Skocz do zawartości

Zdjęcie

mapy batymetryczne polskich jezior

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 AQUA MAPA

AQUA MAPA

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 14 październik 2014 - 14:50

Szukamy chętnych do pływania po polskich jeziorach. Chodzi o wspólne zbudowanie bazy danych o głębokości zbiorników wodnych w Polsce.

Zachęcamy do zapoznania się z Programem AQUA MAPA:
www.aquamapa.com

Program zakłada stworzenie spójnej bazy danych o głębokości jezior w Polsce. Zbieranie danych odbywa się przez crowdsourcing czyli wspólne działanie dostępne dla szerokiej rzeszy odbiorców. Celem jest stworzenie kompleksowego pokrycia zbiorników wodnych i przekształcenie zasobów w serwis dostępny dla wszystkich użytkowników wód śródlądowych w Polsce.

Każdy kto przystąpi do uczestnictwa w projekcie i dostarczy prawidłowo zebrane dane pływając po pobranych przez siebie trasach otrzyma bezterminowy dostęp do serwisu z mapami jako podziękowanie za wkład w pracę. Dodatkowo jeśli uczestnik programu tego chce to zbierając dane na większych obszarach walczy o bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Załączone pliki

#2 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 14 październik 2014 - 18:57

Cześć, jako zbiór danych potrzebujesz ślady GPS plus wykres z echa w formie elektronicznej?
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#3 AQUA MAPA

AQUA MAPA

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 05 listopad 2014 - 12:33

Cześć,
przepraszam za tak późną odpowiedź.

Potrzebny jest ślad GPS oraz zapis głębokości w danym punkcie.
Napisz jaką masz echosondę.

Pozdrawiam,

Dorota
AQUA MAPA

Cześć, jako zbiór danych potrzebujesz ślady GPS plus wykres z echa w formie elektronicznej?

#4 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 05 listopad 2014 - 13:39

Cześć.

Pytałem raczej aby zaspokoić swoją ciekawość, ponieważ w tym momencie nie dysponuję sprzętem, którym mógłbym takie rzeczy poczynić. Poza tym pływam sporadycznie.

Pozdrawiam.
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#5 AQUA MAPA

AQUA MAPA

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 05 listopad 2014 - 20:03

Witam,
rozumiem, w razie zainteresowania możemy wypożyczyć sprzęt do sondowania. Do dyspozycji są echosondy Lowrance hds 5 gen 2 z 10hz antenami zewnętrznymi.

Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.

Prosimy o kontakt na adres info@aquamapa.com.

Pozdrawiam,

Dorota

Cześć.

Pytałem raczej aby zaspokoić swoją ciekawość, ponieważ w tym momencie nie dysponuję sprzętem, którym mógłbym takie rzeczy poczynić. Poza tym pływam sporadycznie.

Pozdrawiam.

#6 Mepsik

Mepsik

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 295 postów

Napisano 06 listopad 2014 - 09:13

Zbieracie dane na temat każdego akwenu w kraju, czy interesują was tylko większe zbiorniki zaporowe i jeziora?

#7 AQUA MAPA

AQUA MAPA

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 06 listopad 2014 - 15:59

Witam,

zbieramy dane dla każdego zbiornika, chociaż rejestrując się na naszej stronie (www.aquamapa.com) do wyboru są zbiorniki powyżej 1ha. A jeśli ktoś jest zainteresowany pływać zgodnie z naszymi wytycznymi tj po liniach lub siatkach to takie trasy płynięcia są dostępne tylko dla zbiorników powyżej 50ha.

Natomiast każdy kto przekaże dane dla dowolnej wielkości zbiornika otrzyma bezterminowy dostęp do tworzonego serwisu i aplikacji mobilnej.

Pozdrawiam

Marcin Bielecki
AquaMapa
info@aquamapa.com

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych