Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kołowrotki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lewy1106

Lewy1106

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 177 postów
  • LokalizacjaNesoya

Napisano 16 styczeń 2015 - 00:21

Jak w dziale spining i spławik jest temat o kołowrotkach to i w tym dziale też zamieszcze a co mi tam ! Sprawa ma się następująco, co myślicie o kołowrotkach "no name" made in china ? Np taki Mój odnośnik Czy według was jest gorszy niż te "markowe" które bardzo często różnią sie tylko tym, że doklejony jest firmowy znaczek, bo większość znanych firm robi je w Chinach? Nie chcę/nie chciałem poruszać tego tematu na jb bo podejrzewam, że wielcy tego portalu rozwodziliby się, że jak to tak bez logo ? Przecież one są lepsze bo kupione za xxxx zł. Nie oszukujmy się nie każdy chce i nie każdy ma na to aby kupić chociażby jakiś kręcioł ze średniej półki czyli okolice 500zł a te za mniejsze pieniądze (+/- 200zł) są po prostu brzydkie (przynajmniej dla mnie), a druga sprawa po co przepłacać jeśli jest coś równie dobre a nie ma tylko znaczka ?
Tak więc pytanie postawione teraz czekam na burzę czy też normalne odpowiedzi wink.gif

Ps. czy ktoś macał wędkę "szekspira" agility fly rise ? myślę czy by do suchara nie skompletować 7' 4# na mniejsze siurki. O ile wędka ma raczej dobre opinie o tyle szukając właśnie kołowrotka nic ciekawego nie znalazłem chyba, że cena zaporowa.

Użytkownik jasiurski edytował ten post 17 luty 2017 - 00:22

#2 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2561 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 16 styczeń 2015 - 15:19

Masz tu coś takiego.Mój odnośnik i i ten zobacz
Szukaj bądź zapytaj na tym forum.
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#3 jasiekcom

jasiekcom

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 162 postów

Napisano 16 styczeń 2015 - 16:16

Sprawa bardzo skomplikowana i nie da się jednoznacznie odpowiedzieć i nie dotyczy tylko kołowrotków. Czasami płacić się za samo logo czasami produkt no name potrafi być lepszy czy trwalszy od czegoś renomowanego. Sam mam muchówkę zbudowana na bułgarskim tak tak :reweela: na bułgarskim blanku która niczym nie ustępuje cts, sam blank w jaksonowskich monolitach jak porównać moduł węgla zbieżność blanków , charakterystyk pracy jest naprawdę super a po przezbrojeniu powiem że może stawać w szranki z kijami z najwyższej półki. Ale nie zawsze tak bywa zauważ, że niektóre firmy klepią dany produkt w jedne fabryce ale różnica potrafi być nie tylko w logo importera /dystrybutora można by powiedzieć że różnica tkwi czasami w szczegółach jedna firma przyoszczędzi na tańszym łożysku, założy gorszą podkładkę, sprężynka będzie z gorszego drutu idt. Niby widzisz ten sam produkt ale w jednym będziesz miał luzy i klekotanie za 2 - 3 miesiące a drugi pochodzi 2- 3lata. Sprawdzony organoleptycznie przykład trzy identyczne kołowrotki mają w ofercie jaxon, dragon, vision różnią się niby tylko logiem i kolorem klepane chyba w tej samej fabryce wszyto prawie identyczne ale prawie? różnica na pewno w cenie. Po pewnym czasie użytkowanie jakość jaxona i dragona na tym samym poziomie taka sobie w vison zdecydowanie lepiej to wygląd inne rozwianie głownie w sprawie hamulca gdzie Visio bije jaxona i dragona na głowę. Z własnego doświadczenie przez pryzmat prowadzonej działalność powiem Ci tak ściągnę Ci wiertarkę czy inne elektronarzędzie które z wyglądu niczym się nie będzie różniło od urządzenia które w polskiej ofercie ma innych piec firm (różnica w logo i opakowaniu) ale do środka mogę wsadzić wirnik za 4 dolce za 7 dolców za 10 dolców, czy też 20 dolców i to samo ma się z innymi częściami typu przekładnie, łożyska, tuleje itd. Efekt finalny mogę mieć urządzenie w najtańszej opcji które w całości kosztować mnie będzie 80 zł a konkurencja identycznie wyglądające urządzenia za 100 a ktoś inny złoży ta sama wiertarkę w ful opcji i kosztować go to będzie 190 zł. Tylko kultura pracy i awaryjność mojej oferty niestety będzie zdecydowanie słabsza niż tej od konkurencji za 180 zł. Od cała tajemnica.

Oczywiście ostateczna decyzja zawsze zleży od Ciebie ;-)

#4 Lewy1106

Lewy1106

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 177 postów
  • LokalizacjaNesoya

Napisano 16 styczeń 2015 - 17:24

W komisie FF codziennie patrze kto co tam wystawia :D tego DAM'a też zauważyłem i sie nad nim zastanawiam, tak samo albo prawie tak samo wygląda jak scierra Orbit ;)

#5 jasiekcom

jasiekcom

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 162 postów

Napisano 16 styczeń 2015 - 18:09

A powiedz ile chciałbyś przeznaczyć na kołowrotek to coś może pomogę bo na prawdę dość duża liczbę sprzętu muchowego przerzucam rokrocznie więc powiem nieskromnie jakieś tam doświadczenie mam :oko:

#6 Lewy1106

Lewy1106

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 177 postów
  • LokalizacjaNesoya

Napisano 16 styczeń 2015 - 18:17

Agility fly rise 7' 4# kosztuje 240zł i tej kwoty nie chce przekroczyć przy kołowrotku. Szczególnie, że dobrze by było kupić jakiś sensowny sznur jeszcze...
Chyba, że masz/macie jakieś inne propozycje na małe zakrzaczone ciurki bo 9' 5/6# trochę sie męcze przy drzewach.

Użytkownik Lewy1106 edytował ten post 16 styczeń 2015 - 18:23

#7 jasiekcom

jasiekcom

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 162 postów

Napisano 16 styczeń 2015 - 20:44

W kwocie do 240 zł do tego kija co wybrałeś to ja bym polecił Ci i to bez żartów OKUMA AIRFRAME 4/6 kosztuje śmieszne pieniądze :klaszcze: fakt grafitowy kto co lubi ale powiem tak, rewelacyjny hamulec na prawdę ten element w tym kołowrotku jest takiej klasy jak w kołowrotka o 2 półki wyższych, jak będzie za lekki można doważyć taśmą ołowianą ( w druga stronę raczej ciężko choć można pilnikiem redukować :fajosko: ). Minusem jest to że pokrętło hamulca ( ten motylek ) jak z bardzo poluzujesz potrafi się odkręcić i wypaść słyszałem o tego typu wypadkach. Ja mam dwa takie kołowrotki hahahah i co najlepsze kołowrotek za 70 zł przykręcony do wędek za 700-800 zł. Jeśli chcesz jednak wydać więcej pieniędzy to polecam w tej kwocie KONGER WORLD CHAMPION 4/5 pancerny niezniszczalny kołowrotek o bardzo dobrym hamulcu trochę niżej lokowałbym OKUMA SLV # 4/5 w porównaniu do kongera jednak bardziej delikatniejszy, krawędzie szpuli na skutek uderzeń potrafią się mocno zaginać, hamulec bardzo chwalony ja oceniam jedynie na dobry. Mankamentem SLV jest też to że gwint pokrętła hamulca jest bardzo drobny i delikatny, przy regulacji siły hamowani jeśli masz ustawiony hamulec dość delikatnie dość dużo tego gwintu wystaje spoza konstrukcji kołowrotka i jak złapie gwint jakieś ostre twarde paprochy np. duże twarde ziarno piachu ten gwint przy dokręceniu można skasować sobie ten gwint, znam to z autopsji :( .

Użytkownik jasiekcom edytował ten post 16 styczeń 2015 - 20:50

#8 arez

arez

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 17 styczeń 2015 - 00:07

Tak się składa, że kupiłem ten kijek Agility Fly Rise 7' 4# zachęcony dobrymi opiniami. Ale szczerze mówiąc niezbyt przypadł mi do gustu. Znawcą i mistrzem jednak nie jestem. Możliwe że źle się do niego zabieram. Poza tym kiepski najtańszy sznur Cortlanda sprawy nie ułatwia. Nie wiem czy będzie mi się chciało inwestować w lepszy sznur by ostatecznie rozwiać watpliwości - raczej nie. Po lekkim zniechęceniu kijek leżakuje w szafie.
I tak się zastanawiam czy go spylić czy może zostawić sobie w nadzieji, że do niego dojrzeję.
A tak w ogóle to też myślałem o stosowaniu na zakrzaczonych odcinkach ale najwyżej 0,01% miejsc wymaga takiego kija a pozostałe dadzą się obskoczyć kijkiem 8'6" albo w ogóle - takie moje prywatne zdanie.

#9 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2561 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 17 styczeń 2015 - 00:15

Kupiłem kij ten firmy lecz #3. Dołożyłem sznur Greys Platinum #4 i na malutkich strumykach pełna satysfakcja. Problem mam z kołowrotkiem bo jest do linek 5, 6 i przeciąża kij. Miałem fajny kołowrotek ale @buller mi go popsuł Dołączona grafika. Właśnie sobie o tym przypomniałem Dołączona grafika
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#10 bertus

bertus

Expert

• Użytkownik
  • 1493 postów
  • Koło:Kłobuck
    Salmoklub Częstochowa

Napisano 17 styczeń 2015 - 08:16

Na te motylki przy okumie faktycznie trzeba uważać. Mój spoczywa gdzieś w odmętach Wiercicy

Użytkownik bertus edytował ten post 17 styczeń 2015 - 08:16

"Wędkarstwo muchowe to najpiękniejsza rzecz na świecie jaką można robić na stojąco"
Piszę poprawnie po polsku

#11 jasiekcom

jasiekcom

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 162 postów

Napisano 17 styczeń 2015 - 16:05

I jeszcze jedne model który byłby w moim obszarze zainteresowań to Monolith XT FLY # 3/4 ( bardziej do przetestowania ) może Ci się spodobać bo ażurowa konstrukcja. Osobiście w rękach nie miałem ale kolega miał okazję w realu go pooglądać i był bardzo pozytywnie zaskoczony jeśli chodzi o spasowanie wszystkich elementów, hamulec też pracuje dobrze i płynnie ale jak długo te pozytywy w tym kołowrotku będą się prezentować dobrze tego nie mogę Ci obiecać.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych