Skocz do zawartości

Zdjęcie

MUCHOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU 2016 WYNIKI

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 RadaR

RadaR

MISTRZ WCP - Fly Fishing

• Użytkownik
  • 1028 postów
  • Koło:OKOŃ
    SALMOKLUB
  • LokalizacjaJura

Napisano 22 czerwiec 2016 - 00:02

Wyniki z Muchowych Mistrzostw Okręgowych , gratuluję kolegom na pudle :)

Załączone pliki

RadaR

#2 tomaszpachalski

tomaszpachalski

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 825 postów
  • LokalizacjaStarokrzepice

Napisano 23 czerwiec 2016 - 15:54

Gratulacje @Jasiu :klaszcze:

Użytkownik tomaszpachalski edytował ten post 23 czerwiec 2016 - 15:57

Dołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#3 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4924 postów

Napisano 24 czerwiec 2016 - 08:17

Przyłączam się.

#4 RadaR

RadaR

MISTRZ WCP - Fly Fishing

• Użytkownik
  • 1028 postów
  • Koło:OKOŃ
    SALMOKLUB
  • LokalizacjaJura

Napisano 24 czerwiec 2016 - 13:31

*legenda do tabeli :)

Miejsca zajęte w mistrzostwach są wypisane w lewej skrajnej kolumnie,
były dwie tury:
I tura rzeka Soła (Milówka-Węgierska Górka)
II tura staw hodowlany z pstrągami (stawy Żywiec Moszczanica)
koledze @Jasiurskiemu gratuluję efektów na "burdelu" :)
Drużynowo z kolegą @Jasiurski i Czerwiński Marek jako "PZW Koło Dospel Okoń"
zajęliśmy 4 miejsce,
jesteśmy zadowoleni z wyników zważywszy, że nie łowimy zawodowo w żadnej lidze :)
Nowym mistrzem okręgu w wędkarstwie muchowym jest kolega Michał Birkowski.
RadaR

#5 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1657 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 27 czerwiec 2016 - 18:27

Medal w spinngowych, prawie medal w muchowych :klaszcze:
Radziu teraz spławik :oczko:
Nie piszę poprawnie po polsku.
Piłeś-nie pisz.

#6 tomaszpachalski

tomaszpachalski

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 825 postów
  • LokalizacjaStarokrzepice

Napisano 27 czerwiec 2016 - 23:29

Jak mogłem to przeoczyć... :gwiazdki: Gratulacje oczywiście również dla Radka :klaszcze:
Dołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#7 Marekcz

Marekcz

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 39 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 28 czerwiec 2016 - 21:29

Zapewniam ze swojej strony, że przez rok będę trenował i jako drużyna zrobimy lepszy wynik :) brak podium biorę na siebie.

#8 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2604 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 30 czerwiec 2016 - 11:53

Tak jak Radek pisze .... przy odrobinie szczęścia było by ciekawie. Niemniej jednak gratuluję nam Dołączona grafika
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#9 Daniel Kasprzak

Daniel Kasprzak

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 180 postów

Napisano 01 lipiec 2016 - 09:39

Wkrótce umieszczę jako organizator tych zawodów oficjalną relację z ich przebiegu.

Jednak prywatnie oraz jako startujący mogę powiedzieć, że zawody trudne i wymagające w szczególności tura na Sole. Stanowisko dzieliłem z Jackiem Chrząstkiem z Mykanowa któremu chce podziękować za wspólne wędkowanie i fajną atmosferę :czesc: . Niski poziom wody, słoneczne przedpołudnie spowodowało, że miarowe ryby niezbyt chętnie chciały współpracować. Abo inaczej te drobne ryby do 20 cm, których "przerzuciłem" w turze nie wiem ale pewno 50-80 sztuk nie dawały szansy tym większym na branie :rolleyes:
Prawie 80 % czasu łowienia, łowiłem na klęcząco dobrze, że miałem nakolanniki :klaszcze: podchodziłem rybę tylko pod prąd, takie podchody wędkarskie :klaszcze: ). Co do metod to przez 3 godziny łowiłem na wszystko, tj; na suchą, mokrą muchę na "pedałki" z długiej linki oraz na małe stimerki, jednak najwięcej czasu poświeciłem metodzie nimfowej. Efekt końcowy tura zliczona, jednym miarowym lipieniem, drugi miarowy mi spadł i jeszcze wyjście do strimeka miarowego potoka ale niestety nie poprawił. Najważniejsze, że nie mam "jaja" i są punkty dla drużyny.
Druga tura - jeziorko- Łowisko Moszczanica pierwsze tego typu łowisko w Polsce, na którym odbywają się międzynarodowe zawody muchowe, zawody ogólnopolskie, gdzie przyjeżdżają muchowe kadry Polski i Słowacji aby trenować przed innymi tego typu zawodami. Dla mnie pomysł zajefajny bo Mistrzostwa Okręgu mają wyłonić najlepszego najwszechstronniejszego wędkarza, który umie się odnaleźć i łowić na różnych łowiskach. Dla tego też niektórzy się obrazili strzelili focha :kwasny: i nie przyjechali bo jak umie się łowić tylko jedną metodą i z rzucaniem sznurem muchowym choć na kilka metrów jet problem no to wtedy jest ogólnie wielki problem :hehehe: . Na "bajorze" zbyt późno zmieniłem taktykę i 2 ryby uważam za słaby wynik w swoim wykonaniu, dodatkowo spad jednej ryby przy podbieraku :spust: ryby która dawała 1 miejsce w drużynówce, ale takich gdybań było u każdego wiele. W efekcie ciesze się z 2-ego miejsca drużyny no i pierwszych miejsce w drużynówce i indywidualnie kolegów z Salmoklubu.

Trudno mi z racji funkcji oceniać przebieg i organizację zawodów ale myślę, że było fajnie i nikt nie ma zastrzeżeń. O przepraszam jeden Pan q..... zawsze i wszędzie będzie miał zastrzeżenia i jakieś ale... ale ten typ po prostu tak ma i nawet jak by mu nurek ryby na hak zakładał :luulu: to były problem, że pływa w akwalungu a nie nurkuje swobodnie. Drugi raz proponuję zamiast muchówki wziąć federka albo karpiówkę i usiadając na drugim stawie :fishing: .

Marek, Radziu, Jasiu rośniecie w siłę za rok trzeba się mieć na baczności, albo inaczej po prostu Was przed startem, zdyskwalifikuję :king:

Daniel

#10 Marekcz

Marekcz

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 39 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 03 lipiec 2016 - 20:27

Marek, Radziu, Jasiu rośniecie w siłę za rok trzeba się mieć na baczności, albo inaczej po prostu Was przed startem, zdyskwalifikuję :king:/>

Daniel

Ktoś tu nam albo słodzi albo się faktyczni boi :).
Ja czekam na te zawody towarzyskie obiecane, już trenuję......

#11 Daniel Kasprzak

Daniel Kasprzak

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 180 postów

Napisano 06 lipiec 2016 - 23:59

Muchowe Mistrzostwa Okręgu PZW Częstochowa 12.06.2016 r., Soła - Łowisko Moszczanica.

Tegorocznym organizatorem z ramienia ZO PZW w Częstochowie został nasz, Jurajski Salmoklub Częstochowa. Zawody zaplanowano na dzień 12 czerwca 2016 r. Dzięki uprzejmości Okręgu PZW Bielsko Biała, zmagania mające wyłonić najlepszych muszkarzy naszego okręgu, odbyły się w pierwszej turze na rzece Sole, od mostu drogowego w Milówce do mostu drogowego w miejscowości Cięcina. Innowacją tej rangi zawodów, było przeprowadzenie drugiej tury zawodów na wodzie stojącej, konkretnie na łowisku wędkarskim "Żywiec Moszczanica".
W zawodach wystartowało dwudziestu pięciu seniorów i jeden junior.
Po porannej odprawie i sprawnie przeprowadzonym losowaniu, zawodnicy rozeszli się na stanowiska i sektory na rzece Sole, aby rywalizować w 3 godzinnej turze. Jeśli chodzi o wyniki, to przepiekana rzeka, jaką jest Soła ugościła Częstochowskich muszkarzy lipieniami i pstrągami potokowymi, które przez niski poziom wody w rzece oraz w ostrym słońcu, były bardzo trudne do złowienia. Po 3 godzinach rywalizacji zawodnicy i sędziowie przenieśli się następnie na łowisko "Żywiec Moszczanica", by po regeneracji posiłkiem oraz krótkim odpoczynku zacząć łowić ryby łososiowate na wodzie stojącej. Tutaj muszakarze musieli wykazać się dużym kunsztem i taktyką tym bardziej, że co 30 minut następowało przejście o kilka stanowisk ,w efekcie tego każdy z łowiących w czasie całej tury ?obszedł staw do okoła?, łowiąc na różnych stanowiskach. Na wodzie stojącej najskuteczniej połowili Ci, którzy łowili na sucha muchę oraz na małe bardzo lekkie strimerki.
Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwali sędziowie: Jacek Paszkiewicz i Florian Pluta. Impreza odbyła się bez żadnych przeszkód i została wzorcowo oceniona przez uczestników, sędziów i osoby towarzyszące.
Nie do pokonania okazali kolejny raz członkowie Jurajskiego Salmoklubu Częstochowa, podtrzymując kolejny raz z rzędu prymat w Muchowych Mistrzostwach Okręgu oraz wygrywając klasyfikację indywidualną oraz drużynową.
Wyniki zawodów:
Seniorzy:

1. Michał Birkowski JURAJSKI SALMOKLUB CZĘSTOCHOWA
2. Bartosz Magnuszewski JURAJSKI SALMOKLUB CZĘSTOCHOWA EGO
3. Marek Kielan PZW Mykanów FLY

Drużynowo :

1. Jurajski Salmoklub Częstochowa Tiger Trout ( Kamil Radosz, Hubert Wawrowski, Łukasz Winiarski)
2. Jurajski Salmoklub Częstochowa EGO (Daniel Kasprzak, Bartosz Magnuszewski, Przemek Benduch)
3. PZW Mykanów FLY ( Marek Kielan, Jacek Chrząstek, Zenon Karwala)

Junior :

1. Dawid Witkowski PZW Mykanów

Muchowy Mistrz Okręgu oraz drużyna Juraskiego Salmoklubu będą reprezentować PZW Okręg Częstochowa na sierpniowych, Muchowych Mistrzostwa Polski, które odbędą się nad Sanem.
Jurajski Salmoklub Częstochowa serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom zawodów, sędziom, a w szczególności Okręgowi PZW Bielsko Biała za udostępnienie miejsca na zawody oraz Andrzejowi Zawadzie gospodarzowi "Łowiska Moszczanica".

Użytkownik jasiekcom edytował ten post 07 lipiec 2016 - 00:00

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych