Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pytania do ZO PZW Częstochowa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gregor

Gregor

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów
  • Koło:Lakord-Sazan
    ZO PZW Częstochowa

Napisano 08 wrzesień 2016 - 20:53

Po rozmowach i kilku e-mailach, które otrzymałem widzę, że postawienie takiego tematu ma sens. Postaram się żeby odpowiadać Wam jak najszybciej. Może się zdarzyć, że na konkretne pytania nie odpowiem od razu bo będę musiał uzyskać informacje w interesującym Was temacie. Pamiętajcie tylko, że na głupie pytania są głupie odpowiedzi. ;)

Macie czas do 7 maja 2017, po tej dacie nie wiem czy będę miał możliwość rzeczowo odpowiadać na Wasze wpisy. 

Oczywiście potraktujcie to w miarę rozsądnie i pamiętajcie, że w kluczowych sprawach należy kierować pisemne zapytania do biura ZO. 

Ten temat to nie oficjany głos ZO tylko moja prywatna inicjatywa po tym jak spotkałem tutaj całą masę wpisów jadących po PZW i doszedłem do wniosku, że w ogromnej większości wynika to z braku wiedzy.  

pozdrawiam

Grzesiek Śliwiński

Użytkownik Gregor edytował ten post 09 wrzesień 2016 - 07:38

#2 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1258 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 08 wrzesień 2016 - 21:39

A że tak zapytam, 7.5.17 to data wyborów czy co?

#3 Gregor

Gregor

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów
    ZO PZW Częstochowa

Napisano 09 wrzesień 2016 - 07:38

A że tak zapytam, 7.5.17 to data wyborów czy co?

Tak, na 7 maja 2017r. planowany jest Zjazd Delegatów Okręgu PZW w Częstochowie.

#4 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4902 postów

Napisano 10 wrzesień 2016 - 10:15

Grzesiek, czy jest hipotetyczna możliwość, że ZO może wystąpić o pozwolenie wodno-prawne, czy jak to się nazywa, żeby mieć możliwość w ingerowanie połączeń rzeki ze starorzeczami? Ten proceder nie zdarza się już nawet okresowo po roztopach, bo ja już takich przedwiośni nie pamiętam. Może to jest częściowa pomoc dla rybostanu w rzece.

#5 michalwestham19

michalwestham19

Pretendent

• Użytkownik
  • 1273 postów

Napisano 10 wrzesień 2016 - 13:22

Koło Pajęczno w zeszłym roku udrożniło koparką wlot do starorzecza na Patrzykowie.Więc chęci są tutaj najważniejsze  :P

Wędkarstwo nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem;)

#6 Gregor

Gregor

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów
    ZO PZW Częstochowa

Napisano 11 wrzesień 2016 - 17:13

Grzesiek, czy jest hipotetyczna możliwość, że ZO może wystąpić o pozwolenie wodno-prawne, czy jak to się nazywa, żeby mieć możliwość w ingerowanie połączeń rzeki ze starorzeczami? Ten proceder nie zdarza się już nawet okresowo po roztopach, bo ja już takich przedwiośni nie pamiętam. Może to jest częściowa pomoc dla rybostanu w rzece.

Rozważamy takie możliwości i liczymy na pomysły wędkarzy.

Byłem na dwóch wizjach lokalnych - nad Wartą przy starorzeczu ,,Księżyc" w okolicach tzw. balii między Trzebcą i Kulami oraz nad Wartą w Kłobukowicach. W pierwszym przypadku okazało się, że udrożnienie tego starorzecza spowodowałoby jego totalne wyschnięcie ponieważ lustro wody w starorzeczu jest zdecydowanie wyżej niż poziom wody w Warcie ( i nie mówie o takim poziomie jaki mamy dzisiaj ale np. wiosną po roztopach). Samo udrożnienie połączenia nic by nie dało - trzeba by przeprowadzić ogromna pracę związaną z pogłębieniem tego starorzecza, gdzie bez ciężkiego sprzętu jest to nierealne. Nawet nie chodziłoby o urzędniczą papierkologię i koszty ale tam nie ma możliwości żeby wjechał ciężki sprzęt. Na dodatek samo udrożnienie połączenia (gdyby różnica poziomów wody byłaby na korzyść tego starorzecza) to tytaniczna praca bo trzeba by to wykonać ręcznie - szpadelkami i łopatami. Znasz to miejsce na pewno, sam możesz zobaczyć o czym mówię. Na dodatek ten kawałek lasu to (jak ostatnio sprawdzałem) to prywatne działki. Przynajmniej tak wynika to z geoportalu. 

p.s.

Sprawdzaliśmy własność działek w tym rejonie razem z dyrektorem biura Arturem Wacheckim ponieważ po zabawie off-roadowców w widłach Warty i Liswarty ktoś ponacinał i poprzewracał drzewa na leśny trakt na tzw. ,,Zimną Wodę". Po kilkunastu telefonach udało się ustalić numer do pana leśniczego z Prusicka, który pracuje tam od czterech miesięcy i potwierdził, że to prywatne działki i nie jest to teren pozostający pod jego jurysdykcją. Pan leśniczy zadziałał odpowiednio i te zapory zostały usunięte ale dopiero po tym jak podałem argument o zagrożeniu w sytuacji pożaru lub konieczności dojazdu choćby karetki pogotowia. 

Co do Kłobukowic to z tym pięknym i rybnym kiedyś starorzeczem problem jest innej natury. Udrożnienie go od strony wypływu do Warty nie byłoby problemem. Jednak żeby  miało to sens to trzeba by spowodować zasilenie go wodą Warty z miejsca, które jest powyżej mostu w Kłobukowicach. I na tym żeśmy polegli bo tam jest asfaltowa droga i powiedziano nam, że nie mam mowy żeby przeprowadzić jakiekolwiek roboty pozwalające na zasilenie tego starorzecza wodą z rzeki. To starorzecze funkcjonowało doskonale kiedy woda do niego wpływała z jednej strony i powoli sączyła się na wyjściu do Warty. 

Kilka lat temu zostało udrożnione zostało starorzecze w Zawadzie (gmina Kłomnice) - udało się to zrobić i to miejsce jest kolejnym łowiskiem gdzie można sobie powędkować tym bardziej, że jest zarybiane. 

Jeżeli masz jakieś pomysły, które starorzecze można by połączyć z powrotem z rzeką to daj znać. Na pewno zmontujemy ekipę żeby podjechać i zobaczyć czy da się coś zrobić. Oczywiście, jeżeli podsuniesz pomysł z udrożnieniem jakiegoś starorzecza to zapraszam cię na taką wizję lokalną - może dzięki lepszej znajomości danego miejsca będziesz w stanie podsunąć jakiś pomysł i uda się uratować kawałek wody. 

@michalwestahm

Tak, zgadza, się koledzy z Pajęczna postarali się żeby poprawić (uwaga!! poprawić, a nie odbudować) połączenie tzw. ,,Oczka": z Wartą. W miarę się to udało ale kolejny rok z niskim stanem wody nie pozwala na to żeby ,,Oczko" mogło zaobfitowało w ryby jak Lelity. Zresztą to nie ten gabaryt. Inicjatywa wyszła z koła Pajęczno i to koledzy z tego koła wykonali robotę. 

p.s.II

Dzięki pracy kolegów z Pajęczna i funduszom z Okręgu od wiosny przyszłego roku będziemy mieli kolejny ogólnodostępny zbiornik dla wędkarzy z naszego okręgu: łowisko ,,Pietrzyków II". Do Okręgu dotarł właśnie regulamin łowiska, który został zatwierdzony na Prezydium i 27 września będzie omawiany na Plenum ZO. Z najważniejszych informacji to nie będzie to łowisko no kill, a wędkowanie będzie możliwe jedynie z wyznaczonych stanowisk. 

Użytkownik Gregor edytował ten post 12 wrzesień 2016 - 17:31

#7 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4902 postów

Napisano 11 wrzesień 2016 - 22:46

Ku.wa, zawsze pod górkę. W sumie tak na szybko przychodzi mi do głowy Podkowa na Ważnych, która została w dużej mierze odcięta od rzeki przez to, że nurt zmienił bieg i z każdym rokiem sukcesywnie rzeka odkładała w miejscu połączenia to, co niosła. Ostatnio jak tam zaglądałem był tylko rowik na szerokość szpadla, ale i tak byłem mocno zadziwiony, że tak daleko rzeka odsunęła się od wcześniejszego i trwającego "od zawsze" połączenia. To stało się prawdopodobnie wtedy, kiedy nurt Warty rozniósł pseudowysepkę w okolicach Pilarskiego koło Prusicka. Tam nie trzeba jakichś kopar, ale bardziej, tak mi się wydaje, ingerencji w brzeg w miejscu byłej wyspy, żeby rzeka wymyła to, co zasypała. 

Szukam, jak dodać screena, ale nie mogę znaleźć.

...i w sumie nie chodzi mi, żeby na tym, czy innym starorzeczy łoić ryby, ale o to, żeby miały gdzie odbyć seks:).

A i pilarskiego też jakiś czas temu było wiosną połączone z Wartą, ale też czasy nie wrócą. Też można by było coś zrobić z brzegiem, ale to już grubsza robota, bo dojechać od drugiej strony to już jest cięższa sprawa, ale jest prawdopodobieństwo, że jak rzeka wymyje to, co naniosła przy Podkowie, to zmieni nurt tak, że wymyje to, co narzuciła przy Pilarskiego.

...i oczywiście chętnie pomogę w jakikolwiek sposób.

Użytkownik edvis edytował ten post 11 wrzesień 2016 - 22:54

#8 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1258 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 12 wrzesień 2016 - 06:42

Grzesiek, o którym stsrorzeczu w Zawadzie piszesz?
Co do potencjalnych miejscowek jest jeszcze starorzecze w Łęgu, czy to może nawet Jankowice już są.

#9 Gregor

Gregor

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów
    ZO PZW Częstochowa

Napisano 12 wrzesień 2016 - 17:32

Ku.wa, zawsze pod górkę. W sumie tak na szybko przychodzi mi do głowy Podkowa na Ważnych, która została w dużej mierze odcięta od rzeki przez to, że nurt zmienił bieg i z każdym rokiem sukcesywnie rzeka odkładała w miejscu połączenia to, co niosła. Ostatnio jak tam zaglądałem był tylko rowik na szerokość szpadla, ale i tak byłem mocno zadziwiony, że tak daleko rzeka odsunęła się od wcześniejszego i trwającego "od zawsze" połączenia. To stało się prawdopodobnie wtedy, kiedy nurt Warty rozniósł pseudowysepkę w okolicach Pilarskiego koło Prusicka. Tam nie trzeba jakichś kopar, ale bardziej, tak mi się wydaje, ingerencji w brzeg w miejscu byłej wyspy, żeby rzeka wymyła to, co zasypała. 

Szukam, jak dodać screena, ale nie mogę znaleźć.

...i w sumie nie chodzi mi, żeby na tym, czy innym starorzeczy łoić ryby, ale o to, żeby miały gdzie odbyć seks:).

A i pilarskiego też jakiś czas temu było wiosną połączone z Wartą, ale też czasy nie wrócą. Też można by było coś zrobić z brzegiem, ale to już grubsza robota, bo dojechać od drugiej strony to już jest cięższa sprawa, ale jest prawdopodobieństwo, że jak rzeka wymyje to, co naniosła przy Podkowie, to zmieni nurt tak, że wymyje to, co narzuciła przy Pilarskiego.

...i oczywiście chętnie pomogę w jakikolwiek sposób.

Jeżeli Podkowa to to starorzecze przy moście w Ważnych Młynach to ma połączenie z rzeką. Widać też po ilości wędkarzy, którzy tam wędkują, że z rybami nie ma tam problemu.

#10 Gregor

Gregor

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów
    ZO PZW Częstochowa

Napisano 12 wrzesień 2016 - 19:08

Grzesiek, o którym stsrorzeczu w Zawadzie piszesz?
Co do potencjalnych miejscowek jest jeszcze starorzecze w Łęgu, czy to może nawet Jankowice już są.

Mówię o starorzeczu znajdującym się powyżej (w górę rzeki) od łowiska specjalnego koła w Zawadzie. 

#11 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4902 postów

Napisano 12 wrzesień 2016 - 20:55

Jeżeli Podkowa to to starorzecze przy moście w Ważnych Młynach to ma połączenie z rzeką. Widać też po ilości wędkarzy, którzy tam wędkują, że z rybami nie ma tam problemu.

Podkowa jest w łowiskach na ostatniej stronie.

To przy moście działa, jak należy, choć ma niezłą presję wiosną.

Nie wiem, co z tymi tagami, ale:

http://wedkarstwo.cz...opic/6-podkowa/

Użytkownik edvis edytował ten post 12 wrzesień 2016 - 20:56

#12 Gregor

Gregor

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów
    ZO PZW Częstochowa

Napisano 12 wrzesień 2016 - 21:04

Podkowa jest w łowiskach na ostatniej stronie.

To przy moście działa, jak należy, choć ma niezłą presję wiosną.

Nie wiem, co z tymi tagami, ale:

http://wedkarstwo.cz...opic/6-podkowa/

Presja na tym starorzeczu jest cały czas. 

#13 Gregor

Gregor

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów
    ZO PZW Częstochowa

Napisano 13 wrzesień 2016 - 18:54

Uwaga, Uwaga !!

Od jutra zamknięty do wędkowania jest zbiornik Siamoszyce! 

Będzie tam przeprowadzony remont wałów i zapory czołowej. W pierwszym etapie wykonawca opuści wodę obniżając lustro o 0,5 metra i będzie wykonywał prace przygotowawcze oraz ściągał sprzęt. Następnie woda ze zbiornika będzie spuszczona do zera. Wykonawca robót poczeka ze spuszczaniem wody do momentu kiedy warunki pogodowe (temperatura) pozwolą na bezpieczne odłowienie ryb i przeniesienie ich na łowiska pozostające w tym samym obwodzie rybackim. W związku z tym nie zostanie wykonane planowane zarybienie jesienne zbiornika 

Roboty polegające na wzmocnieniu wałów i tamy czołowej mają być ukończone do końca roku, a oddanie zbiornika do użytku planowane jest na styczeń 2017 roku po odebraniu prac przez Śląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach

Informacja o zamknięciu do odwołania zbiornika Siamoszyce (C-41) znajduje się na stronie ZO PZW Częstochowa.

Użytkownik Gregor edytował ten post 13 wrzesień 2016 - 18:55

#14 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1258 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 13 wrzesień 2016 - 21:18

Mówię o starorzeczu znajdującym się powyżej (w górę rzeki) od łowiska specjalnego koła w Zawadzie.

A starorzecze przy moscie KtW-WaW? Ktoś w ogóle opiekuje się takimi wodami? To jest zarybiane?

#15 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1258 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 13 wrzesień 2016 - 21:24

Tak, na 7 maja 2017r. planowany jest Zjazd Delegatów Okręgu PZW w Częstochowie.

Kto jest uprawniony do głosowania na delegatów i władze kół?

#16 Gregor

Gregor

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów
    ZO PZW Częstochowa

Napisano 13 wrzesień 2016 - 21:46

A starorzecze przy moscie KtW-WaW? Ktoś w ogóle opiekuje się takimi wodami? To jest zarybiane?

Starorzecza, z reguły (z małymi wyjątkami, np.Lelity, które w zezwoleniu jest wymienione jako osobne łowisko z numerem C-28, mimo tego, że ma stałe połączenie w Wartą) nie są osobno zarybiane. Dla przykładu: każde starorzecze, które ma choćby czasowe połączenie z Wartą na odcinku od Poraja do mostu kolejowego w Działoszynie traktowane jest jako łowisko nizinne nr C-20. Takie starorzecza ma pod swoją kuratelą koło, które odpowiada za konkretny odcinek Warty. 

#17 Gregor

Gregor

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów
    ZO PZW Częstochowa

Napisano 13 wrzesień 2016 - 22:51

Kto jest uprawniony do głosowania na delegatów i władze kół?

Każdy członek PZW, który jest obecny na zebraniu sprawozdawczo wyborczym koła, do którego należy. 

Dla przykładu: kiedy opłaciłem składkę członkowską PZW na rok 2016 to członkiem PZW pozostaję do 30 kwietnia 2017. Pod warunkiem, że Sąd Koleżeński nie zawiesił mnie w prawach członka.  

Oczywiście oprócz czynnego prawa wyborczego masz również prawo do kandydowania do władz koła i na delegata na zjazd okręgwy.

Użytkownik Gregor edytował ten post 14 wrzesień 2016 - 17:16

#18 Gregor

Gregor

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów
    ZO PZW Częstochowa

Napisano 16 wrzesień 2016 - 17:25

I jeszcze co do wyborów.

Przykład: kolega X przychodzi na zebranie sprawozdawczo-wyborcze koła ,,Rekin" odbywające w dniu 3 stycznia 2017, w którym opłacił składkę na rok 2016 i wpisał się na listę uczestników zebrania. Podczas zebrania kolega X doszedł do wniosku, że nie po drodze mu z kołem ,,Rekin" i zabiera swoja kartotekę i 5 stycznia opłaca składkę w kole ,,Langusta", którego zebranie sprawozdawczo wyborcze odbywa się 7 stycznia. W tym przypadku kolega X nie ma prawa do głosowania na władze koła i delegatów ani do kandydowania w kole ,,Langusta" ponieważ wcześniej wpisał się na listę uczestników zebrania w kole ,,Rekin".

Nie ma takiej opcji żeby przed Zjazdem Okręgowym tego typu kombinacje nie zostały wykryte. W praktyce wybory koła ,,Rekin" są ok, ale w przypadku koła ,,Langusta" będą musiały zostać powtórzone ze względu na udział w nich osoby, która nie miała prawa głosować. 

#19 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1258 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 16 wrzesień 2016 - 21:15

Po co się ma ktoś przenosić na dwa dni przed wyborami?

#20 Gregor

Gregor

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów
    ZO PZW Częstochowa

Napisano 16 wrzesień 2016 - 21:29

Po co się ma ktoś przenosić na dwa dni przed wyborami?

To tylko przykład pokazujący mechanizm wyborów i kontroli nad tym by nie dochodziło do przekrętów. To ekstremalny przykład.

Póki co takich przypadków nie odnotowano ale na wszelki wypadek piszę o tym by jeden z drugim uświadomili sobie, że łatwiej wykryć taki numer niż próbę przemytu polonu w słoiku przez polsko-białoruską granicę.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych