Skocz do zawartości

Zdjęcie

zb. Siamoszyce (C-41)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 Daniel Kasprzak

Daniel Kasprzak

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 181 postów

Napisano 14 wrzesień 2016 - 23:11

Tym razem postaram się z kolegami dopilnować  to "bezpieczne odłowienie ryb i przeniesienie ich na łowiska pozostające w tym samym obwodzie rybackim" oby nie skończyło się tak jak przy poprzednim spuszczeniu 3 kursy z rybą a resztę szlak trafił w wysychających w błotnych dołkach a miejscowi z widłami dopełnili reszty mimo zgłoszeń do okręgu.

Więc Gregor skoro tak bardzo się udzielasz to mam nadzieję, że nie omieszkasz napisać wcześniej kiedy ten odłów i przerzut biedzie robiony.

Na pewno przyjedziemy, pomożemy trochę po-inwigilujemy,  a jak braknie paliwa w samochodzie do przewożenia ryb to spuścimy ze swoich baków co by więcej niż 3 kursy z rybą można zrobić.

Tylko proszę tylko nie o 7 rano że o 10.00 zaczynają.

Już pominę sprawę wczesnego komunikatu o zamknięciu zbiornika 13-stego wychodzi komunikat, że zbiornik zamknięty od 14 -stego. BRAWO !!!!

#22 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2622 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 15 wrzesień 2016 - 00:00

Zbiornik Siamoszyce zamknięty do odwołania od 14.09.2016.

...  bezpieczne odłowienie ryb i przeniesienie ich na łowiska pozostające w tym samym obwodzie rybackim....

Do dziś miejscowi wspominają ,  jak przenosili ryby do  swoich układów pokarmowych ... w tym samym obwodzie rybackim.

Załączone pliki

Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#23 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4936 postów

Napisano 15 wrzesień 2016 - 01:23

No i w piz.u. ...i wylądował. ...i cały misterny plan też w piz.u.

A ten widelec po chu.u fest.

#24 Gregor

Gregor

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów
  • Koło:Lakord-Sazan
    ZO PZW Częstochowa

Napisano 16 wrzesień 2016 - 17:04

Śląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach, biuro terenowe w Zawierciu poinformowało  ZO PZW w Częstochowie, że zgodnie z umową I/250/2016/BTZ z dnia 09.09.2016 roboty budowlane na zadaniu p.n. ,,Remont zbiornika wodnego ,,Siamoszyce" w miejscowości Siamoszyce, gmina Kroczyce, powiat zawierciański, województwo śląskie" będą wykonywane w terminach: 

rozpoczęcie dnia 13.09.2016

zakończenie do dnia 09.12.2016.

Konieczność wykonania przedmiotowych robót wynika z zaleceń wykonanej ,,Oceny stanu technicznego i stopnia bezpieczeństwa zbiornika Siamoszyce" jak i wydanej Decyzji Nr 121/2015 Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia 19.08.2015r.

Podczas przekazania terenu budowy jakie miało miejsce w dniu 13.09.2016r. ustalono konieczność całkowitego obniżenia poziomu wody w zbiorniku, co zostało uzasadnione technologią wykonania poszczególnych robót remontowych.

Zaproszenie na spotkanie w tej sprawie dotarło do ZO w poniedziałek 12 września 2016 i 13 września na to spotkanie pojechali wspólnie Dyrektor Biura ZO, Artur Wachecki oraz ichtiolog ZO  Marcin Juszczyk.  Stąd tak krótki czas od poznania decyzji o remoncie i zamknięciu zbiornika. 

I to by było na tyle dlaczego zbiornik został zamknięty z dnia na dzień. 

@jasiekcom

Zarówno mnie jak i osoby, które z ramienia naszego okręgu będą nadzorowały odłowy i przenosiły ryby z Siamoszyc cieszy twoja deklaracja, choć z pewnością wolelibyśmy gdyby zamiast samej tylko ,,inwigilacji" pomoglibyście podczas odłowów i na własnej skórze przekonali się jak wygląda taka praca. 

Odłowy odbędą się w ostatnim tygodniu września. Dokładnie, w który dzień jeszcze nie wiadomo ponieważ uzależnione jest to od tego na jakim etapie robót zostaniemy dopuszczeni do odłowów, a także od innych czynników: temperatura, szybkość opuszczania wody. 

Ze względu na to, że od kilku dni zbiornik Siamoszyce to teren budowy więc wstęp nad zbiornik mają jedynie osoby upoważnione i to nie przez Okręg ale przez osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo osób tam przebywających z firmy, która przeprowadza remont. Proponuję żeby zgłosić się do biura okręgu z deklaracją pomocy przy odłowach ponieważ może się zdarzyć, że przyjeżdżając na ostatnią chwilę nie zostaniecie wpuszczeni na nieckę zbiornika przez firmę prowadzącą remont. Wydaje mi się to logiczne ponieważ za jakikolwiek wypadek (a o to nietrudno podczas odłowów) odpowiedzialność spadnie na kierownika budowy. 

Brak takiego zgłoszenia spowoduje, że postanie wam tylko ,,inwigilacja" gdzie pojadą samochody z rybami. Dodatkowo takie zgłoszenie się do akcji pozwoli na bezpośrednie powiadomienie zainteresowanych osób o terminie odłowu i nie będziesz musiał czekać aż napiszę o tym na forum. 

@jasiekcom

,,oby nie skończyło się tak jak przy poprzednim spuszczeniu 3 kursy z rybą a resztę szlak trafił w wysychających w błotnych dołkach a miejscowi z widłami dopełnili reszty mimo zgłoszeń do okręgu."

Jeżeli byłeś świadkiem takiego procederu podczas poprzedniego opuszczania Siamoszyc (lub każdego innego zbiornika) to poinformuj o tym Rzecznika Dyscyplinarnego Okręgu, a on z pewnością zaprosi cię na spotkanie, na którym będziesz miał okazję przedstawić dowody na nieprawidłowości, które widziałeś. Możesz to zrobić listownie adresując kopertę: Rzecznik Dyscyplinarny, ZO PZW Częstochowa, ul. Władysława Jagiełły 63, 42-202 Częstochowa. Możesz też osobiście dostarczyć takie pismo do biura ZO w zamkniętej kopercie. Gwarantuję ci, że dotrze to do RDO bez otwierania listu przez kogokolwiek innego niż adresat. 

p.s.

Anonimy wędrują do niszczarki bez czytania. 

Użytkownik Gregor edytował ten post 17 wrzesień 2016 - 17:11

#25 Daniel Kasprzak

Daniel Kasprzak

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 181 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 17:12

Gregor miałem wcześniej odpisać ale brak czasu, wiesz jak to jest, to praca zawodowa a potem patrole SSR, jesienne zarybienia i inne prace na rzecz naszych wód i ciągle nie ma kiedy.

Wiesz jednak napisz wcześniej i podaj termin tych odłowów ale pozwól tym razem wole po-inwigilować, poobserwować nawet z daleka mam super lornetkę do pooglądania ptaków więc dam radę. Obiecuję, że nie będę przeszkadzał będę takim konfidentem ale w dobrym tego słowa znaczeniu.  Dam też możliwość wykazania się w pracy profesjonalistą i chętnie ich poobserwuje w celu własnego samodoskonalenia.

Ale dam jako robaczek maluczki  radę.

Q........ M...... zróbcie te odłowy jak najszybciej i jak najbardziej profesjonalnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sytuacja z wczoraj 2 kolegów z SSR pojechało zajrzeć co i jak na Siamki. No pracę idą pełną parą panowie od koparek łowią na żywca przy śluzie aż miło no przeca na zagrychę szczupaczek jak złoto by się nadał. Oczywiści spierdol.... zostawiając samołówki i sadzyk z żywcami. O całym zdarzeniu został powiadomiony komendant SSR i  Dyrektor Biura Okręgu.

Z informacji od miejscowych to już pracownicy dość mocno się zaprzyjaźnili się z miejscowymi może tym razem zamiast ryby wywozić na furmankach na to na łyżce od kopary no cóż w końcu mamy postęp.

Zapytam jeszcze o jedna sprawę. W maju rozmawiałem z kolegą który jest w zarządzie okręgu i mówił mi, że rozważane było wynajęcie do odłowów jakąś firmę zewnętrzom dla tego pytam czy to prawda, a jeśli tak to może Ci panowie którzy i zostali przepłoszeni to ta firma która ma się też zając też odłowem.  :angry:

Co do sytuacji sprzed lat byłem wtedy młody i głupi :D teraz wiem co bym zrobił. Mimo wszystko o całej sytuacji jaka wtedy zaistniała, koledzy z Zawiercia poinformowali Koło Szczupak oraz telefonicznie poinformowano Biuro Okręgu. I co i nic.... dla tego każda próba taka jak sprzed lata zaniechania, olania i spierd.... będzie miała dalszy ciąg tym razem z innymi konsekwencjami.

Użytkownik jasiekcom edytował ten post 27 wrzesień 2016 - 17:14

#26 Gregor

Gregor

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów
    ZO PZW Częstochowa

Napisano 29 wrzesień 2016 - 19:34

Tak, wiemy o tym, że pracownicy firmy, (a właściwie jeden) postawili wędki na Siamoszycach. Został spacyfikowany i biuro ZO poprosiło Policję, żeby zwiększono kontrolę nad Siamoszycami. 

@

Twój kolega z ZO powiedział ci prawdę.

Wynajęcie profesjonalnej firmy zajmującej się odłowami to konieczność ponieważ w ZO nie dysponujemy odpowiednim sprzętem i ludźmi żeby takie odłowy przeprowadzić. Podobna sytuacja jest także wtedy kiedy odławiany jest zbiornik hodowlany w Strzelcach Wielkich - przyjeżdżają zawodowi rybacy wyposażeni we wszystko co pozwala na sprawny i szybki odłów ryb i ich transport. 

@

Do dzisiaj nie wiem kiedy obniżenie poziomu wody w Siamoszycach pozwoli na odłowy. Stoimy w blokach startowych i czekamy kiedy będzie można przenieść ryby. Nie mamy na to wpływu bo to wykonawca robót decyduje ile wody schodzi ze zbiornika. I tak na 48 godzin przed odłowami musimy powiadomić o tym fakcie RZGW. 

#27 Gregor

Gregor

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów
    ZO PZW Częstochowa

Napisano 30 wrzesień 2016 - 18:26

Odłowy odbędą się najprawdopodobniej 4 października. 

#28 Daniel Kasprzak

Daniel Kasprzak

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 181 postów

Napisano 03 październik 2016 - 23:29

no to co są już jakieś konkrety bo 4-ty to już jutro a tu cisza eterze, a lornetka już przygotowana, chyba, że znowu chce się zrobić to co kilka lat temu...

#29 Daniel Kasprzak

Daniel Kasprzak

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 181 postów

Napisano 04 październik 2016 - 15:24

No i już po wszystkim z info się dowiedziałem, że odłów dokonany, niestety nie wiedziałem o tym i nie mogłem uczestniczyć a szkoda. Jak będę znał szczegóły oczywiście napiszę więcej. 

GREGOR niestety się nie popisał lub nie chciał się popisać... ale co tam lepiej jak nikt na ręce nie patrzy. Porażka  i żenada.

Mam takie marzenie : złowić złota rybkę i poprosić jednym życzeniem o rozje.... PZW.

#30 Gregor

Gregor

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów
    ZO PZW Częstochowa

Napisano 06 październik 2016 - 19:49

@jasiekcom

Powiedz mi czego nie zrozumiałeś z mojego wpisu?

,,Proponuję żeby zgłosić się do biura okręgu z deklaracją pomocy przy odłowach ponieważ może się zdarzyć, że przyjeżdżając na ostatnią chwilę nie zostaniecie wpuszczeni na nieckę zbiornika przez firmę prowadzącą remont."

,,Dodatkowo takie zgłoszenie się do akcji pozwoli na bezpośrednie powiadomienie zainteresowanych osób o terminie odłowu i nie będziesz musiał czekać aż napiszę o tym na forum.

Numer do biura ZO jest dostępny na oficjalnej stronie Okręgu. Zresztą stawiam dolary przeciwko orzechom, że @jasiekcom ( D.K.) doskonale zna ten numer. Miał możliwość żeby dowiedzieć się o terminie odłowów i nie zrobił tego chociaż wystarczyłby jeden telefon do biura ZO. 

@jasiecom

Twój wpis z 27 września. Pozwoliłem sobie na zapisanie go w formie zrzutu z ekranu aby nie było możliwości jego edycji. Mam nadzieję, że dysponujesz odpowiednim materiałem dowodowym potwierdzającym to co napisałeś. Wypadałoby wypisując oskarżenia podpisać się własnym imieniem i nazwiskiem bo to dodaje powagi wypowiedzi. Widzę, że wolisz kryć się za internetowym nickiem rzucając kalumniami. Błąd, kolego. Duży błąd. 

O tym jak przebiegły odłowy na Siamoszycach, w jakich warunkach, kto w nich uczestniczył, ile ryby zostało odłowionych i gdzie zostały wpuszczone proszę zwrócić się do ,,superekstrathebestofthebestspecialpreccisuperpreis" łowcy nadużyć w PZW, kolegi @jasiekcom. Ma najlepszą lornetkę do wypatrywania przekrętów w PZW i nie mnie z nim konkurować. :)

Użytkownik Gregor edytował ten post 06 październik 2016 - 19:50

#31 Daniel Kasprzak

Daniel Kasprzak

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 181 postów

Napisano 06 październik 2016 - 20:17

Gregor  nie mam, w zwyczaju edycji postów :P

Chciałem zapytać Grzesiek czy Gregor to nik czy imię i nazwisko nazwisko :D

Oczywiście, że mam telefon biura ZO :D

Wiem od kolegów, którzy byli na tych odłowach jak to wyglądało i powiem tak tym razem BYŁO OK ;)

Lornetkę mam na serio bardzo bardzo dobrą :o

Za łowcę nadużyć w PZW się nie uważam  i nie zmierzam nawet na ten grunt wchodzić, wskazuję na nieprawidłowości, które odbyły się przed lat i nie chcę aby się powtarzały :(

Tylko wielka szkoda, że do publicznej wiadomości nie podałeś kiedy będą odłowy  może nie tylko ja byśmy z tego skorzystali  ;) 

Tym razem wszystko odbyło się OK i chwała za to choć to powinno być w sumie standardem.

#32 Gregor

Gregor

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów
    ZO PZW Częstochowa

Napisano 06 październik 2016 - 21:08

W temacie ,,Pytania do ZO" podpisałem się swoim imieniem i nazwiskiem (pierwszy post). Zresztą, spora część  userów (Admini wszyscy) tego forum wie kim jestem, część z nich zna mnie osobiście, niektórzy mają mój numer telefonu lub adres e-mail. Nie chowam się za forumowym nickiem i awatarem jak za tarczą chroniącą moją prywatność bo to nie ma najmniejszego sensu. Co prawda publikowanie na stronach internetowych swojego numeru telefonu i adresu e-mail nie jest, według mnie rozsądną opcją ale nigdy nie miałem i nie mam oporów żeby nie podawać swoich danych komuś, kto zwrócił się do mnie z tym na priv.

Wiem, którzy twoi koledzy i z jakiego koła byli na odłowach i jaką robotę zrobili,  ile czasu spędzili na Siamoszycach. Chwała im za to bo to była ciężka robota. 

Datę odłowów na Siamoszycach podałem jako prawdopodobną wierząc, że osoby zainteresowane potrafią korzystać z telefonu i potwierdzić termin odłowów. Nie siedzę na forum 24/7. Trza było zadzwonić do biura. Pisałem o tym. 

#33 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2622 postów
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 06 październik 2016 - 21:54

@Gregor czy jak Ci tam kolego ...kryjący się pod swoim internetowym nickiem. :D

Na przestrzeni lat istnienia tego forum (i nie tylko ) użytkownicy niejednokrotnie pisali ,  co im na wątrobie leży.

Niektórzy w nerwach , niektórzy z konkretnymi argumentami  , a niektórzy w prześmiewczy sposób ukazywali takie to a inne sprawki PZW  

Dla przykładu może,  niech posłuży sytuacja  , którą wraz z @Olsenem pokazaliśmy w formie prześmiewczego artykułu o zawodach koła Okoń ( do którego teraz należę ) na Warcie w Borku

Kilka lat wstecz zorganizowano tam -jak zawsze zresztą - zawody spinningowe. Nas osobiście rozśmieszyło że "zawodnicy"  łowią sobie z mostu -kładce - na boczny trok dorodne tęczaki.

Porobiliśmy foty  , by się z tego ponabijać . Jakie było nasze zdziwienie , że zrobiło się z tego takie zamieszanie. Zamieszanie nie o wędkarzy,  tylko fotografie pstrągów tęczowych.

Pamiętasz @Gregor  , jak dzwoniłeś do nas , jak naciskali wszyscy z PZW ,  by ten artykuł skasować ?

Ze jak się dowie RZGW to będzie afera ?... Skasowaliśmy . 

Tak na marginesie ... od kiedy jesteś tak blisko z PZW ?

@jasiecom

Twój wpis z 27 września. Pozwoliłem sobie na zapisanie go w formie zrzutu z ekranu aby nie było możliwości jego edycji. Mam nadzieję, że dysponujesz odpowiednim materiałem dowodowym potwierdzającym to co napisałeś. Wypadałoby wypisując oskarżenia podpisać się własnym imieniem i nazwiskiem bo to dodaje powagi wypowiedzi. Widzę, że wolisz kryć się za internetowym nickiem rzucając kalumniami. Błąd, kolego. Duży błąd. 

Lecz wzorem Twojego wpisu  , w czeluściach WCP  jest zapis całej tej śmiesznej sytuacji. 

Mając na uwadze , to co było kiedyś ,wcale tego nie napiętnuje. Tak było i już. Moi koledzy z "Salmoklubu" czy klub "Spiner"  jakoś z tamtego okresu  nie chwalą się zbytnio  zdjęciami tęczaków z hodowli. 

Mając też na uwadze  , że patronem tego tęczowego "musikboxu" był PZW , nie ukazywał  bym kolegi @jasieckom  w barwach kłamcy , bo może okazać się , że w każdej plotce jest kilka ukrytych prawd .

Pisać należy  , pokazywać co mi się nie podoba , też. 

Nie jest zasługą "internetowych bajkopisarzy " że tęczak znikł z zawodów?

Może to  , że użytkownik @jasiekcom otwarcie pisze ,  o dobijaniu ryb widłami po odłowach kilka lat temu na Siamoszycach ...teraz przebiegły one wzorowo ?

#34 Gregor

Gregor

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów
    ZO PZW Częstochowa

Napisano 06 październik 2016 - 23:04

Nie jest zasługą internetowych bajkopisarzy, że pstrąg tęczowy zniknął z zawodów. 

To, że tęczowym nie są zarybiane wody przed zawodami to nie działanie internetowych bajkopisarzy ale ustawa, która obligatoryjnie wymaga żeby przy zarybianiu wód ogólnodostępnych nie było możliwości wprowadzenia do nich gatunków obcych, a wpuszczanie np. tęczaka z wykroczenia stało się przestępstwem. Dopuszczono wtedy żeby bez zgody MŚ wprowadzać głowacicę w określonych ustawie rzekach oraz karpia w ilościach określonych w ustawie ( wszystkie te regulacje były omawiane zarówno na zebraniu ZO z Prezesami kół jak i na zebraniach sprawozdawczych) . Po tym akcie prawnym przed zawodami ,,Puchar Warty" Okręg wpuścił kilkaset sztuk pstrąga potokowego selekta, który został w 70% wyrżnięty przez uczestników zawodów.

To ja, osobiście, Grzegorz Śliwiński, v-ce Prezes ZO. piszący tu  pod forumowym nickiem ,,Gregor" zawnioskowałem żeby wszystkie zawody odbywające się na wodach krainy pstrąga i lipienia w naszym okręgu odbywały się na żywej rybie. Spotkało się to z oporem organizatorów komercyjnych zawodów na pstrągowej Warcie i Kocince. Jednak moje argumenty spowodowały, że do dzisiaj zawody na pstrągowo-lipieniowych wodach okręgu częstochowskiego robi się bez zabijania ryb łososiowatych. Dało się to zrobić. 

Ciężko to było przeprowadzić bo najpierw musiałem uzyskać poparcie na Komisji d.s Ochrony i Zagospodarowania Wód. Udało się. Potem była walka na Prezydium, którego dwóch członków twierdziło, że jeżeli uczestnicy zawodów nie zeżrą sobie złowionych ryb to spowoduje to znaczący spadek uczestników zawodów oraz znaczne podniesienie kosztów zawodów ze względu na zwiększenie liczby sędziów. Wyciągnąłem wtedy argument ostateczny w postaci doświadczenia na pstrągowych zawodach z cyklu ,,Memoriał Wojciecha Brudzińskiego", na których miałem zaszczyt kilkakrotnie uczestniczyć na zaproszenie Prezesa Macieja Brudzińskiego. Co najistotniejsze,  to udało mi się, żeby te zasady zostały wprowadzone natychmiast bez odwlekania tego do początku kolejnego roku. Mój wniosek został zainicjowany poprzez znaczącą grupę wędkarzy, którzy byli wkurzeni, że komercyjne zawody odbywają się na dużej rybie wpuszczanej z funduszu okręgu i potrafili znaleźć numer telefonu do mnie. 

Uważam to za swój osobisty sukces, że byłem w stanie przekonać do tego zarówno Komisję ds. Ochrony i Zagospodarowaniu Wód, Prezydium ZO i cały Zarząd. 

#35 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2622 postów
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 06 październik 2016 - 23:43

To po co wtedy ,  to całe zamieszanie było ?

Nie rozumiem tego .

#36 Gregor

Gregor

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów
    ZO PZW Częstochowa

Napisano 06 październik 2016 - 23:52

Łożesz kurna, zapędziłem się nie w tym temacie. Weź no @jasiurski adminie, władco tego forum przetargaj tą dyskusję tam gdzie trza. 

#37 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2622 postów
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 06 październik 2016 - 23:57

Wielowątkowość jest domeną każdego forum. 

Możesz śmiało odpowiedzieć tu.

W sprawach wyższej wagi wal śmiało do @Mentusa vel @Thomasa

#38 Gregor

Gregor

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów
    ZO PZW Częstochowa

Napisano 07 październik 2016 - 20:27

http://www.pzw.org.p...nika_siamoszyce

#39 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2622 postów
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 13 marzec 2018 - 20:00

Otwarcie zbiornika dla wędkarzy 14 kwietnia. Ktoś wie coś więcej? Odbyło się zarybienie po odłowach przed remontem ?

#40 radek66-6

radek66-6

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 13 marzec 2018 - 20:15

Ponoc wpuscili karpia ale nie radze narazie lowic (z gruntu)poniewaz przed zalaniem dno nie zostalo potraktowane spychaczem i trawy oraz trzcina,ktora urosla w trakcie remontu troche bedzie pier.... Wedkowanie. A tak poza tym jak mam tam tylko na karpie jechac to wole dzibice. No chyba ze cos wpuscili ale po cichu.
"Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówicie mi więc co mam robić..."

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych