Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mikado...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów
  • Koło:Okoń-Cz-wa

Napisano 23 listopad 2013 - 17:05

No więc Panowie mam mały dylemat...Postanowiłem zakupić sobie jeszcze jeden kijaszek do feederka jak na razie udało mi sie zawęzić poszukiwania do jednej konkretnej marki..wacham się pomiędzy 3 kijkami 1 kijek albo 2 kijek albo 3 kijek przesiaduje w większości na poraju :fishing:/>/>/>/>

Użytkownik mlody edytował ten post 23 listopad 2013 - 17:14

#2 ROBINTBG

ROBINTBG

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 205 postów
  • Koło:Mykanów

Napisano 23 listopad 2013 - 18:18

To ja Ci dorzucam 4 kijek do przemyśleń Mikado Essential mam i polecam, ma 5 szczytówek i tym samym jest bardzo uniwersalny. Z tych co napisałeś machałem UV i jest to bardzo dobra wędka.
Zawsze spodziewaj się niespodzianki
Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku

#3 andziol

andziol

Expert

• Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów
  • 1840 postów
  • LokalizacjaCzę-wa, Stradom

Napisano 23 listopad 2013 - 18:31

Posiadam Ultravioleta tylko w wersji 390 i jestem bardzo zadowolony.
andziol

ART-BUD WYKOŃCZENIA WNĘTRZ

Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku
Staram się przynajmniej.

#4 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów

Napisano 23 listopad 2013 - 22:11

No tak się właśnie @andzioł skłaniam do tego ultravioleta... kolega ma takowy ,troche nim machałem i nawet mi dosyć fajnie leżał w łapie.Co do długości to ciekawe jakby się taki 3,90 sprawdził teraz mam xenona 3,60 i na poraju jest ok ale czy długość naprawde ma takie znaczenie :rolft4: Co do tego essentiala @Robintbg to one juz tak troche ponad 200PLN-ów a wolałbym sie w 2 stówkach zmieścić.

#5 Mepsik

Mepsik

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 02 grudzień 2013 - 09:45

Zamieszam Ci nieco i do rozważań nad wyborem wędki dorzucę jeszcze jedną pozycję ze stajni Mikado. TachibanaCena podobna jak pozostałe wybrane przez Ciebie kije, ale ta wędka to istny wielozadaniowy kombajn. Podobnie zresztą jak mikado UV w wersji light. No właśnie ? po co Ci na Poraj heavy feedder? Odległość rzutu potrzebną na zaporówkach uzyskuje się techniką rzutu, a nie masą koszyczka zanętowego. Na Poraju nigdy nie zdarzyło mi się używać koszyczka cięższego jak 30 gr. (tylko przy naprawdę trudnych warunkach jak silny wiatr i duża fala). Z reguły wystarcza 15-25 gr, więc spokojnie rzucam lightem.
Wracając do wędki ? używam rzeczonego feeddera UV light 3,90 ? od 8 lat, oraz tachibany 3,60 też light ? 3 sezon zamknięty. Kije wszechstronne, bardzo czułe i mocne. Obławiam nimi kanały, jeziora, zaporówki i rzeki (Odra, Warta, Pilica i Prosna). Rzadko używam koszyczków cięższych niż 50 gr. ? bo utrzymanie zestawu w nurcie zależy od jego budowy, a nie masy. Więc lighty wystarczają, a doskonale pokazują brania i świetnie holuje się na nich duże ryby. Oba modele wyposażone są w 5 tipów ? w tym 2 węglowe. Jeden z nich jest naprawdę twardy ? więc przydaje się w silnym nurcie oraz przy łowieniu miętusów.

#6 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów

Napisano 03 grudzień 2013 - 12:15

Mam już jednego xenona 3.60 do 90gr i musze przyznać że faktycznie na Poraju sprawuje sie bez zarzutów dla tego chyba sprawie sobie jednak tego UV do 120.... tak profilaktycznie :chmura:

#7 Avallone

Avallone

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 75 postów

Napisano 03 luty 2014 - 11:16

Uv to klasa sama w sobie, batrdzo bym chciał sam 2 takie kupić. Na feedera 3.90m 90gr suma 19kg wyciągnąłem z rzeki.

#8 Avallone

Avallone

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 75 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 20:29

Wykrakałem :) Na targach wędkarskich Rybomania dostałem Mikado UV 390cm 120gr i jestem naprawdę zadowolony. To piękny sprzęt.

#9 Marcin.1981

Marcin.1981

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 231 postów
  • Koło:Irydion
  • Lokalizacjaokolice Częstochowy

Napisano 07 maj 2014 - 13:38

Posiadam Mikado DA VINCI Feeder 360cm 140g, jak narazie jestem z niego bardzo zadowolony, fajny kijek
Wędkarstwo Moje Hobby
"Zawsze jest dobry dzień na ryby (...). Tylko ryby czasem o tym nie wiedzą"

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych