Skocz do zawartości

Zdjęcie

Who let the dogs out ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2561 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 09 październik 2014 - 20:08

Przygodę ze Szwecją w 2014 roku zacznę nietypowo bo do tyłu ... lecz zakładam że wielu z Was tak właśnie lubi i może się spodobać. Od tyłu gdyż ta wyprawa była drugą w kolejności. Na tę pierwszą nie dostałem jeszcze wszystkich zdjęć ...
Trzy tygodnie przed kompem wieczorami szukałem czegoś dla 4-8 osób. W wyborze łowiska zadecydowała zeszłoroczna rozmowa @Mentusa ze Szwedem z klubu wędkarskiego CWC , który opowiadał o rekordowych szczupakach okolic Blekinge.
Domek dopomógł wybrać mój przyjaciel półSzwed Damian ,
PA023020.JPG
wyszukując mało znaną stronę internetową oferującą w miarę atrakcyjne domki w tej tylko okolicy.
Skład podobny do wielu wypraw lecz tym razem doszedł Boguś (niezalogowany) , trzeci do WłodawaTeamBrothers ( w tym @Bak z bratem Darkiem)
PA043113.JPG
oraz @Mentus
PA043117.JPG
, @Radar
P9292920.JPG
i ja
P9282876.JPG .

Wystartowaliśmy z czterech stron świata.... dosłownie. Termin trochę nietypowy. START - Niedziela
Z racji bliskości od promu zajeżdżamy gdy gospodarz śpi
DSC04642.JPG , P9282864.JPG P9282859.JPG P9292905.JPG

lecz po 4 godzinach jesteśmy ju na wodzie. 3 godziny pływania i zero ryb.
Robimy wymianę spostrzeżeń i zaczynamy łowić na płytszych wodach. To był strzał w 10tkę.
Zaczęło się ...
DSC04698.JPG P9292918.JPG PA053170.JPG PA053162.JPG P9292916.JPG

Poniedziałek , wszyscy z bananem na twarzy. Ja wykorzystując niezwykłe żerowanie szczupaków rozpoczynam prawdziwą przygodę z muchówką
mms_img1127273400.jpg .

Z lekkim opóźnieniem docierają wieczorem Damian z@Mentusem. Po uroczystym przyjeciu rankiem wstajemy i na 3 łodzie startujemy.

@Bak rozpoczyna jokerem na 104 cm
20140930_111738.jpg 20140930_112004.jpg

co w perspektywie okazuje się rozmiarem nie do przebicia w całym tygodniu lecz ilość ryb łowionych i spinających się przekracza zdrowy rozsądek.

Trochę tu też ładnie ,ale kto w Szwecji ogląda skały Dołączona grafika

P9302974.JPG
PA033066.JPG P9302989.JPG DSC05732.JPG DSC05755.JPG DSC05756.JPG DSC05770.JPG DSC05766.JPG DSC05790.JPG
Łowią wszyscy łącznie z debiutantem Bogusiem

P9292932.JPG PA053149.JPG .20141002_140200.jpg DSC05787.JPG
Ryby są strasznie waleczne , przez co wędkowanie staje się widowiskowo-emocjonujące. Szczupak 60 cm daje tak popalić , że niejednokrotnie trzeba przekładać kij pod łódką.

Hitem okazują się wahadłówki lecz stara gwardia wali na jerki

P9282888.JPG . P9302995.JPG

Wieczorem odwiedza nas ekipa rodaków . Ta 6-cio osobowa grupa pozytywnie zakręconych łowi szczupaki z takim samy rezultatem co my lecz ... brodząc z brzegu. Wyglądało to dziwnie , inaczej , lecz to bardzo efektywne i efektowne wędkowanie. (rodacy wyszli koło 3 nad ranem równie efektownie jak łowili ).

Następnego dnia rankiem woda jest jak blat stołu ... 2 godziny pływamy z Damianem i nic. Przechodzimy na popery ... takich pięknych powierzchniowych ataków nie widziałem. 3 startujące szczupaki do jednej przynęty na wodzie 0.5 m . Odjazd. Po 11stej zaczęło wiać od morza i wypłynęli łowcy na swoich kutrach.

PA023029.JPG PA023027.JPG P9282872.JPG

Osobiście postanowiłem zaprotestować
Dołączona grafika i uzbroiłem 32 cm gumę w celu selektywnego okazu
PA033081.JPG

. Jednego miałem na kiju ... lecz było mi dane poczuć jedynie moc przeciwnika. Dziś żałuję że po wspólnej analizie wody nie zaryzykowałem łowienia od strony Bałtyku.

Dzwoniąc do kompanów jestem przerażony. @Radar postanawia przekroczyć 100 szt nie wstając wcześniej niż o 9 rano.Dołączona grafika
P9292917.JPG PA023030.JPG

WłodawaTeamBrothers i Tomek postanawia zrobić sobie przerwę bo ręce już nie teges i jadą pozwiedzać Karlskone

PA043093.JPG PA043097.JPG

PA043102.JPG
Stwierdzają że w mieścinie wielkości Kłobucka jest urokliwie lecz jedna knajpa z piwem

PA043115.JPG .

W piątek odkrywam miejscówkę na okonie ...

DSC_0007.JPG

15 szt w dwie godziny to dla mnie i tak za dużo i wracam do szczupaków. Ta guma na fotce ma 32 cm . To ile miał ten szczupak do dziś nie wiem , bo zmierzyłem go na wędce bo chciałem więcej
Dołączona grafika

dsc_0006-1.JPG .

W sobotę i niedziele przychodzi lekka zmiana w intensywności brań. Ryb w ostanio pewnych miejscówkach nie było a woda obniżyła się o 50 cm. Tu jak sądzę trzeba było uciekać na otwarte wody Bałtyku. Późnym wieczorem wraz z Darkiem obserwujemy spławiający się białoryb. Co kilka sekund wyskakuja ryby ponad lustrwo wody. Obstawialiśmy leszcze badź jazie ewentualnie łososie. W niedzielę w dzień wyjazdu zagadka rozwiązana

DSC04702.JPG
Jaź 49 cm

Tak naprawdę nie wiem jak zakończyć tę relację bo jeszcze jak zamknę oczy widzę brania szczupaków a jak otworzę widzę pokaleczone dłonie od ich zębów. Było dobrze , rekordowo dobrze z jednym ale ... brakło w piątek wieczór .
Dołączona grafikaDołączona grafika

INFO > ryby złowione , ogólnie oceniam na 350 m Dołączona grafikaDołączona grafika
brań i zerwanych na około 87342 plus minus 199
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#2 Mepsik

Mepsik

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 09 październik 2014 - 20:23

Jaź 49 cm

Zgrabna fotka! Myślałem że 94... :klaszcze:/>
Swoją drogą - w Szwecji prawie jak w naszym okręgu :udaje:/ Ba! wziąwszy pod uwagę wyniki ilościowe jakie zrobiłem w ciągu ostatnich dwóch tygodni na różnych naszych wodach... można by rzec - zamorska liczebność szczupaka prezentuje się słabo :rolleyes:
Szkoda tylko, że prawie robi zasadniczą różnicę. Zostaje mi nadzieja, że skoro wszystkie moje "trofea" nadal pływają z czasem ilość przejdzie w jakość.
Gratuluję wyprawy!

Użytkownik Mepsik edytował ten post 09 październik 2014 - 20:31

#3 bertus

bertus

Expert

• Użytkownik
  • 1493 postów
  • Koło:Kłobuck
    Salmoklub Częstochowa

Napisano 10 październik 2014 - 12:39

Brak słów....
"Wędkarstwo muchowe to najpiękniejsza rzecz na świecie jaką można robić na stojąco"
Piszę poprawnie po polsku

#4 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1637 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 10 październik 2014 - 14:03

Dużo kmiotów - lubię to ;)
Nie piszę poprawnie po polsku.
Piłeś-nie pisz.

#5 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3551 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 10 październik 2014 - 21:30

Nie zawsze łowi się jakościowo pięknie. Ilość wynagrodziła wszsytko. :)
Tym bardziej że to kmioty waleczne :) Jakby je tak delikatniejszymi zestawami to w ogóle bajka. Tylko co wtedy jak uwiesi sie bydle?
Dużo Jasiu męczyłeś ręce tym silikonowym... czymś ;) ?
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#6 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2561 postów
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 13 październik 2014 - 20:39

Męczyłem 3 dni , złowiłem jedynie szczupaka max 80 cm . Miałem dodatkowo 6 brań.3 zerwane ryby ... powód może banalny , lecz dziś mam doskonale dozbrojoną "tą" gumę.
Na zdjęciu jedna guma ,najmniej uszkodzona.
20141013_202702.jpg

Inna jest tak uszkodzona że straciła pływalność. Jednego szczupaka trzymałem 5 sek na kiju . Miałem siniaka na biodrze ... ehhh,,, walałbym złamać wędkę , a go wyciągnąć . Za rok mam już dopracowaną gumę selekt na szczupaki od 80 cm Dołączona grafika

#7 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3551 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 13 październik 2014 - 21:41

Ładne ślady :)
A propos dozbrajania. Łowiłem w tym roku na 20cm printy, dozbrojone w dwóch miejscach. Po kilku rzutach i wydawałoby się przejściu po kamieniu urwała się jedna dozbrojka z kotwicą. Za słaba jest ta linka choć opisana do 15kg. Jakie było moje zdziwko, gdy już w domu po oględzinach badziewnej dozbrojki, okazało się że z drugiej strony guma jest przejechana jak brzytwą na głebokość dwóch centymetrów. Ryba nie była kmiotem...
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#8 Wojtek

Wojtek

Prawie Jak Wędkarz

• Użytkownik
  • 400 postów

Napisano 13 październik 2014 - 21:42

Fajnie napisany artykuł Jasiu. Gratuluję wyniku. Szkoda trochę, że te największe ryby pospadały, ale .. "taki laif". Co do selektywnych przynęt: ja też się powoli zbroję. Zakupiłem ostatnio paiki: holo selecta 30 cm i dwa pomniejsze 25 cm.
Wobler ma tą przewagę na gumami, że jest śliski. Jak "bydle" go złapie przy zacinaniu kijem idzie mu go przesunąć w pysku - tym samym wbić kotwiczkę w paszczę. Dużą gumą ciężko to zrobić. Guma się w mordzie raczej nie ruszy. Musi on trafić w kotwice. Może receptą byłoby parę docinek; tak ze 3-4. Gdyby po takiej "operacji" pozostał na haku - myślę że duże prawdopodobieństwo byłoby doholowania go.
Tam gdzie nie ma ludzi jest pięknie ... dziwny zbieg okoliczności.

#9 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2561 postów
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 13 październik 2014 - 21:51

Docinałem , docinałem ... ale po 2gim dniu.
Wstawię dozbrojenie gumy ale jak znajdę kabel od aparatu. Dołączona grafika

Co do holo selekta to mam to cudo i uważam za b.dobrą przynętę.
Powiem tak , była pewna radocha z niełowienia wtedy , ale pozostaje brak w wynikach.

#10 RadaR

RadaR

MISTRZ WCP - Fly Fishing

• Użytkownik
  • 1028 postów
  • Koło:OKOŃ
    SALMOKLUB
  • LokalizacjaJura

Napisano 14 październik 2014 - 08:28

Ja tylko od siebie dodam.
To był mój najlepszy wyjazd pod względem wędkarskim jak i towarzyskim.
Rekord dnia 32 szczupaki. 109 sztuk na tydzień.

Dziękuję firmie "JASIURSKI FISHING TRAVEL" za organizację, i czekam na ofertę Wiosna 2015.
RadaR

#11 bak

bak

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 13 listopad 2014 - 21:38

Ja tylko od siebie dodam.
To był mój najlepszy wyjazd pod względem wędkarskim jak i towarzyskim.
Rekord dnia 32 szczupaki. 109 sztuk na tydzień.

Dziękuję firmie "JASIURSKI FISHING TRAVEL" za organizację, i czekam na ofertę Wiosna 2015.

Niech kolega się pochwali jak łowi na żywca :)
bak:)

#12 RadaR

RadaR

MISTRZ WCP - Fly Fishing

• Użytkownik
  • 1028 postów
  • Koło:OKOŃ
    SALMOKLUB
  • LokalizacjaJura

Napisano 16 listopad 2014 - 11:05

Oj tam. Bombki tylko zapomniałem :)
RadaR