Skocz do zawartości

Zdjęcie

Strzelce Wielkie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomik 1970

Tomik 1970

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 642 postów
  • Koło:PZW

Napisano 26 sierpień 2014 - 20:23

Czy ktoś może mi przybliżyć jaki tam rybostan i czy w ogóle jest sens się tam wybierać na rybki ? Jaka metoda połowu jest preferowana i jakiej przynęty użyć ?

#2 bartekmat

bartekmat

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 27 sierpień 2014 - 09:39

Czy ktoś może mi przybliżyć jaki tam rybostan i czy w ogóle jest sens się tam wybierać na rybki ? Jaka metoda połowu jest preferowana i jakiej przynęty użyć ?

Witam kolegę na Strzelcach byłem 2 razy. Są dwa zbiorniki duży z wyspą i długi. Ja łowiłem na długim, który jest mocniej oblegany. Pierwszy raz w dzień od 5 rano do 15, łowiłem na feedera i bata, stosowałem zanęty magnetic carp i karaś wanilia. Z gruntu trochę drobnego leszcza, płotek i karasi, na bata 3 karpie około 35 cm. Drugi raz byłem na nocce stosowałem zanęte typowo pod leszcza, podeszło parę sztuk od 30-50 cm, i jeden karp 40 cm. Brania głównie na pinkę i białego, na kukurydzę też coś się trafiło, z kulkami i peletami tam nie eksperymentowałem. Co do rybostanu na pewno jest leszcz, płoć, karasie srebrne i złote, płoć, karp, okoń bo to złapałem, miejscowi mówili, że jest również amur, ładny jaź, i wszelkie drapieżniki, kilka osób było z żywcami. Ogólne wrażenie dobre.

Użytkownik bartekmat edytował ten post 27 sierpień 2014 - 10:36

Ręcznik, mydło i na ryby:)

#3 Tomik 1970

Tomik 1970

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 642 postów
  • Koło:PZW

Napisano 27 sierpień 2014 - 21:06

Mam tam mieć zawody i zastanawiam się jak się ustawić. Preferuję metodę odległościową.
Gruntowa odpada, pozostaje spławik...
Dzięki za wskazówki :rolleyes:

#4 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1217 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 27 maj 2017 - 15:00

Na zbiorniku w tym miesiącu byłem pięć razy. W sumie zlowilem około 30 ryb, jedna trzecia wymiarowych. Przylowem był nawet dwunastokilowy karp. Zbiorniki D i E to woda obfita w drapieżnika. Niestety to co widziałem i słyszałem nad wodą zabije zasoby w sezon. Wędkarze wylawiaja na trupa sandacze i od razu pakuja do samochodu, grunciarze na slaskich rejestracjach koczuja po trzy tygodnie. Za każdym razem zwracam uwagę i prowokuje jeśli coś odbiega od zasad, kilkukrotnie wędkarze zaraz bo moich wylewnych wypowiedziach zwijali wędki i odjezdzali. Nie o to chodzi. Główny problem to lokalne koło. To oni powinni o swoją wodę dbać, szczególnie że jest to jedyna w pobliżu.
Wielu już uciekło do Pajęczna, miejscowy prezes też zbiera negatywne opinie.
Jeśli na WCP są wędkarze ze Strzelec i okolic mała sugestia - zadbajcie o swoją wodę, jest naprawdę co połowic ale z taką skala klusownictwa szlag trafi większe ryby szybko.

#5 lukaku

lukaku

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 08 sierpień 2017 - 11:07

Witam.
Mam pytanie odnosnie lowiska sportowego.
Czy zdazylo sie komus zlapac tam karpiszona wiekszego niz 40cm?? Bylem tam kilka razy jedynie najwiekszy jakiego zlapalem to ok 45cm, srednio same konusy po 30cm. Czy byly tam wpuszczane jakies wieksze okazy?

#6 michalwestham19

michalwestham19

Pretendent

• Użytkownik
  • 1272 postów

Napisano 08 sierpień 2017 - 20:19

Nie złowisz tam nic godnego uwagi.To jest łowisko dla tych którzy chcą mieć często brania i połknąć bakcyla.
Wędkarstwo nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem;)

#7 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1217 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 11 sierpień 2017 - 15:21

Zgadzam się z Michałem, moje dzieci w wieku 6 i 3 lata pokochały strzeleckie karasie.

#8 michalwestham19

michalwestham19

Pretendent

• Użytkownik
  • 1272 postów

Napisano 14 sierpień 2017 - 16:57

Informuję,że zbiornik z wyspą jest zamknięty do odwołania.
Szkoda tylko,że musiałem się o tym przekonać na własnej skórze. Kolejny raz okręg nie raczył nas o tym poinformować na swojej stronie.Miarka się kiedyś przebierze...

#9 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1217 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 14 sierpień 2017 - 17:47

Jak byłem 3 tygodnie temu zastałem dramatycznie niski stan wody. Domyślam się, że teraz jest jeszcze gorzej.

#10 michalwestham19

michalwestham19

Pretendent

• Użytkownik
  • 1272 postów

Napisano 14 sierpień 2017 - 19:11

Decyzja słuszna tylko,że w dobie XXI wieku to chyba nie problem przedwcześnie poinformować. Ja mam tylko 45 km,więc jestem w stanie to przeżyć. Ale co mają powiedzieć chłopaki z Chrzanowa,którzy przyjechali i jedyne co przywiozą do domu to opinia o naszym okręgu.

#11 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1620 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 14 sierpień 2017 - 19:27

http://www.pzw.org.p...wedkowaniu_2017

Tutaj jest info o zamknięciu zbiornika

Nie piszę poprawnie po polsku.
Piłeś-nie pisz.

#12 michalwestham19

michalwestham19

Pretendent

• Użytkownik
  • 1272 postów

Napisano 14 sierpień 2017 - 20:54

Wszystko fajnie tylko przed wyjazdem sprawdzałem i odnośnie Strzelec Wielkich nic nie było.
Nieistotne ważne,żeby w Pisi poziom wody był większy.

Użytkownik michalwestham19 edytował ten post 14 sierpień 2017 - 20:55

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych