Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warta

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#41 Wartoholik

Wartoholik

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 23 grudzień 2016 - 18:20

Uprzejmy poradnik jak dobrać się PZW do dupy:

http://www.wedkarz.p...pp/article/4021

#42 Gregor

Gregor

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów
  • Koło:Lakord-Sazan
    ZO PZW Częstochowa

Napisano 29 grudzień 2016 - 22:57

Tak się składa, że osobiście znam Wieśka Dębickiego. Miałem okazję kilka lat temu gościć Go nad Wartą, razem z Michasiem i śp. Andziolem. Pozwala mi to na stwierdzenie, że Wiesiek (w dobrej wierze) pierdzieli czasem głupoty, a to do czego podałeś link nie ma nic wspólnego z procedurą zebrań sprawozdawczo wyborczych w roku wyborczym 2016/2017. 

Osobiście namawiam wszystkich wędkarzy do uczestnictwa w zebraniach sprawozdawczo-wyborczych!

Informacje o tym gdzie i kiedy odbywa się zebranie danego koła są dostępne w biurze naszego okręgu, a koła mają obowiązek  informowania swoich członków o zebraniach. Każdy zainteresowany zdobędzie taką informację bez najmniejszego problemu. Osobiście podjadę jutro rano do naszego biura i poproszę wrzucenie na naszą stronę informacji o terminie zebrań poszczególnych kół . 

Wiesiek myli się wyliczając kto powinien składać sprawozdania na koniec kadencji w celu uzyskania absolutorium.

Sprawozdanie z działalności Zarządu w kole składa Prezes koła, Komisja Rewizyjna (to sprawozdanie dotyczy między innymi spraw finansowych) oraz Sąd Koleżeński. Nie ma obowiązku składania sprawozdań przez Skarbnika, Rzecznika Dyscyplinarnego i Komendanta SSR. 

Wynika to z ordynacji wyborczej. W wyborach w PZW wybiera się Prezesa koła plus Zarząd ( minimum 5 członków razem z Prezesem), Komisję Rewizyjną ( minimum 3 członków razem z Przewodniczącym KR) oraz Sąd Koleżeński ( minimum 3 członków razem z przewodniczącym SK). I te osoby odpowiadają przed uczestnikami zebrania sprawozdawczo-wyborczego. 

Funkcje jakie otrzymują poszczególni członkowie zarządu koła ustalane są podczas pierwszego zebrania zarządu koła, komisji rewizyjnej i sądu koleżeńskiego nie później niż 7 dni od daty wyborów. 

Bardzo ważnymi osobami, które wybierane są na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym są Delegaci na Zjazd Okręgowy. To oni będą decydować o tym kto zasiądzie we władzach ZO na kolejne cztery lata. 

Od ośmiu lat obsługuję zebrania sprawozdawcze i sprawozdawczo-wyborcze w naszym okręgu. Ilość osób, które w nich uczestniczą waha się w granicach od 10% do 25% stanu osobowego koła. 

#43 kera65

kera65

Podawacz Piwa

• Wędkarska Częstochowa
  • 205 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 30 grudzień 2016 - 22:09

Oczywiście. Tyle tylko, że zarybienie byłoby mniejsze. To są dobrowolne datki. I jakoś u mnie w kole nie znalazł się taki, który by tej dodatkowej piątki nie przekazał. A, że to tylko kilku z naszego koła jeździ z zarybieniem to inny temat. 

Sorki Edvis, ale w tej chwili żałuję, że wdaje się w takie dyskusje. 

Koniec, kropka. 

Takie to jest forum, że nie ma szans na to żeby tu rozmawiać rozsądnie. Nawet moja cierpliwość ma swoje granice.

Bawcie się w swoim gronie. Pomyliłem się uważając, że da się tutaj poważnie rozmawiać. 

Grzesiek Tobie w tej wypowiedzi zaszkodziła rocznica stanu wojennego ????? 

kera65[koło pólnoc]
nie godej idiocie że jest idiotą bo bydziesz mioł przegwizdane a jednak dali to robia

#44 Porębiusz

Porębiusz

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 144 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 31 grudzień 2016 - 20:02

Tak się składa, że osobiście znam Wieśka Dębickiego. Miałem okazję kilka lat temu gościć Go nad Wartą, razem z Michasiem i śp. Andziolem. Pozwala mi to na stwierdzenie, że Wiesiek (w dobrej wierze) pierdzieli czasem głupoty, a to do czego podałeś link nie ma nic wspólnego z procedurą zebrań sprawozdawczo wyborczych w roku wyborczym 2016/2017. 

Osobiście namawiam wszystkich wędkarzy do uczestnictwa w zebraniach sprawozdawczo-wyborczych!

Informacje o tym gdzie i kiedy odbywa się zebranie danego koła są dostępne w biurze naszego okręgu, a koła mają obowiązek  informowania swoich członków o zebraniach. Każdy zainteresowany zdobędzie taką informację bez najmniejszego problemu. Osobiście podjadę jutro rano do naszego biura i poproszę wrzucenie na naszą stronę informacji o terminie zebrań poszczególnych kół . 

Wiesiek myli się wyliczając kto powinien składać sprawozdania na koniec kadencji w celu uzyskania absolutorium.

Sprawozdanie z działalności Zarządu w kole składa Prezes koła, Komisja Rewizyjna (to sprawozdanie dotyczy między innymi spraw finansowych) oraz Sąd Koleżeński. Nie ma obowiązku składania sprawozdań przez Skarbnika, Rzecznika Dyscyplinarnego i Komendanta SSR. 

Wynika to z ordynacji wyborczej. W wyborach w PZW wybiera się Prezesa koła plus Zarząd ( minimum 5 członków razem z Prezesem), Komisję Rewizyjną ( minimum 3 członków razem z Przewodniczącym KR) oraz Sąd Koleżeński ( minimum 3 członków razem z przewodniczącym SK). I te osoby odpowiadają przed uczestnikami zebrania sprawozdawczo-wyborczego. 

Funkcje jakie otrzymują poszczególni członkowie zarządu koła ustalane są podczas pierwszego zebrania zarządu koła, komisji rewizyjnej i sądu koleżeńskiego nie później niż 7 dni od daty wyborów. 

Bardzo ważnymi osobami, które wybierane są na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym są Delegaci na Zjazd Okręgowy. To oni będą decydować o tym kto zasiądzie we władzach ZO na kolejne cztery lata. 

Od ośmiu lat obsługuję zebrania sprawozdawcze i sprawozdawczo-wyborcze w naszym okręgu. Ilość osób, które w nich uczestniczą waha się w granicach od 10% do 25% stanu osobowego koła. 

Normalnie od czasu Jaruzela nie czytałem lepszej instrukcji jak trwać przy korycie

Powiedz mi tylko towarzyszu jaki wpływ ma przeciętny człowiek tyrający od świtu do połowy nocy na to co wy wyprawiacie,ja chcę wędkować w rybnych wodach i jestem w stanie za to odpowiednio zapłacić,ale wasza organizacja mi to skutecznie uniemożliwia,śmierć monopolistom,tyle życzę wam na nowy rok

Ryby nie grzyby,po deszczu nie rosną...

#45 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1277 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 02 styczeń 2017 - 22:21

Warta, art. Onet

#46 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4911 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 00:41

Opis hmmm. no niezły, ale nasz odcinek od Zakrzówka do powiedzmy Wąsosza i później do Osjakowa to kwintesencja tej rzeki - Ważne Młyny, Trzebca i Wąsosz Górny to jak Nida skrzyżowana z Gwdą i jeszcze z czymś innym. Później to już trochę inniejszy klimat - porozrywany nurt - i zależnie od rzeki, niektóry, jak włosy drapieżnej i dzikiej dziwki - w pełnym tych słów znaczeniu - płynie szybko, mocno i wąsko - a inny zaś, jak panieneczki bez wyobraźni - płyciutko i powolnie, z mozołem. ...ale są i przyspieszenia, płycizny, fragmentami enklawy, jak na niektórych zapomnianych wysepkach w Działoszynie, czy w Drobnicach. Nieraz wąska, że aż dziwna, a nieraz rozlana, że można przejść, nie mocząc kolan. ...i te starorzecza. O niektóre dba rzeka, ale niektórych już prawie nie ma i pewnie kiedyś znikną - Leszczowe, Podkowa, Wronia Woda. To tylko przykłady tych, które jeszcze są, ale Wronią Wodę możemy już tylko oglądać, bo wędkarze robili tam burdel tj. syf i został tam wprowadzony zakaz połowu.

#47 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4911 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 23:47

Od jakiegoś czasu obserwuję stan Warcianki i generalnie stan jest taki, jaki był. Tu nie chodzi o stan, ale o to, że nie schodzi kruszywo. A piach nie schodzi, bo brakuje nurtu tj. brakuje rzece werwy i takiego powera. Może jest to spowodowane częstymi ostatnio niżówkami, a może faktycznie wyłącznie zbiornikiem w Zakrzówku.

Uogólniając - poziom wody reaguje na czasowo połączone starorzecza mniej więcej tak samo, ale ( jakkolwiek to brzmi ) dno jest najwyraźniej wyżej. 

Rzeka nie ma siły, żeby zepchnąć kruszywo przez ubytek?

#48 Harry

Harry

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 26 listopad 2017 - 13:45

W tym roku to akurat Wartą spłynęło z pięć razy tyle wody co rok lub dwa lata temu. To niby w tym roku powinna się pogłębić?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych