniowo i ciut egoistycznie bo również o sobie. Mnie składka 25 PLN za wypad nie przeraża. Sport jak każdy inny, kosztuje.
Globalizacja przynosi możliwości i korzyści ale musi stawiać czoła konkurencji! Niestety PZW konkurenta nie ma wiec wszystko idzie w łeb.

Mariusz, ciebie taka składka nie przeraża ale pogadaj sobie z pierwszym z brzegu Skarbnikiem koła i niech ci poopowiada jaka jest reakcja przeciętnego wędkarza, który dowiaduje się, że składka poszła od ubiegłego roku o złotówkę do góry. 

Dla większości wędkarzy wędkarstwo to nie sport. Zaryzykuję stwierdzenie, że może 10% wszystkich członków PZW traktuje wędkowanie jako sport. 

#59 Gregor

Gregor

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów
    ZO PZW Częstochowa

Napisano 21 wrzesień 2016 - 22:52

Oczywiście, ale nie licz na to, że będę przepisywał kilkanaście stron formatu A4 na forum. ;) 

Mam już u siebie dokumenty ale postanowiłem, że czytaniem i oceną zmian w Statucie zajmę się w najbliższy weekend. Sam jestem ciekawy co tam wymyślili. Niestety ale nie mam możliwości żeby uczestniczyć w posiedzeniu Plenum ZO 3 października i jak zmiany w Statucie zostaną zaopiniowane przez nasz ZO. Dowiem się dopiero po przeczytaniu protokółu z Plenum. 

#60 Kriss M

Kriss M

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 21 wrzesień 2016 - 23:24

Kriss- bez dopłaty która w całości byłaby przeznaczona na zakup ryb drapieżnych nie ma szansy na odbudowę pogłowia tych ryb .

Fundusze przeznaczane przez Okręg są zbyt małe aby mogło to się stać .

Karp ciągle jest tańszy ;)

Dobra prawda leży gdzieś po środku .Ja twierdze że limity połowu załatwią sprawę, ty twierdzisz że bez dopłat nie ma szans na odbudowę pogłowia tych ryb , a co jak już nie ma co odbudowywać bo wszystko zostało zberetowane i zostały pojedyncze sztuki ,wtedy trzeba zacząć od nowa i obaj mamy rację potrzebne są dopłaty oraz limity.

Zmiany nadchodzą. Dostaliśmy właśnie projekt nowego Statutu PZW żeby się z nim zapoznać. Zmiany w Statucie jakie proponuje ZG będą omawiane i opiniowane na najbliższym zebraniu Zarządu Okręgu w dniu 3 października 2016 r. 

Chyba tak .

Mam właśnie ten projekt w ręce ,czytałem i postaram się streścić Ci go w trzech słowach :

Ble,ble, ble 

:)

To właśnie miałem na myśli pisząc po cichu.

Gregor jako przedstawiciel ZO reprezentujesz między innymi mnie, jak skoro nie wiesz co myślę o propozycji ZG .Radzę go opublikować czy na forum czy na stronie okręgu (tylko napisz na forum że tam jest do wglądu lub ściągnięci),chyba że to jest dokument ściśle tajne i do rąk własnych :D .Będziesz miał pogląd wędkarzy z naszego okręgu na ten temat i wtedy możesz śmiało powiedzieć że ich reprezentujesz,zamkniesz też ja..pe że lobby mięsiarskie , kolesiostwo itp uchwaliło coś sobie po cichu.A jak nic nie napiszą będzie to znaczyło że mają to gdzieś, w takim przypadku wszelkie pretensja mogą mieć do siebie a nie do ciebie.

Niestety PZW konkurenta nie ma wiec wszystko idzie w łeb.

Po pierwsze są jeszcze stawy komercyjne i hodowlane na tych drugich fajnie bo biorą nawet na pusty haczyk,

Po drugie pomyśl że PZW to my wędkarze,mamy być konkurencją sami dla siebie.Niestety teraz wędkarze traktują koła jako miejsce do opłacania składek .Płacę wymagam, to niestety przejdzie na komercyjnym .Coś za coś składka w PZW 200zł na rok i dostęp do łowisk okręgu,czy Grodzisko tam na pewno wszystko będzie cacy tylko składka w przeliczeniu:jak byłem kiedyś 15zł od wędki razy 365 daje 5475 zł rocznie wtedy możesz mieć pretensję do właściciela że kolor trawy ci nie odpowiada .

PZW opiera się niestety na starych założeniach, koła wędkarskie powinny dbać o podległe im wody ,niestety akcja typu czyn społeczny jest niepopularny ( mieliśmy coś takiego w naszym kole przyszło nas 5 osóB),więc jak ta konkurencja miała by wyglądać (chyba składka roczna w wysokości 4000zł wynajęta ekipa sprzątające , podpisana umowa z securitate do ochrony wód ,a my tylko na rybki)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych