Skocz do zawartości

Zdjęcie

No Kill - Warta - SYSTEM MONITORINGU

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Daniel Kasprzak

Daniel Kasprzak

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 181 postów

Napisano 29 październik 2015 - 18:20

SYSTEM MONITORINGU NA "NO KILLO" WARTA.

Od dłuższego czasu na odcinku No Kill na górskiej Warcie istniej system monitorowania łowiska. Jurajski Salmoklub Częstochowa będący opiekunem tego odcinak zakupił dzięki wsparciu sponsorów i akcji przeprowadzonej na www.flytiers.pl oraz na WCP zestaw fotopułapek. Urządzenia skutecznie pomagają zwalczać przejawy kłusownictwa na rzece Warcie. Ponadto mamy nadzieję, że dzięki tym urządzeniom uda się ujawniać między innymi nielegalną wycinkę drzew i nielegalny wywóz śmieci.
Ilość urządzeń, które posiadamy, pozwoli monitorować skutecznie miejsca szczególnie narażone na działalność kłusowniczą. Oczywiście ilość montowanych fotopułapek jest tajemnicą, ale możemy zdradzić, że urządzenia pozwalają między innymi monitorować teren zarówno w dzień, jak i w nocy, dzięki specjalnemu reflektorowi podczerwieni, którego promienie są niewidzialne dla ludzkiego oka. Ponadto urządzenie w momencie uruchomienia przez czujnik ruchu zaczynać wykonywać zdjęcia i nagrywać filmy wraz z głosem w rozdzielczości HD. Nagrany materiał wysyłany jest przez moduł GSM na serwer i telefony komórkowe naszych strażników w postaci maila lub MMS-a. Dzięki czemu w kilkanaście sekund otrzymujemy zdjęcia i film wykonane przez fotopułapkę.

Kłusole już mają się na baczności bo wiedzą, że materiał filmowy będzie dowodem w sprawie !!!

Dołączona grafika

Pstrągawiam.
Daniel

#2 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2625 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 29 październik 2015 - 18:22

Muszę przestać grzebać w majtach ,,,bo wstyd będzie. Dołączona grafika
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#3 Daniel Kasprzak

Daniel Kasprzak

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 181 postów

Napisano 29 październik 2015 - 18:40

Jasiu na Twoim miejscu już bym się bał bo jakoś nagrań jak w polskiej kinematografii :klaszcze: a rozdzielczość obrazu taka, że można się wstydzić i to nawet podwójnie lub chodzić z podniesionym czołem patrząc :respect: z góry, na wszystkich pozostałych "członków" PZW przynajmniej naszego okręgu

#4 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów
  • Koło:Okoń-Cz-wa

Napisano 30 październik 2015 - 10:10

Jako że jestem świeżo po szkoleniu na baaardzo podobny temat miałem coś napisać .....ale po namyśle zrezygnowałem :rolleyes:/> Kolegom z Salmoklubu poradziłbym tylko jeszcze zapoznanie się z instytucją GIODO jeżeli chcą takich nagrań używać w sądzie o oznaczeniach terenu nie wspomnę ....straż leśna już to przerabiała....ale akcja jak najbardziej ok. ps:tylko orginalne nosniki danych.....

Użytkownik mlody edytował ten post 30 październik 2015 - 10:17

#5 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2625 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 30 październik 2015 - 14:12

Teren z tego co pamiętam , oznaczony jest tabliczkami.
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#6 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów
  • Koło:Okoń-Cz-wa

Napisano 30 październik 2015 - 17:14

Nie wiem czy nasze forum odwiedzają jacyś "potencjalni" kłusownicy więc nie wiem czy warto im taka lekturę serwować ale jak coś to służę paroma informacjami na priv;)

#7 Daniel Kasprzak

Daniel Kasprzak

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 181 postów

Napisano 30 październik 2015 - 17:16

Kolego jeśli masz taką wiedzę i coś się zmieniło w przepisach w zakresie wykorzystywania monitoringu to podziel się z nią, napisz np.: na priva foto_dankas@op.pl
Co do oznaczenia cały teren odcinka jest oznaczony tablicami informacyjnymi nie pamiętam dokładnie ile czy 10 czy 15 takich tablic gdzie jest informacja, że rzeka łowisko jest monitorowany całodobowo.

Daniel

#8 Mariusz F

Mariusz F

Mistrz WCP Spławik

• Użytkownik
  • 264 postów
  • Koło:Śródmiejska

Napisano 03 listopad 2015 - 09:55

Fajnie , z tym że nie reklamowałbym tak jakości tych urządzeń bo są ludzie którym tak dobre urządzenia mogą się przydać. Bywały już przypadki że foto pułapki zmieniały właściciela.
Co do GIODO to kolega ma rację. Poniżej mały plik w PDF z neta.

monitoring

Jak mnie nie ma w serwisie - To jestem na rybach !!

SINAD S.C. Częstochowa - CB RADIO , ANTENY, NAPRAWA i MONTAŻ.
WCP rabaty !!! tel. 501 634 634

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych